[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Гледани непоследък неяпонски анимации

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 1:13 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 272 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2012 9:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Гледах за некви викинги, дет опитомяват некви дракони,а враждуваха в началото с тях.....Пукнах се от смях, а бг дублаж...

мн весело :lol: :lol: :lol:

нямам понятие как се казва, щот го загледах след началото... Май беше Как се опитомява дракон или нещо подобно...

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 1:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 10, 2012 9:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
0124 - Young Justice записа един много добър епизод.
0103 - забавен епизод за Ultimate Spider Man
0106 - среднист епизод за Green Lantern TAS
0202 - откровено тъп епизод за The Avengers: Earth's Mightiest Heroes. Имаше някаква информация, че шефовете наредили промени в заглавието с цел по-лесно възприемане на материала от американските хлапета (бързото темпо и дългите аркове ги обърквали и те губели интерес :lol:). Чудя се дали проблемите в епизода са резултат от тези промени.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2012 10:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Young Justice 25. Много як епизод. Изчистиха всички недоразумения.
За 26-ти остана само младшата лига да срита задниците на старшата лига :lol: :lol: :lol: .

Green Lantern 7. Това беше "Star Wars" епизодът...до сега всяка серия е homage към популярна space opera. Общо взето добър епизод.

Avatar: The Last Airbender + Legend Of Korra 1-2.

Както вече писах френчайзът не съдържа най-любимият ми вид история, но пък мащабите са епични. Хвърлена е титанична работа по събиране и съчетаване на елементи от различни световни култури. Магическата система и битките са невероятно добри, а хореографията бие всички cartoon с бойни изкуства, както и част от аниметата. Авторите са големи фенове на кунфу филмите и са разиграли най-любимите си идеи и моменти.
Други плюсове: комплексна митология и страшно много главни герои, които са овързани със сложни връзки помежду си.
От тези герои, както вече споделих най-много ме радват Сока (шантавото братче на главната героиня) и Ирох (хитрият, като лисица чичо на антагониста от първите два сезона).
Към тях през втори сезон добавих и Тоф - дребно сляпо момиченце...но убийствено силно в earthbending-а (дори в Legend Of Korra се разбира, че е основала собствена школа) и убийствено интелигентно. Тя пуска най-яките лафове...Сока я води само по количество...при това неговите по правило демонстрират глупостта и игнорентността му.
Други яки герои са злата принцеса Азула заедно с приятелките Мей и Тай Лии. Трите са хем секси, хем симпатични, хем love to hate. Дори Мей и Тай Лии се redeem-ват, в края на шоуто.
Анимацията е красива и мащабна. Музиката също е много добра.
Какво не ми хареса - насилственото развитие на определени герои и сюжетни линии. Просто не звучи естествено и логично.
Насилственото позициониране на ключови герои точно в мястото, където са необходими (водени от нечий дух или примерно превозвани от гигантска лъво-костенурка :lol: ) също е много дразнещо.
Но пък хумора и хореографията на битките ме компенсираха.

Legend Of Korra е страхотно продължение на историята - 70 години по-късно и с нови герои. Светът и технологиите са се развили доста и в логична посока.
Графиката и анимациите, колкото и да са добри в оригинала тук са станали още по-страхотни и изглеждат убийствено в HD. Такива плавни движения и такива комплексни градски пейзажи и интериори съм виждал само в най-скъпите анимета.
Засега са достъпни само две серии. Чакам излизането на останалите с нетърпение. Има информация, че сериите ще са общи 26 разделени на два сезона от 12 и 14 епизода.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2012 11:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
0104 - поредният добър епизод за Ultimate Spider-Man
0203 - отново тъп епизод за The Avengers: Earth's Mightiest Heroes.
Сезонът тръгна надолу.

Spectacular Sipder-Man - първи сезон + части от втори.
Оказа се доста добро заглавие, но някак не съответства на фурора, който предизвиква у феновете.
Най-смешното е, че хората които го харесват, не ценят особено графиката му. Наричат я детинска.
Всъщност не е точно детинска. По-скоро е опростена и силно карикатурна. Без съмнение, решение продиктувано от ограничен бюджет. На мен това не ми пречи и дори шантавият изгледът заедно с адекватната играта на voice actor-ите ме радва особено много.
Екшън сцените също са карикатурни и нереалистични, но за сметка на това са динамични и интересно замислени.
Сюжетът е солиден, но може би прекалява малко с любовният живот на Питър.
Коя ще избере: Гуен, Лиз, Мери Джейн, Черната котка (пак Мери Джейн) или Бети?
Това го има във всеки епизод по няколко път...доста е досадно. Да, в комиксите има такива неща, но са развивани с десетилетия, а не в два кратки 13 серийни сезона.
Странното е, че феновете не намират романтиката тук за прекалена, но пък скъсаха от критика Young Justice (пак заглавие на Greg Weisman). При това там романтиката е доста по-малко, доста по-реалистична и доста по на място.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Апр 23, 2012 1:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
26-та серия беше последната за първи сезон на Young Justice.
Много силен сезон (само Cartoon Network да не го бяха излъчили с толкова големи и толкова дълги hiatus-и) с подходящ край. Главните герои спасиха деня, но баш антагонистите се измъкната и си изпълниха основните задачи.
С други думи, очаквайте следващия сезон, който почва...тази седмица. :lol:
При него обаче имам малък проблем. Предварителната информация гласеше, че Young Justice: Invasion ще са микро серии, а сега уж се говори, че ще са пълнокръвно продължение.
Не съм сигурен, какво да очаквам - 3, 7 или 12 минутни епизоди или пък нормални серии от по 23 минути. Е, скоро ще разберем.
Според блога на Greg Weisman вече са готови 7 серии...остава да видим и как ще ги излъчи CN.

Изгледах финала и на едни друг сезон - втория на My Little Pony: Friendship Is Magic. На фона на относителен по-смисления :lol: сезон, финалът си беше тъпичък и пълен с логически безсмислици. И понеже сюжетите никога не са били силната страна на MLP: FiM поне я имаше обичайната шарения и шумотевица (както и доста песни :? ).
Все пак научихме това-онова за Twilight Sparkle: освен, че е book, magic и astronomy nerd, като и малко tsundere и hikikomori...тя се оказа brother complex imouto...ако ми схващате манга терминологията :lol: :lol: :lol: .
Бъзик де...ама двата последни епизода наистина бяха скука...или пък не съм схванал референциите към разни chick-flick-ове (в io9 четох за пародии на сцени от Bridesmaids).
Шоуто е потвърдено за 3-ти сезон.

Страхотен 3-ти епизод на Legend Of Korra. Атмосферата е, като в кун фу филм с китайски гангстри от 30-те години на миналия век (Не че съм гледал много такива - два с Джеки Чан, един с Джет Ли и естествено Kung Fu Hustle, но усещането е много сходно.)
Графиката и фоновете са все така богати, анимациите са все така плавни. Сюжетът - история на нормални хора в голям, скъп и брутален град пълен с престъпност, корупция и политически екстремисти.

Приключих Spectacular Spider-Man.
И преди съм писал - зарибяващ сюжет, карикатурен подход към много неща, нереалистични, но динамични и интересни битки. Определено са прекалили с харема на Spidy. (И нещо съм се объркал, Черната котка си е отделна героиня, както в оригинала - Фелисия.)
Предния път пропуснах да спомена, че музиката (без песента от OP-га) е убийствена .
За моя изненада, тя се оказа дело на композиторите Kristopher Carter, Michael McCuistion и Lolita Ritmanis. Техните имена съм свикнал да срещам в заглавия на WB по комикси на DC.
Не знам дали това е причината, но цялостното усещане от Spectacular Spider-Man ми беше, като от гледането на Batman Beyond. Мисля, че това не е само заради музиката (същите композитори). Може би и някой друг ключов артист от екипа (сторибордист, аниматор, хореограф на боеве?) да е оставил такъв характерен отпечатък, че двете заглавия да ми звучат сходно.

Започнах една забавна канадска простотийка - Total Drama.
В момента боря първи сезон (Island) и се забавлявам.
Графиката и анимациите са доста семпли, дървени и нискобюджетни, но пък силата е в сюжета, диалозите, просташкия хумор и играта на Voice Actor-ите.
Заглавието представлява тотална гавра с всички reality show-та едновременно. С начина на организирането им, воденето им, както и с хората, които биха участвали в нещо подобно.
И ако тази гавра не е достатъчна, сценаристите са сложили интересни герои (и противни, и симпатични), каквито не биха се събрали в едно истинско шоу.
Не е нещо особено, но е приятно за следене.
Освен това развих crash по goth girl-като Гуен (особено след епизода, в който показаха черните и гащички с щампа на розово черепче върху тях) :lol: :lol: :lol: .

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Апр 23, 2012 10:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Алшу, понякога се чудя кога спиш и ядеш чуек...направо си машина за гледане на квот се сетиш нарисувано :mrgreen:


А тая абЦелутна класика нема как да не я знаеш, ако верно си мой набор и нагоре... Нея я гледах и ми стана мъчно за днешните деца....


_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 24, 2012 3:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Апр 25, 2012 12:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
0108 Green Lantern TAS - скука.
0204 The Avengers: Earth's Mightiest Heroes - жесток епизод! Шоуто се връща обратно към доброто темпо и интересните истории. Жалко, че засега епизодът го има само с кофти качество.
0205 Ultimate Spider-Man - жесток епизод!

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Апр 26, 2012 9:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Докарах се някъде до началото на втори сезон на Total Drama...от една страна формулите почнаха да се изтъркват, от друга поразвалиха част от интересните герои.
Най-тъпото е, че от средата на втори сезон качеството, с което разполагам е отвратително...същото важи и за трети сезон...а четвърти въобще не мога да го намеря.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Май 02, 2012 11:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Young Justice - първа серия, втори сезон. От една страна, серията беше страхотна и работи като перфектен season opener, от друга това "пет години по-късно" разби всичко детско и наивно в мен. Доста промени - Robin вече е Nithwing, имаме нов Robin, Connor и Megan са бивша двойка, а от KidFlash, Artemis и Aqualad няма и следа. YJ има доста нови членове - част от тях вече ги познаваме, като съученици на Robin и Artemis, другите са "нови лица" (е, не и за феновете на DC).
Вината тук е най-вече на Cartoon Network, които забавиха последната част от предния сезон (за да си осигурят достатъчно материал за блока DC Nation).
Само при тях съм срещал такава глупост - свършва първи сезон и още през следващата седмица каналът продължават с втори.
В случая авторите са били предвидили известна пауза, която обаче зрителите не получиха и инерцията от предишните сюжетни линии малко ще им провали преживяването.
Както и да е, новият сезон започна добре и демонстрира страхотен потенциал. Другото хубаво нещо е, че Invasion не са мини серии, както беше обявено преди година.
Лошото е, че скоро шоуто пак ще изпадне в hiatus...по вина на CN, които пак почнаха излъчването при малък брой готови серии.

Legend Of Korra - четвърта серия, първи сезон (или пък го водят четвърти?). След Young Justice това определено е най-доброто catoon шоу в момента. Всичко в него е страхотно: анимацията, фоновете, дълбокият и богат на политически интриги свят, магическата система, хореографията на битките и накрая, но не и на последно по важност място симпатичните герои. Avatar: The Last Airbender определено не е от най-любимият ми вид анимирани шоу. Харесвам много неща в него, но не е перфектно. Продължението му обаче силно ми харесва. Legend Of Korra е в пъти по-добре нарисувано (ATLA е нещо, като еталон за скъпо и качествено шоу), а историята е още по-засукана и завладяваща.

Green Lantern - девета серия, първи сезон. За съжаление последните две серии (8-9) не ми харесаха. До 7-ма шоуто си вървеше плавно и всеки епизод беше пародия и homage към някоя известна space opera...напоследък обаче сюжетът стана прекалено cheesy и елементарен дори за тези стандартни. В 9-ти ни срещнаха със Star Sapphire Corps, а Carol Ferris влезе в ролята си на една от най-интересни ми полу-злодейки от митологията на Green Lantern. Цялата тази интересна ситуация беше изпортена по мизерен начин. Carol с помощта на 2-3 deus ex machina намеси беше телепортирана от Земята до другия край на галактиката, овладя ревността си и се върна по живо по здраво вкъщи. Пълен тъпизъм - ако Star Sapphire Corps разполагаха с такава сила щяха вече да са завладели света. Цялата серия звучи, като глупаво и досадно удължено камео.

The Avengers: Earth's Mightiest Heroes - пета серия, втори сезон. Не ми харесва на къде отива това шоу през втория си сезон. Първа и четвърта серия бяха страхотни, обаче втора и трета бяха мудни, а пък пета си беше откровено тъпа. Напомня ми серия от 80-тарско заглавие на Transformers.

Ultimate Spider-Man - шеста серия, първи сезон. Продължава гаврата и пародията със света на Marvel. На мен това ми е забавно (примерно така ме забавляваха Teen Titans навремето...апропо, част от авторите му работят и тук), но подозирам, че истинските комикс фенове в момента са доста ядосани. Шеста серия продължава в същия стил.

Току що излезе първа серия от втори сезон на Scooby-Doo Mystery Incorporated. Не съм я гледал, но се надявам на "още от същото". Първият сезон беше страхотен и от анимационна гледна точка (е, в рамките на тънкия си бюджет), и откъм сюжет (едновременно гавра/деконструкция на оригинала, а в същото време разиграване и демонстрация на най-добрите trope-ове от френчайза) и откъм игра на voice actor-рите (само двама от оригиналните изпълнители...единият в ролите на Fred и Scooby, а другият в кратката роля на бащата на Shaggy).
Още едно заглавие, което според мен си заслужава.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Май 08, 2012 10:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Young Justice - втора серия, втори сезон. Страхотен епизод! Запознаха ни с една доста по-съвременна и забавна версия на Adam Strange и другите персонажи от комиксите му, в сравнение примерно с флашгордонската им версия то Batman The Brave And The Bold. Процесът започна още в предната серия, но тук ни представиха по-подробно планетата Rann, уникалната и природа, както и политическата ситуация там.
Сюжетът: както винаги мисия по-прикритие, която се обърква.
Страхотни битки, убийствени фонове и подходяща интензивна музика.
Има един момент, който не ми хареса. Superboy и Alanna се познаваха от има-няма час, а вече почнаха да споделят информация за бивши и настоящи гаджета. При това през телепатията на Megan. Естествено сценаристите бяха скалъпили някакво обяснение, че тя осъществява превода подсъзнателно и няма да ги разбере, ако не общуват с мисли.
Това или е безсмислица или Megan се преструва.


Legend Of Korra - пета серия, първи сезон. Поредната страхотна серия с красива и епична визия. Може би малко прекалиха с романтичната ситуация и буйното и развитие, но от друга страна май разясниха и изчистиха ситуацията. Главните герои могат да се стегнат и да си гонят реалните задачи и проблеми.
Четох някакви мнения, че ProBending-а бил скучен за наблюдаване спорт.
За мен това са пълни глупости. Харесвам идеята да се обединят трите bending умения в игра със сложни правила и интересна hi-tech арена. В серията нямаше мач, който да не ми беше интересен, а и всеки от тях демонстрираше по-някое ново правило или тънкост. Спортният коментар в стил радиопредаванията от 30-те години на миналия век също ме радва всеки път.


Green Lantern - десета серия, първи сезон. Беше малко по-добра от предните епизоди, но пак имаше нелогични неща.
Е, ако не друго съдържаше страхотни екшън сцени (според мен бяха заимствали една-две идеи то Star Wars The Clone Wars).
Homage-те в този епизод бяха на тема Star Wars и Terminator.


The Avengers: Earth's Mightiest Heroes - шеста серия, втори сезон. Добър епизод пълен с екшън и интересни събития. Запознаха ни с Michael Korvac и Guardians of the Galaxy (Интересно защо енотчето говореше с австралийски акцент?).
The Wasp се държеше малко странно (може би гузно), но за сметка на това Ms. Marvel демонстрира awesomeness.


The Penguins of Madagascar - извън всякакъв план и график изгледах епизода Dr. Blowhole's Revenge, както и неговите DVD бонус продължения - The Return Of The Revenge Of Dr Blowhole 1 и 2. Убийствени лафове и скечове изпълнени прекрасно от voice actor-ите.
Анимационните гегове, както и дизайнът на техноджаджите на Dr. Blowhole са хитри, функционални и пародират множество джеймзбондовски филми, както и други супершпионски заглавия.
Някой ден трябва да се стегна и да изгледам всичко, което може да се намери от The Penguins of Madagascar.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Май 15, 2012 1:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Young Justice - трета серия, втори сезон. Поредният добър и страшно красив епизод. Продължават изненадите в стил "пет години по-късно". Kaldur сега е противник и работи за баща си (Black Manta). Гадно нали? Той беше най-отговорния в YJ и един от най-симпатичните...след KF естествено. Сценаристите обаче са решили да го вкарат в някаква сапунджийска драма само и само за да смени страните. Лично аз не смятам това за особено оригинално развитие. Неочаквано - да, но не и оригинално. Запознаха ни накратко и с Black Manta - изглежда як и каризматичен тип, а в серията го направиха пълноправен член на The Light.
Друга изненада, Superboy сека е неочаквано близък със Superman. И това ми е трудно да го купя.
Едно от интересните неща ми беше, че са представили Blue Beetle, Bumblebee и Wondergirl малко неуверени и неопитни. Добре е да показват усилията, които героите полагат за обучението си и грешките, които допускат в процеса. В миналата серия имаше нещо подобно и с Beast Boy.
Както обикновено серията беше динамична и феерична тупалка.
Протагонистите въпреки цялото си старание пак загубиха. Това е защото антагонистите винаги играят Xanatos Gambit - http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/M ... atosGambit.
Т.е. така са си наредили нещата, че да спечелят при всякакво развитие.
А и Young Justice се прави точно от създателите на Xanatos. Ако не знаете той е антагонист от Gargoyles - шоу което не харесвам особено, но което е първоизточник на няколко от най-интересните неща в съвременната ТВ анимация.

Legend Of Korra - шеста серия, първи сезон. Първата четвърт на епизода беше нарисувана с доста различна и семпла графика. От там нататък обаче шоуто връща предишната си визия и следват страхотни бойни сцени и хореография.
Това е подход, който ми е познат от аниме заглавията. Авторите прибягват към него, когато не им стигат време или пари и е общо взето е приемлив компромис (ако е приложен само върху незначителни сцени). Не всяко японско ТВ анимационно шоу го ползва, но пък и няма аниме заглавие, което да изпадне в hiatus-и насред сезона, като обичат да правят западните им събратя.
Малко съм изненадан да го видя тук. В Avatar: The Last Air bender нямаше такива моменти. Може би продуцентите имат някакви проблеми. Интересно ми е и как ще реагира разглезената западна публика. Нищо чудно дори да не забележи разликата ;))).
Историята е динамична и интригуваща: имаше и спортна драма и битка с терористи.
Киселата шефка на полицията (дъщерята на Toph - протагонистка от предните сезони) май ще се окаже доста мощен съюзник за Korra...не че очаквахме друго.
Приятен епизод.

Green Lantern - единадесета серия, първи сезон. За разлика от предните епизоди този доста ми хареса. Хем се върнаха към основния arc, хем главните герои преживяха доста приключения. Източникът на вдъхновение тук е Pirates Of The Caribbeans, като пиратите са заменени с танегарци (тези извънземни, които могат да бъдат описани най-лесно, като "хора ястреби"). Друг източник според мен е Blake's Seven. Историята се разгърна, като в типичен негов епизод. Слух за нещо от космическа важност, търсене на единствения човек, който знае за него, задънена улица, търсене на друг човек, протагонистите се забъркват в маса каши по пътя, антагонистите са наместват неочаквано, маса сюжетни twist-ове и надхитряване.
Приятен епизод.

The Avengers: Earth's Mightiest Heroes - седма серия, втори сезон. Нищо особено, като анимация и битки, но най-накрая се появиха Nick Fury и компания, за да внесат смут и параноя между Отмъстителите. На зрителят пък е показано, че картината е още по-сложна.

Ultimate Spider-Man - седма серия, първи сезон (аз съм със седмица назад). Alex Soto е най-малко любимият ми анимационен режисьор. На него дължим най-досадните от Teen Titans.
В случая обаче е режисирал страхотен епизод. Цялата история е представена през гледната точка на видеокамерата на Mary Jane (ако не знаете, в серияла тя поема журналистическите дейности, с които в алтернативните версии са занимава Peter).
В рецептата имаме набъркани Hulk, невидим злодей, много екъшн и още повече лафове. Естествено Spidy през цялото време се държи като пълен идиот - лайтмотивът на заглавието.
Пътят който извървяват/прелитат героите през Манхатан по време на епизоде е доста сложен. Екипът осъществил анимацията е свършил страхотна работа, защото въпреки ограничената перспектива, зрителят винаги знае къде се развива действието и какво точно се случва. Серията е демонстрация не само на техника, но и на страхотен замисъл и умения за планиране. Заедно с това е и отдаване на почит към филми от типа на Cloverfield.
Друго което ми хареса е малко по-голямата роля за Mary Jane, както и за актрисата играеща гласа и - Tara Strong. Аз съм голям фен на работата и тук за мен тя беше в режим Twilight Sparkle (Привет за всички бронита четящи този текст!).

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Май 17, 2012 2:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Tron Uprising - първа серия, първи сезон.
Изгледах пилотната серия, на серияла, който почва през юни.
От анимационна гледна точка ми хареса много - прекрасен beckground art, шантав и интересен character design, красиви и динамични екшън сцени. Някой може би няма да хареса странните издължени физиономии и дървената им лицева анимация, но не и аз. Те ми напомнят малко за един от сегментите в Animatrix, а и все пак говорим за виртуален свят и за визуализиране на изкуствени интелекти. Реализмът не е задължителен.
Това, което не харесах е историята - някакво там "бла-бла бори се срещу потисничеството" на което хич не мога да хвана вяра. Не че съм някакъв отявлен конформист или пък фен на потисничеството, но авторите на Uprising хич не могат да представят емоцията или да предизвикат симпатия към главния герой. Бих дал анимето Freedom за положителен пример, как се прави това. Вярно, че в случая не говорим за хора и "емоция" е малко относително, но мисля че трябваше да отделят повече време на отношенията в групата на главния герой и промяната в тях след появата на армията на Clu.
Другото, което не харесвам е концепцията на целия френчайз Tron. За мен той заедно с The Matrix или примерно Johnny Mnemonic са не особено успешни опити за визуална симулация на тока как биха изглеждали битки и сражения във виртуалния свят. Пак за положителен пример бих дал едно японско заглавие - Ghost In The Shell (анимационни фирми, анимационни ТВ серии, спешъли...пък и мангата), макар че там имаме относително малки дози виртуален свят, а повечето от действието е в реалността.
Музиката в Uprising също не ме хареса. Не че не е добра, но покрай филмите вече сме слушали тези мотиви множество пъти и почват да ми писват.
Като стана дума за звук - звуковите ефекти и играта на актьорите бяха добри. Elijah Wood не ме впечатли толкова, но играеше прилично.
Ще следя поредицата, но само заради красивите картинки и най-вече заради секси злодейката Paige (ако гласът ви е познат, тя в момента играе една друга супер-секси героиня - Cheetara от Thundercats 2011).
Имам известни подозрения, че анимацията в първи епизод беше толкова добра само с цел зарибяване на зрителите. Прогнозирам, че качеството ще падне нататък.
Е, дано да съм лош пророк.

Iron Man Armored Adventures - първа и втора серия, първи сезон.
Първата ми мисъл, когато видях графиката беше за Skyland.
Ако не знаете това е sci-fi 3D CGI френско-канадска анимационна коопродукция. Сюжетът и е пълна бъркотия от постапокалипитични елементи, психически сили, въздушни пирати, глуповати диалози и наистина ужасно замислени приключения. Керъктър дизайнът е отвратителен, а анимацията на героите дървена. Единственото, заради което си струваше гледането бяха фоновете (комбинация между 2D и 3D - понякога красива, понякога нелепа). Не го издържах дори до края на първи сезон.
Подхващайки първите две серии на Armored Adventures установих, че това уж Marvel-ско заглавие е още от Skyland.
Моята хипотеза е следната - Marvel са сключили една супер евтина сделка, а Teletoon и NickToons са рециклирали маса неща и инструменти от Skyland, присаждайки и трансформирайки насила герои от комиксите за Iron Man.
Резултатът е грозен и глупав. Не смятам да се изтезавам повече с него.

Voltron Force - от първа до осма серия, първи сезон.
Не съм гледал "оригиналния" Voltron, но имам известна представа какво е - невероятен миш-маш от дърти аниме серияли, които нямат нищо общо помежду си, а са обединени в едно, чрез адаптирани и пренаписване на диалозите, като и с дървено премонтиране на ключови сцени.
Сещате се, че при такъв подход в края на сезонните аркове главните герои неочаквано се сменят с други. Мястото на действие също.
В резултат историята е пълна бъркотия.
Апропо, запознат съм с едно друго осакатяване на стари анимета известно под името Robotech. То ме направи фен на основния ниградиент - Macross (но с оригиналните диалози, дублаж и ...аххх...имена на героите...), както и на целия му френчайз. Не че и в него няма боклуци (Macross 7), но примерно Macross Zero и Macross Frontier са прилични заглавия.
След години нагла експлоатация и грубо прекрояване, явно съвестта на компаниите собственици на Voltron и Robotech се обади (по-скоро феновете загубиха вяра в тях) и те решиха да започнат начисто.

Harmony Gold се опита да стартира нов скъп ТВ сериял, който да обедини героите, да обясни абсурдния край на историята и да започне ново и оригинално космическо приключение. Robotech: The Shadow Chronicles беше пълен с грешки, но забавен и интересен пилотен филм, който обаче не успя да предизвика интерес и да привлече спонсори. Сериял засега няма, а игралният филм е в така наречения development hell.

World Events решиха да минат доста по-евтино. Voltron Force е нискобюджетен проект, който не се опитва да обедини всички сюжетни линии да сега, а е само продължение на първия сезон с първия Voltron екип.
Добра идея - хем най-накрая феновете ще получат нова история с най-любимите им герои, хем ще се заобиколи невъзможната задача, да се съберат в едно несъвместимите елементи натрупани през годините.
За съжаление резултатът, не е впечатляващ.
Вече отбелязах, че продукцията е евтина - mecha-лъвове са на ръба на поносимостта, а самият Voltron е изключително грозна и нелепа гледка.
Прибавете и перманентните повторения на анимациите с трансформирането. Да, това е част от 80-тарския дух, но можеха малко да ги съкратят или да ги направят по-символични. Комбинация 2D/3D също не е от най-красивите.
Първите три епизода са донякъде интересни, но от там нататък нещата тръгват надолу.
Историите и диалозите са като взети от 80-те години. Обърнете внимание, не "вдъхновени" а взети!
Сценаристите "малко са се объркали", вместо да ни дадат приключение в старовремски и носталгичен стил, те са копирали наготово, някои от най-тъпите и безсмислени формули от периода:
1. Глупави антагонисти.
2. Но за сметка на това още по-глупави и враждуващи помежду си протагонисти.
3. В резултат непреодолима криза.
4. Протагонистите в крайно сметка се сдобряват, а и лошите са победени с неминуемия deus ex machina power up.
Да не говорим, че главните герои постоянно подобряват уменията си не след тренировки, а след систематично неспазване на правилата, а понякога просто уменията им падат от небето.
Не че такъв тип история не може да бъде интересна (Megas XLR anyone? Но там просто героите придобиваха умения и побеждаваха противника с нетрадиционни методи, а не бяха напълно нефункционални.), но тази тук е разказана отвратително и еднообразно.
Не смятам да се изтезавам повече и с това заглавие.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Май 22, 2012 11:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 3:23 pm
Мнения: 4485
Young Justice - четвърта серия, втори сезон. Страхотен епизод, с добра анимация и история. Покрай основния сюжет ни запознаха с Jaime Reyes версията на Blue Beetle и това е интересното - тя не отговаря на комиксовата.
Имам две хипотези: или това е направено с цел Jaime да разбере истината по драматичен и изненадващ начин, или просто в Earth 16 нещата стоят различно.
Второто е съмнително, защото нашествениците (Krolotean-ите...както се произнасят) вече реагираха странно при срещата с Blue Beetle, а пък персонажът даден в списъка на участниците, като Partner подозрително прилича на Black Beetle или пък на редови член от The Reach.
Друго хубаво нещо в епизода - показаха ни Уоли и Артемис, като щастлива двойка. И двамата вече не се занимават със супергеройства.
Стигнахме и до това, което не ми хареса - края на епизода, и по-точно сцената между Cheshire и Roy (апропо, тя тук приличаше на Demona от Gargoyles повече от всякога). Мисля, че цялата ситуация между тях е пресилена и изстискана от пръстите.
Освен това имаме вече трети клонинг, който хората приемат без предразсъдъци (Roy, Guardian и Superboy). Направо да не повярваш какво филантропи живеят на Earth 16.

Legend Of Korra - седма серия, първи сезон. Епизодът започна малко мудно в стил Untouchables с проверки на складове...не за алкохол, а за доказателства уличаващи собственика на Cabbage Corp във връзки с Equalist-ите.
Феновете на Avatar: The Last Airbender знаят, че тази компания, както и всичко свързано с нея (логото, поведението на собственика и пр.) е референция към серията от гегове на тема "Зелките ми!" от преднишните сезони. По-наблюдателните дори си спомнят радио рекламата за нея от предния епизод.
Естествено Cabbage Corp са невинна жертва (за кой ли път?), а в края на епизода Korra, Lin и Tenzin водят битка с истинския злодей.
Няма да разкривам подробности (то пък и развитието е предвидимо), но ще спомена, че към описанието на Legend Of Korra вече можем добавим и жанра Mecha, а пък Asami се оказа "червена херинга".
Добра серия.

Green Lantern - дванадесета серия, първи сезон. Добър епизод. Съдържаше прекалено малко неща, което могат да се нарекат sci-fi, но пък беше добро приключение. Малко ме дразни преексплоатирането на способностите на Mogo, въпреки това историята беше интересна и динамична.

Ultimate Spider-Man - девета серия, първи сезон. Дори на мен ми се стори по-тъпа и по-проста от останалите ;)))...ако е възможно.
Вече целта на Man Of Action и Paul Dini е ясна. Тези хора са набрали голяма омраза към света на Marvel и са решили да си я излеят тук. Представянето на Thor беше още по-голяма подигравка от това на Iron Man, Dr. Doom и Hulk.

_________________
Vila: Die? I can't do that!
Avon: I'm afraid you can. It's the one talent we all share, even you.



Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 272 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов