[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Fate/stay night

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 8:01 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Fate/stay night
МнениеПубликувано на: Съб Авг 30, 2008 11:53 am 
Offline
Силвия
Аватар

Регистриран на: Пет Май 06, 2005 6:02 pm
Мнения: 9389
Archer i Lancer бяха най-готини.

_________________
May God have mercy upon my enemies, because I won't!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Fate/stay night
МнениеПубликувано на: Съб Авг 30, 2008 1:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 3:28 pm
Мнения: 3690
за аниме правено по хентай игра не е зле.
арчър много ме кефише също.

_________________
SPRING BREAK!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Fate/stay night
МнениеПубликувано на: Нед Авг 31, 2008 9:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 9:19 pm
Мнения: 27
Когато седнах да гледам това аниме не очаквах много от него, но като почнах да го гледам след 2-3 епизода започна да ме заинтригува. Така бях седнал някъде на обяд да го гледам след като минах 3ти епизод започнах супер много да се радвам на анимето и така започнах да гледам епизод след епизод и не спрях докато не го изгледах. Впечетленията са ми много добри, това аниме беше номер 1 аниме в списъка ми в продължение на доста време, но в последно време мина на 2ро место. Анимето има много добър баланс между изтория, екшън и любовно развитие. Това според мен е едно от аниметата, който са must watch :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Fate/stay night
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 03, 2008 4:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 9:52 pm
Мнения: 32
Местоположение: In the hell i made in my mind.
Като цяло:Началото гадост,края е неочакван и това го прави доста интересен,средата е за плънка,намеква се само за истинската същност на стрелеца,главния герои така и не му стига акъл до последните епове да се стегне.Иначе ездача рулираше по всяко време,те и затова го отрепаха :evil: Анимето бе доста над средното ниво и е доста раzлично от другата продукция на Type-Moon.

_________________
Blood dripping down the sink,as my life passes by.
Not one word spoken.Not one tear shead.
Instead a smile stretches acroos my face,as I will soon be dead...Agein.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Fate/stay night
МнениеПубликувано на: Вто Ное 06, 2018 10:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Баси кога си станах и аз фейтче, ей така, неусетно :D :D :D :D :D
В интерес на истината , интересът ми се възобнови след едно ревю на любимия ми аниме ревюър, youtube co-lateral damage.

Та така, изгледах 3те най-известни поредици в препоръчания ми ред и направих ОГРОМНА грешка. Що ли слушам и аз разбирачите :bash:

Та, Фейт Светът трябва да си се подхване точно както си е излязъл на пазара:

1/ DEEN F/SN (Route1)
2/ F/Zero (Prologue)
3/ F/SN - UBW (Route2)
4/ Heavens Feel ( Route3 )

Само в този ред максимално ще да извлечете емоцията от тази огромно симпатична и задължителна поредица.
Единствено visual novels предполагам бие този порядък, но нямам огромното време да ги чета/играя, така че ще се задоволя с квот са анимирали по основната сюжетна линия.
Разбирам, защо светът е толква раздухан и Насу дрънчи с касичката; има какво да предложи във всичките си измерения.

На пук на хейтовете около DEEN F/SN ,които не знам на какво точно се базиран ,тамън в този симпатичен формат на олд скул арт, сюжет и анимация ми се понрави в пъти от зализания и лъскав UBW. И само заради фактът,че светиха маслото на най-дразнещия Мастър, да не казвам кой,( вие ще се сетите) как да не се влюбиш в тоз route1.
И емоционално ме захлупи повече от F/Z именно заради комплексното и балансирано развитие на всички герои,плот и доволното количество битки. С две думи - зарибявка голяма! Уж по задължение трябваше да го гледам, а то се засмуках в биндж уотч моуд.

Затова дадох на презряното първо отроче на Фейтовете 9-ка и може би му е малко.
Ф/З - 8ца и за Its all about Archer UBW остана 7.

В F/SN- DEEN Широ и целият му симпатичен харем от мацки много ме забавляваше.
Артът и дизайнът на героите е по-ми допадна от този в UBW .През цялото време имаше мекотата и уюта на remastered олд-скул аниме. Фен-сървисът беше дозиран в прилични граници, макар че нямаше да откажа още една сцена със Сакура в кожено черно костюмче :blush:

Баси тази Сакура, най-сладурестата , а най-много чакане за нейния route да го анимират. :evil:
Ще гледам филмите, но като излязат всичките.

Арчър, за съжеление нямаше много екранно време в първият route; Суабето не се спря да словоизлиява във втория (UBW) за компенсация, но все пак си предпочитах дизайна му от първия сериал, както споменах.
Сейбър, която ми беше супер безлична в Зерото, във F/SN ми стана симпатична и дори накрая бях много хард/кор шипър на Широ/Сейбър. Ама ко да се праи, жуот! Не било писано :(

Краят беше всичко онова , което трябваше да бъде и нямам никакви оплаквания. Нашто момче има много момиченца да се развива, така че аз бях хеппи.

РИН ми остава любимата комплексна героиня от анимето. Както знаете мразим женски персонажи в повечето случаи, но тя беше просто върха. Можеха в UBW поне една романтична сцена да и измислят, но незнам що ни спестиха романтиката с един от най-готините герои на сериала. Ако трябва да я шипвам с някой, Арчър до гроб.
В Сакура има много хляб, дано не се хайпвам напразно. (Heavens Feel, waiting for you)

От Мастърите Райдърката както беше мега-яка и на Пегас във F/SN така само намина да каже здрасти, без дори да си покаже Благородния Фантазъм в UBW :bash: Същото се отнася за Кастърката. Орязаха ги много двечките , за да може Суабето да дърдори със секси-гласът си. Не ,че имам нещо против ама...май имам. :D

Сега,ако съм честна, битките в UBW бяха пауа, всички битки с Арчър,без изключение. И полето с мечовете беше... :twisted: :twisted:
Но аурата и бруталността на Черния Рицар от F/Z си остават ненадминати за мен. Най-бадасс персонажа :twisted:
Първият Райдър пък беше герояt, който изпълваше екрана с присъствие, сила и чар и ме фана яд, че не му развиха битките по-добре. Абсолютният сладур и фаворит за най-likeble character.

Гил си е Гил, class of his own. Не мога да си представя анимето без него.

И последно да покоментираме малко Широ. И той отнася незаслужен хейт понякога, а за главен герой,макар и ученик, не беше дежурния лигльо, ревльо и запъртък. Беше готин пич, доста мъдър за крехката си възраст: с идеали и ясна представа какво да прави, за да ги следва. Не му беше лесно да избира от целия харем, но може да се явява на поправителен ако си иска(демн тоз връзкар)
Моят любим шипинг може би ще бъде със Сакура.(ще видим) А голям Широ си е с Рин.

Великата фраза: people die if they are killed e //мо-та-мо// преведена от японски и предполагам на японски си има смисъл и не звучи смешно. Така,че да не го обвиняваме, ами да си насочим критиките към тъпите преводачи за раждането на таз крилата фраза. Която впрочем, вече е поправена в съба.

И за последно оставих ВЕЛИКИЯ ОСТ на Ф/СН. От трите анимета, музиката на първия сериал ме смаза. Велик ОСТ, прибавка в колекцията ми.

П.П. Тва ревю трябва да се види: fate guide за begginers =))
https://www.youtube.com/watch?v=wnVwcUhxt1k

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Fate/stay night
МнениеПубликувано на: Пет Ное 09, 2018 1:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Абсолютно се влюбих в света на Фейт/СН кат реших да нагазя яко в тинята и да се разровча повече.

Най-ценното на тази вселена е, че историята и НИКОГА не върви в права линия,тип вектор с начало, среда и край.

Тя е като един 3Д пъзъл, в който всяко парче си идва на мястото и всички WTF?? моменти почтни винаги правят смисъл на правилното място от пъзъла в точно определеното време. Как го е изградил тоз Насу, незнам. Абсолютният гений, мозъка му е като на Рубик куба. :D
Замисълът е абсолютен мастЪрпис, за който хиляди пъти поклон до земи.

Но тази гениалност идва с един МАСИВЕН,ОГРОМЕН недостатък и това е....предполагам се сещате: как по дяволите се събира това чудо в аниме адаптация ?????????То си е АБСОЛЮТНО невъзможно. :( :( :(
Затова винаги ще има spoilers и WTFmoments на някакъв етап. Неизбежно е !

Всеки един герой е достоверен и толкова комплексен, че реална история и измислица се преплитат неусетно в едно. Talk about spider's web. Няма разплитане на кълбото на Ариадна, бате. @_@
Игрането на визуалните новели наистина е единствения начин някакси да се избегне недоволството от аниме-адаптациите.
Както и да го пресмятах май най-малко (щото няма как да се избегне всичко) спойлерския начин е да се гледа в средния порядък:

1.DEEN SN 2. ufoUBW 3. ufoHF и чак тогава ZERO (ако имате търпение да чакате за Зерото, което е най-добрата продукция на уфотъбъл за мен по фейт сериите)

Но всичко е толкова окенско дълбоко, че винаги ще трябват допълнителни разяснения от тези, които са играли играта.
_______________________
Както казах, почти няма plot holes, но аз намерих една /нали съм си критична гад/ : от UBW - spoil ahead:
Когато Арчър предава Рин в църквата при битката с Кастър, тя имаше команден сийл и така не стана ясно що не го използва да предотврати явните намерения за предателство на Арчър? @_@
_______________________

Друго интересно: четох ,че HF(най-дългият руут) се води канон, което значи, че Сакура ще важи най-много от трите принцеси.

Това потвърждава моите вчепетления ,че масовите отакувци имат за идеал жени с: миловидни, невинни личица, комбинирани с огромни бомби и submissive behaviour.
То не беше Орихиме за Ичиго, Хината за Наруто, сега Сакура за Широ и т.н. Кат копи-пейст са =))
Добре,че се намират и the odd few с тсундере вкус :D :wink: за разнообразие.

Ще постна два линка( ако не ви се рови да четете по уикита и форуми) с перфектен,стегнат наратив за ОткЪдя НакъдЯ тръгва всичко с тези Граали и кой за кво се бори , но е препоръчително да са изгледани поне фейт/сн аниметата преди това.


В канала на тоз чиляк има и историята на много герои, самостоятелно обяснена.

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Fate/stay night
МнениеПубликувано на: Вто Ное 13, 2018 8:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Дам.
След всичкото знание , което придобих за светa на Фейт реших да преговоря Ф/Z,защото имах само откъслечни спомени и то по-скоро като емоция на фенгърла, а не като същински факти/парчета от комплексната пъзел-история. Разни случки са ми минали покрай ушите и очите, поради простата причина, че не ми е било ясно какво означават. :shock:

При преговора все едно го гледах за пръв път, с други очи и успях да извлека максималната наслада от цялостната адаптация. Трябва да призная, че съм я подценила при първото гледане в тогавашното си невежество. :(
Ама НИКОГА не гледайте Zero-to първо от фейт поредиците. Питайте патило. Нищо няма да разберете ,точно както аз.
Само с достатъчно предистория може да се оценят до край героите, развитието им и връзките по между им.

Кирей Котомине например всъщност е рядко срещан,многопластов психопат. Вътрешните му дилеми-съзнати и неосъзнати, толква увличат, че нямаше как да не стане новия ми любим антигерой. С нетърпение очаквам Heaven's feel да разкрие повече за историята му. Това, което съм разбрала за него на първото четене на Ф/З е било пяната на вълната. @_@ Всички се кълняха в достойнствата му, дори самия той. Гил обаче го нанюха някакси овреме каква ултра гад е...хехе. И Рин. :lol:

Връзката между инспириращия Райдър и подрастващия Уейвър тотално си беше туптящото сърце на анимето.
Да проследиш израстването на сополанкото в хода на историята и изкристализирането на най-силната връзка между Мастър и Сървант в Зерото - PRICELESS!! Стъпка по стъпка в различни полу-комични, полу-сериозни ситуации видяхме закаляването на морала и формиране на идеали в Уейвър. Хем директно захранени от най-яркия пример за поддържание в мъжество, достойнство и сила от самата история. А чувството за хумор беше бонус. Sweet!
Много ми се иска да видим Уейвър пораснал и напълно узрял за примера на Райдър. :-3

Също така оцених присъствието на Сейбър както си му е реда. Не ми беше толква постна вече.
Друго си е да имаш достатъчна представа какво е това the Root of all existence, ритуала Heavens Feel и всички други съществени неща за инициирането му...както и предисторията на магическите семейства.

С едно изречение: това аниме се гледа на светло, а не на тъмно.

Scrap my previous analysis about this gem. Totally invalid.
Koмпенсация - единица нагоре >_<

Но понеже (и това важи за целия Фейт Франчайз) хаправиха Гил такава вселенска имба, че няма как убедително да го премахнат, все пак не давам максимума. Да са мислили преди този ненормален power up на King of Kings :D

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Fate/stay night
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2018 6:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Добре де, айде от мен да мине.
Дадох 10/10 на Зерото, щото признавам си - наистина го заслужава, ...прощавам им за пауър-ъпа на Гил. :lol:

Погледнах и филма на Deen по UBW и охо, лека изненада за хейтърите : филмът е на нивото на сериала на Уфотабъл, дори някои моменти са много по-добре адаптирани.

Незнам с какъв бюджет са разполагали, но адаптацията да е цялостна може би поне ощр един филм нямаше да е излишен: за да покрие началото на историята. Филмът горе-долу покрива 2рия сезон на UBW-сериала. Началото се предполага, че се припокрива със знания от ДИйн СН сериала и затова там са яко със скип бутона. Но ако се приеме ,че двете следват едно след друго , този формат е напълно приемлив.

Visuals - much better character designs +battles styles по нищо не отстъпваха на захаросания UfO UBW. Даже имаше инжектиран много голяма доза реализъм и щедро червена боя за бруталните моменти. Болката на Широ и на Иля беше предадена в пъти по- осезаемо, както и садизмът на Гил. И като цяло се гледа много по-лесно, не се усеща кога си стигнал края.

И най-големия плюс на филма пред сериала е как предадоха централната дилема между Широ и Арчър. Беше бая по-динамично и консистентно, асЪл : докато си махаха главите си се обясняваха в движение и повярвайте ми, това беше много по-добрия вариант от колото тоновете преповтарящи се излияния на Арчър в отделени сцени от сериала,следвани от разпокъсани битки, заради което гледането се осъщаствяваше с клизма. :shock:

Затва 1 сезон на UBW series + filmUBW Deen (наместо 2ри сезон) е една много добра 2 в 1 комбинация.

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Fate/stay night
МнениеПубликувано на: Чет Яну 24, 2019 2:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Изгледах двата филма по последния рут Heavens Feel и се сцепих от кеф.

Качеството на анимацията удари тавана,а пък и гарнирано с мрачно-хорърското преплитане на историята = огромен кеФФ.

Мога да порева за 2-3 съществени промени по сюжета на оргиналната новела, ама не ми се реве.
За утеха са компенсирали с други подобрения.

Вече нямам търпение за 3тия филм.

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Fate/stay night
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2021 2:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
E третия филм...

Третият филм вече IS DA SHIT !!


Последният филм на Heaven's Feel ме отвя. Spring Song.

Най-доброто нещо от всички милиони фейтове до тук.

100% кристалната топ-ноч анимация, достигането на същината на историята около Граала и финалното изграждане на героите надмина всичките ми очаквания.

И много шекши Кирей за фенките бонУс feature.

Прекрасно.

Просто прекасно.

Благодаря UFOtble - лоФ ю мноо за тва филмче.

Заслужаваше си чакането, всяка секундичка.

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Fate/stay night
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2021 10:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
За някакъв кам-рип ли говориш или го дават в киното до вас?

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Fate/stay night
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2021 2:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Познай :D

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Fate/stay night
МнениеПубликувано на: Пет Апр 02, 2021 2:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
В НасуВърза историята никога не е линейна, а с препратки към всичко, което е натворил. :) Въртиш се в кръг като идеот :D Едното води към другото-другото към третото, а третото към едното.

Имаме 2 версии на 3 тата магия- Heaven's Feel:
1) Original (lost) - създадена първоначално от могъщ незнаен маг, отваряща the ROOT, но тотално загубена.
В продължние на безкрайни години, Айнзберните (и Жустиз основно) искат да пресъздадат оргиналната магия, но успяват да го докарат само до:
2) Imperfect - настоящата версия, която може най-много да материализира душата.

Аз както го разбрах, Иля извършва ритуала за Хевънс Фийл Имперфекта, но успява само частично и така да пренесе душата на Широ в макета (вместо изцяло да я материализира). Същевременно унищожава и запечатва Граала напълно.
След време Рин намира този макет и заедно със Сакура потърсват услугите на Тоука (От Kara no Kyokai франчайза), която дефакто си възкресява Широ с една от нейните феноменални кукли.
Т.е. на финала Широ не е във въображението на Сакура, както е нормално човек непознаващ FateLore да си помисли, а си е от кукленска плът и кръв.

Анимацията е топ-ноч, особено там екзорсизмът на Зоукен (получих Брадър Андерсън/Хелсинг/ вайбове ) от Кирей и битката му с Ассасин. :twisted: :twisted: :twisted:

А най-corrupted не беше Граала май, май ми Зоукен. Кав пич като Маккири и какво изчадие като Матоу. Тотално загубва фокус над реалността, загубата на любимата си Айнзберка и общата им цел.

Викането на Авенджъра си беше мейдЖър фейл за Айнзберзите, но добре дошло за Кирей. :mrgreen:

Аз лично имах проблем с времетраенето на Spring Songa. Начи за 2та часа са се справили блестящо, никви забележки.
Но много неща важни за историята останаха необяснени и разбрани само от хора кат мен дет са прецапали новелата.
В едни допълнителни 20 минути можеха да покажат все пак:

1) Широ как се насира от болка НОН-СТОП и си губи разсъдъка чат-пат с ръката на Арчър, закрепена за тялото му... Сигурно е бил на тежъка дрога да може да функционира все пак.

Във филмът не се илюстрира тва добре сравнение с новелата.

2) Dress of Heaven : специалното облекло на Иля за ритуала все пак не е само фешЪн и за красота.

Първо то представлява една там от мейдките(забравих и името)разкроена кат рокля и всяка гънка е напоена с кръвта(душите) на Сървантите, щотот те са горивото да тръгне магията. Тва особено е много важно! Тва е сърцето на тази магия все пак, а руута и филмите са за нея.

Аналогична дрешка на тази е Сянката на Сакура, която също абсорбира души - и на Сърванти и на квот се сетиш.
Едната - бяла, едната - черна. Белия Граал (Иля) и Черния (Сакура). Та The Shadow закуси доста души, особено тези на Сървантите и катурна баланса. Затва Иля можа да иниццира ИмпЪрфкт Хевън само частично.

Можеха да бацнат ОСТа Light and Darkness все пак във филма, аз с нетърпение го чаках, ма на. Не дочаках. Изпляскаха нещо съвсем друго. Аз бях :shock: WTF???

3) Не казаха нищо и за първия Overseer и кристалната му кама, чиято реплицирана версия всъщност Рин използва.
(Пак да се чете или новелата или мангата за справка тука :lol: )

4) За БерЗъркар (Херакъл, убийството на децата му и важността той да е guardian точно на Иля)
.. и т.н и т.н.

Въобще новелата е много по-добре за дълбочината на историята от филмите. Трябва да се прочете. :ok:

Бе Насу си е Насу, от всички черва дет съм чела, неговите са най-заплетени, но и най-логично навързани.

Hай-накрая завършиха необятния руут Fate/Stay Night :shock: Дълбая го от години през анимета, ВН и манги и още има кво да се желае. :lol:

С тоз ендинг на филма много си отварят вратата за Hollow Ataraxia руута, another 20 years of my life (may be): преди да ми изпадат зъбите >_< :mrgreen:

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 37 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов