[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Какво си харесахте от сезон зима 2014?

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 1:17 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 134 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2014 9:53 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Log Horizon завърши с доволно тъп финал, който не ме мотивира по никакъв начин да гледам втория сезон. Анимето имаше някой-друг проблясък около създаването на кръглата маса и политическите изпълнения в средата на сезона, но това всичкото биде удавено в бездарен фенсървис и моевщини. Накрая вече почнаха да си смучат от пръстите глупости и за някои от уж по-сериозните и интересни неща. Поредния посредствен буламач в морето от посредствени аниме буламачи. Яд ме е, че си загубих времето с него.

Останаха ми Денди и Кил ла Кил сега. Денди до момента е приятна лежерна простотия, която обаче не показва нищо от качеството на Бибоп и дори Самурай Чамплу за момента. Кил ла Кил е на последния си епизод, който или ще направи цялото аниме, или ще го счупи. Да видим.

Май ще се върна на зяпането на уолктру-та на видеоигри за известно време - сега наред е Uncharted и Сашко я преиграва заради мен.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2014 11:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Space☆Dandy ep. 12 - нямам рационално обяснение, но съм влюбен в тези малоумници. Каквато и глупост да сътворят ми става едно такова густо...
Тук успяха да скъсат дори железните нерви на Ред.
Хамелеонът май и той беше пълен глупак. :lol:

Captain Harlock 2013 - окончателното доказателство, че не харесвам поредицата. Единственото, което гледах с интерес е 13 серийното OVA от 2002, което е дело на MadHouse.
Дръпнах голямо чакане за настоящият 3D CGI филм и може би заради това съм разочарован повече отколкото заглавието заслужава, но от друга страна то демонстрира едни от най-досадните и характерни черти за сагата на Харлок.

Първо са сюжета.
Персонажите са микс от всички алтернативни Харлок линии, които съм гледал.
Това принципно е добре, защото е подходящ homage към старите заглавия, но според мен и води до най-неприятното нещо във филма - конфликтът между братята Яма и Езра. Историята им е толкова досадна и изтъркана от употреба мелодрама. Тя е жалка и с това, че се развива на фона мащабен политически конфликт, който ще определи бъдещето (и/или миналото :lol:) на човечеството.
Друг до болка познат похват е моралната неустойчивост на героите. Просто не могат да се сдържат да не предадат няколко пъти и свои и чужди. Може би това добавя нещо, като реализъм...обаче извършено толкова често и по такива елементарни поводи го превръща в механична досада.
Образът на Харлок е стандартният за поредицата и това е лошо, защото го прави противоречив, нелогичен и лицемер.
Той ще приеме шпионинът с отворени обятия, защото знае че ще мине на негова страна.
Той ще рипне от орбита въоръжен само с газова маска и ще се приземи на платформа, като само огъне малко перилата (ако е безсмъртен и толкова твърд...защо пък му трябва газова маска?).
Той крие важни неща от съратниците си.
В един момент е по-силен от Супермен, в друг го хващат лесно и то заключват в дранголника.
Като казах Харлок, останалата част от историята също е пълна със сюжети и логически дупки. Ако тръгна да ги изброявам, всъщност ще преразкажа фабулата.
Доста съм разочарован от работата на сценаристи. Хванали са духа, но определено са сътворили противоречива и излишно емоционална история.

Графиката и анимацията.
Най-големият плюс на заглавието. И въпреки това пак имам отрицателни забележки.
Има нещо адски странно и неестествено в лицевите мимики на персонажите.
В цял ръст пък не ми хареса мошън кепчъра на Кей. При нея забелязах нещо, което ненавиждам в азиатските 3D CGI - неестествени танцьорски пози и усилено клатене на главата. (Наблюдавал съм го и в Resident Evil: Degeneration и в Starship Troopers: Invasion.) Предполагам, че става дума за tokusatsu традиция от ТВ сериали, като Super Sentai, но звучи наистина ужасно в 3D CGI.
Интересното е, че тук май не го забелязвам при други герои или поне не е толкова интензивно.
Всичко останало е страхотно - костюми, прически, armor-и за космически абордаж (има един два момента, които ми напомниха за Ginga Eiyuu Densetsu, особено Яттаран и неговата алебарда :lol: ), механичен дизайн на малки и големи космически апарати, космически станции, ретрофутуристичния външен и вътрешен изглед на кораба Аркадия, футуристичните здания, планетните повърхности и пр. и пр.
Битките са много красиви. Вярно е, че стратегически не са особено смислени: Аркадия просто не може да бъде повреден, а най-силното му оръжие е, да извърши таран :lol: . В напечени ситуации пък екипажът винаги вади скрит някоя deus ex machina от дълбокия ръкав.
На едно-две места дизайнерите са объркали доста мащабите в космоса. :lol:
Въпреки това гледката е чист естетически кеф.
С дефекти или не, визията е основното нещо, заради което трябва да се гледа този филм.

Саунддизайнът и смесването на звука са отвяващи.
Един от плюсовете на филма.

Музиката.
Нищо кой знае колко запомнящо се и уникално, но ми хареса и беше епична или мелодраматична, точно където трябваше.
Един от плюсовете на заглавието.

Играта на сеютата.
От средниста, до прекалена. Най-малко ми хареса ролята на самия Харлок.
Яттаран също ми дойде излишно карикатурен.

Малко за релийза и превода който гледах.
Реших, че ми писна да чакам някоя свястна група и награбих каквото имаше в момента.
Видеото не беше особено красиво, но беше поносимо и добре се виждаха детайлите от предния и задния план. Преводът на MovingLines според твърденията им е оригиналният от BD-то, но с лека редакция. Дървен е, но се разбира. Пък то може би и оригиналният текст да си е фрашкан с толкова много изтъркани изрази и фрази.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Мар 26, 2014 10:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Witch Craft Works ep. 12 - свърши. До сега за мен най-приятното сериалче от 2014-та. Бие Robot Girls Z, Seitokai Yakuindomo 2, Tonari no Seki-kun и Space Dandy.

Tonari no Seki-kun ep. 12 - Руми била подкупна, но не и с това, което Тошинари смята за подкуп :lol: .

Noragami ep. 11 - хубави картинки, ама някакъв боклучав сюжет. Нещо бях объркал, та ще гледам 12-ти чак довечера.

Kuromajo-san ga Tooru!! ep. 48-53 - свърши с cliffhanger, кой знае кога ще преведат 54 :sad: .

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2014 11:05 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Tokyo Ravens ep. 24 - получи се общо взето добър финал. Не ми хареса deux ex machina-та около Кон, както и че описаха един голям кръг и се върнаха на същото място от където тръгнаха през предишния епизод. Освен това боевете в средната част, които бяха добре нарисувани ми изглеждаха малко ръшнати.
Иначе сюжетното развитие беше логично, а сладко-горчивият финал най-правилното решение.
And the real Kon is one foxy lady! :lol:

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Мар 29, 2014 9:36 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Ииииии... Studio Trigger тролна небрежно и двата враждуващи лагера (РюМако и ИраМако). :lol:

В момента Tumblr страда от объркани сигнали, щото фенгърлите не знаят да се радват ли, да не се ли радват... И в двата лагера има хора, които цвилят от възторг, че ОТП-то им е канон. Има и от другия вид - тея дето страдат, че ОТПто им не е канон. :lol:

Аз обаче си знам, че ИраМако е канон, граден грижливо в продължение на епизоди, до степен, че ни показва една от най-яките любовни истории в аниме въобще изобщо. А РюМако не разполага с никва романтична химия и феновете му явно не са гледали същото аниме, което съм гледала аз. :lol:

Btw they DID pull a Kamina at the end.


Уроди.

Имаше няколко АДСКИ яки гледки и момента и един епохален Гамагори. А мамчето е една от най-яките роли на Роми Паку - направи чудеса от иначе не кой знае колко интересния лошковец на сериала. Изобщо, сею подбора и войс актинга в тва аниме бяха жестоки, което е безкрайно важно при тея количества крещене. Вместо да ми надуят главата, тея крясъци са ме нахайпвали в продължение на седмици. Респект.

Бе като цяло анимето рутеше по сякви параграфи, ама ми остави едно такова усещане за припряност накрая. Тея дни ще го изгледам наново, за да видя по-добре пейснато ли ще ми се види при това положение. Дори с ръшнатите последни епизоди обаче, това безпрекословно е анимето на 2013-а и съм убедена, че и в 2014 няма да видим нещо, което да може да му се опре. Давам му 8.5/10, което ще закръгля на 9/10 на МАЛ. С което получава същата оценка като Гурен Лаган, макар че не е чак толкова добро като него. Но пък беше по-консистентно в качеството си за разлика от Лаган-а.

Чакам ново творчество от Имаиши. Тоя пич все едно ме познава и си прави аниметата специално за мен, ебаси...

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Мар 29, 2014 9:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Seitokai Yakuindomo* ep. 12 - обичайните простотийки...но завърши с обещание за следващия път "Ще се лее кръв!" :shock: :lol: :lol: :lol:

Noragami ep. 12 - последен епизод. Бе хубави бяха картинките и уж историята почна добре...ама после се омотаха в глупости. Не съжалявам, че го гледах, но язък им за анимацията.

Nobunagun ep. 12 - стандартното треш екшън хорор...този път с елементи на тентъкъл рейп :lol:

Mikakunin de Shinkoukei ep. 12 - последен епизод. Нищо впечатляващо, но разпускащо и забавно. Хареса ми.

Kill la Kill ep. 24 - последен епизод. Какофонично и шарено. Хареса ми, но Рюко + Мако беше досадно решение в стил "Аре да шашнем зрителите с нещо накрая!". Е, едва ли можеха да го измислят по-невдъхновяващо.
Битката в космоса ми напомни хем за Gundam, хем за Macross, в най-патетичния и стил.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Мар 30, 2014 1:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Sakura Trick - последният епизод съдържаше известно количество lesbian drama, at long last (велуш колко я очакваше просто, цели 11 епизода не му даваха дажеи колкото да залъже глада). But it was okay, because the main girl dodged the drama in quite the wtf way. Also, I am disappointed, we didn't see any sex scenes.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Мар 30, 2014 3:23 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
dadu казваше нещо, че главният на Микакунин много го кефи... ама, всъщност, той е доста зле.

I mean, the scar...
>Kobeni no sei janai
Fuck, that's obvious. If you are even mentioning it, it means you are thinking it deep inside, htat it's her fault.
He shoulda worded it like
>I hide the scar because it reminds me of my own incompetence
Now that's nicely emo without leaving Kobeni think it's her fault too.

And that's far from the only moment. He is generally not much of a good guy. In my eyes at least.

In short: Would not date.

сега да гледам и 12ти еп...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Мар 30, 2014 4:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Ok, I am fucking dropping Mikakunin 5 minutes before the end. Obviously the creators of this abomination know nothing of the snow covered mountain. This was too much, I can't deal with this shit.

Боже, оплакванията са безброй. Първо, на първо място, най-отгоре, някога опитвали ли сте се да ходите през нощта в сняг в планината? А? Не сте? АЗ СЪМ СЕ. ТАЗИ КУЧКА И 10 МЕТРА НЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА МОЖЕ ДА МИНЕ.

Агх, не е добре за нервите ми. Я по-добре да забравя че това аниме съществуваше.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Мар 31, 2014 9:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2014 3:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2014 9:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Tonari no Seki-kun ep. 13 - последен епизод. Приятно сериалче, но щеше да ми хареса повече, ако историите бяха с минута-две по-кратки и представени по два сегмента в серия - общо 12 минути. Така щяхме да да имаме 26 истории (28 с OVA-то).
Нищо де и така става.

Space☆Dandy ep. 13 - последен епизод. Епизодът не ме изкефи с изключение на битката между гигантските роботи, дето беше визуално шантава. Любопитен беше и дизайна на гигантския колайдер. Иначе сезонът ми хареса. Ако не друго ми действаше разпускащо. Това че следващият идва през юли е добра новина.

Nobunagun ep. 13 - последен епизод. Странени, шарен и вдетинен кретенизъм е това аниме. Точно това ме кефи в него. Музиката е доста яка и си пускам често OST-то. В последния епизод имаше оригинална и забавна (в смисъл черен хумор) версия за произхода на Джак Изкормвача. :lol:

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Апр 03, 2014 9:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Seitokai Yakuindomo 2 ep. 13 - последен епизод. Краят беше тъпичък, обаче пък сезонът ми хареса. Не виждам голяма разлика между този и предишния. Приятно и разтоварващо.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 02, 2014 9:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
people said Zvezda's last two episodes were bad.
once again I can not understand what goes in people's heads.

9/10


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 134 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 188 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов