[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Bakemonogatari

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 9:44 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Вто Фев 11, 2014 10:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Вто Фев 11, 2014 10:46 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Е аз му влизам доста по-остро на ерейнион като лични нападки, та няма кво да се обиждам от неговите. Но определено в тоя му тип дървено философстване е разковничето на това, което ме дразни в неговите мнения и причината да чувствам нужда да му вляза остро. :lol:

Иначе по моята система, както изръшквам ВСИЧКО налично за някое заглавие, което наистина ми е харесало, ако зърна частица от гения на японеца Пратчет в аниме по негова книга и ми стане интересно, ще си намеря и ранобетата му да ги прочета. А то ЩЕ ми стане интересно, щото и светът, и идеите му, и персонажите му са яки и оригинални, особено на фона на повсеместните мое и фенсървис лайна в тея медии. На всичкото отгоре, човекът има женски персонажи, сложени там не само за да има цици в повествованието (за разлика от 99.9999999999% от останалите японски субкултурни продукти), които успяват ДОРИ да са силни и ярки индивидуалности, без да са някви истеризирали цундерета или канонични Мери Сю-та. А на мен това ми е важно. Та подозирам ще съм първа жичка да му прочета книгите на тоя японец. По същия начин зачитам някоя манга, след като съм й гледала аниме адаптацията, просто щото аниме адаптацията ми е привлякла вниманието с нещо.

Само че аниме адаптациите на Нишио Ишин дълбоко не ме мотивират да ходя да се ровя в литературния сорс.

За къв сладолед става дума?

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Вто Фев 11, 2014 11:27 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Всъщност знаеш: Hyouka.
Не че е някакъв връх, но е поне приятно. За мен erejnion оплю анимето не съвсем според заслугите.

Нищо общо със спора, но да намекна за повсеместна необективност. :lol:

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Вто Фев 11, 2014 6:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Сладоледът можеше да е по-добър, и очаквах да е по-добър, затова го плюя толкова.

Между другото, напоследък забелязах. Много по-лесно е да намериш качествен женски герой от японско произведение, отколкото качествен мъжки герой.

Та така. Филмът на Прасоколеда с влизането по-назад и по-назад в мита и fortune cookie мъдростта "няма и частица реално съществуваща доброта, това са всичко конструкти, които ние хората сами си създаваме, за да можем да продължим да живеем и да продължим да сме хора" ми е що-годе толкова интересен, колкото и *моногатари поредицата. Ма де да знам, в края на краищата, творчеството на Пратчет е доста по-голямо, и средното ниво на тези книги като качество определено е над средното ниво на произведенията на нишиоишин. Но, има време. След 33 години ще видим дали нишио не е надобрял достатъчно, че да мога да го сравнявам с Пратчет, вместо да го оприличавам на Пратчет.

Ъъъ... така де, 33 години няма да са достатъчни. Ако мога да имам своето, и 100 няма да са достатъчни, но Пратчет вече е поостарял... а и нещо разправяше за евтаназия, ако помня правилно... ;_;


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Вто Фев 11, 2014 7:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Да кажем, че са със сходни качества.
На теория може и да е възможно, но напрактика никога няма да е толкова популярен колкото Прачет...заради езиковите и културните разлики...
Което означава по-малко продажби и по-малко средства за влагане в research и писане. По-малка готовност на издателите да влагат пари в бъдещи негови пректи.
В смисъл, едва ли го мъчи бедност в момента :lol: ама някак стимулът е различен.
А доколкото знам нещо за писателстата дейност, зад всяко изречение стоят вложени маса труд, време и research.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Вто Фев 11, 2014 8:00 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Еми Пратчет си отива, за съжаление. Човекът е с Алцхаймер - това заболяване не прощава. И аз забелязвам изхабяване в литературата му (последните му две книги се въртяха около дискриминации на малцинства и двете), но преди да стигне до тук ни е дал над 10 прекрасни книги.

Иначе къде ги тея яки женски персонажи??? Не питам, за да се заяждам, просто наистина ми се гледа нещо с жени, които имат присъствие и характер и не се движат по японските мое и фенсървис клишета. Това твърде малко анимета ми го предлагат.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Сря Фев 12, 2014 12:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Предложение: 'оди гледай Dirty Pair. Ако двете главни там не ти харесат, ами какво да се прави. Стандартите ти за добър женски герой са ужасни, и не мога аз да дам пример за покриващи ги. Ако ти харесат, може да се опитам да говоря с теб на тази тема, но иначе е безсмислено.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Сря Фев 12, 2014 1:32 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Ще го погледна в някъв миг - стои ми в списъка с олдскули, които трябва да прегледам. Първо трябва да довърша Cat's eye обаче. То също има обещаващи мацки. Нещо интересно след 1999-а можеш ли да предложиш?

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Сря Фев 12, 2014 3:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
дете: Ребека Миямото (Пани Пони Даш)
тийнейджър: веднага бих казал Чихиро, но TWGOK мангата може би не е толкова пълна с добри женски герои, че да ти казвам да я четеш. Значи, като няма една изпъкваща... ehhh... Symphogear (практически всички, но Бики май че печели), :3 от Gatchaman CROWDS, една сериозна част от героините в мангата Негима, като отличаващи се бих казал са Нодока и Чизуру (хаха, ти всъщност си харесала Love Hina?), Юра от C3bu анимето, Denpateki na Kanojo като цяло е добро аниме, и... мога да продължавам така още дълго време. Ама ти сигурно не си харесала даже Уаташи, така че какво да си говорим? В този ред на мисли, Канбару например е страхотна героиня. Или пък Майои.
възрастна: Бентен от Uchouten Kazoku например? Или пък Киока от Kyouran Kazoku Nikki? Не съм сигурен коя от двете да отлича над другата.

Разбира се, всичко това е пречупено през моята лична представа за това какво е то готина женска героиня. Но то в мал листа ти има толкова малко анимета, че ти даже на рандом да избираш, пак имаш добър шанс да нацелиш добро.

P.S.
P.P.S.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Сря Фев 12, 2014 5:52 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Сори, ама повечето от тея неща (без Денпатеки-то и евентуално Учотен Казокуто) няма да ги пипна и с пръчка. 8)
Негима се пробвах да я чета като манга и я заебах почти на мига, щото елементарния фенсървис не ми понесе. Лов Хина не я харесвам особено и Нарусегава ме дразни. Бях я гледала преди 100 години като почнах да гледам аниме и тогава ми хареса. Наскоро я купихме и се пробвах да я гледам отново. Безуспешно. Ще взема да й намаля оценката на МАЛ, че като гледам съм й дала 8, което тя тотално не заслужава.

Канбару лесбийката от Моногатари, която също се залисваше по пишката на Арараги, ли беше? А Майой оная малката мръхлива охлювка дето си объркваше приказките? И двете са доста далече от това, което бих нарекла добре изграден женски персонаж. Ти всъщност май не си виждал добре изграден женски персонаж и затова ми предлагаш някви такива и се чувстваш доволен от медията. Нищо чудно, че толкова се захласваш по нещата на Шинбо, Кумета Коджи и Харухи - като ти гледам МАЛ списъка, верно са от малкото по-качествени работи в него. :lol:

Аз бих те посъветвала да понаблягаш на качеството на аниметата, вместо на количеството. :lol:

Когато ми намериш женски персонаж като Мотоко от ГитС, Фей от Бибоп, Нодаме от Нодаме Кантабиле, Мисато и Асука от Евангелион или женския каст на Планетес (мангата, не анимето), обади се, щото ще се радвам да го видя. Има и редица други, които харесвам по най-различни причини, но това че ги харесвам не означава, че са добре развити. Та няма да ги изброявам тук. Сред тях фигурира и Сенджогахара, между другото. Имам хубави спомени от Йоко от Джууни Кокки, но не знам дали ако сега я видя ще ми хареса. Ще взема да пробвам.

ПП. Коя е Уаташи?
ППП. Открих. Главната от Humanity has declined (и главният от Татами Галакси). Готина е, да. Няма да я сложа до онея дето съм изброила горе, ама става.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Сря Фев 12, 2014 2:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Защото Мисато и Асука са особено добри персонажи, да, вярвам ти. Това твоето е безсмислен елитизъм, въз основа на твоите лични предпочитания и на западния критически поглед върху нещата. Всъщност, зарежи лични предпочитания, не виждам особено много такива в теб.

Прехвалените сериали аз си ги гледам с мое си темпо, по някое време ще изгледам и GitS... или, по-точно, след като свърша мангата. Но ти, която никога няма да погледнеш Kyouran Kazoku Nikki и Pani Poni Dash, ти си ограничено същество, с което няма как човек да се разбере :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Сря Фев 12, 2014 7:18 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Мисато и Асука са добри персонажи, да, но за да го разбере човек, трябва да изгледа Евангелион. Иначе прехвалените сериали вземи ги виж вече, за да си сложиш някви по-адекватни критерии за качество и да не се излагаш с разни изказвания по форумите. Като погледаш малко такива, ще спреш да гледаш много от другите. :lol:

GitS мангата е доста по-различна от филмите и сериала, така че можеш да ги консумираш независимо. Същото важи и за филмите и самия сериал. Мотоко е много различна в трите медии, ама кефи и в трите.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Чет Фев 13, 2014 3:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Амелия, ти пък просто престани да гледаш аниме, окей? Хората с "вкус" като на западни критици всъщност не може да се каже, че харесват анимето като част от японската култура. Това нещо просто не е за вас. Западната развлекателна индустрия бълва тонове неща, четете/гледайте тях? Честно казано, плачевно е да ви гледа човек как се оплаквате, че японците правят неща за японци.

Между другото, говорейки за това: не съм сигурен как прехвалените аниме сериали биха ме научили нещо за добри герои, имайки предвид колко съм чел. Не консумирам само аниме, и не консумирам само неща, харесващи се на американци. My appreciation of art is beyond simply following somebody else's opinion. And the overhyped products are as probable to flop for me as any other work of art. Being mainstream in the US means nothing for me, neither does being so inherently japanese that it'd never sell well overseas, thus I would never limit myself to either category. So, instead of tunneling your vision, try to broaden your tastes a little?

And, frankly, I stopped caring about this discussion, which is why I would not even try to translate my thought process here. I understood your viewpoint, so that's the end of my participation.

P.S. знам за Мотоко. Всички знам бе, никога си нямала какво да ми кажеш ново :lol: и за Асука и Мисато нямаш какво да ми кажеш, което вече не го знам :lol:
P.P.S. и в края на краищата какво? честито ни и на двамата че сме си намерили с какво да се чувстваме по-добри от другия :lol: Аз поне харесвам това, което консумирам като изкуство и забавление, ти поне критиците подкрепят "мнението" ти...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Чет Фев 13, 2014 7:13 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Не знам за кви критици става дума. Аз други критици освен себе си не гледам. :lol:
Намират ми се и няколко познати човека, на чието мнение имам доверие и дотам. Никога не чета мнения на "критици" (ревюта сиреч) преди да гледам/чета/слушам нещо, просто щото не искам да ми се влияе на възприятията. Избягвам дори форумните мнения за анимета, които не съм гледала. Въобще, изобщо, в голяма грешка си относно навиците ми и мисловните ми процеси. :lol:

Единствената инстанция на тая планета, която решава какво харесвам аз, съм аз. И тая инстанция от над десет години насам е решила, че харесвам аниме, точно щото не е западен продукт, който се движи по западните клишета. Което обаче не означава, че ще се хвана да погълна всички деривативни боклуци на аниме индустрията само щото клишетата в тях са източни. А деривативните боклуци в анимето са също толкова голям процент колкото деривативните боклуци в западните сериали, които презирам и избягвам по същия начин. Аз съм капризен потребител - имам твърде малко време, за да го хабя с глупости. При това положение искам да гледам или нещо наистина качествено и оригинално, което не съм виждала вече 1000 пъти, или някви пошли гилти плежъри, за чиито клишета поне си знам, че ще ме забавляват. И като резултат съм се научила да си филтрирам внимателно продукцията за консумация. Бях така някога с предишната си страст - музиката (където слушах възможно най-непопулярните и ъндърграунд неща всъщност), сега съм така с литература, западни филми и сериали, аниме, всичко. Изобщо аргументът, че японците правели неща за японци дълбоко не е вървежен в случая, както не е вървежен и аргумента с американците, които правят неща за американци, когато реша да тегля една майна на Туайлайт или произволен сериал на Фокс. Боклукът е боклук независимо от националността, а хубавите неща са хубави дори когато ги правят японци.

Ако ми погледнеш списъка ще видиш в него анимета от няколко десетилетия насам, от всякакъв жанр, с всякакъв арт, всякакви сетинги, всякакви персонажи и всякакви идеи. Няма да се учудя ни най-малко ако заглавията там са по-разнообразни от тея в твоя наглед по-богат списък. Щото аз основно по разнообразие и оригиналност ги подбирам (освен гилти плежърите). Това като стана дума за ограничени вкусове. :lol:

Та така, мисля и аз да приключвам с оф-топика, щото вече ти обясних че си тъп и няма какво да го разискваме повече. 8)

ПП. Нито за Мотоко знаеш, ното за Асука и Мисато, щото ако знаеше, нямаше да ми развяваш неква Майой като добре изграден женски персонаж.
ППП. Продължавай да четеш, полезно е за здравето.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Bakemonogatari
МнениеПубликувано на: Чет Фев 13, 2014 6:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Противоречиш си, Амелия :lol: и нищо не знаеш за това как да консумираш изкуство :lol: но да, радостен съм за теб че си си намерила как да си поддържаш самочувствието. Това е важно за всеки човек. Само че го разбрах преди доста време; нямаше нужда от още един пост да се опитваш да ми изясняваш детайлите около това как точно се чувстваш по-добра от мен.

Разбира се, мога да се опитам да подкрепя с факти всяко едно мое твърдение в този разговор, но ти не си показала да притежаваш способността да се опиташ да видиш нещата от чуждата гледна точка, така че би било упражнение в безсмисленото.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 127 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов