[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Английските сериали

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 2:57 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 1:07 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Ок, последният месец зарибявам яко с Доктор Ху (новите 5 сезона на ВВС) и производния му Торчууд. Изтрещях дотам, че си кръстих новия лаптоп ТАРДИС и си сложих иконка на ТАРДИС вместо май компютър и Далек като рисайкъл бин. А сега си зяпам екстрите на безобразно яките Доктор Ху бгокссети и искам да отвлека и изнасиля Дейвид Тенант, който играе 10-ия доктор и който няма нищо общо с мускулестите бичменца, по които си падам, но е престъпно чаровен. А после ще изнасиля и 9-ия (Кристофър Еклестън). Също така се чудя дали да не си купя соник отверка и дали да не почна да пиша фикове - в които бтв никой никого няма да изнасилва.

Та оттам ми хрумна да пусна темичка за английските сериали ВЪОБЩЕ, щото не знам дали някой друг освен мен тук се кефи на Доктора. Значи, на мен силно ми е писнало от американските бози напоследък - мога да гледам само разни по-комедийни и пародийни, като Биг Банг-а. Искам да повърна на всеки сериал, в който ми показват дълбока и псевдоинтелектуална американска драма, случваща се на американци в супер скучното им бяло протестантско общество със супертъпия му бял протестантски манталитет. Заебала съм сякви Хаусове, Маусове и т.н. И на НВО нещата взеха да ме дразнят вече, въпреки циците и кръвта - дотам я докарахме. Примерно прехваления им 6 feet under го заебах завинаги на 3ти сезон - толкова боза и турците не могат да снесат, честно. От там само Рим ми харесва - вероятно щото е правен с почти изцяло английски каст и в колаборейшън с ВВС. И си има Джеймс Пюрфой като Марк Антоний.
Затва пък, добрите стари ВВС продължават да пръкват някви бутафорни до романтичност неща, които ми действат супер свежо. И разбира се - гениални документални и научно-популярни сериали, които никой не може да бие. И в които няма американска пропаганда.

Та, покрай нездравата ми любов към Дейвид Тенант изгледах и минисериалчето Казанова, което е супер сладурско. Сега съм си дръпнала някъв мюзикъл - Blackpool - пак с него. С Доктор Ху-то ни дойде цялата колекция от филми за Шарп (с Шон Бийн - който също се нарежда сред любимите ми английски красавци), но още не съм стигнала до тях. Преди време пък се натъкнах на британския The Office, който е несправедливо гениален и много, много болен. Сега си търся сериала по Уудхаус, който е с участие на Хю Лори. Трябва да си взема и Монти Пайтъните (всички), щото така или иначе мога да ги гледам до откат.

Та, някой друг фен на британското творчество? И британския език с британските му акценти? Празня се на бритиш инглиша в повечето му форми - невъзможно як е. ;_;
Препоръчайте ми нещо.

ПП. Ето ви снимки - поемете си дъх и се кефете на малко европейски чар, щото аман вече от пластмасови американски красавци:
Дейвид Тенант
Изображение
Кристофър Еклестън
Изображение
Шон Бийн
Изображение
Джеймс Пюрфой
Изображение

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 6:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Май 05, 2009 8:12 pm
Мнения: 698
Местоположение: where angels fear to fly
тц, тц, you've been naughty.

бях препоръчал отдавна това >>>

viewtopic.php?f=38&t=8546

мисфитс рокс!

това доктор ху се пробвах да го гледам наскоро, но буиния ми темперамент не ми позволи да догледам и първата серия... може би ще го чекна отново Ч_Ч

_________________
I found a flame in the burnt out ashes... burn out, burn out!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 1:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 10:27 pm
Мнения: 2037
аз се кефя на английските филми (вкл. и несериали), но не съм достатъчно навътре в езика, за да ги гледам без субтитри. от тук нататък - абсурд е да съм гледал нещо, което да не го знаеш вече.

_________________
hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 2:00 pm 
Offline
Зелен и злобен
Аватар

Регистриран на: Пон Май 05, 2003 1:35 am
Мнения: 4234
Местоположение: София
От нещата, които се сещам в момента:
Три от нещата на Stephen Moffat (той в момента пише за d-r Who):
Coupling
Jekyll
Joking apart

Класиката Blackadder (без пъривия сезон, който смуче)

Monty Python's Flying Circus (ок, не точно сериал, ама просто велико, особено втория сезон)

The IT Crowd (ще правят нов сезон, сравнително ОК е)

Иначе ако преживееш идеята за американски анимиран сериал, който на всичкото отгоре е правен от MTV, потърси си Daria, наскоро излязоха DVD-тата. Не знам що си мисля, че ще ти хареса :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 3:48 pm 
Offline
20th Century Boy
Аватар

Регистриран на: Пет Май 09, 2003 4:35 pm
Мнения: 1791
Местоположение: Jiānghú, the Wuxia paradise
В момента гледам Waterloo Road втори сезон ( даваха го по Канал 1 преди няколко години ), но съм гледал и някои от старите сериали на BBC и ITV. И да - Misfits rocks, май ще има втори сезон скоро. Акцента е доста труден на моменти, дори и за мен, особено чаветата във Waterloo Road. Другото нещо което ме трови е че голяма част от актьорите са грозници, мъже и жени. Не че аз съм принц Чарминг, но явно съм гледал прекалено много американски сериали където кастват манекени.

Не знам откъде сваляш, но е най-добрия тракер за това. A и най-добрия тракер който съм виждал евър. Няма толкова стриктни правила :?

_________________
Then, as tears of bubbling pitch stream down my face, my dark work will begin. I will open one of my six mouths, and I will sing the song that ends the Earth.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 5:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:02 pm
Мнения: 1263
Местоположение: ~/
Като пуснат Doctor Who озвучен на американски, ще го гледам. :twisted:

_________________
you lost it.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 5:36 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
:shock:
Можеш просто да си намериш субтитри - в замунда ги има всичките сезони с бг субс. Има разни сайтове, по които можеш да си намериш субс и на английски.

Изгледах и Blackpool и то ме изкефи доста. Ай Ти Крауда наистина е много велик, как можах да го забравя.

маниакс, на Мофат са ми някои от любимите епизоди в Доктора. Един от епизодите му - Блинк - и Хюго е взимал. БРУТАЛЕН е. Последния сезон е целият негов, но пък там смениха Доктора с някъв дето не ме кефи и още не съм го изгледала. Та ще метна един поглед на нещата, които си изброил.

Сега ще ходя да търся Мисфитс.
Реаниматоре - първи сезон на Доктора е супер бутафорен, щото не са имали много пари за ефекти. Мен си ме кефи и така - пробвай да го пребориш, втората му половина е по-яка и мацката и доктора започват да имат доста химия помежду си. За следващите сезони са им дали повече пари и това се усеща. А и Тенант е гениален Доктор.

Иначе за търсачка - ползвам най-различни - тая също съм я ползвала.

А за красотата на актьорите - точно затова се кефя на европейското кино. Там имат актьори - хора, които не са съвършено красиви, но МОГАТ ДА ИГРАЯТ. Приличащи на нормални хора, а не на някаква масово производствена идеализирана пластмасова отливка. Тия горе на картинката всичките (без Шон Бийн) са леко грозновати, обаче имат ебаси присъствието и излъчването. Смешните американски силиконови човечета, дето са като Барби и Кен, и горе долу със същия живот в тях, отдавна са ми писнали. Ето ви още един грознoват, но прекрасен английски мъж:
Изображение

Ако сте гледали Инглориус Бастердс - там бая се набива на очи разликата в качеството между американските и европейските актьори. Американците са като някви ретарди пред ония - то предполагам и идеята е била такава... Ама и в други филми ми е правило впечатление.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 5:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:02 pm
Мнения: 1263
Местоположение: ~/
Целта ми беше да хейтна "акцента", 'щото леко ме дразни. :)
Иначе, повечето от диалектите им не ме бъркат и си ги разбирам без проблем. :)

_________________
you lost it.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 7:18 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Кой точно акцент - те имат богат избор от такива само от Лондонската арея, та кво остава в цяла Британия? :lol:

Мен пък най-много ме дразни акцента на американските селяни от царевичака. Тексаски тип дето е. Леле, обривам се от това... Тук канадците говорят с лек западен американски акцент, който може да е особено неприятен в някои женски изпълнения... Ма иначе е разбираем и приличен. То, с тия количества емигранти, америкън инглиша е просто един от многото типове развален инглиш, които ще чуеш по улицата...

Забравих да спомена Red Dwarf сред любимите ми английски сериалчета. Много е як.
Също Faulty Towers. :lol:

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Юни 16, 2010 12:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Wow...Faulty Towers...изби ме на носталгия...къде ли съм си замотал дисковете с него?

Red Dwarf. Това ми е прекалено огромно за колекциониране през международен трафик, а по нашенските места го няма. (гледал съм само няколко серии по BBC Prime)

Искам да изтъкна и други нашенски красоти - 2/3-ти от кефа на Allo, Allo се губи в българския дублаж...а само това може да се намери по родните тракери...

Като говорим за британски неща, винаги са ме кефели ТВ заглавията им по Агата Кристи - примерно Agatha Christie's Poirot с Дейвид Съчет (Давид Суше?) което първо се произвежда от LWT а после от ITV.
Самият Съчет вади страхотно изпълнение в стил застаряваш интелектуалец-гей-екцентрик :grin: . Обаче Хю Фрейзър (като кап. Хейстингс), Филип Джаксън (като инсп. Джап) и Полин Моран (като секретарката Лемън) също са невероятни.
Сценариите на епизодите са много добри - хем са верни с оригинала, хем са добавени някои елементи, които правят шоуто интересно, дори ако си запознат с книгите и разказите. Има и разни "фенсървис" елементи и комизми, които те карат да ги гледаш отново и отново. Костюмите и сценографията са направо велики и не съм виждал нищо подобно в други ТВ продукции освен в Jeeves and Wooster (по-нагоре стана дума за него...без съмнение най-доброто от Фрай и Лори).

Agatha Christie's Marple на ITV също е страхотно.

Agatha Christie's Partners in Crime е малко старо, но адски забавно и сладурско сериалче.

Други дедективски сериали:

Май веднъж вече писахме тук за Midsomer Murders пак на ITV. Страхотна продукция и страхотна игра на Джон Нетълс. Най-любимият ми негов sidekick ми беше серж. Трой (Дейниъл Кейси) от първите сезони.

The Adventures of Sherlock Holmes по Конан Дойл също бяха голяма работа. Особено изродщините на Джерими Брет като Холмс :lol: :lol: :lol: и пресилената маргиналност на Дейвид Бърк и Едуард Хардуик като Уотсън.


Щом ще говорим за Доктор "Кой", няма да е зле да споменем и Седморката на Блейк. Култов сериал. Преди година-две си го припомних. Дебилна визия, безумни и евтини спец. ефекти, безумни костюми, странни, клиширани и понякога нелогични сюжети, неадекватна игра...и въпреки това ме кефи на макс. Любими герои - естествено Ейвън и Вила (той пък дори ми е role model :lol: ).


По-късно може да се сетя и да похваля други неща, като убердебилщината Bottom на BBc и късно-средновековно-приключенския Dick Turpin на LWT.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Юни 16, 2010 2:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 09, 2003 2:50 pm
Мнения: 3882
Местоположение: София - Варна
ами.. специално за Ало Ало мисля, че българския дублаж си е направо прекрасен. Сега друго си е разбира се да го гледаш в оригинал, но като знам по принцип нивото ни на дублиране в Бг си заслужава отличен 6.

_________________
Silverbot: понякога докато чета форума съм пред сърдечен одар
Maniax: Единственото интересно е да го гледаме колко низко може да падне :)

Българският косплей портал -
AniBG.info - гледай анимета онлайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Юни 16, 2010 2:20 pm 
Offline
Зелен и злобен
Аватар

Регистриран на: Пон Май 05, 2003 1:35 am
Мнения: 4234
Местоположение: София
Вярно, Седморката на Блейк (дето почти през повечето време не е точно седморка) е страхотен сериал, ама малко тегав. Аз един ден седнах и изчетох всичките сценарии, по-лесно ми беше.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Юни 16, 2010 9:47 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Еййййй, Блейкът английски ли беше? :lol:
Гледах го преди много, много години, когато бях малка и не помня нищичко от него. Вуйчо ми беше записал видеокасети от Белгия НА ФРЕНСКИ - та ептен нищо да не схвана, въпреки че идеята беше да науча френски, гледайки забавни неща. Блейкът май си беше за негово ползване, де - аз си имах касети с анимации, между които Конникът и звездните шерифи и Урусей Яцура. :lol:

Трябва пак да я скивна Седморката. Чудя се и дали да си намеря някой от старите сезони на Доктора - примерно с Том Бейкър в главната роля, понеже той за предишното поколение е олицетворението на въпросния, както за мен сега е Тенант.

Мерси за препоръките. Мидсъмъра е много як - аз съм му гледала само първи сезон някога и много му се закефих. Седи ми в листата с неща, които трябва да довърша. А от тия по Агата Кристи и Шерлок Холмс ми е попадала по някоя друга серия, ама не съм им обръщала много внимание. Сега ще им обърна повече. :)
Hornblower също изглеждаше много готин в двата епизода, които съм му гледала. Трябва да го догледам и него...

Иначе изгледах Мисфитс - готино е доста, макар че не ме трогна особено. Чудя се дали англичаните изобщо могат да направят модерен сериал за тийнейджъри, които НЕ се друсат, ебат и запиват до умопомрачение (по един артси Трейнспотинг начин). И Скинса им беше такъв - ще рече човек, че младите в Англия не правят нищо друго освен да се друсат по цял ден. И закво им бяха тия суперпауърс на нашите? Почти не ги ползваха ениуей.

Абе, като заговорихме за Седморката на Блейк, помните ли кви яки сериали гледахме някога? Бенджи, Закс и звездния принц, примерно. И досега викам на всички шрайб-проектори в унито - Закс. :lol:
Или пък Зоната на здрача? А онова с Чоки как се казваше?

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Юни 16, 2010 9:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 09, 2003 2:50 pm
Мнения: 3882
Местоположение: София - Варна
хехех.... като стана дума.. има една група във фейсбук дето е за старите "детски", има много трейлъри и клипчета сложени вътре, аз супер много се накефих като я намерих (познайте кой се мъдри на профилната снимка):

http://www.facebook.com/group.php?gid=2 ... 885&ref=ts

_________________
Silverbot: понякога докато чета форума съм пред сърдечен одар
Maniax: Единственото интересно е да го гледаме колко низко може да падне :)

Българският косплей портал -
AniBG.info - гледай анимета онлайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Юни 17, 2010 3:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов