[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Анимания - брой 6

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 4:59 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Дек 23, 2009 9:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 10:27 pm
Мнения: 2037
да, било го имало, но свършило още първия ден, каза лелката. на една друга будка имаше само диска. другите в района бяха затворили. ще ги пробвам утре.

_________________
hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Дек 24, 2009 2:50 am 
Offline
Лакпром терорист
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 9:36 pm
Мнения: 5613
Местоположение: над земята, под небето
Браво за прекрасната работа, но аз лично нямам намерение да чета за неща, които вече знам.
Иначе, продължавайте с готината работа

_________________
The Queen of tarts,
she ate some hearts.
The Jack of tarts,
he stole these hearts....

psycho gay rapist werewolf!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Дек 25, 2009 5:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 10:27 pm
Мнения: 2037
намеих го в една от тия, които бяха затворени. ай честито.

_________________
hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 1:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
За аниме статиите.

Това, което е написала Амелия е добро, но за всички останали...ами чел съм ви по-хубави статии в Шадоуденс-а.
Странно. Дали не си самовнушавам или наистина нарочно сте понамалили анализа, критиката, пикантериите и "спортната злоба", за да се получи едно по-общодостъпно и разбираемо списание.
Или пък тази промяна в стила е само в този брой (не съм чел предишните броеве, пък и няма от кой да ги гепя).

Не знам. Този стил нещо не ме радва. Липсват ми подправките, тлъстинката и шантавите словесни експерименти. (Авторите са постели за Коледа ???)
Текстовете на Роланд просто не мога да ги позная...добре че се е подписал :lol: .

В това няма нищо лошо. Нека се зарибяват хлапетата, но илезе че Animania не е продукт за мен. Иначе беше занимателно да го чета, но ако сложите повече мръвка и пипер, а намалите Kiddy Grade фенщината :wink: , според мен ще се получи по-добра манджа.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 2:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 30, 2005 1:04 am
Мнения: 2786
Местоположение: goatze paradizo
Ако ми е харесала GITS мангата, да видя Ghost Hound TV?!? Двете неща са несравними според мен и това ми звучи крайно неудачно. За Tokyo Godfathers можеше да се каже още, и още, и още - уж е безкрайна хвалба, а е много постно. Статията от Crossover-a ми хареса много, а във версуса можеше да има повече хейтване. :D Така както сте го оставили не сте убедителни до толкова, че да взема страна. :P Останалото ми е трудно да го коментирам, защото не съм особен фен нито на GITS, нито на киберпънка - всъщност не знам дали е хитър ход да се концентрирате само върху една област, както се е получило тук. Или поне така ми изглежда. Плакатите са заменени със Sin City, но щом това ще ви храни - склонна съм да се примиря.

_________________
Аз съм един много прост човек.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 3:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 7:18 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
Все пак Амелия е вегетарианка :lol: аз тъкмо си купих броя, още ми е в чантата. Довиждане, ФМА :cry:

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 7:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 10:15 pm
Мнения: 3490
Местоположение: Hell
аз преди се кефех повече на идеята да си взимам списание, отколкото диска. сега нещата се обърнаха...

списанието ми е хипер безинтересно - писанията на хората не ми харесват главно защото не ми е нужно да чета това, коете вече знам.

а пък взе, че ми хареса да си направя колекция от двд-та с химика...

диска вече само в магазина на артлайн ли може да се взима?

_________________
Aбе майната му на света, ип-тата свършват!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 7:55 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Дискът се продава по будките заедно със списанието, но предполагам, че може да се намери и в магазините на Артлайн.

Като език сме доста по-меки от в Шадоуденс. И аз искам да си развявам словесно коня и да си пиша, квото ми хрумне (сексуални намеци и метафори бухуууууу :sad: ), ама няма как - шефовете искат това списание да става и за деца...

Гост Хаунд го дадох понеже е правено по идеи на Широу Масамуне - нищо, че не прилича на останалите му неща, ГитС в частност. Нека видят хората още творчество от тоя човек.

Бтв, сещате се, нали, че ако това списание не се купува достатъчно, то никога няма да стане достатъчно задълбочено, че да се пишат разни по хардкор неща? Къв хардкор и отакувщина може да имаме в нация без къвто и да е аниме и манга пазар? И където малкото аниме фенове са свикнали всичко да им пада безплатно по разни нелегални канали? Знам, че не удовлетворяваме доста от претенциите на претенциозните, но тя крушката си има опашка. И за разни неща трябва да се мисли в дългосрочен план. Давай кинти сега, след известно време евентуално ще си убедил някого, че има смисъл да се напиня да ти вкарва манга и аниме легално в Бг. Всичките тия решения дето се взимат от шефовете и ви се струват странни - като гигантски кросоувър, Син Сити комикса и т.н. са за да се прилапат още купувачи, че тия сега не са достатъчно. Достатъчни бяха хлапетата, дето си купиха първи брой заради Наруто и Здрач. После решихме да качим малко възрастта на таргет аудиторията и нещата не отиват на добре. Логичният извод ще е да си пишем само за Наруто, но мен лично това ще ме направи да страдам много... Или просто ще умрем. Което не вервам да изненада някого - мен лично няма да ме изненада.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 10:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 3:28 pm
Мнения: 3690
бе следващите въпроси ще са... хммм... несвързани точно със списанието, а повече с мотивацията ти да правиш нещо по въпроса...
защо се заниваш с писането? за парите - съмнявам се, бих се учудил ако изкарваш и 10% от заплатата ти в университета. за кефът? когато имаш шефове, които не ти дават възможността да правиш това, което искаш, пак ми е трудно да повярвам.
а и това за продаването на манга и аниме върху физически носители - имайки в предвид, че си малко далеко от бг, трудно може да е причина...

бтв: защо всеки говори за "нелегални" канали? огромна част от аниметата не са лицензирани за бг, тоест там можеш съвсем легално да ги свалиш от някой торрент.

и бтв2: благодарение на "нелегалните" канали, анимето е станало толкова известно за толкова кратко време в световен мащаб.

_________________
SPRING BREAK!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Дек 29, 2009 6:32 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Да, не го правя за парите - сумата е жалка и смешна на фона на това, което взимам тук. Да не говорим, че от ГОДИНИ правя същото нещо ептен без пари. Даже не без пари - ДАВАМ пари, за да го правя (събираме си кинти помежду си, за да поддържаме Шадоуденс).

Правя го от чист идеализъм, щото наистина искам нещата в Бг да се променят - да имаме легални анимета и манги на български, на достъпни цени. Да имаме конвеншъни, на които да си каним японски сею и режисьори. И т.н. Това, че не съм в Бг, не значи че не искам да направя нещо за нея - да, знам, всичко Мара втасала, та с анимето се захванала, нали, ама това ме влече, за това имам ищах и МОГА да направя нещо. Следователно се опитвам да направя. Както и останалите в екипа. И е борба с шефовете с доста компромиси и от двете страни, ама без борба няма как да стане. Кат бебета ги раждаме тия броеве с родилни мъки - особено последните два. Все пак е яко - като след 100 разправии си хванеш отрочето в ръцете и знаеш, че си създал нещо. То няма да се запомни от никого, но за теб самият си е ценно, кво.

Разбира се, има и нещо от личния ми нарцисизъм и атеншънхорство. И от даскалския ми манталитет - аз съм като неприятен сектант - нещо като ми хареса, ми се ще да просветя и околните. Едно време около мен сума народ прослуша метъл. Сега се опитвам да зарибя с аниме. А научната методичност с която подхождам към хобито си и вродената ми интелигентност, ме правят добре запознат и мислещ ревюиращ. Който може да пише увлекателно и обича да го прави. Или поне така ми се иска да си мисля. :lol:

Нелегалните канали са хубави за начално разпространение и популяризиране на тея неща, ама са нож с две остриета. Наистина няма да имаме нито едно от гореописаните неща скоро, ако не почнем да даваме пари за тях. Никой няма да се навие на авантюрата да внася и превежда манга и аниме, ако няма да направи някви кинти от това. Артлайн/Профилмс в момента го раздават доста алтруистично, чак ме изумяват. Но тая инициатива ще умре ако няма кой да я подкрепя. Тука си е ебало майката, щото всичко се прави по български и от издателите, и от нас, и от феновете - порочен кръг някъв. Купувачите не искат да дават пари за продукт, който не им покрива всичките претенции. Ако пари не се дават, тоя продукт никога няма да им покрие претенциите. И т.н.

А и мама му стара, хората, които са направили тея анимета, заслужават да получат нещо за труда си! То си е и инвестиция - иначе ще спрат да ги правят. Аз сега като имам възможност гледам да си купувам аниметата, които обичам и съм гледала/ще гледам по няколко пъти, за да подкрепя идеята и индустрията дето ми носи забавлението. Да, сега имам повече кинти от в Бг, но не е само това - тук ми е ПО-ЕВТИНО и достъпно да си купя тия неща. Утре-другиден ще ви постна снимки да ми видите аниме колекцията колко хубаво нараства - оня ден ми дойдоха аниме бокссетовете на Hellsing, Texhnolyze, School Rumble, Azumanga Daioh, Fruits Basket и филмите Urusei Yatsura - Only You и Hajime no Ippo - The Champion Road. Платих 200 кинта за тях, като ги взех на разпродажба и реално щяха да ми струват към 600. Искам и в Бг анимето да се продава на достъпни цени и да му правят разпродажби, ебати! Да има различни издания, от които да си избирате. Да можете да си купите манга или артбуук от книжарницата, щото така ви е хрумнало днеска. Тук ги правя всичките тия неща и е много яко. Е аз съм странен шоп - сакам и на Вуте да му е яко.

едит: Да си призова призива и тук - ако сте чели броя и имате някакво мнение за материалите ни - моля, споделете го с нас!
Излизането на тоя брой беше съпроводено с много проблеми и промени - мненията ви сега са ни по-важни отвсякога!

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Дек 29, 2009 9:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 3:28 pm
Мнения: 3690
бая изчерпателен отговор...
да създадеш нещо ново никога не е било лесно... иска се много кураж или малко глупост за да започнеш.

отностно другите неща, ще си го кажа още от сега, някак си много се дразня на изразите "пиратстване", "легално", "нелегално", "крадене на авторския труд" и тн... :roll: и в бг нелегално аниме май почти няма, за това ще се радвам ако използваш "безплатно"/"платено" за напред

идеята на безплатното разпространение на продукти, е да се привлече вниманието на определена група към нещо. има страшно много компании, които дават сума ти пари за реклами, аниме производителите го получават благодарение на битторрент и всички други начини за придобиване на безплатно аниме. тоест в това отношение те са благословени, защото потенциалния кръг от купувачи се увеличава неимоверно.

Следващата стъпка към парите е (ако приемем, че хората са харесали анимето/мангата), да се предложи нещо, което клиентите искат и анимето на двд/хартиена манга е само малка част от възможностите. като се почне от плюшчета (преди месец търсих фумуфу-то от фмп, ма не го намерих), фигурките, косплей сетове и се стигне до възможност да отидеш за един ден до офиса на аниме/манга художниците и да го прекараш с тях. възможностите са ограничени само от възможността на човека да ги измисли.

идеята, че "пиратставането" пречи при продажбите идва от организации като RIAA и MPAA, които все още не са осъзнали що е то интернет и как може да се използва. при това, не малко проучваня са показали, че това дори не е истина. ще пусна линкове утре, че в момента минавам от xfce/kde3.5 на kde4.3... и ми остават още 100тина пакета...

_________________
SPRING BREAK!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Дек 29, 2009 9:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 3:28 pm
Мнения: 3690
така, айде малко линкове:
http://www.techdirt.com/articles/200909 ... 6123.shtml
http://www.techdirt.com/articles/200910 ... 6425.shtml
http://www.techdirt.com/articles/200907 ... 5648.shtml
http://www.techdirt.com/articles/200907 ... 5421.shtml

препоръчвам последните 2

_________________
SPRING BREAK!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Дек 29, 2009 12:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 11:55 am
Мнения: 846
Свалянето в световен мащаб е довело до повече добро, отколкото лошо, мисля, специално на ниво достъпност и популяризиране, но докато дистрибуторите не се научат да го използват, така че ТЕ да печелят от него, не може да се твърди, че не вреди на индустрията. Нещо повече - в страни като нашата със зверски тарикатски манталитет и нула традиции на консуматорската култура, каквито има на изток и запад да речем, тя води до още по-жестоко изкривяване на ценностната система. Ти казваш, че не е нелегално, щом анимето не е лицензирано в България, но хората продължават да си свалят ФМА и сега, както и други заглавия, които - макар и неизлезли все още - са лицензирани. Нещо повече, на тях им е обидно, че някой си позволява да им държи сметка, че си свалят безплатно аниме, за тях това е не просто ок, но и тяхно право. Ами не е. Не и когато е лицензирано. Не и ако ей толкоз ти пука за аниме-индустрията в България или по-точно зараждането на такава.

Така че хем си прав, хем не си. Пиратството Е пиратство от един момент нататък, а не просто "безплатно сваляне". И определено точно в конкретния случай вреди много.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Дек 29, 2009 3:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 3:28 pm
Мнения: 3690
почти съм напълно съгласен с твойто мнение...
"но докато дистрибуторите не се научат да го използват, така че ТЕ да печелят от него, не може да се твърди, че не вреди на индустрията"

светът се промения, навиците на хората също, дистрибуцията на стоките трябва да бъде в крак с времето. ако това не е така, то тогава проблемът е в нея, а не в хората. Индустрия, която напада клиентите си, не може да оцелее дълго.

отностно вреденето - нима, ако нямаше нелегални канали, то тогава хората да биха си купували повече двд-та с аниме?

и си прав - един от многото проблеми, които имате е, че на хората не им пука много за анимето (освен да го изгледат и до там). все още я няма отаку културата, която да кара хората да си купуват аниме-свързани артикули. това нещо тепърва навлиза... и честито, че вие ще трябва да го наложите :/ а това е много шибана и неблагодарна работа...

бтв: къде може да се види лист на лицензираните анимета в БГ?

_________________
SPRING BREAK!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 170 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов