[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Какво си харесахте (или не) от сезон зима 2016?

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 10:53 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Яну 02, 2016 2:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Macross Delta Preview Special - бахмаааму колко ужасно се оказа това.
Първото нещо е, че най-неочаквано прилича повече на AKB0048 отколкото на Macross.
Приликите с основният френчайз са най-много в областта на Macross 7 (Блях!!!).
Злодеите са някакви deutsch sprechen бишонени, в които не мога да повярвам.
Най-зле са тези неща, на които дължа най-много: механичният дизайн и космическият екшън. Толкова ниско детайлно CGI не съм виждал от началото на 90-те.
С впечатлението съм, че този сценарии е бил написан за някакво съвсем друго шоу, но са го присадили набързо в света на Macross.
Добрата новина е, че основният сезон започва чак през пролетта. :lol:
Най-много да изтърпя епизод-два...ако съм в достатъчно лигаво настроение.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2016 10:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Понеже вчера нямаше нищо ново, реших да почна да намалявам малко по малко купчината натрупани Lupin III-ти спешъли и филми.
Изгледах четири:
Lupin III: Russia yori Ai wo Komete
Lupin III: Alcatraz Connection
Lupin III: Sweet Lost Night - Mahou no Lamp wa Akumu no Yokan
Lupin III: Kiri no Elusive

Kiri no Elusive и Sweet Lost Night са странни и типично идиосикратнични за Люпен Трети приключения. Alcatraz Connection и Russia yori Ai wo Komete са от по-безсмислените, но пак достатъчно забавни с кретенията си.
Мисля Sweet Lost Night беше най-ценното от всичките, заради увеличеното количество добре премислени сюжетни обрати.
Та аз се размазах от кеф, но се чудя дали човек, който не е фен на поредицата може да ги оцени.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Яну 05, 2016 10:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Продължавам с Рупан Сансей панорамата:
Lupin III: Hemingway Paper no Nazo
Lupin III: Walther P-38

По някакво съвпадение (не съм го планирал), действието и на двете се развиваше на остров.
Hemingway Paper no Nazo изглежда и се държи, като типично Люпен Трети заглавие от 70-те, макар че е правено в 1990, докато Walther P-38 е от нов по-експериментален тип с драстично различен арт, гегове и екшън, а е произведено само 7 години след другото.
Първото е ретро носталгия с клоунада и безброй вътрешни шегички, а второто е динамичен и мрачен екшън. Това не означава, че Hemingway Paper no Nazo няма зловещ привкус с военния сблъсък, избиването на местните жители и унищожаването на околната среда, както и че Walther P-38 не съдържа солидна доза хумор.
И двата носят кеф по свой собствен начин.

Walther P-38 ще го запомня и с това, че съдържа доста повече престрелки и ръкопашни боеве за приключенските стандарти на Lupin III поредицата. В това отношение го слагам в една категория с Lupin III: The Last Job.

В крайна сметка добре си изкарах с тези два спешъла.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Яну 06, 2016 10:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
За разнообразие от спешълите два филма:

Lupin III: Dead or Alive - дадох му относително висока за ми представите оценка, но тя е само на базата на страхотната анимация, арт, бойни сцени и музика.
Сюжетът ми дойде доста плосък, въпреки че имаше един интересен обрат накрая.
Визията е всичко в това аниме и то се възползва добре от високата резолюция на кино лентата.
Странното е, че при такъв бюджет имаше няколко размазани кадъра. Чудя се дали това е проблем на реставрацията или дефектите са си от оригинала, но пък е съвсем дребен недостатък.
Необичайно ми беше и да слушам едно определено сею в женска роля, като обикновено съм свикнал с момчешкото и превъплъщение.
Накратко - историята не е нищо впечатляващо, а не е съвсем характерна за Люпен Трети. Гледа се заради страхотния анимационен спектакъл.

Lupin III: Babylon no Ougon Densetsu - на това пък слагам най-ниската оценка, която съм давал на Люпен заглавие. Много близко е до 70-тарските серии и като арк и като хумор, но сюжетът е отвратителен и се струпва доста хаотично върху зрителя. В крайна сметка се получава пълна безсмислица, а Люпен е в най-противната си интерпретация, която съм виждал.
Имаше няколко интересни сцени - като тази от наводнената вътрешност на Вавилонската кула или пак с нея, когато се разпадна на парчета. Мисля, че в последствие някои елементи от последната са откраднати за Skypiea арката на One Piece, включително звуковия ефект от златото. Имах силно дежа вю (и дежа антандю :lol: ) от там.
Като фен на френчайза изпитах маргинално удоволствие от филма, но реално си е зле и се крепи само на гласовете на сеютата.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2016 2:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Alshu , пак ли сам си говориш, моето момче ? :-3 :-3

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2016 10:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2016 10:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Lupin III: Harimao no Zaihou wo Oe!! - приятно Люпен заглавие с типичните хумор, гегове, екшън и сюжетни обрати. Най-неочаквано централната темата не беше Харимао както пише в заглавието, а Джеймс Бонд :lol: (е, уж прототипа му).
За съжаление антагонистът беше тъпо замислен, а финалът на историята напълно безидеен.
Та беше интересно, но не е от най-силните анимета в поредицата.

Active Raid: Kidou Kyoushuushitsu Dai Hakkei ep. 1 - това е някакво технократско-бюрократично безумие.
Препоръчва се за млади начинаещи администратори, които предполагам ще получат оргазъм от него.
Основният задача пред протагонистите е шахматистки да се предвиди, къде ще побегне злодея, как да се стигне до там най-бързо и ефективно с линиите на обществения транспорт и как да се получат максимално бързо разрешения за действие от съответните общини на Токио. Не, анимето не е социална гротеска. Героите се взимат съвсем на сериозно, а злодеите също играят на тази игра :shock: .
Най-глупавото са мотивациите на персонажите и предимно тези на главната героиня. Тя е със самочувствието, че знае всичко и че ще трансформира отдела, в който току-що е назначена. Не може да има чак толкова задръстен и откъснат от реалния свят персонаж, дори нарочно да е написан такъв.

Haruchika: Haruta to Chika wa Seishun Suru ep. 1 - идеята е абсолютно безумна, музиканти - любители детективи :lol:, а главната героиня е идиотка. Може би точно заради това анимето ми хареса. Бонус точки за странност получава мъжката главна роля, която вместо да е стандартно love interest, е love rival за даскала по музика. :lol: :lol: :lol:

Prince of Stride: Alternative ep. 1 - спортно + ривърс харем, което да не ме отблъсне от първия си епизод: това си е постижение.
Основният плюс на заглавието е играта на мъжките сеюта и лафовете, които им бяха дадени.
Предполагам, че като премине зарибяващия период на анимето, зарежат геговете и преминат на стандартна спортна драма, ще ми доскучае и ще го дропна.

Musaigen no Phantom World ep. 1 - поредното аниме "Chuunibyou phantasy becomes reality.". Доста клиширано и стандартно. Ще го моткам още епизод-два докато стане ясно, че няма да има развитие.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2016 5:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433
Koyomimonogatari: perfect.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2016 11:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Hai to Gensou no Grimgar ep. 1 - убийствено красиви картинки. Идеята зад историята също не е лоша - как би изглеждал живота на едно RPG party в малко по-реалистична обстановка.
За съжаление това е реализирано, чрез клишета и типични герои от до болка познати school life, daily life и slice of life аниметата. RPG grind-ването също е доста досадно за гледане.
Дроп, въпреки най-най-красивата графика от сезона.


Norn9: Norn+Nonet ep. 1 - пак страшно красиво, но подобно на Grimgar уби ентусиазма ми с абсолютно задръстени и безлични герои и история (дори за шоджо стандартите).
С голямо съжаление заради графиката - дроп.


Dimension W ep. 1 - сюжетно е доста маргинално и изплагиатствено, а героите са елементарни стереотипи.
Обаче визуалният спектакъл на екшъна, като звукът и музиката си заслужават.
Ако анимацията продължава да е в същия дух ще се следи.


Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans ep. 14 - писна ми да фокусират върху злодейството на единствения герой, за който ми пука в това аниме.
Дори май нещата отиват към най-лошото: да предаде шефовете си и да се присъедини към принцесата, заради дълбоката връзка, която са имали през годините (да и пере опиканите гащи?).
По-логичният завършек, Мика да я застреля, пак хич не ме кефи.


Ooyasan wa Shishunki! ep. 1 - това е кратко и тъпо. Ще видя още три минути от него (т.е. следващия епизод) и тогава ще реша.


Dagashi Kashi ep. 1 - никак не е оригинално, но голяма част от героите са пълни откачалки и е забавно да ги гледаш как реагират на най-обикновени неща.
Дано продължи в същия дух, а не първия епизод да е само за зарибявка, както се случва често с комедиите.


Sushi Police ep. 1 - абсолютен идиотизъм и суши нърдгазъм. Ще се гледа.


Durarara!!x2 Ketsu ep. 1 - забавният хаос типичен за шоуто. Всеки епизод със Селти и Шинра е добре дошъл.


Luck & Logic ep. 1 - това дори вече не помня за какво ставаше дума. Някакво такова шарено-марено и героите ме дразнеха. Трябваше да го дропна още на първите пет минути, а не чак след цялата серия.


Phantasy Star Online 2 The Animation ep. 1 - точно, като при Luck & Logic не помня подробностите. И него трябваше да дропна в началото.


Bubuki Buranki ep. 1 - керъктър дизайнът е същата грозотия, като Роня на Гибли.
Светът изглежда интересен, а и фоновете не са зле, но е поредното аниме от сезона, чийто персонажи страшно ме дразнят с глупостта и изтъркаността си.
Дроп.


Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu ep. 1 - лично за мен попадението на сезона. Води се джосей, но не е с характерно съдържание. Историята е абсолютно елементарна, но тя е само извинение за най-убийствената сеюта игра, която съм чувал напоследък и разни поовехтяли лафчета и препратки. Специално Akira Ishida размазва мощно. Другата му роля от този сезон в Dimension W е маргинална.
В BGM-то страхотна японска традиционна музика.
За съжаление се съмнявам, че анимето ще се хареса на много хора, защото rakugo-то е доста специфичен жанр и се подчинява на странни традиции. Тук го има с тонове, а не всеки ще хареса хумора му.
Надявам се анимето да продължи в същия дух.
Между другото първа серия беше 45 минути. Чудя се дали с всичките епизоди ще е така или беше само за въвеждане в историята.


Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri 2nd Season ep. 1 - почна по-зле и от края на предишния сезон.
Дроп.


Boku dake ga Inai Machi ep. 1 - това е доста любопитна мистерия и е предадена с приятен арт. Засега нищо кой знае колко заплетено, но атмосферата е приятна и ми пука за героите.
Като допълнение към сюжетния обрат в стил Detective Conan в края на серията, гласът на майката на главния герой е сеюто, което играе Конан. Въобще всички сеюта играят добре.
Ще се следи с интерес.


Ojisan to Marshmallow ep. 1 - радва ме с кретенизма си. Като ми писне, ще го дропна.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Яну 13, 2016 11:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Lupin III (2015) ep. 5-7 - това е едно от най-добрите анимета на 2015-та, но чак сега стана достъпно за гледане с поносимо видео и една идея по-разбираем превод. Като стана дума за последното, този на Крънчи Рол е доста дървен. На места е превеждано буквално извън контекста, на други е пляскано каквото хрумне, само за да се спази срока, но все пак се разбират много повече детайли в сравнение с любителския превод от италиански. (А да го слушаш с италиански дублаж може да по-информативно, но се губи оригиналния люпенски дух.)
И друг път съм говорил, но да припомня, че артът и анимацията са по-близки до оригиналните ТВ серии отколкото в предишни заглавия от френчайза, като Lupin the Third: Mine Fujiko to Iu Onna и Lupin the IIIrd: Jigen Daisuke no Bohyou, но в същото време са приложени нови технологии и тук-таме 3D CGI.
Крайният ефект е "опреснено ретро" и е доста приятен. Друго силно качество на заглавието е музиката. Препоръчвам да се ползва добра звукова система, за да се хване повече от нейната красота. Заедно с познатите от преди мотиви свързани с петимата главни герои има доста нови мелодии. Вкарани са инструменти характери за италианската музика с цел потапяне в местната атмосфера. Има още джаз и суинг.
Като заговорихме за звуковата картина, сеютата правят страхотни изпълнения, включително малко по-новите попълнения, които са част от екипа от години и са сработени перфектно. Лично мое мнение е, че Miyuki Sawashiro е дори по-добра Фуджико, защото превключването между невинен, съблазнителен и отровно предателски глас и се отдава перфектно.
Голям плюс е и че във всеки епизод има камео от някое известно сею, а понякога от две или три.
Да поговоря малко за новите неща. Сериалът се развива в Сан Марино и изобразените места са съвсем истински. Предполагам че освен музиката, това е другото основно влияние на италианската част от екипа.
Има няколко нови героя от които по-важните са милионерката Ребека Роселини настояща г-жа Люпен (тече бракоразводно дело :lol: ) и агентът на МИ6 Никс.
И двамата са интересни образи и пълни откачалки.
Ребека организира обири и се вплита в заговори, само заради тръпката, а Никс е част от някаква зловеща шпионска схема за която тепърва предстои да разберем. Понякога маската му на бездушен G-Man пада и минава в берсерк режим. Дори шефът му има contingency plan за това състояние, който включва група снайперисти. :lol: :lol: :lol:
Друга, но по-лека промяна са отношенията между Люпен и Фуджико. Малко по-близки са и се ревнуват, въпреки че нямат връзка. Сякаш се познават от по-скоро, а не са стара двойка, които са късали и връзвали хиляди пъти знаят всичките си номера и вечно си играят контра.
Минимална промяна има и в Гемон. Сценаристите не го ползват за deus ex mechina толкова често, а и задачите му са относително по-реалистични...е пак може да сече метал с меча си. :lol:
Иначе всичко останало в епизодите си е стандартното. Всяка история съдържа по няколко неочаквани обрата, а Люпен или ги е предвидил, или може да отреагира достатъчно бързо.
В крайна сметка - много приятно и ценно сериалче, което може да се гледа дори от зрители, които не са фенове на Люпен Трети. Рядко в наши дни можеш да попаднеш на 26 серийно аниме, където във всеки епизод да се случва нещо и не се теглят локуми.
Според мен е задължително за всеки, който се интересува от тенденциите в японската и световна анимация.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Яну 15, 2016 1:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Lupin III (2015) ep. 8-14 - ако предишният ми пост беше за опиянението ми от Люпен, настоящия ще е за махмурлука.
До 12-ти нещата си вървяха доста добре и дори епизодът с виното се понасяше, обаче в края на арката с "Италианската мечта" се разкриха част от картите на МИ6. Сюжетният замисъл лъсна, като доста лошо скалъпен (или изглежда такъв поне от сегашна гледна точка).
- Защо дадоха Люпен на Зенигата? Можеха лесно да симулират нещастен случай. Преди са убивали и за по-малко, а нашия човек знае прекалено много. (Да, не може да убият протагониста, но можеше нещо друго да скроят.)
- Не ми е ясно дали още търсят Ребека, но би трябвало, защото и тя знае много неща. Прекалено лесно им се изплъзна. По същата логика трябваше да гонят Джиген, Гоемон и Фуджико, но не го правят. Не ми е ясно, как Интерпол може да ги знае къде са и да ги следи, а МИ6 да са на тъмно.
- Оставиха Никс да се размотава свободно. Това не е ли малко непрактично с психозата му?
- Изтърваването на "Леонардо" (може би Люпен е виновен донякъде), също е подозрително удобно съвпадение.
Целия сериал разчита на МИ6 да извърши маса глупости и то по въпроси, които по никакъв начин не изглеждат свързани с Великобритания. По-счупен plot device не можеха да измислят.
Не че не се е случвало в поредицата да нещата да се навържат точно толкова глупаво, но съм виждал и много по-добри изпълнения.
В допълнение бягството от затвора на Люпен беше тъпо и очевидно, а историята с Мона Лиза е нелогична, защото експертът щеше да забележи съвременните бои и платно.

Продължавам да му се кефя, но мислех този проект за една-две идеи по-интелигентен.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Яну 19, 2016 1:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Dimension W ep. 2 - кара си стандартно. Шаренийки и разни случайно проблясъци, колко тоталитарен и дистопичен е света. В това отношение малко напомня за Бетонната революция, но в никакъв случай не е на нейното ниво.
Този герой Looser има страшно много общи черти с Kaitou Kid:
- Пуска предупреждения.
- Грабежът за него е вид шоу.
- Има фенове.
- Не краде заради плячката, а истинската му цел е нещо скрито в нея.

Ooyasan wa Shishunki! ep. 2 - това не се развива интересно. Дроп.

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu ep. 2 - продължава в същия завладяващ дух. Епизодът ни запознава с историята на взаимоотношенията между двамата rakugo майстори. Тя продължава и следващия път.
Анимето е пример как обичам да е изложена драматичната част от някой сюжет.

Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans ep. 15 - общо взето интересни събития, но тооолкова развлааачени. Дроп.

Durarara!!x2 Ketsu ep. 2 - Анри епизод, което означава скука. Чак в края имаше наистина интересен обрат.

Dagashi Kashi ep. 2 - главната героиня е като рекламен специалист изпил цистерна кафе, който се опитва да води няколко кампании наведнъж при това на конкуриращи се продукти.
Всъщност женицата не е на кофеин, а е изяла еквивалент на самосвал със захар.
Шоуто продължава в познатият формат: потоп от странни гегчета.

Ojisan to Marshmallow ep. 2 - това е най-вече подигравка със служебните взаимоотношения, клюки и непозволени романси.

Koukaku no Pandora ep. 1-2 - нещо като Yuru Yuri в комбинация с наркомански кошмари на тема Ghost In The Shell.
Ако феновете на последното бяха обидени от Arise, то не знам как биха реагирали на Koukaku no Pandora.
Ще го следя, само защото май представлява ултимативната мечта на някой особено болен, изперкал и самоубийствено настроен отаку.

Lupin III (2015) ep. 15 - най-тъпият епизод с Рупан (този път Сенсей) на всички времена.

Sushi Police ep. 2 - пълното безумие и войнстващата япоска ксенофобия продължават. Някъде четох, че анимето не е просто самоирония, а карикатура на истински инициативи по опазване на японската култура и идентичност.

Boku dake ga Inai Machi ep. 2 - приятно SOL и DL епизодче, но в мрачната атмосфера на бъдещите събития. Едно от готините неща са коментарите с възрастния глас на главния герой и промените в гледната точка настъпили с годините.

HaruChika: Haruta to Chika wa Seishun Suru ep. 2 - самата драматична история и пъзелът не бяха нищо особено, но тъпизмите на Чика ме радват доста.

Prince of Stride: Alternative ep. 2 - доста съм изненадан.
Спортно + ривърс харем и продължава да е забавно и след първия епизод. За това силно допринася, че пускат разнообразна спортна информация и че се взимат относително смислени тактически решения.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Яну 22, 2016 10:23 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Ojisan to Marshmallow ep. 3 - е, този епизод си беше тъп и несмешен.

Boku dake ga Inai Machi ep. 3 - кефят ме същите неща, както в предишната серия. Daily Life в зловеща атмосфера на обреченост и разделение между това, какво разбира главния герой с 29 годишното си съзнание и ограничените му възможности за действия на хлапе. Забавно е и какви неща открива при "втори прочит" на детството си.
Май ни показаха главните злодеи. Въпросът е дали нашият човек ще ги разпознае навреме и въобще какво може да направи.
Отне ми известно време докато съобразя на какво друго ми напомня това аниме, но най-накрая си спомних името - 20th Century Boys.

Ajin ep. 1 - определено не е за мен това. Грозотията в арта и анимацията се понася, но начинът на представяне на историята и героите ме дразни по същия начин, както в Сидония. Дроп.

Sushi Police ep. 3 - стандартните идиотизми. Те пичовете може и да съобразят, че това което вършат е безпредметно и определено злодейско. :lol:

Teekyuu 7 ep. 2 - стандартният забавен хаос.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Яну 24, 2016 2:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 1:07 pm
Мнения: 433


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Яну 24, 2016 3:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Всъщност са двама отакута, но чакам с интерес феновете им да зацепят и да ме погнат с вили и факли...

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 96 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов