[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Какво си харесахте от сезон лято 2015?

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Пон Май 20, 2024 11:22 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 98 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Юли 06, 2015 9:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Durarara!!x2 Ten ep. 1 - по-скоро бавна серия. Най-якото беше описанието, което Селти даде на екскурзията с докторчето (поредното митично приключение).

Working!!! ep. 1 - продължава си в същия дух и стил. В този епизод бяха решили да ни припомнят по-централните герои. Получи се интересен ефект, защото го гледах веднага след Durarara, а помощник готвачът тук е гласа на Изая там...и ролите им са сходни. :lol:

Sousei no Aquarion Evol ep. 1 - напълно задръстен и излишен кросоувър между първите два сезона. Битките, които бяха от малкото причини да следя Evol (вторият сезон) навремето, тук бяха трагични.
Е, ако не друго ни припомниха героите и света (това де, световете).

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Юли 07, 2015 5:31 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Такааааааа.

Първи епизод на Дурарарарарарааааааааааааа беше океен, щото се въртеше около Изая и детската градина почти я нямаше. Дано да я няма и нататък.

Загледах Гангста, което има moderate bara батета и следователно ми харесва. Тоя глухия кефи. Шипвам го с курвата. Понеже мангата е правена от жена, може дори да се забият по някое време. Ще му дам шанс. Даже мисля да почна да давам шанс на мангата веднага.

Нагоре алшу го оприличи на Голго 13 или Блек Лагуун. На мен ми прилича по-скоро на аниму вариант на Син Сити.

Иначе ние със Сашко приключихме със Фейт/Зеро и сега гледаме Бибоп само за десетнайсти път.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Юли 07, 2015 9:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Юли 08, 2015 9:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Akagami no Shirayuki-hime 01 - това е адски красиво, но за съжаление темата не е от най-креативните: за принцове и принцеси. :lol: Другото не съвсем хубаво нещо в анимето са стандартните шоджо диалози. Основното сею не ми е от най-любимите, но пък останалите са все майстори. Ще го гледам заради картинките и анимацията (доста пари са налели), но откъм история не очаквам да ми отвее мозъка.


Aquarion Logos 01 - това е някакво пълно безумие. Основната мистична сила в този нов Aquarion свят се управлява с калиграфия. Едва ли не всеки визуален елемент е част от канджи и комбиниран с друг формира друго канджи, като процесът може да материализира обекти или да променя правила. Това си е достатъчно странно за битки с магически mech-ове, но и героите са леко откачени, реагират неадекватно и винаги говорят с недомлъвки. Темпото на историята е неравномерно, френетично и те оставя с чувството, че нещо липсва.
В крайна сметка нищо не се разбира от историята (поне в превода на CR) и подозирам, че зад помпозните фрази и термини се крие абсолютна безсмислица (като предишния сезон :lol: ).
Поредното заглавие от този сезон, което ще следя, само за да видя колко идиотско ще стане с времето. :lol: Отделно шантавите арт и музика ме кефят.


Jitsu wa Watashi wa 01 - елементарна, но приятна комедийка. Силата на заглавието идва най-вече от добрите изпълнения на сеютата. Ще го следя.
Може да се каже, че ми е изненадата на сезона, но все пак да видим как ще се развие.


Joukamachi no Dandelion 01 - бях шокиран да открия този керактър дизайн извън Hayate no Gotoku или по-точно години след като Hayate го замени с някаква чиби-дивотия.
Dandelion на този етап ми е доста тъпо, а и сякаш няма изгледи да се развие, но ще се задържа епизод-два от носталгия по времето, когато Hayate ми харесваше.


Teekyuu 5 01 - познатите шегички. OP песничката от миналия ме кефеше много повече.


Chaos Dragon Sekiryuu Seneki 01 - голяма дивотия е това. Артът е грозно CGI (аз имам търпимост, но това тук ме дразни), сторибордирането на част от сцените е отвратително (губи се ориентация, грешни разстояния), диалозите са тъпи и писани по калъп, самата история е относително сложна, но е предадена отвратително - страшно накъсано и неритмично. Сякаш стана интересно в края (където главният трябваше да утрепе мацката, която се опитваше да спаси), ама вече не ми пукаше. Сеютата преиграват отвратително и предполагам това е режисьорското виждане, защото самите актьори са добри.
С една дума - дроп.


Non Non Biyori Repeat 01 - много по-добро от OVA-то. Направо се върнахме в първи сезон. Всъщност действието в серията се развиваше преди първи сезон. :lol:
Магията на това аниме е, че уж нищо толкова интересно не се случва - просто ежедневието на едни хлапета, но успокоява, оправя настроението и показва света през свеж и нормален поглед.
Красивите гледки са гарантирани, прекрасната игра на сеютата също.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2015 9:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
One Piece ep. 694-699 - неща, които ми направиха впечатление. Усоп май разви някакво далекогледско хаки, със снайперистко приложение. Реакциите на Шъгър с идиотския глас на Rie Kugimiya къртят, особено в момента, когато Лоу каза на Луфи - "Не и обръщай внимание!". До този момент тя циври гадно, но тук изведнъж надува гайдата в пъти по-интензивно "Вряааа!" :lol: . Техниката на Робин "Гигантска ръка", може да произведе и чифт гигантски крака, с които да тъпче противниците :lol:. От момента, в който Луфи и Лоу се изправиха срещу Минго, Требол и известна част от персонажа на Белами :lol: , анимацията на битките се подобри. От тези петимата, както обикновено Требол ме кефи най-много. :lol:
В 700 почва флешбек, затова ще изчакам да се натрупат повече епизоди преди да го почна.

Overlord ep. 1 - това е някакво евтино, а така представената историята ми тъпее. Единственото което ме радва е, когато главният герой проговаря с по-дълбокия глас на Момонга-сама (обикновено казва пълни глупости). Ефектът е комичен.
Ще се задържа още епизод-два, но в момента отива към дроп.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2015 4:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Aoharu x Machinegun is PERFECT. FUCKING PERFECT. I haven't seen eyes that scream "death" so much ever since Yona.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2015 5:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri ep. 2 - поредният приятно шарен и разнообразен епизод. Политическата ситуация почна да се усложнява в интересни посоки.

Ranpo Kitan: Game of Laplace ep. 2 - ъх, каква простотия е това. Особено тийн драмата и over the top играта на трапа и даскалката. Съдебната лекарка обаче беше епична и ми хареса с кавай-ковай идиотията си.
Още сюжетът ми беше познат от някъде.
Тааа, почти съм го дропнал.

Ninja Slayer From Animation ep. 13 - този пък нещо не му се зарадвах толкова.

Ushio to Tora (TV) ep. 2 - добре го дава и не се замотава в стандартните шоненски локуми. Дано продължи в това темпо.

Miss Monochrome: The Animation 2 ep. 2 - стандартните тъпизми.

Classroom☆Crisis ep. 2 - това беше под формата на пропагандни филмчета. Едно от нещата, които мразя (освен ако не е псевдо пропаганда и пародия на този формат). Няма надежда за подобрение в тази глупост, а и безнес-хлапето ми лази по нервите, а класът е пълен с досадни стереотипи. Дроп.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Юли 12, 2015 5:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Arslan Senki (TV) ep. 14 - тук се предполагаше да ни шашнат със стратегия и политически ходове - naaah. Вече яко ме дразни това чудо.

Aquarion Logos ep. 2 - някакви пълни абсурди. Че дори спретнаха character development, който обикновено отнема сезон, за две-три минути. Най-абсурдното беше сагата за героизма на лелките дето чистят. Хайде да си живал цял живот във военна база, ама чак да не си виждал чистачка.

Rokka no Yuusha ep. 2 - красотите намаляха (свърши зарибявката), но абсурдното повеление и решения са си същите.

Working!!! ep. 2 - едно от малкото френчайзи, които осигуряват постоянно качество. Радва стабилно тази поредица.

Durarara!!x2 Ten ep. 2 - най-малко любимите ми герои. Да се надяваме, че това беше с тях. Поне имаше малко Саймън.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юли 13, 2015 9:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
God Eater ep. 1 - като сюжет това е абсолютно стандартна шоненска героика. Той иска да се бие обаче не го пускат, все пак тръгва и се оказва, че нещата не са толкова лесни, но пък има естествен талант (това де, в случая не е съвсем естествен, но горе-долу по клишето).
Абсурдността се повишава от това, че бие чудовищата с някакво гъзарско изглеждащо, но абсолютно непрактично оръжие. Не помага и това, че пичът държи тази планина от скрап с една ръка в поза, която подсказва че е не по-тежка от хилка за федербал. :lol: :lol: :lol:
Артът е особено изродски, понеже е комбинация между 3D CGI и после сам му приложили филтри и ефекти, които да го докарат да прилича на картина рисувана с акварел :lol:.
Резултатът е грозноват, но мен ме кефи. Локациите също са рисувани със CGI и са ми относително интересни.
Пълно е с гласове на познати сеюта.
Засега ще го следя, точно заради странната и кичозна визия. :lol:

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Юли 15, 2015 9:05 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Non Non Biyori Repeat ep. 2 - интересно как ни върнаха назад в историята, но все още има интересни неща за разказване. Играта с линиите малко ми напомни за Tonari no Seki-kun.

Jitsu wa Watashi wa ep. 2 - продължават с разкриването на важни тайни, които главният герой няма никакъв шанс да устиска :lol: . Има забавни сцени, като тази в която инчо-то преследва главния с чук, за да му изтрие спомените.

Detective Conan ep. 781-783 - Скарлет арката. Малко по-тромаво са я направили в сравнение с мангата. Някои реплики бяха досадно повтаряни отново и отново. Каскадите с колите обикновено са по-добре анимирани в това шоу, а тук бяха никакви (орязан бюджет, що ли?).
От друга страна вече с гласовете на сеютата и смяната им, в зависимост от това, кой на кого се преструва звучи по-добре в ТВ формат, отколкото да го четеш.

Akagami no Shirayuki-hime ep. 2 - продължава в същия стил: много красив арт, но лошо скалъпена история и диалози.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Юли 18, 2015 6:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Ushio to Tora (TV) ep. 3 - тази серия не ми хареса. Почнахме с шоненските драми, изхвърляния и пози. Екшън сцените бяха някак накъсани и недоанимирани. Някои от тях бяха направо глупави - падането от покрива и задържането с разбиването на прозореца.
Не беше чак толкова зле, но пък ако по този начин се развиват по-напрегнатите сцени в бъдеще, перспективата не ме радва. Да се надяваме, че епизодът е изключение.

Miss Monochrome: The Animation 2 ep. 3 - обичайните глупости.

Ninja Slayer From Animation ep. 14 - ооо, изби ги на драма.

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri ep. 3 - интродукцията на рори-то беше отврат. Защо трябва да се хили така. Позьорщината и също е адски излишна. Боят с дракона, хем не беше интересен за гледане, а от военна гледна точка естествено абсурден. А като стана дума за снабдяване от къде имат и толкова много гориво за джиповете - доста път изминаха. :lol:
Не, не очаквам реализъм, но някои неща се набиват прекалено на очи. Сякаш до сега бледата сянка на адекватност избледня повече.
Та не ми харесва на къде отива шоуто.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Юли 19, 2015 3:25 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Юли 19, 2015 2:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Юли 19, 2015 6:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Working!!! ep. 3 - страшно готин епизод. Засега най-добрият за сезона. Нови гегове, доразвитие на стари гегове и дори сюжетно развитие.

Durarara!!x2 Ten ep. 3 - беше пълен с правилните елементи: любопитен главен герой, други мутри, усложняване на ситуацията в организираната престъпност и бандите, изясняване на предишни сюжетни развития, задълбаване в митологията...и всички това събрано на едно място беше реализирано мизерно. Освен това страшно тъп момент, че пичът се е влюбил в майката на Анари. Какъв латино момент - не е истина.
Артът - дори по-грозен от обикновено.
Та голям потенциал, но среднист епизод. Е, поне по-добър от предишния.

Aquarion Logos ep. 3 - ъъъ, what ever. Това го гледам по инерция. До сега беше имало всякакви отношения в поредицата - strait, gay, incest...но до хлапенца не бяха се докарвали (имаше само герои с такава външност). Logos обаче внесе и този важен ингредиент! :lol: :lol: :lol: Още епизод и го дропвам най-вече защото героите се държат адски малоумно, но не по забавен начин. :roll:

Rokka no Yuusha ep. 3 - стандартните безумия, но тук-таме визуална красота.

Arslan Senki (TV) ep. 15 - това в момента си е бездарно приключенско фентъзи...ама почти без магии. :lol:

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2015 9:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
God Eater ep. 2 - това да си беше поставило тази цел, нямаше да може да се развие по-клиширано. Накъсаното темпо и биенето на паузи ме разби окончателно. Мислех си, че е специално гонен ефект само за първа серия, но явно авторите са решили да тормозят зрителя по този начин до края на сериала.
Следващият път - рускинята доказва, че няма нужда да я спасяват (и цялото драматично моткане около решението на главния герой е било излишно :lol: ).

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 98 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов