[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Mawaru Penguindrum (Лято 2011)

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Вто Май 14, 2024 11:52 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 28, 2011 8:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Изображение

Тип: TV
Епизоди: 24
Жанр: Penguin Mystery, Фентази
Директор: Икухара Кунихико
Дизайн на героите: Nishii Terumi
Анимация: Brains Base


Twin highschoolers Shouma and Kanba live alone with their little sister Himari. One day the two brothers take Himari, whose days are numbered, to visit an aquarium. As they are enjoying the visit, Himari falls down, and unable to get up again, passes away. As the two brothers sit in the morgue in desperation, the supposedly dead Himari puts on a penguin hat, gets up and screams: “Survival tactics!” “I extend this girls life!” However, once the hat falls, Himari goes back to her normal self. Thanks to the strange penguin hat, Himari’s remaining days were increased. When Himari once again puts on the hat, she orders the brothers: “Obtain the Penguin Drum!” What is the Penguin Drum? Finding out that the key to that mystery is in a highschooler named Ringo, Shouma and Kanba begin their search. Through a coincidence, Himari and Ringo become friends, and she begins to frequent the Takakura household.

Дотук цопи пейст с малко клъц от анимес(нека им ! :twisted: ). Некой трябва да върши черната работа, други да кльопат облагите... :mrgreen:
Реших, че дойде най-накрая времето да отделя това аниме в отделна тема от общата сезонна. С последния еп. съвсем си го заслужи.

Та - сега истинското представяне. Ново аниме на хоризонта от Икухара!!!
Йеей!! :mrgreen:

Та тоз пич, специално за мен е некав гений на аниме небосклона и е направо жалка жалост,че няма повече авторски анимета освен Шоужо Какумей Утена(ако се не лъжа) !
Най-накрая реши да ни зарадва с нова продукция. Както се спомена по-горе , историята се върти около съдбата на 3 сирачета: 2 братя и болната им сестра.

Пласт по пласт , като обелки на лук падат мистериите около тези 3 персонажа за изминалите до тук 11 епа.
Общо взето централната идея на анимето какво точно е съдба и все пак имаме ли власт да я контролираме. Ковеме ли собственият си път според изборите ,които правим и колко от това, което се случва с нас е написано някъде и неизбежно?

1 еп. - мн силно начало и перфектна анимация. Лека дистърбия може да настъпи на края на епа за хората с предубеждения, но дотук, ноУ мор спойл. :mrgreen:
По-нататък: развитието е малко мудно, но 9/10/11 еп мн мистерии почнаха да се разкриват.

За почитателите на мн интелигентна demetia,slice of life, mystery+ fentasy просто това е анимето !

Гаранция - бай Икухара! ;)

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 29, 2011 9:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Чак пък "интелигентна", аре ся...заглавието язди яко драмата и обича да натиска всички емоционални копчета на зрителя. Може би е интелигентно замислено, но определено не третира зрителите, като хора с интелект.
Така че по-скоро е "инелектуалска" деменция...където интелектуалецът е автора, а зрителите са тези, на които се доказва колко интелигентен е той и колко тъпи са те. :lol: :lol: :lol:

Не, мерси.
Всеки ден маса хора ми го прилагат същия номер. :sad:

То това са ми впечатленията от първи епизод, но предполагам, че съм познал и за останалата част от шоуто.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2011 1:27 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 4:48 pm
Мнения: 1611
В началото не ми беше хич интересно. Сега има няколко серии, в които почнаха да разкриват миналото на героите и защо вършат някакви тъпотии и безумщини, което го прави малко по-интересно, но като цяло не ме е впечатлило особено.. Иначе ааааааадски ме кефи саунтрака - признавам си :) Както и арта де, амаааа за мен по-важна е историята, а за сега нищо особено различно и интересно не се е случило. Ще видим по-към края как ще се развият нещата..
Това аниме е по-скоро за подрастващи или поне аз така го разбирам не знам... може би вече съм стара за такива анимета :)

_________________
I just don't care if it's real!
That won't change how it feels!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2011 11:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Аниметата на Икухара не се гледат лесно и не са лъжица за всеки. Бих разбрала мн добре ако някой не ги харесва или не ги разбира.

Трябва да си в определен state of mind да ти влизат. Да притежаваш капацитета и настройката.

Ако мога да ги оприлича на нещо, то е на лист с безразборни точки и квадратчета в 2Д,от които, ако гледаш достатъчно дълго и си настроиш погледа, изведнъж изниква триизмерен образ. И чуството ,че си успял да различиш нещо в таз неразбория е мн удовлетворително, кат да ти светне лампиЖка. :idea: :-3

Тва е най-добрата асоциация, за която мога да се сетя.

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2011 3:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2011 4:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
..според зависи :mrgreen:

..за някои да подреждат пъзели си е живо изтезание за мозъчетата им.... та пак си е ? на гледна точка. :lol:

Просто не е от лесно-смилаемите, разтоварващи анимета, а напротив - от тези, за които трябва да си много концентриран и да попиваш и най-малкия пиксел от екрана , щото той също е част от историята(и посланието).

_____________


12 еп. е мн повратен за анимето и вс. от пъзела лека по лека взе да се нарежда, демек - Битсовете и Бобсовете взеха да си скачат на местото.

Дотук имаме 3 'пингвинови' корпорации. 3 емблеми:

PinGroup (от тоз отбор са сините пингвинчета)

PenguinForce ( корпорацията,в която бащата е работил преди 1995 явно)

Kiga ( емблемата се забелязва на якето на Такагура-татко в епизодите, след95)

Да видим каква ще е връзката по между им. :-3
________________________________________

П.П.Алшу, понеже знам че с дървени картуни е безмислено да се спори, само това ще ти кажа - мн пропускаш, ако наистина не си го захапал досега.

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2011 5:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Всъщност мъчението ми идваше не точно от пъзелите (каквито нямаше кой знае колко в първи епизод), а от това че трябваше да изтърпя досадните емоционалните сривове на главните герои преди каквито и да е било загадки.

Човек реди пъзели, не само заради предизвикателството, но и за да види картинката накрая, нали?
Заглавия, като Sayonara Zetsubou Sensei, Bakemonogatari и Steins;Gate ме държаха защото хем сглобяването на пъзела е интересно, хем картинката накрая ме интересува. (И съответно бях стимулиран да внимавам и да преразглеждам сцени по няколко пъти.)
В Penguindrum не ми пукаше нито за едното нито за другото.

Явно ти предпочиташ загадки си задължително преплетени с драма, човешки падения и низки страсти, а игнорираш други заглавия с пъзели (примерно като горните).

Въпрос на вкус, да...но как да го кажа...не ми звучи, като демнострация на по-голям интелект...само защото обичаш нещата подправени с по-различни подправки.

Като следиш за "послания", какво откри до сега в Penguindrum...освен "otaku-тата ще се оставят да ги mind rape-ват до смърт и после ще твърдят, че им е било голям кеф и че са получили просветление" :lol: :lol: :lol: ?

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2011 7:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
eee, голем си Тро-льольо.....или без Тро-то ако искаш :mrgreen:

:-3

Не мога да разбера , какво имаш против 'досадните емоционални сривове' както ги описа??

Драма има във всички анимета, без изключение, дори в комедиите - и сривове и възходи и квото щеш. Що пък точно тук реши, че са 'досадни'? Напротив, точно тук ми се видяха мн по-реални , а не пресилени и стереотипизирани.

За мен първи еп. беше супер зарибяващ кат само за първи. Един от най-добрите първи епове които съм гледала.
Например на Steins Gate 1 еп ми бeше скука и затва сега съм го стопирала. Ще си го догледам де, но не ме грабна изначално. Аз давам шанс на аниметата, не ги гилотинирам безмилостно от раз.

И предпочитам да си губя времето с анимета, които ме завладяват с неповторима оргиналност, каквито тези с щампата на Икухара. Относно низките страсти и човешките падения( looking down on ppl from the height of your perfection :mrgreen: ) /изразяваш се кат некоя баба-монахиня/- та те са ИДЕАЛНИ ! Only adds a spice to the flavor. :-3
Баси скуката ще е без тях. Само незнам къде успя да ги видиш в 1еп още, но може да имаш по- проникновен поглед от моя, знам ли... :mrgreen:

Сега за анимето, след 1 еп.нататък кат заплитаха плетката ми доскуча, щот трябваше мн да се внимава в разни детайлченца, дет понякога не са толква дори интересни, но са част от мат'риала за накарая на картинката.

Но последните няколко епа стана супер интересно, кат днешния 12ти еп беше най-оргиналният дотук.

Сайонарата ко стана с него, нещо ми се прецака даунлоуда и така си и остана...Набелязала съм го.
И Бакемоногатари тр да погледна, но то нема време за всичко.

Аз не работя професионален отаку кат теб. :-3

За тези дет следят анимето:

Момока чан мн вероятно да е жива и да е русата мадама на учителя. Защото споменаха ,че са намерили само дневника и след атаката.

Както и Шоума да не е истински брат на Химари и Канба. Но откъде се е взел, тепърва ще разгадаваме.

Въобще не предполагах,че родителите им са били в организацията на атаката, това ме фана съвсем неподготвена.
:idea: :idea: :shock: :shock:

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2011 9:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Са пък ме изкара трол-монахиня :lol: .
Първо който не харесвал заглавието, видиш ли то не било лъжица за неговата уста и нямал потенциал.
Второ било то било "живо изтезание за мозъчетата им".

Пък аз съм бил трол...просто не харесвам евтини мелодрами...и не харесам когато ги хвалят, че са нещо повече.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2011 10:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
ааа, моля, моля - БАБА монахиня !!... :-3 Не забравяй! :mrgreen: Ти ако беше само монахиня, щеше да си цвеке :)

....ми глеей се кво правиш, само ми тролиш хубавата темичка и се тънкообиждаш на капацитет... :))) :mrgreen:


Анимето не е в категория 'евтини мелодрами'.

Аз пък мразя, кат ми говорят наизуСссс-направи малко рисЪрч и ще видиш. Аниме фенове и откувци от цел свят с години чакаха Икухара да роди нещо и билиийв ми, не го е изсрал вчера и от готов калъп.
Концепцията на тва аниме е обмисляна с години. :wink:

.....а ако напук все още не щеш да го гледаш, твоя воля Май Лордо.

'Да не гледаш на инат'----> алШу стайл :-3

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Окт 01, 2011 12:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Това за бабите ми е най-странно защото те най-си падат по мелодрами и неразрешени любови...хеле па някоя дърта монахиня :grin: ...а аз може да звуча, като такава...обаче съвсем откровено си ги ненавиждам твоите любими сюжети :grin: :grin: :grin: (Speed Grapher anyone?).

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 07, 2011 9:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Нов ендинг.....йей!! :-3

Еп.13- пак пълен със символизъм. Тамън 2 пъти го гледах.
Мн ми е интересно тоя чичо,всъщност не е ли 'клонинга' от шотовете :mrgreen:
Не му е чиста работата...може той да ги е предал на полицията :twisted:

В Канба какъв гняв и какъв пламък има, плашим се от тва 'Скорпио' :) - Химари е неговата противоположност. Май пак сервират идеята за хармонията на Ин-Ян. :)

На жабока ми е интересно ква му е ролята, ...и онова момиченце, дет успя да се вмъкне в света на Санетоши, принцесата от Шапката ли е?? Или Момока?
Тотално се обърках. :o

Пак питанки и питанки :mrgreen:

Поне дадоха,че белезите по пръстите на възрастния Табуки са си още там.
________________________________________
А да, и трите черни котета рулваха !!!

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Окт 08, 2011 6:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218


Мн полезен подробен анализ на еп 13 и няколко теории, които преводача вкарва за Санетоши, розавата му косица и Момока...

както и песента от ендинга:


__________

Май ме убедиха,че няма двама бащи, а е само един... :lol: Просто сцената е такава.

Икухара брейнфЪк в пълна сила..., въображението вилнее на маХ. >_< >_<

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2011 4:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
17/18 еп бяха мн повратни . Табуууки, ах тииии - и ти си candidate for mental institution.

В тва шоу нема 1 нормален. :mrgreen:

В нета се е напълнило с разни блогове , които тълкуват и направо си пишат есета еп по еп та се късат.
тОТАЛНО ОПИНГВИНЧВАНЕ. :-3

Успешно задвижва ръждясълите чакръци в мозъка, да се изплюват теории от наличната инфо.

Накратко резюме:

Пингвиндръма НЕ е дневника, ми е нещо дет Канба притежава. Да видим кво.

Сървайвал стратеджито(там дет Химари смуче живот от Канба) взе да става все по-дръзка, а може и направо да си го правят, кат гледам как всеки път се съблича.

Шоума още не е ясно, ква му е ролята. Пък и тая Ринго....оххх, айде още 1 седмица. :( :-3

_______________________________-

Ето линк за тези, които харесват 3тия ендинг Gray Wednesday ! Мен лично мноу ме кефи.


_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Дек 03, 2011 6:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Еп. 21 - мн тръпко-побиващ и тъжен. Воалите падат един по един, но все пак...има още мн за доизясняване.

От тук нататък СПОЙЛ !!!!!!!!
___________________________________

Така.

1.Поне за сега се установи(but with Ikuhara one never knows! :mrgreen: ), че родното дете на Кензан/Чиеми е Шоума, а не Канба/както аз наивно си мислех, щот е кат малък двойник на Кензен външно/.(Ikuhara, you troll !)

2.Kanba е обсебен от Химари, тя винаги е била влюбена в Шоума, а Шоума е толква объркан, че и той не знае към кой кви чувства изпитва. Въобще плетеница.

3.Real incest feelings са налице, но ендностраничиво: в посока- Масако->Канба.

4. Sanetoshi е бил лидера на Кига( а не Кензен), и Момока му се е набъркала в плановете.

5. Kanba's situation : много комплициранааа.

Знаем, че и Шоума и Канба мн обичат Химари, но Шоума не би минал към 'тъмната страна', за да я спаси и би приел съдбата и, докато Канба БИ. Друг интересен момент - не напразно фамилия Натсуме са богати в анимето: Канба лесно би взел средствата от там за лечението на Химари, но поради неква причина отказа парите на Масако,..дотолква че да се превърне в гангстер и убиец! Какво ли го възспира? Дали е свързано с момента, в който Кан си спомни как истинския му баща му каза, нещо от сорта че е NO GOOD... и той го прие тежко :o (и тук ще се разплита плетеница)

6. Защо тялото на Кензен не е погребано и гние в оная закусвалня? Некво вуду ли праи Канбата?

7.Накрая след 2037986 опита, Химари може и да се гътне,за да спаси Канба и да му покаже ,че понякога е безмислено да бориш квото ти е отредено. Просто щото цената не си заслужава.


Безпорно най-доброто аниме за мн сезони насам !
Който не го гледа, а има достатъчно количевство сиви бръмбъри в наличност-> мн изпуска!

:-3 :-3 :)

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов