[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Какво си харесахте от сезон зима 2018?

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 8:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Фев 07, 2018 10:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Kaijuu Girls: Ultra Kaijuu Gijinka Keikaku 2nd Season ep. 5 - ще ми се Агира-чан да влезе в действието и да се левълапне малко, защото де що има екшън все го обират семпайките.


Sora yori mo Tooi Basho ep. 6 - серията си вървеше прекрасно, като аналог на K-On филма с пътуването до Лондон, но да им се не види тези японци вече не могат без врещене и драма. Щом по програма не се пада такава, дай да вкарат изкуствено закучена ситуация.
Но пък неочакваният обрат на финала беше добър.


Lupin III: Part II ep. 118-123 - в предния пост забравих да отбележа, че в 117-ти епизод се появява еднократно една технология: дегизиращата балонска дъвка :lol: , която е доста основен момент в най-големия епигон след Magic Kaitou на поредицата за Люпен - Kaitou Joker. Това последното заимства твърде много неща: предупрежденията за кражбите, международните локации, кретнеските методи за проникване и дегизиране, приключенските бъркотии, в които се забърква Джокер, местен вариант на Фуджико (с гласа на същото сею, като играе последната версия на Фуджико) и дори сенсеят на крадците Силвър Харт прилича страшно много на дядото на Люпен Трети, но е с бял фрак и цилиндър вместо черни.
Иначе и тази група от епизоди от Lupin III беше странна и тъповата, а само някои единични гегове работеха. Може би най-любопитното е, че тук се появява прототипа на Ребека Роселини от сезон 2015, но тази тук е французойка и още ученичка.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Фев 09, 2018 10:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Lupin III: Part II ep. 124-129 - още една група изключително тъпи епизоди. Май уникалните смехове на злодеите в One Piece са вдъхновени от тук, защото трети такъв случай в Люпен. В 128-ми имаше един дето повтаряше "Гейо, гейо" :lol: , а предишният път друг бълваше "Ши, ши, ши", подобно на лошкото от Thriller Bark.
Друг познат от по-късни анимета елемент - часовникът с приспивателните иглички на Конан. Тук в 129-та серия го ползваше Джиген.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Фев 12, 2018 10:41 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Dagashi Kashi 2 ep. 5 - с краткият си формат продължава да е по-добро шоу от предния сезон. Още една такава серия и ще му вдигна оценката. Оказа се, че можело да бъде интересно и без Хотару.


Hakumei to Mikochi ep. 5 - магията на това сериалче работи безотказно. Дори ремонта на укрепваща насип стена е спектакъл, особено с всичките тези шанатви животни майстори. Най-симпатичен ми е прекият шеф на Хакумей - Иваши, който се появи в една предна серия. Не знам какъв гризач се предполага да е, лалугер?


Grancrest Senki ep. 6 - малко по-логична серия от обикновено, но се оляха с този бал и танците. Значи от битки може да се пести, а от това, не?


Sinbad: Soratobu Hime to Himitsu no Shima, Sinbad: Mahou no Lamp to Ugoku Shima и Sinbad: Mahiru no Yoru to Fushigi no Mon - три спешъла по случай 40 годишнината на класиката Sindbad no Bouken. Доста време чаках техен релийз и ги търсех, затова съм малко разочарован, че анимето е доста семпло и по-скоро се вписва в стандартите на 1975-та, а на в съвременните. Сюжетът на места е точно "Ако героят X не вземе това напълно нелогично решение историята ще свърши.", дори и хлапе трудно ще го преглътне.
От друга страна имаше приятна ретро атмосфера, каквато днешните анимета не притежават. Някои сцени бяха добре замислени и анимирани. Сеютата играят добре, а Акира Ишида направо блести в ролята на злодея Галип.
Не открих връзка със стария сериал, това е друг Синбад, може би е предшественик на едноименника си от 1975-та?

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Фев 13, 2018 11:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Fate/Extra Last Encore ep. 3 - Шинджи накрая се разкая или какво...нещо не разбрах. Малко worldbuilding този епизод та беше интересно. Рин е доста полезна, но естествено има собствени планове.
UMU counter=7?


Saiki Kusuo no Ψ-nan 2 ep. 4 - прекрасни гегове и този път. Конкуренцията на Терухаши е под нивото и, но съжаление Саики май си падна по нея и ми развали шипинга.


Gintama.: Shirogane no Tamashii-hen ep. 6 - страшно досадна първа част на епизода, но завръщане към епичните кретенизми след появата на Кацура, извънземният принц идиот и изненадващо Мадао.


Kokkoku ep. 6 - у брата сработиха механизмите за самозащита и оцеляване, но след победата изпадна в опасна депресия. Спасиха го в последната секунда. Временно споразумение между част от лошковците и нашите. Бащата не само е тъпак, но и опасен психопат.


Lupin III: Part II ep. 130-132 - изкараха Салвадор Дали едва ли не сериен убиец със сексуално привличане към Люпен Трети. Друго странно нещо - постоянно повтаряше "Très bien, très bien!", нищо че е испанец. :shock:
Впечатлих се и от препратката към The Quatermass Conclusion, нищо че епизод 132 имаше твърде малко общо със сюжета му, сетингът и визуалните подобия не могат да се сбъркат. Изненадан съм колко бързо е стигнал този мини сериал до Япония и как веднага са го споменали в анимационен сериал.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2018 10:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Sora yori mo Tooi Basho ep. 7 - приятен епизод, но нищо повече от поредица мотивационни речи. Може би щеше да е добре да покажат още от реалната подготовка - какви точно припаси и оборудване, какъв е планът след дебаркирането и т.н. На мен това би ми било интересно.


Kaijuu Girls: Ultra Kaijuu Gijinka Keikaku 2nd Season ep. 6 - майката на Зандриас е доста badass и доколкото мога да преценя от чиби артата - milf. :lol: :lol: :lol:
Жалко, че в този епизод я нямаше Аги-чан, но поне се мяркаше Уиндом.


Lupin III: Part II ep. 133-137 - доста малоумни епизоди и доста заимствани елементи от филми и сериали от периода. Може би най-досадна беше историята с екологичното послание, не защото не трябва да пазим природата, а защото беше толкова глупаво представена. На Люпен едва ли би му пукало повече за някакви там африкански пеперуди, а преди това да остави злодеят да унищожи множество по-големи ареали. Тъпизъм от нивото на Капитан Планета, но десетилетие преди премиерата му.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Фев 16, 2018 1:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Lupin III: Part II ep. 138-145 - вървеше си като нормалните тъпизми и не че изведнъж стана умно, но епизодите от типа на този с Московската олимпиада (единственото олимпийско беше, че партньорът в пиенето на началника на милицията беше едно плюшено мече Миша :lol: ) или този с грабежа на банката в Маями почнаха да вкарват страшно много визуални гегове и нелоша анимация. Сякаш на финалната права продуцентите са решили да се отсрамят за всички боклучави епизоди след средата на сезона.
Най-впечатляващ обаче е 145-ти, чийто сюжет всъщност би паснал на филми или 90 минутен спешъл. Нищо оригинално, но е пълен със събития, внезапни обрати, каскади и почти непрестанен екшън. Анимацията и бойните сцени са направени с кино качество. Всички герои са във върховна форма и дори Фуджико превключва от режим "Няма да си цапам ръцете, само ще грабна плячката от победителя." (планът и е точно такъв :lol: ), в режим "Сара Конър". И понеже целият спектакъл се въртеше около стари самолети и номера от висшия пилотаж с тях, мога да заключа, че режисьор тук е не кой друг, а Хаяо Миязаки. Епизодът е претъпкан с гегове дори, когато не са необходими. Примерно на финала главните герои отчаяно изхвърлят всичко от гигантски безконтролен хидроплан с надеждата да го олекотят достатъчно, че да не се сблъска с близката планина. В този момент има кратък скеч с реакцията на група алпинисти, в близост до които падат тези предмети. И тук звукът е стерео. Още нямам информация дали това е по-късен ремикс или така си е оригинално.
Мисля, че Стивън Спилбълрг е заимствал не само от Cagliostro no Shiro, както сам пише, но още от цялата Lupin III поредица. В един от по-ранните епизоди имаше храм, който доста напомня Храма на смъртта. Гигантски търкалящи се топки заплашващи да смачкат главния герой. Комични сценки с отровни змии пазещи съкровище в Италия, в 138-ми епизод. Самолетните приключения в 145-ти. Всичко това носи духа и естетиката на Индиана Джоунс още преди да излезе първият филм от поредицата. Усещането е, като от връзките между Uchuu Senkan Yamato (1974) и Star Wars (1977). Самите Люпен Трети и Ямато са колаж от по-стари приключенски, фентъзи и научно фантастични заглавия. Създателите на Инди и Междузвездни войни цитират още множество други източници на вдъхновение.
Това прави някой заглавия известни: не че представят нещо за първи път, а дестилират множество добри чужди идеи, смесват ги в подходящ за зрителя вид и ги превръщат в незабравим спектакъл.

Ако някой се интересува от телевизионните серии на Lupin III-ти, но втори сезон му изглежда прекалено дълъг, препоръчвам да хвърли едно око на 145-ти епизод.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Фев 19, 2018 11:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Saiki Kusuo no Ψ-nan 2 ep. 5 - приятна серийка, само сегментът със схванатите рамена беше тъп. Най-забавно пък беше, как планът на Сеики да се отърва от Терухаши го вкара в двойно по-голяма беда.


Dagashi Kashi 2 ep. 6 - наистина няма по-добър избор за сею на големия брат на Хотару от Томоказу Сугита. Той е идеален мъжки аналог за бомбастичното и поведение и речи.
Промяната в сюжета ми хареса, авторът на мангата е избрал добър начин да опресни малко формулата.


Hakumei to Mikochi ep. 6 - епизодът не ми хареса чак толкова. Японците напоследък много си падат по сцени с ядене и пиене, серията е предимно това. Явно избиване на комплекси, че не могат да си го позволят в реалния живот. Лично мен този подход ме оставя гладен, вместо да ми задоволи фантазиите. :lol:
Хубавите сцени бяха свързани с появата на фризьорката, която някак ми напомня за Наначи от Made in Abyss, както и краткото включване от страна на Конджо.


Grancrest Senki ep. 7 - логиката на политическите решения в това шоу ми връзва мозъка на фльонга. Т.е. това е някаква анти-логика. Пример е как накрая принцът им се извини, че ги е поставил в опасност, нищо че беше точно обратното - щяха да го убият хората пратени срещу Тео и компания. Още по-идиотска беше причината да им дойде на гости: как са олицетворение на собствените му мечти...а те дори още не са във фаза флиртуване (или сме я пропуснали заради, заради бясното препускане през материала).


Shinkansen Henkei Robo Shinkalion The Animation ep. 6 - все по-боклучаво и тъпо става. Да отбележа, че тук Томоказу Сугита не е в стихията си, героят му е безличен по замисъл и студиото можеше да си спести парите, наемайки някой по-евтин актьор.


Hajimari no Boukensha-tachi: Legend of Crystania - естествено гледам поредицата в обратна посока и връзката с Лодос не ми е съвсем ясно - част от лошковците там са се измъкнали и бродят по световния океан в търсене на нов дом, откриват такъв и историята продължава 300 години по-късно. Малко ме обърква и терминологията, ту говорят за континенти, ту за острови. На мен Кристания ми прилича на остров, а Лодос на континент.
Техническото решение за реализацията на филма е странно - креръктър дизайнът е грозноват и семпъл, но анимацията и фоновете са добре. Историята се развива на доста бързи обороти, но пък е по-същество и въпреки липсата на важна информация е интересна. Според мен тук добре са използвали метода "Хвърли зрителя в историята, пък той да де ориентира сам.". В случая донякъде помага, че всички героите са фентъзи клишета. :lol: Напомня ми старото OVA за Аслан, но не е така накъсано и историята е по-приключена.

Legend of Crystania OVA ep. 1-3 - визуално е значително по-добре от филма, но някъде в трети епизод им е свършил бюджета и в определени сцени артът е абстрактен. :lol: Подходяща промяна в тона и задълбаване в детайлите на света и героите. Преходът обаче не е гладък, защото заради краткото си времетраене филмът е спестил информацията, която е важна за по-нататъшното развитие. Историята обаче не е нищо особено - лошите са си лоши, политически интриги между местните богове, нашите печелят със силата на волята и пр. и пр.

Lodoss-tou Senki ep. 1-5 - въпреки, че е значително по-старо от заглавията за Кристания, това аниме е нарисувано и анимирано класи над тях, радост за окото. Някои серии са по-зле (примерно втората), но общото качество е страхотно. Донякъде е късмет, че съм го пропуснал навремето, защото сега мога да се насладя на много по-добър релийз за разлика от мърлявите VHS сканове кодирани с DivX.
Тук обаче стигаме до сюжета и героите, които са още по-елементарни от тези в Кристания. Нещо като фенфикшън вдъхновен от Властелина на пръстените и сеанси по Dungeons & Dragons. В първи епизод сцените доста напомнят Мория, а и дори джуджето се казва Гим, т.е. не му достига само едно "ли". От друга страна има доста визуални сходства с игралния филм от 2001-ва: битката с дракона в анимето подозрително прилича на тази с пещерния трол, а в края на серията партито минава на каданс в строй, напомняйки едни от най-известните кадри в Задругата на пръстена.
От една страна Лодос копира множество елементи и идеи от книгите на Толкин, от друга на свой ред игралният филм се е загледал в анимето за готови визуални решения.


Lupin III: Part II ep. 146-155 - в тази част анимето отново изтъпя с изключение на финалния епизод, който определено е дело на Миязаки и дори включва алтернативни версии на персонажи, идеи и механичен дизайн от Laputa.

Lupin III: Part III ep. 1-4 - ужасен керъктър дизайн, отвратителен сценарий на епизодите, а музиката е сменена с по-лоша. Ако не бяха сеютата нямаше да позная поредицата. Сериозно се замислям дали да не го дропна.
Определено във филмите и спешълите преобладават идеи и конвенции от първите два сериала, а този тук все едно не се е случвал.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Фев 20, 2018 10:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Sabu to Ichi Torimono Hikae ep. 25 - доста се забави преводът. Този път драматична история от миналото на Ичи. Множество събития и екшън сцени, което по съвременните стандарти е немислимо, но и екипът е могъл да си ги позволи, поради почти пълната липса на анимация. :lol: Не знам каква е магията на това шоу, евтино е, на места е и доста грозно, но е със своеобразен ретро стил и атмосфера, които ме радват много.


Fate/Extra Last Encore ep. 4 - малко по малко почват да разкриват истинската ситуация, доста по-далече в бъдещето отколкото главният герой очакваше. Представям си каква е реакцията на регулярните Fate публика от шафсткия стил и начини за разкриване на историята. :lol:
Неро е невъзможна идиотка и сигурно най-омразният персонаж в цялата поредица. Да, по-зле е и от народа в Apocrypha, които са абсолютното дъно. Не знам защо я обичат толкова хората - циците, лигавото поведение, повтарянето на УМУ (този епизод май 7)?
Може да се каже, че синята Сейбър ми се издигна в очите.


Lupin III 3DCG ep. 1 - кратко GGI филмче, тийзър за несъществуващ проект. Не беше лошо, керъктър дизайнът е взет от втори сезон (но пък плакатът е сякаш взет от трети...хъммм).


Gintama.: Shirogane no Tamashii-hen ep. 7 - може да се каже, че съм разочарован от разкритието на самоличността на Елизабет. Трябваше да си я оставят загадка.
От най-тъпите епизоди, а се предполагаше да е смешен.


Kokkoku ep. 7 - понеже разрешиха твърде лесно един от проблемите, дай сега да им създадем изкуствено няколко нови. Нашите идиоти загубиха най-важното си оръжие, бащата реши да върши още глупости, а култистите се разбиха на фракции. Единственото интересно нещо в момента е митологията на стазиса.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 21, 2018 10:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Sora yori mo Tooi Basho ep. 8 - приятно епизодче...като на главните героини не им беше много приятно, защото през повечето време страдаха от морска болест. Още определено им липсва кондиционира подготовка.
Авторите вкараха някои реалистични елементи от пътуването по море.


Kaijuu Girls: Ultra Kaijuu Gijinka Keikaku 2nd Season ep. 7 - не може да се каже, че се случиха големи промени, но поне Аги-чан показа темперамент, а и тя е алибито на Гътс.


Lupin III: Part III ep. 5-10 - все пак има и поносими истории, но определено е по-кухо и по-елементарно от предните два сезона, нищо че самите епизоди са по-свързани и по-добре структурирани. Смяната в музиката ме разбива дори повече от грозния керъктър дизайн. Още по-странно е, че все пак са оставили мотива на Гоемон и онази мелодия, която е пародия на мотива на Джеймз Бонд, може би те не са лицензирани.
Хареса ми идеята в един от епизодите да поприпомнят, че в миналото Фуджико е била наемен убиец, но пък злодеят - бивш неин партньор, който тя е предала, притежаваше идиотски сили. :lol:

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Фев 22, 2018 10:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Lupin III: Part III ep. 11-14 - както предните 6 не бяха зле, тези 4 тук са отвратителни. Особено ме шашна 13-тата серия, нея въобще не я разбрах. Може би тази русата едноока психопатка е героиня от известен филм или сериал, а събитията в епизода са логични за нейния френчайз?

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Фев 23, 2018 10:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Lupin III: Part III ep. 15-20 - още една порция странности и безумие. Изненадващо някои от екшън сцените бяха добре направени, а епизодът с танцовите номера в стил Flashdance съдържаше sci-fi технологии и механичен дизайн, взети като от някоя space opera. В следващ епизод пък използваха робот, който напомняше haro-то от Gundam. Явно сериалът и на онзи етап е продължавал да бъде опитно поле за различни анимационни техники и арт концепции.
Продължава и традицията в използването на готови сцени от популярни филми, като най-забележим беше случаят с стриптийза на Фуджико грабнат директно от Apocalypse Now заедно с хеликоптера с логото на Playboy.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Фев 26, 2018 11:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Saiki Kusuo no Ψ-nan 2 ep. 6 - арката с безлюдния остров се оказа една от най-добрите. Продължава и в следващата серия.


Detective Conan ep. 893 - кухо и безцелно AO. Следващият път продължават с мангата и появата на последния кандидат за Ром.
Интересно ми е, понеже не остана много материал за адаптиране, дали ще продължат да бълват филъри или и анимето ще изпадне в хиатус.


Dagashi Kashi 2 ep. 7 - запознаха ни с очилатата мацка, която е поредният терк в групата. Братът на Хотару се появи само във флешбек, но пак беше епичен...с идиотията си.
Този сезон определено ме кефи повече от предния, вдигам оценката с един пункт.


Hakumei to Mikochi ep. 7 - най-добрият ми кандидат за AOTS нещо буксува вече втора серия. Забавна ми беше само продавачката в магазина за мебели. Бръмбарката е по-скоро досадна, а зайката само кавай и нищо повече.


Grancrest Senki ep. 8 - поредното отклонение този път флешбек със свалката на принца, който е може би не е най-досадният, но сигурно е най-безличният ухажор на всички времена.
Втората част на епизода беше политическа и пак не особено смислена.
Е, поне картинките в последните епизоди са красиви.


Shinkansen Henkei Robo Shinkalion The Animation ep. 7 - двете битки не бяха много логични, поне горе-долу забави за гледане.


Lupin III: Part III ep. 21-38 - керъктър дизайнът не бих казал че се оправи, дори е най-кривият в поредицата, но е по-поносим от началния в сезона.
Тук-таме има по някоя интересна серия, примерно 34-та "Криза в Манхатан", където се случиха доста екшън, гегове и препратки. Една сцена дори ми напомни John Wick: Chapter 2, но не съм сигурен дали той е взел идеята от Люпен Трети или и двете ползват нещо по-старо.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Фев 27, 2018 10:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Fate/Extra Last Encore ep. 5 - разясниха важни неща, но пак от епизодите лъха скука. Monogatari форматът определено не е подходящ за битки, а и тук голяма част от монолозите и диалозите са изложение, а не философско дрънкане и отплескване от темата, което всъщност е най-ценното в адаптациите по книгите на Исин Нисио (дори и от други студия).
Shaft в миналото са демонстрирали, че могат да анимират добре екшън, примерно в Mahou Sensei Negima! Mou Hitotsu no Sekai, но тук бюджет ли са нямали или просто амбиция?


Gintama.: Shirogane no Tamashii-hen ep. 8 - тук по сценарий се предполага да е бесен екшън и интензивна драма, но всичко е шаблонно и ежедневно, а просташките шегички - насилени. Единствено ме зарадва появата на Цукио, която в последния момент спаси задника на Гинтоки и компания.


Kokkoku ep. 8 - тези сили дето ги вадят лошковците, както и тези знания до които стигат само с логика и предположения стоят фалшиво. Пък за да не са капо нашите, Шоко взе че отключи своя собствена сила.
Авторите пипат бая грубо и лаишки при разгръщането на ситуацията.


Lupin III: Part III ep. 39-43 - дори с тези отвратителни субтитри човек може да се досети, че сценарият често е отвратителен. Напоследък се засили и онзи отвратителен дефект, който си го има през целия сезон, но досега някак се понасяше - в общите планове керъктър дизайнът е в един стил, в близките в друг. Сега вече се случва при всяка смяна на плана, а и почна да се промъква трети стил, по-близък до предишните сезони. Може би в продукцията се е включило трето студио, като комуникациите с него са били също толкова зле.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 28, 2018 10:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Sora yori mo Tooi Basho ep. 9 - скучен епизод. Онзи тип дето се опитваше да свали шефката на експедицията в стил ученическо признание в любов беше сложен за очевиден пълнеж.
За пореден път в аниме изказване от типа "Колко несправедливо се отнесоха към нас след Втората световна!".
Ако имаше нещо интересно, това бяха кадрите как работи ледоразбивача.


Kaijuu Girls: Ultra Kaijuu Gijinka Keikaku 2nd Season ep. 8 - Гътс се сби със злата си сянка. Един вид епична битка между чудовища...както би изглеждала разиграна от хлапета в детската градина. :lol:


Lupin III: Part III ep. 44-46 - нищо за отбелязване, освен че изкараха Ален Делон престъпник със супер-сили, а в 46-ти керъктър дизайнът неочаквано стана човешки, но пък сюжетът и беше нечовешки тъп.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2018 10:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Lupin III: Part III ep. 47-50 - в края на сезона керътър дизайнът беше горе-долу класическия, но от време на време се връщаше към този от средата на сезона. Сюжетите приличаха по-скоро на комичните приключения от втори сезон и дори 49-ти епизод беше целия в каскади и гегове a la Wile E. Coyote and the Road Runner. Въпреки семплият арт бяха вложени доста усилия и детайли в анимацията. Явно за финал са пръснали малко повече мангизи.

ТВ маратонът на тема Люпен Трети, който си организирах може би беше малко излишен, защото най-ценните заглавия свързани с него са филми и спешъли, но беше приятен с ретро атмосферата си и образувателен за развитието на поредицата и въобще на аниме индустрията.
Според мен абсолютният телевизионен минимум за всеки, които се интересува от френчайза това са: първият сезон, който е 23 серии и съдържа интересни 70-тарски анимационни експерименти и още 145-ти епизод от втори сезон, който е с кино качество и представя Миязаки в най-добрата му форма.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов