[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - SHINGEKI NO KYUOJIN

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 10:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 27, 2013 10:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Изображение

Много се чудех дали да направя тема в аниме секцията, но в крайна сметка надделя решението ми за тема в манга секцията, дори и да не се радва на толкова популярност в нашия изключително популярен и пренаселен форум :lol: >_< >_< ;)

Защо ? - Именно защото основното достойнство на Attack on Titans е всъщност изключително интересната история, която само е загатната за 25 епа в анимето.

Трябва обаче да отчета приноса на анимето за запалването на интереса ми към тази история, защото напоследък се бях отчаяла от блудкави и стереотипни сюжети и нищо не гледах и не четях. Дори бишонените си загубиха силата да ме приобщат към некоя бозица.
Препоръчвам го - макар че почва стандартно=банално от 12та серия започва лека-полека да стартира същинската история. Първите 12 епа са само forplay: встъпление.
Аз признавам ги гледах на FF>> После разбира се върнах за подробен преговор, но не е най-силният и зарибяващ старт.

______________________________________________________

Та - ужасно картко представяне на историята :mrgreen: :

Преди 107 години на Земята се появят гигантски НЕинтелигентни човекоподобни същества, с различен калибър, които започват да ядат хората. Особеното при тези гиганти е, че те не ги ядат да оцелеят, като храна, а се предполага, че изпитват някакво удоволствие. След като погълнат достатъчно количестви хора, те просто ги повръщат.

За продължителността на живота им още нищо не се знае. Единствените известни факти - съществуват благодарение на слънчевата светлина, на мрак активността им намалява, но не еднакво за всички. Нямат репрудоктивни органи и не е ясно как се размножават. Височниата им почва от 3 метра нагоре- така се делят и на класове: 3 метров, 4 метров клас и т.н.. Единственият известен начин за убиването им, е да се порази с острие корена на врата им. Тогава просто почват да се изпаряват. Телата им са изключително леки за размерите им.

Тези гиганти почти докарват човечеството на ръба на изчезване, когато мистериозно се появяват 3 затворени кръга(масивни 50 метрови стени) на голяма територия, където последните човеци търсят убежище и спасение. Първата най-обширна стена : Мария, средната- Розе, и най-вътрешната Сина.
Материалът, от който са направени стените е неизвестен. Те са непробиваеми. Единствените слаби точки са вратите на самите стени и на укрепленията пред тях.

За 100 години тези стени успяват да опазят малкото останали оцелели хора.
Но в един момент Колосален 60 метров титан се появява и разбива входът на първото укрепление, като отваря път за инвазия на гигантите в него. След него се появява 2ри гигант с бронирана кожа, който успява да разбие врата на първата стена. Така територията в Wall Maria попада в ръцете на гигантите, много хора загиват ,но има и щастливци, които успяват да се спасят зад стените на Wall Rose.

Главният герой- Ерин Яегър е основен коз на борбата с тези чудовища. Той има способности да се превръща в титан,заради субстанция ,която баща му-известен лекар и учен му инжектира. Ерин обаче губи спомените за този момент . Както по-нататъка ще се разбере, хора, които имат способността 'образуват' гигантски тела се казват шифтъри. Ерин не е единствения шифтър.

С напредването на историята се оказва, че събитията са много по-комплицирани и вероятно причината за появата на титаните не е извън границите на 3те стени, ами в тях. Фракция наречена 'Криле на Свободата' на специалните части за борба с титаните подозират дълбок заговор и търсят доказателство за наличието на шифтъри вътре в територията на стените.

Кой и как иска да унищожи човечеството? Кой контролира тези неразумни същества?

_____________________________________

:-3 :-3 ........ приятно четене !!

Мангата е месечна за съжаление .. ;_;

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 28, 2013 1:23 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Деа...скапа ми се нета и не можах да си редактирам темичката.

За инфо на Алшу:

в мангата и анимето се показват ДОРИ впечатляващи военни стратегии и тактики. Примерно :имаше една формация на жив титански радар, която беше доста хитра. . Не са само спайдерман джъмппвете :lol: , но човек просто трябва да стигне до там :mrgreen: :mrgreen:

Съществува и персонаж от типа на Люлюш, Л, Кира и т.н. - русолявия Армин, който притежава остър като бръснач ум и на няколко пъти разплита огромни възли пътьом.

Мен ме впечатли как съобрази кой е женския интелигентен титан.
И как предпази Жан да не го смаже козата,като извика прякора на Ерен. Изключително умно!!


В този ред на мисли освен стандартните тъпи гиганти , имаме такива които показват леки признаци на еволюция и могат да превъзмогнат първоначалния инстинкт да ядат хора и да изпълнят друга елементарна цел(освен яденето на хора). Те са и по-бързи. За по-лесно хората им викат абнормални или АБЕРАНТИ.

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 7:05 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
изгледахме анимето за ден и половина :lol: Мангата явно още излиза и няма скоро да приключва, така ли?

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 3:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Фана ви Киожинбацила, а? :mrgreen:

Дам, мангата има да се точи бая време и е направо мъка една глава на месец.

Последната глава скоро излезе топла, топла. Има я по големите манга-хостинг сайтове. Аз я чета в mangareader.

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 4:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 4:18 pm
Мнения: 7
и на мен много ми хареса анимето.. определено оправда хваленето си!!
обаче арт-а на мангата е малко по-различен.. но като цяло евала на мангаката за сюжета :-3
наистина ми е жал че излиза веднъж на месец мангата, защото като цяло се отказах от такива
например синият екзорсист.. изключителна манга с доста добър арт!!!
ама просто се изяждах цял месец да чакам и сега съм се фокусирала над комплийтнати заглавия :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 5:15 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
Мда, и затова не възнамерявам да я чета, а ше си чакам до догодина за втори сезон :D

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 8:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 4:18 pm
Мнения: 7
btw избрахте ли си любим герой 8)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 10:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Armin и Ливай Кайчо >_<

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Чет Окт 17, 2013 12:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 4:18 pm
Мнения: 7


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Чет Окт 17, 2013 2:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Exactly what i meant ;)

________________________________

А какво си ти такова ново никче в нашто скромно форумче :lol: нНема те плаша колко е средната възраст на юзърите да не си обереш крушите без време.

Нужна ни е свежа кръвчица.

Що не земеш се представиш в секцията за запознанства. :-3

->

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Нед Окт 20, 2013 9:12 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Аз чета мангата от време на време, щото все още искам да видя кво толкоз има в мазето на оня, а и врясъците и ревовете не се чуват и само са написани с капслок, та поне не ми причиняват физически дискомфорт. Иначе и тя е псулютен боклучец, досущ като анимето - т.е. анимето е тъпо, не щото е лоша адаптация, а щото първообраза е зле. Моеше да се направи нещо интересно в тоя сетинг и с тоя екшън, но за съжаление мангаката е избрал вместо това да набляга на евтин драматизъм, първосигнални тиърджъркъри и гнухляв накамашип от типа, в който част от хората четат речи за тиймуорк и доверие в другарчето. И от време на време ни се пуска некоя мъдра мисла за човешката природа. Ако бях на 12 сигурно дори щях да се впечатля.

Засега единствено Ривай ми харесва, щото не реве и дори да почне да прави декларации, поне го прави по малко по-търпим начин. Главните са ужасни. А най-главният има тежки проблеми с щитовидната жлеза - почвам да се притеснявам за него вече:

Изображение

От това се ослепява и се умира. Камарадите му тряя да адресират тоя проблем овреме, ако наистина им дреме за него. То тая болест може да обясни и постоянните му неврастении и крясъци.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Пон Окт 21, 2013 1:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
:mrgreen: аххх, как си знаех ,че следиш историятааа.... :-3 :-3 :-3

Има и готини герои - общо взето групата на шифтърите се оформя доста симпатична.

Ако харесваш Ливай хечо, прегледай 21-22 еп. на анимето дирекшън. Изключително добре е анимирана битката с женския титан.

В последната глава видяхме новоизлюпени Еренски сили и Ървин без ръчица :sad: .
Не ми стана обаче ясно що се пулиха Ерен и Микаса 'на сантиметри' един от друг цели 1-2-3 страници без никва да я свършат ... >_< Тъпо. Изхабиха матриала за месеца.

Със смесени чувства останах за главата.

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Пон Окт 21, 2013 7:25 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Вто Окт 22, 2013 2:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Пусни му го след 12-ти еп и му разкажи за кво става ? . :mrgreen: Аз ги изгледах и 12-тте епа за 30-40 мин. :lol:

______________________

Издразних се там на битката с Женския, че Микаса вися и бля и когато реши най-сетне да се включи в касапницата, Хейчото си счупи крака да я спаси :lol: :lol:
Много лейм беше, имайки предвид, че тя се пише втората по ловкост и умение след Ливай.

Много недомислено и ми развали кефа от цялата битка. Женският както беше на салата, с отвинтени сухожилия и стави, омаломощен до краен предел: комбината Микаса-Ливай трябваше да го довършат на 100%.

Аз ако бях един мангака, щях да заменя Микаса с Армин и случката би била далеееч по-приемлива.

Но не всеки е умен колкото съм аз де .. :-3 :-3 :-3

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: SHINGEKI NO KYUOJIN
МнениеПубликувано на: Вто Окт 22, 2013 12:23 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Аз искам да знам след като Ривай можа да й накълца сичките сухожилия с дет се вика едно движение, що не скочи да й среже врата с тая светкавична скорост - оная нямаше да може да реагира изобщо. Бтв, тая титанка + колосалния и бронирания са мега яки като дизайн и са може би най-смисленото нещо, пръкнато от иначе доволно долнопробния Кьожин. А Микаса и Ривай искам да се земат и да си родят дечица. После ще насъскаме дечицата срещу титаните.

Here. Problem solved.

Но уви, мангаката верно не блести с некъв особен интелект. Всичките стратегии и тактики са си ебали майката. Аз още се опитвам да разбера що примерно не излизат на експедициите си нощно време и след това да прекарват деня скрити някъде. Досега двеста пъти да са стигнали до мазето ако бяха пратили малък елитен отряд, който да пътува нощем, вместо да правят развита формация ветрило, която си общува с димни сигнали, видими от всички титани в радиус от 200 километра. Що нямат бункери под земята, а се занимават с некви концентрични стени? И въобще ква е тая полюция със стените и техните превелики тайни - човечеството е толкова плиткопаметно, че не си спомня как са били построени преди ЦЕЛИ СТО години????????? Че ако преди 100 години са се появили великани, които са изяли болшинството от хората и останалите са се натъпкали зад огромни стени, за да оцелеят, според вас въпросните оцелели ще го забравят ли това някога???? Ще се държи ли армията дето излиза навън при титаните на регюлър бейзис като детска градина с недисциплинирани ритардчета, които не знаят как да следват заповеди? И вместо нашите пичове да хвърчат зрелищно наляво-надясно с някви жици и компресирани газове, да си бяха развили далекобойните оръдия. Да видим ще се регенерира ли еди кой си титан като му отнесат горната половина с базука. Барут очевидно имат - остава да се научат да правят нещо повече от топове с гюлета. И прочее и прочее.

Въобще, изобщо, пълна скръб.

Наскоро гледахме Старшип Трупърс - филма на Пол Верховен. Там нашите там се биеха с гигантски насекоми и човеците мряха на талази. А филмът е донякъде пародия с разни пропагандни филмчета от втората световна война. И при цялата лиготия и гавра, пак бяха вкарали по-адекватно и реалистично поведение на ВОЙСКАТА от Кьожина, който се е взел толкова насериозно, че ум да ти зайде. Интелектуално ниво Клеймор и Елфен Лийд просто...

Аз изгледах 14-25-ти епизод. Отне ми към час и половина, щото гледах само екшъна и превъртах всяка дума на главния и русия т.нар. умен мръхльо + всичките мелодрами. Като се има предвид и че разни епизоди почват чак на 5тата си минута заради рикапи и ОП, то не остава кой знае колко съдържание в тях.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов