anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 5:08 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Winter Sonata
МнениеПубликувано на: Пон Мар 22, 2010 1:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 30, 2005 1:04 am
Мнения: 2786
Местоположение: goatze paradizo
Изображение

Genre: Coming of Age, Romance, School Life, Drama
Episodes: 26 episodes / излезли са около 13
Original Work: Yoon Suk-Ho
Animation Work: Keyeast, Studio Comet

Някой ще си признае ли, че го гледа? :grin: Защото надминава и "Перла", и "Листопад"... взети заедно!...
То е корейско, правено по някаква игрална драма, която не съм поглеждала. Целта му е да бъде точно малоумна сапунка - без да ти се обяснява много-много как и защо се случват разни неща, още в първите четири епизода всичко ти е ясно. Освен това има характерната черта на сапунения жанр - в един епизод ту се случват твърде много работи, ту вземат три-четири епизода да се взират в брезките и да няма никакво развитие... И все пак! Е зарибяващо. ^^ Въпреки безумните недоразумения, които оставя след себе си. В общи линии се разказва за - о, каква изненада - двама души и обречената им на невъзможност любов. Това добре, но на някакъв етап от сюжета главния герой мъж го праска автобус и уж тръгва да мре. Но по някаква неясна за мен причина злата му майка решава, че вместо да се психира, че може да го загуби, това е една много подходяща възможност да му изтрие (!!!) спомените, за да му "улесни" иначе тежкия живот. (Щото той по принцип има някакви драми с това да търси умрелия си баща.) Това докато са ученици. Така, дотук някак си е поносимо. По-голямото безумие идва, когато, след определен период от време, когато вече са поотраснали, се окзава, че този същият с изтрите спомени, някак си мистериозно го среща една от старата им компания, дето го харесваше още преди, и някак си още по-мистериозно го зарибява да са гаджета и уж по чиста случайност той се нахендря баш на голямата си либоф, дето сега му е изтрита от спомените всъщност... Да, това последното изречение трябва да го прочетете отново, че е сложно. :grin: И от тука се почват редовете сълзи, сополи и разноцветни мехурчета, щото мацката уж ще се жени, па осъзнава, че не го е забравила и т.н., и т.н...
И ВСЕ ПАК! :D Прекрасно е за губивремка. И определено е красиво. Да го пообсъждаме, ако искате, щото нататък има още бисери. Надявам се, че не съм спойлнала особено, щото това всичкото става в първите пет епизода от 26...

_________________
Аз съм един много прост човек.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Winter Sonata
МнениеПубликувано на: Пон Мар 22, 2010 2:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 10:27 pm
Мнения: 2037
с тази тематика се занимаваме като сме на плажа - на отиване купуваме книга за 50 стотинки и се хилим на глупости. единственото, което все още помня от една такава книга е, че се изшибаха чак на страница 200 :lol:

_________________
hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Winter Sonata
МнениеПубликувано на: Пон Мар 22, 2010 9:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 4:48 pm
Мнения: 1611
Гледах 1вите 2 епизода и се отказах тотално да продължа! Адски мъчително и протяжно ми беше това аниме @.@ Въобще не си падам по разтеглени сапунки @.@

_________________
I just don't care if it's real!
That won't change how it feels!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Winter Sonata
МнениеПубликувано на: Сря Май 05, 2010 11:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 30, 2005 1:04 am
Мнения: 2786
Местоположение: goatze paradizo
(това май само аз го гледам, както и да е...) Може да е голямо клише, ама си е драма отсекъде. Изпълва тотално понятието. Направих едно комбо от пет епизода един след друг и цялата съм вътре. :D Простоооо, тоя не стига, че си загуби паметта, не стига, че се оказаха рода, а ся и ше мре! Ликувам! xD

_________________
Аз съм един много прост човек.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 172 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов