anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:55 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Folklore
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 25, 2009 1:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 8:41 pm
Мнения: 2329
Изображение

В момента толкова съм луднала по тази игра! Велика е! Обожаавам я! XD

жанр: Екшън-Адвенчър/ РПГ

Играта излиза в края на 2007 и е ексклузив за PS3. Mоже да се играе с двама герои - Ellen, която търси своето минало и Keats, който е репортер в списание за паранормални неща. Двамата биват повикани в градчето Дуулин, известно с това, че там може да разговаряш с мъртвите. Когато пристигате обаче почва поредица от убиийства и така и приключението в отвъдното за да разберем мрачното минало на главната героиня и причината за убийствата.

Играта е разделена на две части - нашият свят, в който се развива историята и Netherworld (отвъдното), в който е екшъна. От самия Netherworld виждаме седем измерения, които представляват различни виждания за това какво е живота след смъртта. Там срещаме различни гадини, чиито души можем да извличаме и впоследствие ги ползваме в битките. Извличането става чрез сиксаксис-а и въпреки че може да го помислите за неудобен, всъщност е доста приятно.

За мен това е играта с най-прекрасната графика някога. Толкова е мистично, приказно и красиво, такава атмосфера и това е нещо, което едва ли не всички и го признават. В музиката голяма роля има Kenji Kawai, който е композитор на много анимета (Ghost in the shell и Innocence).

Като цяло доста подценена игра. Наистина иима малко неприятни моменти като например, че историите когато играеш с мъжа и когато играеш с жената доста се препокриват, но като цяло за мен тази игра заслужава повече от това, което е получила и като оценки и като популярност.

Пропуснах да кажа, че има и един екстра похват за разказване на история - все едно панели от комикс, но са си 3д образите. В ревютата не гледат особено положително на това, но аз като го видях за първи път бях очарована (хареса ми много рамката отстрани :) ).
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

това е японският трейлър и музиката в играта няма общо с тази тук, но пък този трейлър представя като че ли най-цялостно какво е играта всъщност
http://www.youtube.com/watch?v=uz4wWPOS ... re=related

_________________
When you`re hiding in your cloud castle of blind clowns and sinister butterflies.Don`t you feel like wanting to be erased from existence?What is not will never be and what if it was?...Don`t cry...I`ll take care of your dark heart while you glow in anger.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Folklore
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 25, 2009 2:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Май 05, 2009 8:12 pm
Мнения: 698
Местоположение: where angels fear to fly
screen shot-овете са доста под нивото на графиката когато я гледах :П

главната героиня е секси :Д

_________________
I found a flame in the burnt out ashes... burn out, burn out!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Folklore
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 29, 2009 1:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 3:42 pm
Мнения: 857
Местоположение: Hell's Kitchen
Аз играх няколко часа, после не играх няколко месеца. Като седнах да доигравам не си спомнях какво последно съм правил, домързя ме да обикалям и да се ровя в journal-а, и съм оставил на този запис, с мисълта, че някога ще я завърша. ;D

Проблемът е, че няма достатъчно битки. И е малко кухо, че обикаляш като олигофрен.

_________________
I'm not high, just kinda drunk. All the time.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Folklore
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 29, 2009 1:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 8:41 pm
Мнения: 2329
къде си обикалял и ако си събираш и ъпгрейдваш гадините си има битки.... просто е разделено на две...- история и битки, но практически и двете могат да се изцъкат набързо ако не ти се занимава нищо да правиш

_________________
When you`re hiding in your cloud castle of blind clowns and sinister butterflies.Don`t you feel like wanting to be erased from existence?What is not will never be and what if it was?...Don`t cry...I`ll take care of your dark heart while you glow in anger.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Folklore
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 30, 2009 3:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 2:33 pm
Мнения: 46
Местоположение: България, София
Тук да се намеся и аз, че при мен положението беше много подобно - играх я доста усилено седмица и след това се наложи доста голяма пауза (умря ми PS3-то) и когато се върнах да я играя вече не успях да си спомня нито защо са ми такива summon-ите, нито какво правя в тоя град и тъй като ме и домързя да я започна отново сега просто си стои на рафта недооценена (и вместо нея се играя Lost Odyssey).

_________________
"Колкото повече, толкова повече"
Мечо Пух


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов