[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Какво си харесахте от сезон зима 2014?

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 12:22 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 134 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Окт 02, 2013 3:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Правя тази тема защото на мен лексотанът не ми действа, пък камоли някакви джанки и глогинки...в хапче.

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! 2 - ще е боклук, но ще го гледам и този сезон.

Inari, Konkon, Koi Iroha - синопсисът ми е интересен, пък и картинката е сладка.

Neppu Kairiku Bushi Road - всички го плюят още преди да е излязло...що пък да не му хвърля едно око.

Space Dandy - обещава да бъде невероятна кретенщина...значи съм там.

Toaru Hikuushi e no Koiuta - това трябва да е с някакви самолети в diesel punk свят (като филма).

Z/X: Ignition - само картинка...но пък тя ме кефи.

Към тези неща, зимата е една от подсказаните възможности за дебюта по eb стрийм на новото Sailor Moon.

Предполагам ще update-вам списъка още.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Яну 06, 2014 10:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Seitokai Yakuindomo 2 ep. 1 - първото ми аниме от 2014-та. Хем беше яко колкото и предния сезон, хем серията беше с як animation bump (едва ли ще продължат толкова скъпо), хем reintroduce-наха всички герои ако сме ги забравили. Серията ми хареса - имаше някакви бъзишки countdown-ни до част от геговете, а указателните надписи към глава Сузу са по-грандиозни от всякога. :lol: :lol: :lol: Повториха и гега със сушения октопод - този път с друг инициатор. :grin:
Може да се каже, че добре почнах годината.

Изгледах и Detective Conan 712-715, 722-723.
Преводът му върви адски бавно, пък тази аркове, нищо че бяха по мангата, хич не ми харесаха. Да видим какво ще стане в Кайто Кид арката.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Яну 06, 2014 9:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Пет дни до Звездата на Революцията.

Преди това сезона все едно не е почнал за мен.

Разбира се, Тонари но Секи-кун ще е AOTY, но това няма нужда да го споменавам.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Яну 07, 2014 11:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Nobunaga the Fool ep. 1 - като общо впечатление не ми хареса. Някак накъсано е, героите говорят с плу-безсмислени идиосинкратични фрази, играта на сеютата не ми хареса, въпреки че имаме 1-2 мои любимци, явно така ги иска режисьора, worldbuilding-а е хаотичен, а керъктър и механичния дизайн ми на помнят за нещо, което не обичам - Samurai 7.
Да имаше един-два готини космически кораба, а и mecha-та на Nobunaga е готина, но заглавието по-скоро бие на super robot и някакви мистични глупости във високо технологичен свят. Персонажите са дървени и изтъркани клишета. Ще гледам още 1-2 епизода, защото все пак е скъпа продукция, но ако поддържа текущия курс - дроп.

Nobunagun ep. 1 - това очаквах тотално да не ми хареса, но за моя изненада се оказа сладко и динамично. Графиката и битките са семпли и карикатурни, но пък действието е много и е готино замислено. Имаше и доста сладурски гегове. Визуално не прилича много, но с нещо ми напомня за Heroman. Музиката страшно ми хареса. Дано шоуто продължи в същия стил.
Иначе историята е типична клиширана шоненска супергеройщина...ама кой ти я гледа нея.

Space☆Dandy ep. 1 - шарено, лъскаво и психоделично. Героите са забавни кретени. Маса пародии и референции. Ако трябва да го сравня с нещо ми прилича на 20% Samurai Champloo + 80% Redline. Засега не е нищо особено, но има потенциал да се развие епично.

Tonari no Seki-kun ep. 1 - очаквах повече (с тези масови похвали към мангата). Не че и това е лошо, но се надявам да се поразвие. Другият вариант е, че може би такава кратка форма, като 7 минути не е много подходяща. Бих харесал по-големи епизоди с по-бързо разиграване на геговете.

Noragami ep. 1 - хареса ми. Свръхестествено, използва шоненски елементи които обичам, има екшън, има комедия. Поне в първи епизод анимацията е доста детайлна. Фоновете са красиви (интересно ретуширани снимки), а артът тук-ттаме се заиграва с ефекти на ограничената цветова палитра.
Като история не е нищо впечатляващо, но ансамбъла от случки, движения, интензитет и игра на сеютата ме кефи. Дано продължи в същия стил.

Witch Craft Works ep. 1 - това го оплюха много, че било клиширано, че било стандартно и пр. На мен пък си ми беше смешно. Историята и ситуациите са кретенски - да (Мъжки романтични фантазии, какво очаквахте от тях :lol: ?). Обаче играта на сеютата е с прекрасен комичен тайминг, анимациите поне засега са много добри, а темпът на събитията е стабилен.
Гледах го точно на връх "епифания", когато според италианската празнична традиция, трябва да се появи баба ви Бефана и да раздаде подаръци на послушните деца :lol: :lol: :lol: ...а тя е вещица, ако не знаете...
Съвсем по темата.

Log Horizon ep. 14 - разкриха някои интересни нещо около историята на света и как функционират някои механизми в него, примерно възкресяването. Магът от езерото ме кефи - някакъв такъв, хем учтив и услужлив, хем зловещ.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Яну 08, 2014 3:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
D-Frag продължава да ми е същото непонятно нещо като мангата. Смисъл, защо по дяволите ми харесва? Или, поне, "търпя"?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Яну 08, 2014 11:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Super Sonico The Animation ep. 1 - това е толкова застреляно, колкото подсказва плакатът. Нямаше нужда да си давам зор да гледам серията - дроп.

Buddy Complex ep. 1 - сигурно най-задръстената mecha на която съм попада (с буйстването, квиченето, задръстени мъжки и женски персонажи, униформите имитация на SEED и всичко :lol: ). Още една серия и го дропвам.

D-Frag! ep. 1 - факт, смешно е. Дори доста. Шегите са разиграни перфектно. Обаче тематиката е много циклична. Добре де, разбрахме, че всички жени са абсолютни кучки...и винаги ще бъдат. Нямаше нужда да ни го повтарят 50 пъти за 23 минути. Ние и без това си го знаем :lol:.
Понеже предполагам, че това ще е лайтмотивът на цялото заглавие, а той вече ми дойде до гуша - дроп.

Toaru Hikuushi e no Koiuta ep. 1 - това ако не беше пълно с толкова драма и обречени любовни трепети, щеше да ми хареса.
Самолети, по-големи самолети, летящи кораби, летящ остров, въздушни битки!
И е пълно с най-разнообразни diesel punk технологии и джаджи. За съжаление сюжетът обещава такива сърцераздирателни развития, че ще ми отнеме целия sci-fi и авиаторски кеф :sad: .

Mushishi ep. 4 - реших да го почна сериозно. Май съм гледал само първи епизод и тотално съм забравил за какво става дума. Повече детайли в конкретната тема.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 09, 2014 1:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Велуше, за D-Frag и аз така очаквах, но много бързо забравят за това. Като цяло мангата има нулево усещане за каквато и да е структура, или пък да ходи на някъде.

But it's still shit, so do drop it.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 09, 2014 10:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Hamatora The Animation ep. 1 - визуално е леко кичозно и е пълно с наперени лайненца, но пък засега е весело и динамично. Истински ме дразни само ченгето с неговата мазна усмивка (и бял спортен костюм, и beauty spot).

Robot Girls Z 0-3 - епична MOE пародия. От Ika-musume насам не съм се кефил толкова на приказливи свръхсилни момиченца. :lol: Най-много си харесах "Барона". Aya Hisakawa превключва поне между три типа глас.

Tokyo Ravens ep. 13 - уж да почне да се случва нещо, ама цъ...

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Яну 10, 2014 10:41 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren ep. 1 - епизодът беше тъп, но забавен. Най-вече битката с Жрицата :lol: . За съжаление по спомена ми от края на предния сезон, екипът вече трябва да е с тотално изчерпани идеи. Т.е. серията е за зарибявка, а нататък евентуално ще затънем скука. Дано да не съм прав.

Mikakunin de Shinkoukei ep. 1 - това не е в моята кръвна група, и примерно дребната свекървичка ме дразни, но някои от геговете ме забавляват. Ще се задържа още за епизод-два.

Junk Head ep. 1 - любителска стоп-анимация. Има я цялата качена съвсем официално с английски превод в сайтовете за видеообмен. Понеже е правена от японец, мисля че на теория може да мине за аниме.
Много ме изкефи.
Артът е убийствено странен, леко зловещ и комично карикатурен :lol: . Външния изглед на героите разказва част от историята им и на света около тях. Взети са доста дизайнерски идеи от японски игри на ужастите от сорта на Silent Hill и Siren (и може би на мен ми се привидяха реминисценции към западна игра, като Half-Life). Миниатюрните декори са страхотни, а музиката, звуковия монтаж и странния начин по който говорят персонажите са много готино използвани.
Сюжетът е шантав и на места не много смислен. Смесица е от sci-fi, постапокалипсис, антиутопия, черна комедия и ужас...но някак с превес към комедията.
Не е слъжна, просто разходка из катакомби пълни със странни създания и чудовища. Главният герой има мисия, но естествено се отклонява от нея заради няколко комични и силно иронични случки.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Яну 12, 2014 2:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Яну 13, 2014 5:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Wizard Baristas (I wish) започна с баси и анимацията, и продължи с... дразнеща главна героиня, глупости на н-та и безличен плот.

Но пък полицейското дуо кефи. Току виж съм гледал и втори епизод.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Яну 13, 2014 10:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Яну 13, 2014 12:30 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
И аз май ще го дропя Фламенкото. Сигурно е яко да го гледаш, ако си фен на тоя тип японски супергерои, ама аз понеже не съм, ми става все по-тъпо. Началото ми хареса - някво като Кик Ас в японски сетинг, ама после малко по малко взе да ми писва. Като взеха да се появяват нелепите чудовища съвсем отече работата.

Кил ла Кил тук ли ще го обсъждаме сега? Заформя се неква мащабна калимера там, но се боя, че 24 епизода ще са му много. Почвам да се надявам Хироюки Имаиши да го избие на Гурен Лаган и да ни направи втората половина на анимето в някъв много по-различен сетинг от досегашния.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Яну 13, 2014 1:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Яну 13, 2014 2:00 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
А аз си немах работа и зачетох Война и Мир. Оf all things... :lol:
Много е яка и увлекателна и това значи, че сега няма да гледам аниме поне седмица-две. То няма и какво - следя само КЛК и Иппо в момента. Куроко но Баске съм го оставила да се натрупа - нещо ми тъпее тоя сезон. Мушиши спешъла мисля да го гледам на куп с новия сезон като излезе. Преди това ще преизгледам и стария - таман ще видя дали тоя бокссет, който съм купила е с добро качество. Имам и всичките сезони на Sopranos, които си чакат реда от известно време, разни видео-игри за играене и стотици световни литературни класики, които трябва или да прочета, или да препрочета. Анимето май-май ще го зарежа за много дълго време, щото болшинството нови неща са очевиден боклук и тенденцията от последните над 5 години не ми вдъхва никакъв оптимизъм. Само Спейс Дендито мисля да го видя като излезе цялото - абонирана съм за Шиничиро Уатанабе до гроб, въпреки че Сакамичи-то му ме разочарова доста. Имам наточени разни антични сериали като Cat's eye (появил се е целия първи сезон на бакабт!!!!!), с които ще си правя кефа по някое време.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 134 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 197 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов