anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Пет Дек 04, 2020 2:54 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 29, 2005 4:26 pm 

seki написа:
Това списание тотално не ме кефи и се съмнявам скоро да си го купя. Даже на Сатанасов нещата не ме зарадваха. Продължавам да си чета манга на монитора, това е.

Е, друго си е на хартия, нали? Или бъркам? :wink:

Освен това комиксът е само наполовина картинки. Ами ако историята е добра?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 31, 2005 2:30 pm 
Аватар

shayhiri написа:
seki написа:
Това списание тотално не ме кефи и се съмнявам скоро да си го купя. Даже на Сатанасов нещата не ме зарадваха. Продължавам да си чета манга на монитора, това е.

Е, друго си е на хартия, нали? Или бъркам? :wink:

Освен това комиксът е само наполовина картинки. Ами ако историята е добра?

Честно да ти кажа само твоите истории ми харесаха (Шамана и Уиндденса). То и само те предимно ми харесаха като качество. :?

След тях най-много ми хареса като рисунък "Кармела", но пък там всякаква история бая липсваше :roll: . А самия Q-Teh доста ме разочарова, малко такъв посредствен седеше и откъм история и откъм рисунки, само с 1-2 изключения.

~Shakkazombie

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 31, 2005 4:21 pm 
Лакпром терорист
Аватар

Малко ми е странно във форум за аниме и манга да се обсъждат други комикси ( и знам, че не съмм сама), но хайде. Съжалявам, но в това списание както казах по-горе няма едно нещо, което да ме накара да си го купя. Историите също не ме впечатлиха, пък и без хубав арт комикс не става, колкото и да е добра "интригата". Е, успех, все пак.

he stole these hearts....

psycho gay rapist werewolf!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 31, 2005 11:57 pm 

Благодаря на всички, Секи включително. :D Сатанасов, както всички знаят, рисува точно Манга, и то много добра. За някого като Секи, обаче, това не е достатъчно. Нито фактът, че във втори брой "Шаман"-ът е несравнимо по-добър. Нито историите на "Шаман" и "Танц с вятъра", които са на нивото на най-добрите манга/аниме сценарии. ("Нинджа Скрол", да речем, един от любимите ми.)

Тогава да пробвам нешо друго. Във втори брой има и 15 стр. на Георги Бандеров, първопроходника на корейската манга у нас. А сега, де?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2005 12:15 am 
-|- Safeguard -|-
Аватар

shayhiri написа:
Сатанасов, както всички знаят, рисува точно Манга, и то много добра.

Само дето това в списанието не е манга.
shayhiri написа:
Тогава да пробвам нешо друго. Във втори брой има и 15 стр. на Георги Бандеров, първопроходника на корейската манга у нас. А сега, де?

Такова животно като корейска манга няма. Манга са японски комикси.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2005 1:06 am 

А така! :shock: Значи "Шаман" не бил манга? Сатанасов, ако четеш това, да ми върнеш парите от хонорара!

А аз му вярвах, че е манга. И на японците повярвах. http://plaza.bunka.go.jp/english/festival/sakuhin/suisen/manga.html

КолдФюжън, сериозно, какво имаше предвид? Че ако не е от японец, не може да се брои за манга ли? Или че не прилича на стила на любимия ти художник? Прощавай за иронията по-горе, сигурно просто не си разгледал комикса - или пък не ти е харесал достатъчно, но фашистките изказвания (обикновено неволни) винаги са ми кипвали кръвта.

П.П.: Относно корейската "манга" - ако терминът "мануа" е познат и добре приет на този форум, ще използвам него.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2005 9:28 am 
-|- Safeguard -|-
Аватар

Манга на японски означава "комикс". Дори и аз да нарисувам нещо и го покажа на японец той ще каже, че е манга. Просто това си им е думата на хората. Но когато не-японци използват думата "манга" нещата стоят по друг начин и обикновенно се има в предвид "японски комикс". Такова разграничение е нужно поради явната разлика между японските комикси и другите такива.
Няма определен стил, който да се нарече "манга стил" и по който да може да се каже "е тва е еди как си нарисувано значи е манга".
Мислех, че това е българско списание с български "истории в картинки", защо е нужно да ги наричаме comics или 漫画? За да се продава по-добре ли? :roll:

П.П. Замени в горния текст думата "манга" с "аниме" за да ти стане ясно значението и на тази дума.

П.П.П. Sieg Heil! :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2005 10:36 am 
Лакпром терорист
Аватар

Някой май се чувства лично обиден? Виж, пич, не може всички да харесват списанието, в което се изявяваш. Историите ти може и да са много добри, но
1. Артът съква, съответно няма да ги чета (Шамана иди-дойди)
2. Може пък да не си падам по такъв тип истории, убий ме с камъни.
Всичко това, за да си по-спокоен :) Не съм искала да се обижда никой.

ПиСи оцветяването направо ме отвращава.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2005 10:44 am 

ColdFusion написа:
Манга на японски означава "комикс". Дори и аз да нарисувам нещо и го покажа на японец той ще каже, че е манга. Просто това си им е думата на хората. Но когато не-японци използват думата "манга" нещата стоят по друг начин и обикновенно се има в предвид "японски комикс". Такова разграничение е нужно поради явната разлика между японските комикси и другите такива.
Няма определен стил, който да се нарече "манга стил" и по който да може да се каже "е тва е еди как си нарисувано значи е манга".
Мислех, че това е българско списание с български "истории в картинки", защо е нужно да ги наричаме comics или 漫画? За да се продава по-добре ли? :roll:

П.П. Замени в горния текст думата "манга" с "аниме" за да ти стане ясно значението и на тази дума.

П.П.П. Sieg Heil! :lol:

Всъщност МАНГА отдавна вече не е просто думата за комикс в Япония. Самите японци много добре обособиха характерният рисунък като световно течение в изобразителното изкуство. Така, че вече и при тях това носи и значението на стил в рисуването.
ИМА определени критерии, които да посочат, че това е манга а това не.
ИМА и такова животно като корейска манга, а има и такова като Хон-конгска манга. И на мен не ми харесва ,че нещата се размиха толкова, но глобализацията е неизбежна.

Колкото до "аниме" - това пък е тяхната дума за анимация. И ако аз съм направил "анимация" в QTEH значи съм направил чудо.
Съжалявам, че съм разочаровал публиката. Надявам се следващите неща да ви харесат повече. И не пропускайте Бандеров - лично аз му се кланям.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2005 11:37 am 
-|- Safeguard -|-
Аватар

satanasov написа:

В момента съм на работа и не мога да търся за да ти покажа колко различни стилове на рисуване на манга има излезли. От страхотно реалистични до дебилно измислени. Просто няма никакви ограничения за арт-а на мангата. Но съм сигурен, че това го знаеш.

satanasov написа:
ИМА и такова животно като корейска манга, а има и такова като Хон-конгска манга. И на мен не ми харесва ,че нещата се размиха толкова, но глобализацията е неизбежна.

Интересно ми е да покажеш такова нещо и да обясниш по какви критерии се категоризира като манга. И не ми идвай с аргумента за "големите очи", защото както вече обясних горе това изобщо не е задължително за "манга стила".

satanasov написа:
Колкото до "аниме" - това пък е тяхната дума за анимация. И ако аз съм направил "анимация" в QTEH значи съм направил чудо.

Да разбира се ^_^ точно това имах в предвид. Положението с анимето е същото каквото е и с мангата и много хора се бъркат.

satanasov написа:
Съжалявам, че съм разочаровал публиката. Надявам се следващите неща да ви харесат повече. И не пропускайте Бандеров - лично аз му се кланям.

То пък не може на всички да се угоди :wink:
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2005 12:32 pm 
Knight of Spamelot
Аватар

Честно аз си зех 1 брой ама повече няма. От всичко само ми хареса шамана като визия. История немаааа. Толкова е кратко като да четеш 1 chapter. Започна интересно но за да си го купя ще искам само шамана в отделна книжка и да е поне 150-200 страници историйка. Така де мразя такива "капка по капка" неща защото усещането се губи. Аз докато не излезе всичко от нещо обикновенно не го чета или гледам. Тай де изкуството е добро ама аз чета манги за интересните истории. Като не се усеща такава няма спасение колкото и готино да е нарисувано.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2005 2:09 pm 
Аватар

Тази заигравка с думата Манга е бая гадничка...
Не забравяйте, че тук сме върли манга маняци.

Моите уважения към авторите на QTEH, много добре рисувате, признавам. Едва ли ще се намерят по-дори български комикси.
Ама да се сравнявате с мангаки, е малко нагло, не смятате ли?
Какво ви пречи да кажете, че това са си български комикс без да се сравнявате с нещо, което просто няма начин да стигнете. Попадал съм на матеряли за френски художници, които са работили в Япония години, на томощия пазар и жестока конкуренция при това с успех. Нито веднъж не им се обърна езика да наречат работата си манга. Освен това, изпитваха огромно уважение към японците и към това, което правят.

MAL-list

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2005 10:47 am 

ColdFusion написа:
satanasov написа:

В момента съм на работа и не мога да търся за да ти покажа колко различни стилове на рисуване на манга има излезли. От страхотно реалистични до дебилно измислени. Просто няма никакви ограничения за арт-а на мангата. Но съм сигурен, че това го знаеш.

satanasov написа:

Интересно ми е да покажеш такова нещо и да обясниш по какви критерии се категоризира като манга. И не ми идвай с аргумента за "големите очи", защото както вече обясних горе това изобщо не е задължително за "манга стила".

satanasov написа:

Да разбира се ^_^ точно това имах в предвид. Положението с анимето е същото каквото е и с мангата и много хора се бъркат.

satanasov написа:

То пък не може на всички да се угоди :wink:
Поздрави

От това изказване разбирам, че за теб всичко, що е комикс е манга.
Но в същото време само японците правят манга.
От това следва, че всички комикси са японски или..?
Ако искаш примери за думите ми - порови се в интернет.
Потърси Andy Seto, Khoo Fuk Lung, Wing Shing Ma, Tony Wong( Хон-конг ) + още и още.

Корейците са малко по особено племе. Освен всичко останало направиха и първото изцяло неяпонско аниме, което съм сигурен, че знаеш: Wonderful Days. Доста качествен продукт, неприятно ми е да го призная.
Ето малко имена:
На първо място - Хюнг Тае Ким. Занимава се предимно с концепти, но тук там барва и по някой комикс. Лично мен ме дразни. На пръв поглед е доста добър и изведнъж започват да изплуват някакви елементарни грешки по анатомията.
Мyung-Jin Lee = Ragnarok. За това заглавие трябва да си чувал.
Комикса Priest - за жалост забравих името на автора - корейски.
Има и много други, но спирам до тук.
Да не говорим, че комиксите на CAPCOM ги правят предимно UDON ( където няма ни един японец, а имената им са нарицателни за Хон-конг и Корея ) + някои от хората които споменах по-горе.

Колкото до теченията в мангата - както вече казах границата се разми много отдавна. За характерните манга похвати няма да ти говоря (освен ако не се занимаваш с рисуване - тогава може да се разберем )
Самият факт, че страницата на Japan Media Arts Festiwal е на японски и корейски е достатъчно доказателство за думите ми.
Колкото до това дали аз правя манга или не, оставям да решите вие:

http://plaza.bunka.go.jp/english/festiv ... manga.html

Според японците правя. Но според тях корейците и китайците също правят манга. Така, че може и да грешат :( Щото какво ли разбират японците от манга.
А дали ви харесва или не това което правя си е въпрос на вкус.
Не мога да виня който и да било, че не харесва нещата ми.

Колкото до QTEH там с манга се занимаваме само аз и още едно момче. Останалите си работят в различни посоки. Т.е. QTЕH НЕ Е СПИСАНИЕ ЗА МАНГА.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2005 11:41 am 
Аватар

хм...аз не мисля,че има критерии за това какво е манга....много от японските комикси не ми се струва да се рисуват от професионалисти, които да са учили изобразително изкуство или анимация.....поне като гледам как са нарисувани...имам чувството че всеки с достатъчно добра история може да направи манга...макар че и аз знам, че има корейски, китайски комикси....виждала съм много красиви корейски рисунки, които определено не бих казала ,че не са манга...примерно http://user.chollian.net/%7Enkine82/aqua1.htm
даже една от тези картинки е ползвана за background на сайт за scanlation-и на японски комикси...
така че нещата на satanasov примерно не виждам защо принципно да не бъдат манга...макар че мисля че за мен основната причина заради, която не бих приела за манга qteh е че е цветно....предпочитам си ги чернобели... примерно не дай си боже mpd psycho да бе цветно....мангите трябва да бъдат чернобели..
а относно това, което каза секи е права...хелсинг комикса никога няма да го прочета,защото намирам го за отвратително нарисуван

When you`re hiding in your cloud castle of blind clowns and sinister butterflies.Don`t you feel like wanting to be erased from existence?What is not will never be and what if it was?...Don`t cry...I`ll take care of your dark heart while you glow in anger.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2005 11:56 am 
Лакпром терорист
Аватар

ЕЕеее защо така с Хелзинг? Добрият стар Ал е мноо кекси. Мен пък на Сайкото артът нещо не ме възхити и го зарязах на 5та страница. Чела ли си Левиатан? От същият автор е ( с друг арт, обаче, по-добър ако питаш мен)
Сорка, офтопиииик

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]