[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Какво си харесахте от сезон зима 2018?

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 4:37 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Дек 29, 2017 12:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Засега съм се загледал в:

Grancrest Senki - някакво random фентъзи.

Kokkoku - фетъзи детективско, звучи любопитно.

Kaijuu Girls: Ultra Kaijuu Gijinka Keikaku (2018) - ретардщината на предния сезон ми хареса.

Hakata Tonkotsu Ramens - убиец на убийци...хъм, къде съм го чувал това?

Hakumei to Mikochi - изглежда, като iyashikei аниме.

Beatless - само, за да разбера какво означава заглавието.

Darling in the Franxx - mecha и разни други sci-fi BS-ове.

Saiki Kusuo no Sainan (2018) - първият сезон беше епичен.

Fate/Extra: Last Encore - защото Shaft, а и защото феновете на Fate ще са адски ядосани на този сериал.

B: The Beginning - това хубаво, ама къде е A?

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Яну 02, 2018 10:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Lupin III ep. 15-23 - шантаво и експериментално до края. Липсват му кохерентност и на места структура, но е идиотско и забавно, особено ако вече харесваш френчайза от други негови заглавия.

Lupin III: Part II ep. 1-10 - спомените не ме лъжат, тъпичък е този сезон, грозноват и на места излишно разточен. Лошите черти изпъкват особено грозно в сравнение с предния сезон. Не само сюжетите са глупави, но и героите са леко затъпели. Струва си обаче, защото на всеки 2-3 серии се среща и по някоя сцена (не е задължително да работи в епизода), която е добре замислена, а сеютата играят в абсолютен синхрон.
Изкараха още една серия на тема Формула 1, явно е бил доста популярен спорт в Япония по онова време.


Kindaichi Shounen no Jikenbo (TV) ep. 112-113 - може би един от най-семплите случаи, но и от най-работещите и логичните. Както съм споменавал друг път най-ценното в Kindaichi е атмосферата и в настоящия арк е прекрасна.
За съжаление изкуствено разточиха нещата след средата на 113-ти епизод и заключението ще е чак в 114-ти, а него кой знае кога ще го преведат.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Яну 03, 2018 12:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Fate/Apocrypha ep. 25 - както и се очакваше протагонистите успяха да outcheat-нат cheater-ите, защото ако има някакво правило във Fate, това е че превилата могат да се разтягат до безкрайност.
Пояснението за разликата между Летиция и Жана Д'Арк мисля, че не е изненада никого.
В крайна сметка излишно аниме. Струваше си само заради някоя и друга интересна от анимационна гледна точка сцена, примерно онзи недовършен епизод беше забавен по свой собствен начин :lol: и ме върна с носталгия към Tetsuwan Birdy Decode.
Другото почти интересно нещо бяха камеотата от Уейвър, Артуриа и Синята брада aka Жил дьо Ре. Последният дори се стегна пред своята Жана и извърши поне едно добро дело.
Сейбър от Червения отбор заедно с шефчето си Шишиго имаха потенциал, но ги показваха твърде рядко.


Sora yori mo Tooi Basho ep. 1 - засега е лигавщина от типа на K-On, но като арт и анимация е странно и недодялано. Може би това, че героите изглеждат, като ваденки върху едва-едва фотошопираните снимки на фона, може да мине за "артистичен избор", но определено си е начин за пестене на пари от страна на MadHouse.
Основното качество на анимето е, че сеютата успяват да превърнат ретардщината на главните героини в забавление. Избрани са най-добрите: Инори Миназе, Саори Хайами, ХанаКана, Юка Игучи и т.н.


Lupin III: Part II ep. 11-13 - определено по-тъпия сезон, но в сравнение с предния музиката е в пъти по-добра и по-добре използвана.
Всъщност точно 13-ти епизод беше съвсем поносим, ако игнорираме края му. Известено е изказването на Спилбърг, че е черпил идеи от Lupin III: Cagliostro no Shiro, но въпросната ТВ серия съдържа множество сходни елементи с Indiana Jones и особено с Temple Of Doom. Според мен спокойно може да се каже, че цялата Lupin III поредица е била вдъхновение.
Прави ми впечатление още и колко много сюжетни идеи от оригиналните сезони рециклира сериалът от 2015: Lupin III: L'avventura italiana.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 04, 2018 10:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Lupin III: Part II ep. 14-20 - обичайната смесица от добри и отвратителни идеи. Най-зле става, когато почнат да ползват готови сегменти от известни филми, като примерно Розовата пантера или Великият диктатор. По принцип от такива елементи е изграден целият сериал, но в тези конкретни серии преадаптирането е извършено мързеливо и с мизерни резултати.
Прекаляват и с номерацията: Шерлок Хоумс Трети, Лорънс Арабски Трети, имаше един граф, който беше Тринадесети, като Гоемон и т.н.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Яну 08, 2018 10:27 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Grancrest Senki ep. 1 - шаблонно, безлично и относително нискобюджетно фентъзи. Имах някаква надежда в мацката главен герой, но тя върши пълни глупости, които се предполага да минат за хитри интриги, а и скоро се пръкна същинският протагонист - поредният кух идеалистичен младеж.


Itazura Majo to Nemuranai Machi - очаквах повече от премайза, но това е грозно, тъпо и CGI-нато, а американците са смехотворни карикатури. Не видяn и никакви достойнства в протагонистката японка. Полу-злодейката Либърти се предполагаше да e симпатична и секси, но е реално е една разглезена айдълка с магически сили.
Само мечката ставаше, но както подобава нd плюшена играчка нямаше особено ярка индивидуалност.
По замисъл заглавието е детска фентъзи заигравка с коледната символика и съдържа комичен екшън в духа на старите Ghost Busters, но де факто е пълен кич и нищо повече.


Kokkoku ep. 1 - интересно почна. Логично в стазисния свят обикновените хора имат проблеми с мутрите, точно като в нормалния свят. Подхвърлиха мрачна и любопитна митология зад магическите способности и групите, които знаят за тях и ги експлоатират.
За съжаление керъктър дизайнът и анимациите са грозна CGI полюция, като Seikaisuru Kado. Музиката също не ме радва.


Gintama.: Shirogane no Tamashii-hen ep. 1 - повече шонен-шит отколкото ми е конфортно, но поне не превъртат през историята на бързи обороти, като в Gintama..
Може би ще спретнат нещо от типа на арката с убийството на Шогуна.


Lupin III: Part II ep. 21-37 - нямам думи колко е зле този сезон, но тук-таме изпада по нещо любопитно. Примерно 36-ти е поносим (вече съм споменавал, че всички серии с Гоемон в центъра на историята ми напомнят приятно за Sabu to Ichi Torimono Hikae) и е един от моделите, който се следва по-нататък във филмите и спешълите.
Забавно е и да откривам познати елементи, които не се свързани сюжетно, а просто са рециклирани по-късно: като кланът нинджи Фума от въпросната серия, катедралата Саграда Фамилия и т.н. и т.н.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Яну 09, 2018 10:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Kindaichi Shounen no Jikenbo (TV) ep. 114 - и преди писах, че аркът става, а триковете са по-приемливи от обичайните, защото са простички. Единственият проблем е, че единият изискват метеорологичните явления да се случват, като по часовник, което е по сценарий и местните жители знаят за този феномен.
Не знам, пък може наистина да има такива мета, но се съмнявам.
Едно е времето в селището от арката с фестивала на светкавиците (и в България имаме такива), друго е да разчиташ снегът да падне в точно определена част на деня и дъждът да го стопи след това.
В тази серия отделиха време за малко повече от личния живот на Киндайчи, като очилатата мацка определено ревнуваше от Миюки, жалко че я няма в по-новите сезони, защото тя е по-свестен персонаж от идолката.
Мисля, че все пак можеха да вкарат тази история в три, че дори и в две серии, а не да я разточват така.

Следващият път ще участва и онова досадно хлапенце братовчедката на Киндайчи.


Shinkansen Henkei Robo Shinkalion The Animation ep. 1 - това е поредното кодомо с реклама за играчки, но интересът ми се запали от това, че става дума за трансформиращи се в пилотируеми роботи скоростни влакови мотриси, а артът и анимацията са приятни.
Бонус е и че бащата на главния герой се играе от Томоказу Сугита.
Засега доста ми прилича на GaoGaiGar (един от елементите там беше точно shinkansen локомотив) и Chousoku Henkei Gyrozetter - темата, същите клишета, подобните сцени на трансформация и пр.
Засега е забавно, дано преводът продължи, защото е доста непопулярно в MAL.


Lupin III: Part II ep. 38-41 - стандартните тъпизми. Тук поне в два случая Люпен се измъкна с плячката, а в един му я отмъкна Фуджико.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Яну 10, 2018 10:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Sora yori mo Tooi Basho ep. 2 - анимето в геговите си моменти страшно прилича на K-On. Планът за отиването до Антарктида всъщност бил относително смислен (без един конкретен детайл). Проблемите със спонсорираното на предишната неправителствена експедиция също вкарват известно доза реализъм. Нашите намериха трети човек, а и се мерна четвъртата кандидатка.


Kaijuu Girls: Ultra Kaijuu Gijinka Keikaku 2nd Season ep. 1 - почна малко мудно за short, а и този cliffhanger накрая не ми хареса.
Бях забравил един от бонусите - при трансформациите мацките ги рисуват не-чиби, детайлно и изненадващо секси.
Надявам се, че сезонът ще е поне на нивото на предния.


Lupin III: Part II ep. 42-44 - както обикновено струват си само определени сцени, като примерно тази, в която австралийските полицаи при изчезването на бронираната кола бяха в състояние "Fushigi-desu ne?".

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 11, 2018 10:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Lupin III: Part II ep. 45-51 - обичайното, но поне от време на време оставят Люпен да вземе плячката без Фуджико да му я грабне от ръцете. Намекнаха, че има скривалища с натрупани богатства по всички континенти. Това е важен момент, защото съдейки по първи сезон и видяното от втори, преобладават историите с комичен провал или пък когато нашите хора вършат геройства вместо грабежи. Като крадци идват леко неудачници въпреки невероятните си умения. Информацията, че във времето, когато не ги гледаме имат успехи е донякъде успокояваща.
Сериите 50-51 са опит за арк, но историята с бившата изгора и зомбитата е твърде изтъркана и фрашкана с клишета. Дори сеюто на Люпен проплакваше "Корнелиааа" по-скоро комично отколкото драматично.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Яну 12, 2018 10:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Violet Evergarden ep. 1 - всъщност не е зле. Атмосферата и сетингът ми напомнят за Toaru Hikuushi e no Tsuioku, но за разлика от там тема е възстановяване, адаптиране и интеграция в обществото.
Артът и анимацията са прекарсни, но усилията изглеждат похарчени напразно за такъв вид почти камерна история.
Още ми е странно да слушам гласа на Чина от Gundam Build Fighters в такава роля (гласът на Микаса не го помня, но беше по-различен и май по-подходящ), а очите и погледът ми напомнят за Читанда от Hyouka. На моменти се получава дисонанс с персонажа. Може би проблемът не е в артистите (сею, художници и аниматори), а в решенията на режисьора.


Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku ep. 1 - почна интересно, главният е OP и се ориентира бързо (защото знае как работи играта), а не е стандартният сополивко. За съжаление обикновено първите епизоди са за зарибявка и нищо чудно анимето да изтъпее до елементарен харем, както намеква ending-ът.
Един безспорен плюс: по-адекватно е на тема RPG от двата сезона на SAO взети заедно.


Miira no Kaikata ep. 1 - какво е това? Сериозно, някой да ми обясни безумието стоящо зад създаването на този идиотизъм!
Дали се предполага да е урок за читателите/зрителите, как да се грижат за домашен любимец? А може би говори за толерантност и емпатия към болните и различните? Дори да е така, защо мумия и защо джобен формат? Мозъкът ми е неспособен да възприеме концепцията.
Беше ясно, че анимето ще е странно, но не подозирах, че ще ми е чак толкова неразбираемо.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Яну 14, 2018 9:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Aз изгледах ДевилМена за 2 дена.

Разбор:

На тва заглавие му трябват не една, а дузина червени точки. 18+ 18+

Адаптация на манга от 70-етте със заглавие само DEVILMAN.
Считана за класика в жанра action-horror и от много читатели шедьовър на автора Го Нагаи. Имало си цел франчайз тва чудо с други манги и спинофи и анимета и кво ли не още , а аз да не знам.

Не съм чела мангата, но съдейки по изключителната графичност на анимето ме побиват тръпки какви ли чудеса са натворени там. Предполагам ще е добре да се прегледа извора на това дълбоко психологично/кърваво мазало, защото макар и ,че писана 70те историята крещи наше време.

Имаме двама главни героя, които в същината си напомнят като взимоотношения, а и някои характеристики любимите на много Гатс и Грифит от Берзерк. Но има и доста разлики , така че не се въодушевявайте излишно :wink:

Са малко за ко се случва: Действието се развива в свят, в който сред хората прикрити в човешки образ живеят демони, които за да оцелеят и да задоволят жестоките си инстинкти , отвреме навреме си похапват човешко ( Tokyo Ghoul anyone? ) :twisted:

Ryo е млад учен- гений,който знае за съществуването им и иска да го изобличи световно, за да може човечеството да се бори против тази прикрита раса и злините им. За тази цел, той има план , който включва най-добрият му приятел от детство Акира. Той убеждава Акира да посетят заедно тайно парти , наречено Сабат ,на което най-низките и долни страсти на хората под въздействие на много алкохол , наркотици и стимуланти са на показ и демоните най-лесно разкриват същността си. Когато човек, който се е слял с демон има чисто сърце, той може да контролира унищожителните демонични инстинкити, но същевременно запазва силата. Тази раса са именно девилмените. Целта му е приятелят му Акира и най-силният демон Амон да станат най-силният девилмен, който ще е коза срещу борбата с демоните.
Значи имаме дотук 3 раси:
1.Хора
2.Демони
3.Девилмени

В задачата се пита коя раса е най-кръвожадна и тиранична и тук на вас жокер ви не требе са се сетите, че сигур не са 2. и 3.
Акцентът на историята, доколкот аз сФанах е върху механизма на инициирането или раждането на войните и световните конфликти, гарнирано порядъчно с много червена боя и карантии, но имаше и още нещо,което не виждам често в анимета: изтезания. Бе както си трябва е показано грозното лице на войната с всичките му извращения. А всичко започва именно с насаждането на СТРАХ чрез промизване на мозъци, масова фина(за по-умните) и груба(за по-тъпите)пропаганда и фейк нюз.

предателства от СТРАХ, убийства от страх, жестокости от страх...въобще, страхът ,който сковава слабите сърца и обладава плитките мозъци и ги превръща в инструмент на злото.
Разделяй с раздвоен език(поляризирай) - бели/черни/мъже/жени/демони/хора/слаби/дебели/бедни/богати ......и владей чрез -> СТРАХ :) Много силно беше илюстриран тоз момент, за което :hat:

““““““““““““““““““““““““““““““““““
И любов и пак любов, която щяла да спаси света.
Но няма ли да стопли каменно сърце когато ще е твърде късно?

За този и други въпроси моля обърнете се към анимето.

Добри 10 епизода, има какво да се види и да се научи....дори 3ти пол си имаме =)) , напълно в крак с времето си е историята от 70те.

Анимация, графика и музика - биваше доста.

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Яну 15, 2018 11:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Sasuga DiaDora, само по тотални перверзии си падаш. :lol:



Beatless ep. 1 - кухо и елементарно. Поредният учтив и безполезен младеж. Поредните свърх сексуализирани лоли роботи, които тероризират града, но всъщност били мнооого добрички. Поредната зла корпорация с абсолютно неадекватен план (не че корпорациите не са зли, просто правят така, че да печелят, а не сами да се прецакват).
Дроп.


Dagashi Kashi 2 ep. 1 - толкова безсмислено е, колкото го помня, но напълно изкукалите рекламни тиради на Хотару са все така забавни. Нямам логично обяснение - просто ме кефи тази идиотка.
Има и една промяна, вече покрай обичайните неща рекламират и продукти, които не са произведени от сладкарската промишленост...но пак са фрашкани с въглехидрати. :lol:


Darling in the FranXX ep. 1 - ъъъ, някаква евангелионщина е това. Светът е интересен, но героите и сюжетът преливат от прекалено много емоции. Досадно е да ги филтрираш, а след процеса не оставя много.
Някои от дизайните на механизмите, света и чудовищата се вижда как идват от Trigger/Gainax и са добри, но почвата да ми писват да ги гледам все същите насам от Nadia: The Secret of Blue Water или примерно Magical Shopping Arcade Abenobashi. Още повече, че наскоро rewatch-нах FLCL. Без завладяваща история и герои вече ми доскучават.


Grancrest Senki ep. 2 - върви си тъпо, като в началото - напълно идиотски сюжетни обрати. Не съм гледал Лодос, което е по същия автор, но съм зачитал мангата и някаква подобна глупост беше.


Hakata Tonkotsu Ramens ep. 1 - в ядрото си идеята е интересна, но всеки герой да е карикатура на убиец, най-лошите да са толкова елементарни и всичко да е разиграно като цирк, се оказва напълно мизерен начин да се реализира.
Донякъде прилича на Durarara, но може би повече на Hamatora.
Дроп.


Hakumei to Mikochi ep. 1 - това е SOL и DL в приказен свят населен с говорещи животни и други същества от японския фолклор. Засега ме кефи, защото е сладурско и разтоварващо.


Mobile Fighter G Gundam ep. 1-2 - почнах го и това. Оказа се по-нелогично и безумно отколкото очаквах. Мъжкареене, пози, спорове които могат да се решат само в двубой: всички бойни шонески клишета и докато се бият извън мековете (включително боксов мач), и докато се млатят с тях.
Механичния дизайн определено не ме кефи, а и анимацията е под нивото характерно за Gundam поредица от 90-те години на 20-ти век, но да видим нататък.
Подобно на по-старите Gundam заглавия зрителят е хвърлен в ситуация, която не разбира с персонажи, които не познава. Обяснението е чак във втора серия...и е доста странно: колониите използват Земята, като арена за бойните си състезания :lol:.
Обаче за моя изненада аз познавам главния герой. Той е учителят на Секай и Джуния от Gundam Build Fighters Try по бойното изкуство Джиген Хао и евентуално ползва същото тук. Ако не друго машината му се казва Shining Gundam и техниката която ползва е Shining Fingers.


Detective Conan ep. 887-888 - нелош арк с Кайто Кид, който обаче бях забравил, че го има в мангата - не е чак толкова впечатляващ, като другите с него.
Следващият път анимето продължава с адаптацията на оригинала - появата на новата даскалка.


Mobile Suit Gundam Thunderbolt: Bandit Flower - за разлика от предишния филм, този съдържа повече допълнителни сцени спрямо ONA-та на която е базиран.
Някои неща са малко по-добре обяснени, примерно отношенията между пилотите на борда на Спартан, повечето ненавиждат Йо :lol: . Още битката върху и под леда беше по-дълга и Йо срещна по-голяма съпротива, но пък изби повече народ и вкара в действие ново оръжие.
Определено си заслужава, колкото и да са кратки добавките.


Lupin III: Part II ep. 52-56 - обичайните несвързаности. Камео от Емануела, която тук са я направили внучка на Поаро (което пък е невъзможно, защото той си остава ерген до последната книга с него, където се самоубива). За мен е изненада, защото досега гостуваха персонажи от заглавия доста по-подходящи за семейна публика.
Камео и от някакъв детектив, който явно е доста популярен в Япония.
Може би най-забавни бяха петимата крадци в стил кабуки театър, но пък историята с тях беше тъпа и изкарва Гоемон пълен идиот.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Яну 16, 2018 3:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
E требе си доза извратении за душата отвреме-навреме са...как иначе ! :mrgreen:

Майтапът на страна, не е за хора със слаби сърца това аниме. Какво от това ,че всяка гадост си тежеше на местото и допринасяше за развитието на страхотния плот, а не беше пльоснат фенсървиз или извратено забавление. Който издържи, пИчели. 8)

––––––––––––––––––––––

Прецапах 2те ОВИ-те на crybaby-to. Много са добри ! :thumb:

English dub-a трябва да замине в историята. Направо се търкалях по пода. =)) Priceless !!

Оргиналната история от мангата въобще не е за пропускане.Не бих твърдяла, че е по-интересна от crybaby-то, но пък е доста по-консистентна. А да не говорим, че ДОРИ става за гледане и от нормален фендЪм. :mrgreen: Не съзрях фрапатно шокиращи елементи ,защото посоката бе съвсем различна.
Започва наистина стабилно и градира постепенно; както историята така и изграждането на характерите. Пейсингът е повече от нормален.
В сравнение -> тези 10 епа. на crybaby-to се чувствах в бясна въртележка, толква наблъсканица на действие имаше и толква бързо сменяха сетингите, че всяка малка прашинка на екрана значеше нещо и ме заболя мозъка да съм концентрация на маХ през цялото време и претърках бутона stop rewind.
Можеха да посмалят темпото и да изяснят неща, да речем да разкрият повече за демоните с некви екстра 2 епа. :?

Ама квот такова. Не ми се оплаква - кеф ти ОВИ и поне 15 вида адапатации и side-stories, кеф ти няколко разновидности манги ...има откъде да се чопли.

Оценка 8/10 на crybaby и сигурно му е малко. Но нещо не съм върл фен на симплистичния арт, въпреки чара му.
Леле, забравих смазващия OST! Е добре - 9/10. :wink: , а с още 2 епизода щеше да е 10. :)
Но да си кажа твърдо, ЕНДИНГЪТ е в мангата, не в анимето. Справки - там.
И тенк ю, Жизъс, че ни спестиха модерната компотна анимация. :lol:

П.П. Очевадно некой е наденал на Юаса намордника в тва аниме, ....като го знаем на кво е способен. :D

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Яну 16, 2018 10:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Яну 16, 2018 1:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Aве идЕотО, цел отакусвет говори за гранде-култувизма на историята на девилмена и бетонното и място в откукултурата, а он си дрънка на неосведомената шапка. Най-мразим неграмотието ей, у секвите му форми дори и псевдо-отакувската. Преди да тракаш за нещо от което и понятие немаш, земи прочети нещо, един клик на гугъл е. Девилмен ориджинал е извор на много всепризнати манги и анимета след нея, но нема да ти обяснявам кои, щот не ми се губи време с THE troll of trolls. Kaквото е DBZ за шонен жанра, тва е DM за action-horror fantasy. Тоест the beggining, първоизточника, начлото..незнам с кви думи да ти го обясня. И именно поради това заслужават уважение с все недостатъците им.

От погледът на съвремието манга културата е претърпяла лекинко развитие от 70те, не мислиш ли? И нормално на пръв прочит може да не се хареса на някой, свикнал на по-модерен и разчупен подход,но това е в реда на нещата. Не го приемай за чиста монета, а направи свой рисЪрч, положи леко усилие с палеца или показалеца , матриал бол онлайн.

И не разговарям с човек дет е изгледал тонове аниме, а не е гледал OHSHC. :evil: :evil: :evil:

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Яну 16, 2018 3:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов