[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Какво си харесахте от сезон лято 2013?

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Нед Апр 28, 2024 2:37 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Юни 06, 2013 4:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Ето какво ми хвана любопитството от лято 2013

На ниво анонс:

Ark IX - някакво постапокалиптично OVA. Хареса ми това "mysterious black fog" в описанието.

Free - не бе, не :lol: ...просто ми е любопитно как KyoAni ще се справят с bishounen задачата.

Servant x Service - въпреки лошото име...може и да се окаже нещо забавно.

Gen`ei o Kakeru Taiyou - щото ще е някакъв връх на шарения кич.

Blood Lad - сейнен с вапири (пък картинката шоненска...хайде познай сега...).

Uchouten Kazoku - това е май с някакви фолклорни мотиви :shock: .

Gatchaman Crowds - само защото плакатът му е пълен кич и обещава да няма нищо общо с оригиналния Gatchaman.

Gin no Saji - плакатът (с кравата) ме кефи доста.


Абонамент (т.е. харесал съм предния сезон)

Teekyuu 2 - шортове с идиотски MOE хумор.

Fate/Kaleid Liner Prisma Illya - женският състав на Fate Staynight (очевидно без Артурия) в mahou shoujo. Това обещава да е такава мегапростотия, че ми става драго.
Няма начин да го подмина.

Sen`yuu. 2 - шортове със шоненски и геймърски хумор.


В заключение - каталогът на това лято ми звучи като най-мизерният списък откакто следя on-going заглавия. По-зле е дори от миналото лято.
Май ще се крепя само на нещата, които продължават от есента - Railgun S и Majestic Prince.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Юли 04, 2013 9:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Senyuu 2, първи епизод - готино е колкото и първи сезон.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Юли 05, 2013 10:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Ghost In The Shell: Arise - първата серия от поредицата се оказа доста приятна.
Имаше си заплетена криминално-шпионско-политическа загадка, разследване, тупалки, каскади, хакване, туистове и въобще познати и любими от GITS елементи. Промяната в керъктър дизайна също не е чак толкова лоша и променяща преживяването.
Изпъква само липсата на философските теми, освен това в някои сцени генерираните със CGI персонажи грознеят неприятно, а пък главната героиня прекара неоправдано дълго време по бельо (не, дори не можеше да мине за фенсървис).
Музиката беше прекрасна и подходяща, а пък играта на сеютата беше прилична. Суанд дизайнът като обикновено - трепач.
Не бих казал, че Arise е на нивото на филмите или на някои от арковете от първи сезон, но ми хареса повече от някои от арковете във втори.

Free или както се бъзикат преводачите Gay Swiming, първи епизод.
Ми де да знам, не беше чак толкова gay (две-три сцени с реакции дето могат да се тълкуват двусмислено), а пък плуването беше минимално.
Красиво нарисувано, само дето един-два пъти фоновете изглеждаха набързо фотошопирани. Обикновено KyoAni влага повече усилия и от снимки на реални места сътворява доста по-естествени background-и. Тук нещо са бързали.
Гледах този епизод от любопитство, как ще се справи студиото с продукт за нова публика и по какъв начин ще представят плувния спорт (с който в моето далечно детство имах някакви релации).
С първата точка мисля, че са се справили чудесно, не че имам и най-малка представа на какво биха се кефили жените, но поне подходът е различен, а артът подходящ.
По втората точка имам някои забележки - да сцените с плуване са доста реалистични (предполагам ползвали са истински кадри), но имаше и неточности - примерно като плуваш кроул не можеш добре да гледаш право напред (както беше показано), пък това носене на бански по цял ден - хем не би било неудобно, хем е нехигиенично. Тези модели плувки, които показаха са доста скъпи, едва ли гимназисти могат да си позволят достатъчно чифтове та да ги носят, вместо обикновени гащи.
Имаше и други неща, примерно прехласването на един от героите по свободния стил и затова майната и на щафетата. Ъ? :shock: "Свободен стил" е друг начин да кажеш "кроул", има щафета и само в този стил (да кажем 4 × 100). Нещо не разбрах. Никой не го кара да плува в друг стил. Може би просто не иска да участва в щафети (не виждам какво му пречи, обикновено се пробва всичко наред) ама го каза някак безсмислено.
И още коментарът "като делфин е" беше по време на кроул, а не делфин/бътърфлай...иди ги разбери тези сценаристи...

Накратко - шарени картинки, фуджошитата ще си умрат от кеф, а аз го дропвам просто защото историята не ми е интересна - някаква там спортна злоба между плувци - been there, sucked doing that :? .

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юли 08, 2013 9:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
От новия сезон загледах първите серии на:

Servant x Service - комедия с кратки гегове за ежедневието на бюрократите служители в общината. :lol: Това засега ми е най-приятно и смислено от лятото. Леко напомня за Working.

Danganronpa - нещо като Battle Royale, но в една сграда и супер вдетинено. Засега ще го следя, ама не вещая големи надежди.

Kitakubu Katsudou Kiroku - най-тъпо звучащата MOE комедийка за сезона, всъщност не е толкова лоша и поне в началото е доста смешна (най-вече заради злобните коментари на главната героиня).

Love Lab - още една MOE комедийка, с училищно slice of life и бъзик с лесбийските клишета. Пак хич не е лошо и ако не друго е весело. Май дори ми е по-смешно от Yuru Yuri.

Stella Jogakuin Koutou-ka C3-bu - това е някакъв MOE overdrive и прекалено airgun otaku насочено дори за моя вкус...още серия, две и го дропвам. Май и нещо като клонинг на K-On ама не им се отдава.

Gen'ei o Kakeru Taiyou - това е най-загубеното, макар и най-скъпо от групата. Керъктър дизайнът откровено ме дрази, а сюжетът клони силно към Madoka...но без деконструктурските си гаври...ще го следя известно време само защото в момента ми се гледа mahou shoujo.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Юли 09, 2013 9:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Blood Lad - първи епизод. Някаква random шаренийка от шоненски клишета. Не е чак лошо, ама не ми пали ентусиазма и няма един герой дето да ми е симпатичен. С нещо ми напомня Soul Eater, ама е далеч от безумно качествената му и шантава анимация. Засега ще го следя, ама отива към дроп.

Uchouten Kazoku - първи епизод. Ето това вече е сюрреалистично и оригинално. И като сетинг с тези фолклорни елементи и като герои. Обаче историята дето я разказва в първи епизод не ми е от любимите (Защо танукито и богинята са погодили в миналото такъв мръсен номер на тенгуто?). Аз не съм сигурен и че разбрах всичко. Да се надяваме, че нататък ще се развие в нещо от сорта на Yojouhan Shinwa Taikei.
Най-смешното нещо - тонът с който по-големият брат на главния герой произнесе "Ото-ото-десу!" :lol: :lol: :lol: .

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 1:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Free! 1ви еп. ГАВЪР некав... искам си Курокото 2ри сезонннн !!!

:lol:

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Юли 11, 2013 10:23 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui! - първи епизод.
Това е хикикоморска траги-комедия и зрителят не може да не симпатизира на главната героиня, колкото и тъпи неща да върш. Друг обект на бъзик са училищните порядки и изкривените представи на интернет за тях :lol: .
Керъктър дизайнът е семпъл, но страшно говорящ и адекватен. Прекрасна демонстрация как с карикатурни средства могат да се кажат много неща, които с думи ще е по-трудно.
Сеюто на главната героиня е страхотно и също прилага подходящ карикатурен звуков образ.
Дори само заради кретенските звуци които вади си заслужава следенето на анимето.
Заглавието не е нещо гениално, но е много приятно, а и казва истински нещо за ежедневието на хикикоморитата.

Fate/kaleid liner Prisma Illya - първи епизод (кофит web rip качество). Пълно разочарование. Смятах, че да се направи с тези героини алтернативно заглавие в mahou shoujo стил, ще е колкото малоумно толкова и забавно.
Грешка - тези хора смятат, че жанра трябва да е в пъти по-лигав, по-несвързан и по-ретардски отколкото може да понесе дари и моята безкрайно вдетинена персона.
В допълнение има някакви грозни промени в дизайна (примерно Illya е червенобуза...бляяях) и нездравословно присъствие на инцест (във Fate/stay night Shirou и Illya може да споделяха един баща, но генетично нямаха връзка, докато тук са братовчеди. От къв зор бе?).
Май единственото нещо което харесвам в анимето е Rin (и може би сенсейката), но присъствието и е минимално.
И мама му стара, защо от години няма свестни mahou shoujo? Madoka беше забавна деконструкция, иначе за представител на жанра също е ужасно.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Юли 14, 2013 9:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 30, 2005 1:04 am
Мнения: 2786
Местоположение: goatze paradizo
Гачаман е някво ставащо, чак не мога да повярвам. Много шарения.

_________________
Аз съм един много прост човек.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юли 15, 2013 9:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Servant x Service ep. 2 - добро епизодче.
Love Lab ep. 2 - това дори стана малко по-добро.
Kitakubu Katsudou Kiroku ep. 2 - отчитам подобрение и тук.
Genei wo Kakeru Taiyou ep. 2 - това е отчайващо тъпо, пък и се опитват да ни вкарат в някаква дълбока драма :lol: . Дроп.
Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei ep. 2 - нещо ми е скука и дори дедективщината дето ще му дръпнат следващия епизод, не може да ме задържи на борда. Дроп.
Gatchaman Crowds ep. 1 - това е някаква халюциногенна лудост. Всички герои са напълно побъркани, но не по забавен, а по изключително досаден начин. Ще гледам още епизод-два и дроп.
Gin no Saji ep. 1 - това уж трябваше хем да е забавно, хем да е относително реалистично спрямо селското стопанство. Май се проваля и в двете насоки. Има някои общи черти с Moyashimon и толкоз. Епизод-два и дроп.
Choujigen Game Neptune ep. 1 - това чудо тотално не го разбрах. Да, лиготиите са ясни, ама въобще не схващам на къде ни води сюжета. Дроп. (Ако го разбирах пак щях да го дропна :lol: .)

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Юли 18, 2013 9:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Покрай on-going-ите изгледах Senyuu Special 2 и Seitokai Yakuindomo OVA 7.

Вторият Senyuu беше много по-як от първия, Yakuindomo OVA-то беше супер, както обикновено.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Юли 23, 2013 11:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Uchouten Kazoku ep. 3 - продължава добре
Toaru Kagaku no Railgun S ep. 15 - изпадна в "синдром на шоненската тупалка"...а го следя точно защото до сега не приличаше много на такава.
Teekyuu 2 ep. 3 - май тръгна малко по-добре от предните два епизода.
Servant x Service ep. 3 - добър епизод.
Love Lab ep. 3 - епизодът беше зле въпреки един-два много яки гега.
Gin no Saji ep. 2 - не ме забавлява. Дроп.
Gatchaman Crowds ep. 2 - не ме забавлява. Дроп.
Fate/kaleid liner Prisma☆Illya ep. 2 - не ме забавлява. Дроп.
Blood Lad Airing ep. 2 - не ме забавлява. Дроп.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 05, 2013 9:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Toaru Majutsu No Index Movie: Endymion No Kiseki - изгледах това творение на съвременната цивилизация и как да го кажа...пълна глупост е естествено. :lol:
Не че таях някаква голяма надежда, но все си мислех, че има малко по-добри шансове при такъв относително скъп френчайз. :sad:
Първото което се набива в очи (и в уши) - взели са идеята от Macross Frontier филмите и трепят доста време с песни и концерти. Разликата е, че тук са вложили доста по-малко пари, а самата музика е най-маргинален j-pop. Не че тази във Frontier не е в същия стил, но поне е дело на Йоко Кано.

Други неща - абсолютно безсмислен и противоречащ си сценарий, маса нови лолита, маса неиновативен фенсървис, участие на абсолютно всички герои от Index и Railgun, което претрупва излишно и без това елементарния сюжет (примерно Kondo-ojo-sama ми е любимка, но тук е в повече), съответно за да ги вкарат в историята, са ги накарали да се държат леко странно и неадекватно.

Неща които все пак ми харесаха - анимацията и беграундите са си добре, както обикновено. Имаше една-две интересни битки, имаше и една-две интересни сцени с футуристични vehicle
-и и конструкции. (Кефя се на орбитални асансьори, където и да ги видя - Zone Of The Enders Dolores, Gundam 00, тук).

Накратко - скъп боклук. Може да се изстиска нещо интересно от него, но не много.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 26, 2013 11:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Приключих Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui и Senyuu s02.

Първото известно още като Watamote почва много правилно - перфектният комичен сетинг, подходящ шантав арт и визуални гегове, симпатична сбъркана главна героиня, перфектният сею глас и добре използвана музика.
За съжаление интересните идеи свършват бързо и някъде от средата му ми беше леко досадно за следене. Не мога да му дам повече от средна оценка, въпреки че началото беше доста зарибяващо.
Мисля проблемът идва от това, че животът на главната героиня е наистина скучен и предизвикателствата, които авторите и изнамират са някак прекалени втръснали за жанра. От типа на "да оползотворим ваканцията", "да изживеем напълно Бункасая" - блях. Зрителят знае предварително точно как тя ще се провали в тях.
Малко разнообрази в тези препятствия и в начините за проваляне или понякога справяне, щеше да се отрази добре.


Senyuu 2 - сезонът приключи, но естествено не и историята. Това май е най-любимото ми сериализирано short заглавие за всички времена. Бие дори Fireball и Usavich.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 26, 2013 11:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Фри ! - тва аниме се гледа в следната последователност - 1ви еп-> последен еп.

напълно достатъчно :D

ще се въздържа от оценка . :-3

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 30, 2013 9:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru OVA беше тъпо...както и можеше да се очаква от бонус епизод сложен само с цел фенсървис. Имаше 1-2 лафа от главния герой...ама толкоз...

Love Lab - комедийка много ме нахайпи в началото...но нататък се разви доста стандартно и според мен несмешно. В крайна сметка са получи маргинална училищна комедия. Язък им за изродските гласове дето ги вадеха сеютата и за кавайската графика.

Servant x Service е едно от най-хубавите неща през сезона. Героите, хуморът, чисто японските социални ситуации - всичко ми хареса.
Единственото лошо нещо свързано с него е, че свърши толкова бързо :sad:

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 185 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов