[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Аниметата от 2014 - какво ви зарадва най-много?

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 6:30 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Дек 05, 2014 8:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Аз още не съм решил.
Сега като гледам май списъкът ми доста плосък и кичозен се оказа. Предимно комедийки.
Има още да мисля и анализирам, защо ми харесва това или онова (най-вече щото няма друго).

Най-добро:
Mushisi продълженията - не са толкова яки колкото първия сезон, но биват.
Space Dandy - защото е откачено.

Екшън:
Shingeki no Bahamut: Genesis - всички холувидски бокбъстъри наведнъж...с изключително шарена графика.
Akame ga Kill! - екъшн + комедия + МОЕ + висока смъртност + драма. Абе боен шонен, ама на бързи обороти.
Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (2014) - малко по-смислено от старото и много по-красиво нарисувано.

Псевдо военна псевдо драма:
Shirogane no Ishi: Argevollen - + мека :lol:

Комедии:
Gekkan Shoujo Nozaki-kun
Tonari no Seki-kun
Witch Craft Works
Gugure! Kokkuri-san

Разни:
Kiseijuu: Sei no Kakuritsu - идеята е много любопитна, но нещо фокусът вечно се мести от паразитите към междучовешките отношения, които са скука.
Terra Formars - кретенийка ама ме радва с идиотията си.
Suisei no Gargantia: Meguru Kouro, Haruka - нелошо продължение на Gargantia.
Mahouka Koukou no Rettousei - на това му харесах само две-три серии. Та не знам дали въобще да го пиша тук, ама да спомена, че ми се мяркаше пред очите.

Отакуцентрични приключенски (разбирай, мен си ме радват, ама реално нищо особено):
Hitsugi no Chaika
Sekai Seifuku: Bouryaku no Zvezda
Ryuugajou Nanana no Maizoukin
Mekakucity Actors - почна добре, но разработката към края беше отврат.

Отакоцентрични комедии (разбирай, мен си ме радват, ама реално нищо особено):
Robot Girls Z
Jinsei
Ore, Twintails ni Narimasu
Mikakunin de Shinkoukei

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Фев 08, 2015 2:48 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Взх да изривам набелязаните заглавия от 2014-а. Засега най-много ме радват Нозаки-кун и Занкьо но терор. Тонари но Секи-кун и Кокури-сан също се оказаха доста забавни. Новото Мушиши е още от същото, поне дотам докъдето го гледах, така че си знам, че ще ме изкефи. Него си го гледам бавно и напоително между другите анимета. Спейс Денди също радваше, макар че можеше спокойно да си остане само с един сезон. Първият филм-римейк на Инишъл Ди ставаше за гледане, но не беше нищо особено.

Дропих Махока и Акаме га кил още на първите серии, щото им личеше, че няма какво да ми предложат.

Сега ще погледна Соредемо-то и след това евентуално Чайката, въпреки че арта и на двете дълбоко не ми вдъхва доверие.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Фев 08, 2015 3:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Nozaki AOTY
Trinity Seven OST of dzhi year, every year (fuck the internet, I have to make a collection of Rokugou saying "of the year" by myself????)

Може да направя някой ден нещо по-детайлно.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Фев 08, 2015 10:55 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Соредемо се оказа нелошо флъфи аниме. Ако не бяха постоянните сладникави декларации и ужасяващите джей-Дисни изпълнения, щеше да е още по-добро. Ще погледна мангата.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Фев 08, 2015 11:45 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Дропих Чайка след два епизода, защото:
1. Мяза на няква си там поредна безлична залъгалка за масите
2. Съдържа кавай лолита с панделки и финтифлюшки
3. Съдържа имена като Чайка Трабант и император Газ
4. Главното лоли прилича на мейдка и говори развалено за още повече мое кавайнес
5. Главното кавай мое лоли-мейдка, дето говори развалено и има панделки и финтифлюшки, борави с някво голямо оръжие
6. Не съм сигурна, че създателите на анимето знаят какво значи "саботьор"
7. Главният саботьор има две дразнещи лимбички на лицето
8. До втори епизод не се случи нищо, което да ми задържи вниманието
9. Анимацията на екшъна не ме впечатли с нищо
10. Май идеята е нашите да се носят по света и да събират телесни чаркове като топките в ДрагънБол.

Начи, една от причините да се отвратя от фентъзито като жанр са фентъзи имената. Имам нещо като аксиома - качеството на автора си личи още по имената на персонажите, локациите, магиите, техниките и т.н. Ако имената издишат, вероятността всичко останало да издиша е доста голяма, щото на автора за толкоз му стига фантазията. Та това в Чайка ми навява асоциации с песента Pussy на Рамщайн, където се изреждат някакви немски добре известни думи като Мерцедес Бенц, блицкриг и аутобан. Тил Линдеман се е вдъхновил за тая песен, когато са отишли на турне в Латинска Америка и там феновете им са подвиквали квито немски думи знаят (Мерцедес Бенц, блицкриг, аутобан, етц) ей така, от обич. И са им носили всякакви предмети, свързани по някакъв начин с Германия, включително някви нацистки артефакти, просто щото са от Германия, нали. Та и тука така - руски думички, колкото да има руски думички, щото са руски...

Обадете се ако знаете в чии ръце е пенисът на император Газ. Останалото дълбоко не ме интересува.


Паразит не мисля да го гледам след 2ри епизод, щото не искам да си развалям впечатленията от мангата. Тера Формарс го следя като манга и така не ми се налага да слушам досадните декларации на двамата главни.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2015 3:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
>1. Мяза на няква си там поредна безлична залъгалка за масите
nope, it's one big middle finger "go read the novels" at us
>2. Съдържа кавай лолита с панделки и финтифлюшки
well fuck you, I like the clothes.
>3. Съдържа имена като Чайка Трабант и император Газ
this is pure genius, please.
Имената са си важна част. Един вариант е като Толкин да минеш на пълна лингвистично обоснована система имена. Другият вариант е да се ебаваш със системата с имената по някакъв начин. Като MaoYuu например... и като Чайка. Чайка е чисто и просто "че що пък не" тип шега с фентъзи имената. Знам че не харесваш такъв тип шеги, ама това си е чисто твой си проблем. Както например е мой си проблем че не гледам спортни анимета. Псуването ти на тази тема е също толкова обосновано колкото моето псуване на Иппо. Или, там някое друго спортно, дето го имате за "хубаво", хаха.
>4. Главното лоли прилича на мейдка и говори развалено за още повече мое кавайнес
Което е просто character creation.
>5. Главното кавай мое лоли-мейдка, дето говори развалено и има панделки и финтифлюшки, борави с някво голямо оръжие
Виж горното.
>6. Не съм сигурна, че създателите на анимето знаят какво значи "саботьор"
Решили са да се ебават с нас и да не казват "нинджа". Още ебавки, иначе казано. Тази част не ми бе особено смешна, за разлика от имената.
>7. Главният саботьор има две дразнещи лимбички на лицето
ъъъ....
>8. До втори епизод не се случи нищо, което да ми задържи вниманието
Щото всичко добро от новелата е отрязано, оставен просто един скелет, който не може да те впечатли даже да искаш да те впечатли.
>9. Анимацията на екшъна не ме впечатли с нищо
Че кога такива неща са получавали голям бюджет?
>10. Май идеята е нашите да се носят по света и да събират телесни чаркове като топките в ДрагънБол.
Май не е.

Та така. Бе, както не щеш да пипаш нищо, писано за фенове, и както явно не пипаш рпг-та и фентъзи, и както явно даже не можеш да разпознаеш моделите коли, на които ВСИЧКИ са наименувани, ясно защо не виждаш нищо в Чайка.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2015 3:55 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Е това, което ти наричаш character creation, аз го наричам мое пръдня и храна за масите, щото масите кльопат тоя тип мое пръдни. За колите разпознах Чайката, Трабанта и Акурата. До втори епизод освен тях се беше появил и някъв Жилет, изписан като бръснарските ножчета. Ако целта е това да е някъв забавен гег, дълбоко не съм впечатлена, но признавам - щом и нататък има персонажи с имена на коли, сгрешила съм, явно е вкаран някъв смисъл в тях, а не са просто чужди думички, сипани на балистичен принцип. Надявам се сетингът да оправдава ебавките с имена на коли, щото иначе се губи целия ефект ако са пльоснати там просто щото може.

В тоя ред на мисли Ипо ме научи да разбирам бокса и да бия крошета и ъперкъти. И ме е мотивирало нееднократно да се захвана с някви упражнения. Инишъл Ди ме прати да чета учебници за устройството на колата и каква физика действа там. Дори се сдобих с тематично бижу:
Изображение

Хубавите анимета те обогатяват като личност, оставят ти нещо и дори могат да променят живота ти. Чайка само загуби 50 минути от скъпоценното ми време, които няма да си върна никога.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2015 10:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Фев 14, 2015 9:30 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Jojo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders сее, прекопава, жъне и ги прави на балички!!!

Изключително приятна изненада!

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Фев 16, 2015 10:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
:roll:

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Фев 16, 2015 4:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Ако помня правилно, регионалното разделяне на имената в Чайка що-годе отговаря на регионалното разделяне на марките коли. Смисъл, от типа, Чайка е дъщеря на ГАЗ, не на Дженеръл Мотърс.

Иначе, обогатяването се случва предимно на хора, които са бедни; ако не си лабилен психически, и си богат духовно, художествените творби, които са те "обогатили", биха се броили на пръстите ти. Не че Чайка анимето може да обогатява, горкото е твърде орязано и бедно самото то. Но пък новелите, защо пък не?

disclaimer: така изглеждат нещата от моята гледна точка; напълно съм наясно че от твоята гледна точка изглеждат по абсолютно различен начин. Целта ми не е да споря в момента (да не повярва човек ^_^).


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Фев 16, 2015 9:10 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Еми ако ти се обогатяваш от Чайка - добре си дошел да си я четеш и да се обогатиш. Който от квото и колкото си може. Хубавото на обогатяването е, че наистина те развива като личност, щото иначе ще спреш във времето и пространството, ще настане стагнация и няма дори да можеш да разбереш, колко беден си всъщност. Лошото на обогатяването е, че веднъж обогатен, човек почва да иска още, а нещата които могат да го обогатят оттук-нататък са доста по-малко. Пожелавам ти успех!

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2015 7:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Браво бе, нищо не си прочела от това, което написах :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2015 7:09 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Нито пък ти. :roll:

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2015 7:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
>Еми ако ти се обогатяваш от Чайка - добре си дошел да си я четеш и да се обогатиш.
>Но пък новелите, защо пък не?
Mind I present to you the following point: I am not an infantile idiot, as for any novel/anime to have such an effect on me; much less the nothing-so-special but pleasant to read Chaika. However, if anybody is susceptible to such things, I wouldn't be surprised if the Chaika novels had an effect on him.

>Който от квото и колкото си може. Хубавото на обогатяването е, че наистина те развива като личност, щото иначе ще спреш във времето и пространството, ще
настане стагнация и няма дори да можеш да разбереш, колко беден си всъщност.
The beautiful thing about change is how it happens with many and many tiny, miniscule steps over time, in a smooth process that can't be described as "50 SHADES OF GRAY CHANGED MY LIFE" or "LUKE, I AM YOUR FATHER".
You know, this is what I liked so much in Kanon. I like things that reflect my own worldview.

>Лошото на обогатяването е, че веднъж обогатен, човек почва да иска още, а нещата които могат да го обогатят оттук-нататък са доста по-малко. Пожелавам ти успех!
Oh, but this is not MY problem, it is YOURS. Everything I encounter I take something from, every experience is positive in the end, every single thing enriches my life. I don't even want to imagine the void you feel when the simple stuff is "not enough" for you. Frankly, it's scary for me to try to imagine your psyche. But you feel good in that psyche, and that's what matters in the end.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 239 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов