[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Всички линии

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 3:51 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Всички линии
МнениеПубликувано на: Вто Апр 05, 2011 12:48 am 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
Пиша тук, щото става въпрос за лични мисли и впечатления, пък ако някой много настоява ше го мръдна другаде.

Преди почти месец си извадих карта с намаление за градския транспорт. За всички линии. Карта за всички линии не бях имал от 9 клас, тогава струваха 3 (три) лева за цяла година! >_< Сега струва 21,50 за един месец. Въпреки това, намалението е прилично на фона 50 лв за гражданската версия. Да се върнем на личната ми превъзбуда от придобивката на такъв документ. Последната карта за транспорт която си бях вадил беше преди около 6 години, за една или две линии - не повече. Този път рекох да не правя компромиси - като ше е гарга, да е рошава. И без това ми остава по-малко от година възможност да се възползвам от намалението, след което край. Самата карта ми я извадиха за 10-тина минути. На въпроса от кога да е валидна, смело казах "От днес!". И веднага след това се метнах на авт. 280.

От тук започват приятни и неприятни моменти, щото естествено няма пълно щастие.
В автобуса имаше луди - двама. Чат-пат попадаш на един луд, ама двама - цяла колекционерска рядкост :lol:
Единия бръщолевеше колко спирки остават до спирката на която е връзката с метрото (една) на висок глас, плюс други неща на които трудно им разпознавах сричките, пък камо ли цели думи. Другия беше на седалка точно до мен. Некъпан, космясал, с кафяви ръце (не заради естествен тен), разплиташе с огромно усърдие и търпение една мартеничка-гривна. Като го гледа човек, все едно извършваше едновременно религиозен ритуал и шивашка услуга на барон от ренесанса, ползвайки златен конец. Мърлявата мартеничка постепенно се разригаше, а получения конец биде все така усърдно навит около ръчна чанта, седяща на скута на индивида. До къде е стигнала тази операция не можах да видя, защото ми дойде спирката.

Прибрах се в къщи, но превъзбудата от възможността да се кача във всяко пробито превозно средство на СКГТ беше всеобхватна. Свърших това-онова и към 8 вечерта не издържах и тръгнах към трамвая с две празни туби за минерална вода. Возене, точене на вода, качвам се в трамвая на връщане. Там - двама или трима клошари. Не, едното май беше само пенсионерка. Единия с чували в задната част на трамвая, по-близо до мен. Усещаше се типична миризма на алкохолни пари :lol: Подмрънкваше си нещо от време на време, слезна някъде на Дондуков.Клошаря в предната част на трамвая мисля че беше от женски пол. Пак с някакви торби около него, бяла коса с формата на гнездо на гарги и си спеше невъзмутимо. За 30-40-те минути за които пътувах не го видях да мръдне въобще. Третото (пенсионерка) първо седеше с шапка, по едно време реши да я свали. Появи се друг модел гнездо на гарги, което пенсията се опита да приглади колкото може, безуспешно. Изтътри се на някаква спирка по едно време, но изглеждаше много мизерно. Прибрах се с двете туби вода и се замислих аджеба ако и на следващия ден попадна на клошари дали да не почна да си водя бележки...

Удоволствията да си имаш карта за транспорта са тривиални, но задоволително гъделичкащи: не мислиш за купуване на билети и дупченето им, следователно не мислиш за пари за билети. При возене, спрямо такова гратис, не се оглеждаш като диверсант за всеки по-съмнителен качващ се пътник. Същевременно при появата на контрольори победоносно вадиш картата и им я натриваш в носовете, даже те е яд ако те пропуснат, щото е дошла спирката. И не на последно място може да се лигавиш по различни начини - междинно слизане и хващане на следващ или друг по-бърз транспорт; комбинация от 3-4 транспорта, като обикновено би ползвал един, най-много два; ползване на метро за една спирка, дори веднъж минах през метростанцията на Софийския за по-напряко, без да ползвам метрото :lol: Първите дни си мислех за разни екзотични дестинации, като например село Владая, кв. Кремиковци или с. Балша, но нещо не намерих достатъчно свободен и скучен ден да попътувам. Авангардната идея да се кача на всяка линия от транспорта поне веднъж нещо я оставих на заден план.

В крайна сметка съм доволен че си извадих карта. Парите ги избих още в първите 10-тина дни. Времето все още беше студено, валежно, неподходящо за ходене пеша или каране на велосипед. Кефа да се возиш спокойно е несравним и преди не съм го оценявал. Малко се колебая дали да плащам за още един месец, от една страна е удобно, от друга ми се иска вече да се раздвижвам с колелото, щото има сланини за топене... Пък и в рейсовете като е топло времето става страхотен задух, а да ходя пеша като съм платил за да се возя нещо не ми допада. Ше видим :)


П.С. "Билетче? Карта! Карта? Билетче! Редовен съм двойно! ХАХАХАХАХА!!!!" Яко симпатично!

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Всички линии
МнениеПубликувано на: Вто Апр 05, 2011 1:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 28, 2005 10:22 pm
Мнения: 1659
Същите наблюдения и впечатления ги имах и аз, като бях студент. Сега... и 5лв да стане бензина пак ще си карам колата. Свикнеш ли веднъж на климатроник, после шока от срещата с клошарите в жежкия трамвай е доста голям :lol: От обществения транспорт само метрото ми допада, щото е редовен и там по-трудно влизат нередовни, ама ми е далеч. От западен парк до 4ти км с ходене пеш и метро ми е час в посока, с колата 15-20 мин сутрин и 20-30 мин вечер.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Всички линии
МнениеПубликувано на: Вто Апр 05, 2011 12:09 pm 
Offline
Силвия
Аватар

Регистриран на: Пет Май 06, 2005 6:02 pm
Мнения: 9389
Единствения транспорт, който ползвам е метро. Картата за 3 месеца ми беше около 20 кинта.
Ако трябва да съм честен бая спестявам от бензин и времето е почти същото в ненатоварено време, а даже по-бързо от пиковите часове по улиците.
Обаче си правя равносметка.
Това е защото съм студент и имам намаление(иначе пък нямаше да ми се налага да ходя на училище и да си взимам карта), ако нямам намаление и ходя навсякъде с транспорта това ще ми струва 50+лв на месец и ще ми удвои(дори утрои) времето, което харча в път.
А с колата на месец ми излиза около 100лв(засега). Така че разликата в комфорта (и удоволствието) от шофиране(да не казвам и времето спестено) оправдават двойната цена.

_________________
May God have mercy upon my enemies, because I won't!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Всички линии
МнениеПубликувано на: Вто Апр 05, 2011 1:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 30, 2005 1:04 am
Мнения: 2786
Местоположение: goatze paradizo
Аз винаги съм обичала с транспорта... Докато държавата ми го позволяваше, имах и карта, обаче съм минала и много добра школа по познаване и избягване на контрольори, та не ми е проблем. :twisted: Дори нескромно мога да се похваля, че, където и да ме пуснат в София, веднагически мога да преценя най-краткия и бърз маршрут до другата крайна точка. И го казвам, щото с изненада установявам, че има хора, които взимат такси за разстояние от две-три спирки, понеже не знаят или не могат да си преценят в главите на какво да се качат. Не че някой е длъжен да знае наизуст линиите, обаче ако в собствения си град не можеш да се оправиш... то пък...
Колкото до всички тия колоритни откачалки... Мезе, не знам къде си ходил за вода, но, ако е било на Халите... :P 22 и 20 винаги са били от НАЙ-КУЛТОВИТЕ... Не знам защо, но оная градинка около фонтана си остава свърталище на всеподобни психота... Всъщност, ако приемем, че съм използвала горе-долу по равно различни транспорти из София, едно 70 % от побърканяците, онанистите и подобна твар съм я срещала в 22... А като се замисля, че по тая линия има пуснат тестов български трамвай...
Иначе, ако направя сравнение между возилата от преди и сегашните - макар и да е смешно, на фона на вида на някои автобуси :P - всъщност ги подменят доста целенасочено. Тролеите, да кажем (макар че аз ги мразя, ако има транспорт, дето да мразя - те са). Климатиците на огромна част от колите отдавна работят и зимъска, и лятоска. В спазването на разписанието разликата е от земята до небето в сравнение с преди няколко години. Само не разбирам защо най-гъзарските автобуси, приличащи на междупланетарни совалки, ги пускат по линии като 5, 6 и подобни до разни отдалечени места... Вероятно са частни. То те от СКГТ самички си признават, че всичко е безбожно остаряло, обаче адмирации към тях - успяват някак си да правят магии и си кърпят успешно. Вандалщината настрана.
Честно казано, откакто имам каруца, единствената причина да я предпочитам, е бързото ми пристигане където и да е. И като че ли това е единствената непоносимост, която се породи от глезенето с колата. Склонна съм да вярвам, че, ако не се намирах на такава шибана локация, както в момента, нямаше да шофьорствам. Тъпкането по трамваи и автобуси отдавна не ме притеснява - откакто го има метрото-слънце, се поуспокоиха нещата. И го казвам от опит, щото цяла зима митльосвам под формата на градски пътник, а, както знаем, зимата е неприятен сезон за трафика, предразполагащ към всякакви интересни и разнообразни премеждия.

_________________
Аз съм един много прост човек.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Всички линии
МнениеПубликувано на: Вто Апр 05, 2011 9:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 4:48 pm
Мнения: 1611
Честита придобивка! И аз имам такава карта от миналия четвъртък за 1 път през живота ми :D Много е яко да си я имаш и да не се озърташ като невминяем за контроли XD Ама още не съм попадала на контрола, а всяка сутрин сменям по 2 буса @.@ То ще изтече картата, егати!

_________________
I just don't care if it's real!
That won't change how it feels!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Всички линии
МнениеПубликувано на: Вто Апр 05, 2011 11:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Ей Минако, мн се радвам да те видя... Напоследък въобще не се вясваш във форума :(

Минавай по-начесто. Приятно е с теб наоколо.

А по ?са за картите за градски транспорт, такова нещо не съм имала от ученичка, а тва беше един в друг живот... :-3

В Сф ползвах билетчета,( автомата с едното левче или талоните) или тахита , щото ми се виждаха безумно евтини.
Рядко шофирах, щот не ми се занимава с дебилни шофЕри или да се натъкна проблем с паркинг спейса...

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Всички линии
МнениеПубликувано на: Сря Апр 06, 2011 2:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 4:48 pm
Мнения: 1611
Много мило :) Аз си гледам форума от вр. на вр., но не желая да коментирам по теми с горещи спорове, че обикновено го отнасям ;) Иначе си пиша в темите, свързани с аниме :)

А за картите предполагам е на далавера само ако всеки ден се возиш поне 2 пъти с градски транспорт. Съжалявам, че не важат за маршрутките, защото по-често ги ползвам.. жалко, че скоро няма да ги сменят с автобуси :/

_________________
I just don't care if it's real!
That won't change how it feels!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Всички линии
МнениеПубликувано на: Сря Апр 06, 2011 8:49 pm 
Offline
20th Century Boy
Аватар

Регистриран на: Пет Май 09, 2003 4:35 pm
Мнения: 1791
Местоположение: Jiānghú, the Wuxia paradise
Карта не съм имал от 8-9 години, щото цените станаха безобразни, а и университетите решиха че съм половин човек и нямам право на такива облаги. Не се оплаквам - като съм соло пътувам на аванта, ако имам компания дупча за да няма разправии. И като ме хванат - признавам си, не се заяждам, но пари на ръка не давам. Само на актове съм съгласен. Досега не са ми писали много, няма и десетина за 25 години, не ги знам защо тъй. Мързел ли, много бумащина или кой знае, но в повечето случаи реват да си платя веднага и накрая им писва и ме пускат. Е миналата седмица ходих СКГТ да плащам един дето ми го писаха в 83. 83 дето съм израстнал в него! 10 години съм се борил с баби, с червенокожите по бойната пътека, с пиянки и какво ли още не, а те да ме свалят на Западен Парк и да ме питат "Какво работиш бе момче?". Та отидох в Гнездото, портиера е все същия, айляк, все така не знае за какво става дума и къде да ме прати, добре че аз знам. Попаднах на края на оперативката на някаква смяна и плувах в море от шишкави кондуктори. Тоя дето искам да му дам парите си го нямаше и чаках в коридора, та едно тясно, хомосексуално на вид, човече, беше така добро да ме покани в кабинета си и да ми разправя историята на невярната си съпруга която избягала с дъщеря му на 20тия ден след раждането и т.н. След половин час се появи една леля и ме прати при друга леля, която ме прати при трета леля, да ѝ дам пари. Платих 10 лева и бях щастлив от живота и не обърнах внимание на чичото дето се натискаше с циганка при метлите. True story.

И да, ако платите акта до някакви дни там (примерно до 5 или 7) си плащате нормалната такса за нередовен пътник, която е десетократно стойността на билета или иначе казано 10 лева. Повечето от вас явно не ви засяга щото сте тузари с карти :)

_________________
Then, as tears of bubbling pitch stream down my face, my dark work will begin. I will open one of my six mouths, and I will sing the song that ends the Earth.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Всички линии
МнениеПубликувано на: Сря Апр 06, 2011 10:13 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
Аз имам акт дето сигурно му е минала давността :lol: на около 6 години е :lol: От тогава не са ме хващали, щото избягвам линии в които има контрола или пътувам вечер след 8-9 когато няма контроли въобще. На някои метростанции след 9-9:30 вечер няма и касиер и си минаваш ей така ;) Гледам да не ми пишат акт или да давам глоба, като ше давам такива крупни суми поне да е за карта, да си пътувам спокойно.

Иначе много коли са сменени и точността е до +- 3 минути. Свикнах преди да излезна да гледам виртуалните табла на сайта и реално градския транспорт е много точен, отчитайки всичките задръствания и т.н.

Аз лично предпочитам пътуването пеша или с велосипед. И в двата случая не зависиш от задръствания, аварии, затворени пътища поради катастрофи, преминаващи делегации и т.н. Кофтито е че зимата и по време на валежи е гадно.
С автомобил, въпреки годините опит и познаване на преки улички не ми се бие в шамарите. Обикновено шофирам събота-неделя или вечер след 8, когато улиците и булевардите са свободни от идиоти и трафик.

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов