anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Пет Дек 04, 2020 1:55 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2005 12:06 pm 
-|- Safeguard -|-
Аватар

С мойто изказване исках да обясня, че едни големи очи не правят манга.
Wonderful Days НЕ е аниме. То е качествена корейска анимация. :wink:
Мангата не е задължително да е черно-бяла. Има и цветна и дори изцяло на компютър направена 3Д.
Колкото до това дали ти, корейците и китайците също правят манга или не...
ColdFusion написа:
Дори и аз да нарисувам нещо и го покажа на японец той ще каже, че е манга.

Това вече го обясних в горните постове.
satanasov написа:
QTЕH НЕ Е СПИСАНИЕ ЗА МАНГА.

Абсолютно съм съгласен! :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2005 1:41 pm 
Лакпром терорист
Аватар

Ех термини, термини. Всичко идва от смисъла, който (може би) японците влагат в думата и този, който ние и приписваме. Къде е Tomoe, когато ти трябва най-много?

he stole these hearts....

psycho gay rapist werewolf!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2005 6:30 pm 

ColdFusion написа:
С мойто изказване исках да обясня, че едни големи очи не правят манга.
Wonderful Days НЕ е аниме. То е качествена корейска анимация. :wink:
Мангата не е задължително да е черно-бяла. Има и цветна и дори изцяло на компютър направена 3Д.
Колкото до това дали ти, корейците и китайците също правят манга или не...
ColdFusion написа:
Дори и аз да нарисувам нещо и го покажа на японец той ще каже, че е манга.

Това вече го обясних в горните постове.
satanasov написа:
QTЕH НЕ Е СПИСАНИЕ ЗА МАНГА.

Абсолютно съм съгласен! :D

Момченце, ти май започваш да се забатачваш в собствените си приказки. До сега от теб разбрах, че аниме е всякаква анимация, но не и Wonderful Days, koето, обаче било качествена корейска анимация. Усещаш ли противоречието?
Значи "Том и Джери" е аниме, но не и въпросното корейско филмче?

От друга страна "Чоко и Боко" е манга, защото, както знаем дори и ти да нарисуваш нещо японците ще го обявят за манга.

Ми хай нарисувай :D

И изобщо в твое лице за пореден път се сблъсквам с балканския синдром. Само дето не предполагах , че ще си от тази страна на барикадата.
Спориш за глупости и наричаш бялото "черно" въпреки всички примери които ти дадох.

И хайде обясни ми защо си в този форум, а не в IMAGE, примерно, след като за теб и мангата и анимето не се отличават с нищо от всеки друг комикс или анимация.

МАНГА и АНИМЕ отдавна не са само японски думички. По настоящем те бележат определен стил в изобразителното изкуство и кинематографията. Носят характерни белези ( не само големите очи ) които ги обособяват като стил. Няма да ги обяснявам, защото това е дълга тема, а и ти самият явно и понятие си нямаш от рисуване.

Проблемът м/у теб и мен идва именно от терминологията.

За хората в Япония "манга" и "аниме" БЯХА думички за комикс и анимация. От около петнадесетина години те носят вече и смисъла на определен художествен"стил". На времето само ние, хората извън Япония, възприемахме манга/аниме като стил. Почети малко история за мангата и ще видиш, че не се правя на умен, нито пък пиша с цел да се заяждам.

Предполагам, че ще продължиш да упорстваш и да се инатиш, за това можем да минем на лс за да не задръстваме форума с безсмислици.

Или още по-добре - ако повече няма какво да си кажем да спрем до тук.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2005 8:11 pm 
-|- Safeguard -|-
Аватар

Еее ама защо се палиш толкова сега? :roll:
Аз в това мнение: http://anime.ludost.net/modules.php?op= ... 5090#55090
мисля, че обясних каква е разликата когато японец ползва думата манга и какъв и е смисъла на запад.
Не виждам смисъл да се караме, това, че аз няма да си купувам списанието едва ли ще ви заболи толкова. Просто изказвам мнение, че не ме кефи да ползвате думи не на място само за да го рекламирате. Нито съм тръгнал да ви спирам нито нищо. :lol:
Иначе нямам нищо против да се издават български комикси.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2005 9:13 pm 
Лакпром терорист
Аватар

Вече не разбирам за какво се спори тук, честно, ако някой може да ме светне....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2005 9:28 pm 
-|- Safeguard -|-
Аватар

Спорим дали shayhiri трябва да върне хонорара на satanasov или не. :lol: :P

Eееех ^_^ :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 03, 2005 1:22 am 

ColdFusion написа:

Ъ-ъ, имаш предвид обратното? Май наистина приемаш всичко наопаки. :P

Да си дойдем на думата. Списанието (за български комикси :!:) излезе. Приятно четене!
(Имам предвид - на всички, защото дори хората, които обявиха, че не им е интересно, най-вероятно ще се поинтересуват. :wink:)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 03, 2005 2:14 am 
Лакпром терорист
Аватар

Хммм, ние май наистина малко бруталничко тук се поизказахме. Простете, приятно четене на които се кефят!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 03, 2005 10:10 am 
Аватар

satanasov, за последен път...не е важно какво японците наричат аниме и манга, а какво НЕяпонците наричат.
Според сегашната междунарадно конвенция, когато някой НЕЯПОНЕЦ каже "манга" има в предвид японски комикси, а когато каже "аниме" има в предвид японска анимация.

Ти (както корейците, китайците и една купчина европейски и американски артисти) може да русиваш неща, които много приличат на някои от многото японски комикс стилове. Това супер...браво, но това си е български комикс, защото го е рисувал българин. Може някой (истински) критик да го нарече manga-like но толкоз. Може да твърдиш, че рисуваш в стил манга, но не и че това което рисуваш е манга. Просто така се тълкува В МОМЕНТА (педи години не беше така) международния термин манга, а не японската дума. Това е не толкова термин в изкуството, а комерсиален термин.

И още нещо, мангата и анимето не са само картинки...историята която разправят също е разказана в своеобразен типично манга литературен стил. Героите (не образите им), развитието на сюжета, драматичните похвати, динамикато и философията залегнала в японските комикси и анимации също драстично се различават от останалите световни продукти.
Точно Wonderfull Days е типичен пример...картинките в него са страшно красиви, но сюжета е много по-слаб от този в доста по-елементарни, комерсиални и евтини японски анимации. Просто корейците не го владеят този номер с увлекателния и поглъщаш разказ. Това е обобщението ми за всички корейски анимации, които съм гледал. Като картинки и движения не одстъпват много на японските, но сюжета им обекновено е доста по-плосък и елементарен...е поне на мен ми писват доста бързо.

MAL-list

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 03, 2005 11:32 am 
-|- Safeguard -|-
Аватар

shayhiri написа:
ColdFusion написа:

Ъ-ъ, имаш предвид обратното? Май наистина приемаш всичко наопаки. :P

Да си дойдем на думата. Списанието (за български комикси :!:) излезе. Приятно четене!
(Имам предвид - на всички, защото дори хората, които обявиха, че не им е интересно, най-вероятно ще се поинтересуват. :wink:)

Важното е оборот да се прави и парите да са в движение :wink:

Иначе честито за 2ри брой. Дано имате успех и се наложите на пазара, пък тогава може и да почнете истинска манга да издавате. :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 03, 2005 11:48 am 
Аватар

exexe da s iskaja i as za comicsa :)
1. Mnogo pari 5 0_o 2 i 90 da e OK.. ma qwno iskat mnogo da drusat nqkoi hora..
2. O4akvah Manga, a gledam neshta v zapaden stil s leko aziatksi priturki kym istoriq.
3. Nqkoi to istoriite sa mlko kofti narisuvani ama nz.
4. Dano da ima uspeh, zashoto vseki comics koito si kupq to 20 godini nasam zamira mngo byrzo ..(oshte pomnq 84-5ta kak si kupuvah Dyga i razni drugi ot sorta..
5. Uspeh s komiksa (moje da sabiram vsqkakvi knijni komiksi, koito si struvat ,no kakto isglejda shte se vyzdyrja ot tozi) :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 03, 2005 12:37 pm 

Виждам, че отново останах неразбран. Това, което се опитвам да обясня е, че отдавна вече няма разлика в значението което влагат японците и това което влагат неяпонците в "манга" и "аниме". И в Япония (вече) и по света манга/аниме е стил. Както е и експресионизма, да речем. И за това, независимо от каква националност е автора, щом рисува в този стил следователно е манга-ка, експресионист, сюрреалист и т.н.

Според японците аз съм манга-ка. Е, вярно, далеч не съм най-добрия и има още много хляб да изям, но се наредих сред най-добрите в един от най-престижните световни конкурси и съм единственият чужденец. Не, че няма и други.

За спецификите в цялостния продукт на манга/анимето трябва да отворим нова тема, защото наистина има много неща да се кажат. И за сюжета и за рисунъка.

Позволете ми да имам малко по-широк поглед от вас, защото се занимавам с това професионално от години. А отделно съм държал и изпит по темата "История и теория на Мангата" на времето , каогато кандидатствах в Япония с манга. Издържах го успешно.

И за да не се чудите защо съм тук , а не там: за чужденци обучението струваше 30 000 ( тридесет хиляди :( ) долара. Е, не можах да ги събера :(

А за QTEH - там съм просто изпълнител. Рекламната им кампания не ми влиза в работата. За жалост по някога ставам жертва на изказванията им. Вие решавате дали списанието ви харесва или не. Това си е ваше право.
Ми това е.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 03, 2005 12:45 pm 
Аватар

mi bravo pi4, priznat si ot japoncite, i nie te priznavame , spoko, razbirame te, prosto nie iskazvame mnenie za samiqt comics ;) a ne za risunaka ti specialno ili za tvor4estvoto ti :) davai vse taka to mene ;) i powe4e v stil Shaman .. dori komizym kato Bonzai ako pravish pak go davai v stil Shaman ,.. ;) razbira se ti si znaesh, as otdavna sm sprql s risunkaa , no time, makar 4e imam jelanie da se zanimavam..

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 03, 2005 1:34 pm 
Аватар

satanasov, нещо ти май не можеш да схванеш за какво те критикуваме.
Никой не казва нищо за рисуването ти - то си е супер.

Не знам вие артистите как наричате работата си, но ние феновете, много държим да знаем, едно нещо дали идва от Япония или не, точно защото сме се напатили от разни псевдо манга и аниме заглавия, които външно приличат на японските, но когато се задълбочиш се оказват нещо друго (може би не толкова лошо, но различно от това, което си очаквал).

Това дето го казваш за конкурса е нещо по-различно. В него си доказал, че имаш техническите качества да работиш в японската манга индустрия, но едва ли някой би ти поверил да правиш цял комикс. Ако си забелязъл във всяка манга (дори във фанастичните или фентази заглавия) е фрашкано с чисто японски неща - мода, култура, традиция, история, спорт (да не говорим за якудза жаргон :D ) и т.н. Предполагам, че трябва да живееш поне 10-на години в Япония, за да ги овладееш така че да правиш самостоятелни комикси.
Както виждаш, не споря за майсторлъка ти, а за това дали наистина можеш да правиш комиси с японски "дух и тематика".

Изпит по история на мангата...хайде сега, нали знаеш какво е казъл българския студент "Дай конспекта и кажи кога е датата!"... :D :D :D

Що не вземеш да си постнеш пищовите за този изпит тук, определено това ще е много по-интересна тема, от този досаден спор, кое е манга и кое не...Това съвсем серьозно.

Искам да подчертая, че в никакъв случей, по-горните редове не са лични нападки срещу теб. (Смятам да не поставам повиче в тази тема, току-виж си ме разбрал грешно.)
От мен здраве, щастие, късмет и да създадеш още български комикси...

MAL-list

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 04, 2005 10:58 am 

Не се чувствам лично нападнат, бе хора. Включих се в темата за да обясня, че има такова нещо като корейска и хон-конгска манга. Корейската манга се нарича MANWHA. Исках да разберете, че освен Японската школа вече съществуват и два други гиганта в тази индустрия и то от доста време. А отделно съществуват и други самосиндикални автори, които също са манга-ка, независимо от националността си.

Специално за ALSHU :

TOKYO-POP наричат КОРЕЙСКИЯТ PRIEST "МАНГА" в едно от превютата си от 98 година още.

А за COLDFUSION: отново TOKYO-POP използват термина MANWHA в същото превю за корейският комикс ISLAND.

Не зная как да постна картинките иначе с удоволствие бих ви ги показал.

Колкото до японския дух в манга/анимето отдавна не е задължителен, въпреки че, признавам, си е друго, когато го има. Японците вече не работят само за вътрешния пазар и това налага еволюция ( в много случаи обаче е деволюция) в сценариите, тематиката, проблемите и всичко останало. Мангата вече не принадлежи само на Япония, а е световно явление.

Като пример само мога да спомена,че един от сценаристите на CRYING FREEMAN е французин. В концептите на DEVIL MAY CRY участва шведка и т.н. Да не говорим за световни бози като "КОННИКЪТ И ЗВЕЗДНИТЕ ШЕРИФИ", където почти половината екип е американски. Много други японски малокалибърки пък ги анимират корейци.

Самият аз съм против това размиване, но съм и част от него.
И ако ти или който и да е, сте свикнали под лейбъла манга/аниме да разбирате изцяло японски продукт, то това отдавна не е така. Освен това вече се появиха и автори, които нямат нищо общо с Япония географски или генетично, но правят неща на нивото на японците. Дори аз трудно ги отличавам. По някога и не мога.

А за изпита нямах пищови. Трябвше да се подготвя изцяло сам и в определен ден и час ми пратиха проблем, по който да развия тема. Имах едно денонощие.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]