[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Аниметата от 2010 - какво ви зарадва най-много?

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 12:01 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Фев 24, 2011 10:41 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Мар 18, 2011 10:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Довърших Katanagatari.
Колкото и да ме кефеха с безсмислието си предните серии, 12-та се оказа досадно безцелна. Основата на Katanagatari е планът съставен от Kiki Shikizaki и интересното е, че хората които се мъчат да го осъществят всъщност се избиват един друг реализирайки го :lol: . Неинтересното е, че дори приключен планът не сработва. :? Т.е. много шум (и трупове) за нищо.
А и не ми стана ясно защо Shichika накрая не утрепа Hitei-hime-то. Тя беше основният виновник, пък той си го изкара на шогуна и неговите хора, както и на Emonzaemon, който само изпълняваше заповеди :shock: .
А изказването му, че искал да загине или беше лъжа или самозаблуда.
Като цяло Katanagatari ми хареса, но финалът ми дойде малко слаб и изстискан от пръстите.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Мар 18, 2011 10:22 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Ми аз ти отговорих в ШД, ама да кажа и тук, в случай, че някой реши да се включи.

Аз краят го уважавам много, заради масовия ънхепи енд. Не помня да съм попадала на нещо такова - обикновено имаме случай на пирова победа, ма си е победа няква, барем. Тва тука беше пълната загуба на всички. Много ценно!

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 10:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Миии, не е чак път толкоз уникално. Май повечето японски трагедии завършват така...или поне си спомням 3 филма на Корусава, които са с подобен финал - Rashomon, Red Beard и Kagemusha ...(е в моите очи завършват по същия начин :lol:, във вашите може би само Kagemusha).
Всъщност това е и списъкът на всички филми на Корусава, които съм гледал без Седемте самураи и Дерсу Узала :lol: - които въпреки, че свършват лошо, все пак те оставят с усещане да завършеност.

Спомням си и някакъв японски театър - ставаше дума за някакви самураи дето се избиха взаимно, като част от някаква политическа интрига, която пък в последствие се оказа пълна глупост. Име не помня.

Т.е. донякъде краят на Katanagatari е традиционнен.
Хипотезата ми е, че Katanagatari е голяма ебавка с маса традиционни драматични клишета...само дето не съм чел достатъчно японска класика (т.е. никаква), не съм гледал достатъчно пиеси и филми, че да подкрепя изказването си с примери. :oops:

Това за което мрънкам е, че краят можеше да е малко по различен...или поне да я утрепят тази досадна златокоска :lol: :lol: :lol: .

Апропо, за Togame-то пък въобще не ми е стана жал...Cherioo!!!

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Юни 08, 2011 9:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Вчера загледах първите 4-ри епизода на Seikimatsu Occult Gakuin (анимето е от 2010-та) и адски ми хареса.
Паранормални явления, градски легенди, окултни ритуали, предсказания, пътуване във времето, извънземна инвазия, конспирации, хорър/трилър елементи и какво ли още не...всичко това е представено адски динамично, с много хумор, с добра игра на сеютата и с красива графика.
Има референции към маса sci-fi класики примерно pod-ът за транспортиране във времето е взет от The Fly, а пък сцените с лова на mothmen-ните бяха, като от Buffy the Vampire Slayer.
Дано продължи така до последната серия!

Аз го бях пропуснал защото има отвратителен misleading плакат - останах с впечатление за някаква садо/мазо ечи комедия, а засега не е (не че главната героиня не съдира главният герой от бой :lol:).

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Юли 28, 2011 10:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Изгледах Trigun: Badlands Rumble.
Доста ми хареса.
Излиза че 2010 е била силна годината за аниме филмите. До тук ми правят добро впечатление: Mobile Suit Gundam 00 The Movie: A Wakening of the Trailblazer, Suzumiya Haruhi no Shoushitsu, Gintama: Shinyaku Benizakura-hen, Uchuu Show e Youkoso, Macross Frontier: Itsuwari no Utahime и Trigun: Badlands Rumble. Който и филм да загледам, от който и да е френчайз (независимо дали любим или не) все кеф :shock: .
Не съм голям фен на Trigun. Не че е лошо, но комбинацията между кретенски хумор и мегатежка драма ми беше скучна (а явно е най-любимата черта на феновете му :lol: ). Главният герой ми е доста анитпатичен. Ако има някой, който да ми е симпатичен в Trigun това е "отчето" Wolfwood.
Въпреки студените ми чувства към Trigun TV, филмът Badlands Rumble ми допадна много.
Заглавието има всичко от което се нуждае един sci-fi western: як upgrade на графиката (но е запазен общият вид), тонове престрелки, екзотични пушкала, преследвания, комедийни скечове, кръчмарски сбивания, тонове bounty hunters-ка сволач (всеки с уникална грозна мутра, дрипави дрехи, крив нож, пушкало и потрошено возило) и тонове интересен механичен дизайн и превозни средства.
Сюжетът не е нищо особено и е в стил по-ранните серии от TV-то, но не ме дразни като тях и се преглъща заради тупаниците и стънтовете. За съжаление бяха сложили една досадна lone sexy gunman героиня, а и любимките ми Meryl и Milly почти не бяха важни за историята. Антагонистите бяха интересни кретени, особено Gasback.
Имаше нещо странно в керъктър дизайна. Всички нови герои бяха много готино и подходяща нарисувани...докато дизайнът на оригиналните герои: Vash, Wolfwood, Meryl и Milly беше някак размит, не толкова подчертан и определено се различаваше от този на останалите. :shock:
Музиката - не си спомням и един мотив, но беше подходяща за western обстановката.
Какво ми хареса най-много:
- Голямото количество герои и най-вече отрепките, outlaw-овете и bounty hunter-ите, кой от кой по-екзотични и по-големи идиоти.
- Екшънсцените са много. Може би не са грандиозни, но са добре замислени и добре storyboad-дирани.
- Механичните устройства и превозните средства.
- Background-тите може да не са чак толкова много, но са готини и подходящи.
- Wolfwood е ултимативният badass.
- Gasback е имба отвсякъде. Хем е физически як, хем оръжията му са абсолютен overkill.
Поредното аниме което не харесвам като сюжет, но чиято графика и анимации са достатъчно готини, че да го пренебрегна.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Дек 03, 2011 11:44 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Дек 20, 2011 7:45 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Изгледах Курагехиме, което се оказа много приятно джосейче. Свърши сравнително добре - мангата продължава, та това, което видяхме в анимето може и да е изфабрикуван край някъв.

Начи, Курагехимето имаше някои безкрайно яки проблясъци, особено около девствения 30-годишен брат на главния герой и оная изродка, дето се увърташе покрай него. Самият главен беше сравнително нетрадиционен и всъщност ме кефеше много. Прекара 80% от времето облечен като жена - вземи тоя мъжки лийд.... Ма не е няква скучна окама. Пекан пич е.

Главната ставаше и тя - за 11 серии не можа да ми писне. Като няква кръстоска между оная овца от Тодокето и Нодаме беше. Гласът й също ми приличаше на този на Нодаме на моменти. А там някъде се мотаеше и гласът на Нами/Койзуми Риса. Ептен като Койзуми звучеше само без акцента. Голям врясък падна, заболяха ме ушите. Останалите отаку съквартирантки на нашата поне не викаха и всъщност ми допаднаха и те.

Зариби ме яко сериалчето и сега мисля да погледна и мангата.

Равносметката ми дотук - 2010 е била страхотна година за анимето. Харесах всичко, което гледах. Оценките ми се движеха от 8 нагоре (май само на онова с петте листа му бях дала 7). Мда, стратегията да си свалям наградените от Анимереактор анимета се оказа суперуспешна. Чакам да видя сега инпута им за 2011-а.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 24, 2012 10:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Подхванах Yojouhan Shinwa Taike (т.е. The Tatami Galaxy)
Засега е адски готино.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Мар 24, 2013 1:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
SHIKI е анимето, което ме накара да не си подам носа навън през този затрупан до уши от сняг мартенски ден.

Една много добра хорър история, която всеки почитател на този жанр, не трябва да си позволява да пропуска.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Са малко СПОЙЛЕРОВ анализ, та който не иска да се спойва да не чете по-надолу!


__________________________________________________

Еххх, как обичам малки момиченца с панделки и червени обувчици да са причина за изливането тонове кръв ... хехе ... How really japanese :icecream:

Та така, лек разбор: стабилен хорър с приятен арт ,а музиката направо сега ще ми кънти в главата до ненам кога си.

Плотът беше доста интересен, но преекспонираха няколко проблема и се смотаха по трасето с обясняването на други няколко. Затова оценката ми дърпа надолу. Иначе страхотен потенциал!

Кат за начало, така и не разбрах, защо монкчето премина към стараната на шикитата.
Да не би да се влюби в таз малката? :o
И реши да предаде човеците?? То е ясно, че беше емо-депресар със суицидни наклонности, ама не си го представях ,че ще го докара от едната до другата крайност - от самоубиец(mazo) в убиец(sado)...
Не представиха момента ясно на какво се базира решението му да премине на противниковата страна. :o :o Ако ми бяха дали една добра причина, щях да им . Ама ми се скриха по тъча по тоз?.
Опитваше се да оправдае съществуването на вампирите с некви неясни притчи за онези братя, ама not good enough for me. :huff: Нищо не разбрах от това послание за единия и другия брат, честно!

Накрая попрекалиха с кръвожадността на селяните и изсипващото се количество кръв само с едно удряне със стика. Бая, ама доста пресилено. И там онази кат си хапна онигири с кървавите ръце,дет леко ги позабърса. Чак пък. Това си беше лейм. Зорлем- вижте ги сега, от скромни селянчета как се превърнаха в зловещи mass-murderers.(едва ли не у всеки у нас дреме инстинкт на кръвожаден убиец и само ни дай шикита и оп, сме го събудили) . Преляха чашата с бруталното убийство на Мегуми.

Пресилиха тази част с убийствата на шикитата, да накарат хората да изглеждат по-големи зверове от зверовете. Можеха да я балансират и пак да се получи добре. Затова тургам голям минус тук.
______________________________________________

Повратен момент беше, когато Юки предложи на приятеля си да намерят начин да съществуват заедно (да се храни на порции и т.н.) и той даде обяснение, че не иска да опита, заради страха от заплахите за семейството му. WTF?? Оправдания.

Съответно не ми е мъчно за шикитата, защото те НЕ потърсиха начин да коекзистират с хората, а предпочитаха направо да ги убиват, щот по-лесно...
Да речем можеха да имат няколко жертви на шики и да смучат равномерно, докато другите си възстановяват количеството кръв. Но те(малкото лоли и онази дет утрепа семейството си с цел то да се върне при нея) искаха да си увеличат популацията, и единствения начин затова беше да се хранят от един индивид докато го умъртвят и да хвърлят чоп, кой наистина ще мре и кой ще се върне като шики.

Тва ги правеше чисти убийци.
И да не ми се оправдава тая малката! Mакар,че разбирам...иска да се обгради със себеподобни и ТОВА е единствения начин. Само дет не и хрумва, че някой като Юки може да се върне като вампир и да стане малко препъни камъче в плановете и...


И края пак един такъв, философски и отворен... :D
Абсолютно разгадаем. Но и форсиран.

Адмирации за доктора и Юки, любимците ми. И пича със сините ушички си го биваше, но очаквах от него да млати накрая , а той се скри кат мишка(скриха го де)... еххх :baby:

Много добро анименце като цяло !!
Мust-watch за почитателите на horror!

Почетна 8ца!

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 189 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов