anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:23 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 1:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 3:42 am
Мнения: 369
Местоположение: Napali
Чудех се къде да я сложа тази тема, и май не избрах най-точното място, но карай да върви.
Значи за какво иде реч, незнам при вас как е, но аз от както гледам аниме малко по-сериозно, винаги съм имал някакво желание вътре в мен да мога да вляза в един магазин на тази тема и да си взема я DVD, я фигурка, я някоя друга джинджифльонка. От известно време си поръчвам разни неща и наистина съм много доволен от качество и всичко, само разправийте по поръчките никога не са малко. Но пък от цялата тази работа, още повече ми се утвърди желанието да отворя такъв магазин. Вероятно онлайн първоначално, и след това може и истински. Най-голямото "обаче" в случая е, че нямам никаква идея дали ще има пазар въобще. Главно цените са причина за това ми притеснение. Те наистина варират, но за фигурки най-евтините са по 20$ някъде и стигат до към 120$ (PVC). Понеже тук е един по-сериозните форуми за аниме фенове, се надявам да можете да дадете мнението си по въпроса, има ли идея в цялата работа. Ще се заинтригува ли аниме обществото в българия, или ще реши че няма смисъл да влага пари в това си хоби. Смятам да пусна подобна тема и в анимес, но там като знам възраста на повечето юзъри, не знам колко достоверна ще е информацията. Много ще съм благодарен за всяко мнение.

P.S. Понеже съм фен и на други неща освен анимето, може това да се отрази на предлаганите стоки . Примерно на Gamers Workshop моделите. Warhammer 40k вероятно.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 1:39 pm 
От познати научих, че в Гърция си имат такива магазини с плакати, фигурки, манга и т.н.

На мен ми донесоха air gear манга от Румъния... Където има Анимакс тв чанел за аниме само (subbed до колкото научих).

И в БГ има търсене според мене. Може да се отвори такъв магазин и от уста на уста, хората ще знаят къде да си търсят аниме related stuff.

Аз лично съм за! Най-малкото заради DVD-та и Манга си заслужава.

Аз ако бях на твое място и бях сериозен, щях да говоря с Пулсар за съвместен проект за магазинче (гадно е да плащаш сам наем, а и може да им крадеш от клиентелата и те от твоята, взаимна полза).

Всеки случаи идеята си я бива, аз бих помогнал като клиент с мангизи и като брейн танк. А и за хамалин ставам ^_^

GO FOR IT GIRL/BOY.


Върнете се в началото
  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 4:16 pm 
Offline
Котката на крокодила
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 9:12 pm
Мнения: 2997
Местоположение: в кучешката колибка
О,да.
Пазар ще има 100%.
Хлапетата между другото си поръчват манга/принтират си я щото няма откъде да я купят, дават луди пари за разни неща, за фигурки се ръсят ако има откъде да си купят и т.н. - влизам в няколко форума, където е пълно с дебоси.

Рекламната кампания веднага ще се направи и хлапетата веднага ще луднат. ( Особено ако имаш неща на Наруто .... леле-леле )
Иначе и аз умирам от желание да вляза в такъв магазин и да си купувам разни неща. ( На Артлайн магазина е пълна скръб по мое лично мнение - няма нито едно нещо, което да ме грабне реално.)
Та така - действай! Пазар/купувачи ще имаш 100%!! Според мен и по-големите ще си купуват :)

_________________
Screw world peace, I want a PONY!!!!

http://z0r.de/63


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 4:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 3:42 am
Мнения: 369
Местоположение: Napali
Reanimater, тези магазини в гърция и румъния имат ли някак онлайн адрес? Иксам да ги погледна. Като съм търсил разни такива сайтове, съм попаднал на добри само в USA, Япония и мисля един от Тайланд. Има и един британски, но те не доставят до България, и цените са им безбожно високи.

За артлайн и аз имах големи надежди, но се разочаровах. От анимето има само манга, и то не толкова много. Ходих да видя каталога, и аниме фигурките бяха само няколко. Да не говорим, че фигурка за 40$ я продават за 95 лева или нещо такова. Незнам защо.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 5:11 pm 
Мангата от Румъния ми я купиха от некъв Mall, забутал съм я някъде. Мисля че имаше некво етикетче...


Templates за онлайн шопове може се намерят... Дизайна и некви глупости подобни се правят от фенчета или приятели разбирачи... И сайта ще е готов : )

Една идея от мен - да се направи магазина на оживено място, наблизо да има спирки на градски транспорт етц. Аз бих си избрал някъде около Орлов Мост. Но наемите са много надути.

Но да си кажа - дистрибуцията е гадна работа, особено ако нямаш капитал и търпение ;)


Върнете се в началото
  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 5:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 3:42 am
Мнения: 369
Местоположение: Napali
100%. Едни американски търговци на такива неща, които имат онлайн магазин, също казаха че е тегаво! Тук сигурно ще е още повече. Има много неща да се доизмислят. Тея дни трябва да проверя как седят нещатата с разрешителните и т.н. Около Орлов мост наистина ще е оферта, ако един "физически" магазин
ще отвори врати. Сега нали му правят малко разкрасяване на тоя район, ще стане доста популярен.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 5:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 30, 2005 1:04 am
Мнения: 2786
Местоположение: goatze paradizo
Сайтът на гръцкия магазин е http://www.cineshop.gr/ , но първо - на гръцки е, и второ - не мога дори да разбера какво е показано точно на него. Оня ден имаше и някаква ценова листа, но тя не беше вярна.
Всъщност магазинът там не е за аниме, а за всякакви филми, и доколкото успяхме да се разберем с човечеца, който продаваше, нямат специализиран магазин, нито в Солун, нито в Атина. Просто в момента имало търсене на такива неща. Не правят и доставки извън страната, жалко.
Не продаваха никаква манга, но не разбрах защо, макар че оня се опита да ми обясни с ужасен акцент - някакви проблеми с някакви лицензи или нещо подобно. А и нямало търсене. Ма то и джунджуриите не бяха кой знае колко многобройни - Блийч, Наруто, Дет Ноут, съвсем малко от Уан Пийс и Драгънбол, още по-малко от Ю-Ги-О и Нана. Това беше.
Иначе имаше плакати, календари, лепенки, онези тестета карти като на Ю-Ги-Ох-то, дето ги продават на една сергия на Славейков... Имаше и фигурки, да, обаче бяха супер дребни и направени от нещо меко и огъващо се. И всичко беше супер скъпо - фигурките почваха от 30 евро, а плакатите и календарите бяха огромни, ма и с огромни цени - от 50 евро нагоре. Имаше и тетрадки, което ме изуми. Такива тетрадки за писане, с някакви геройчета от гореспоменатите фанимета. И те от 30 кинти нагоре, макар че много се колебаех за тетрадка тип "дет ноут", която вървеше с някаъв диск, май със саундтрак...
Най-продаваните неща всъщност бяха: супер много ключодържатели, около 10 евро, както и висулки, те около 20. Значки видях също, падове за мишки... Всъщност с това се върнах от там, защото така и така нямах много пари, а и видях магазина към края на пътешествието:
http://i74.photobucket.com/albums/i244/ ... mage10.jpg
Двата пада общо бяха 12-13 евро, двете висулки - 40, ключодържателят - 10. Общо 70 евро. :(
Както и да е. Идеята ми беше, че най-боклучестите неща - висулки, химикалки, тетрадки, лепенки и т.н. - ще вървят най-много и ще привлекат дори и незнаещи за какво става дума хора. Там поне ставало така. Веселият чичко каза, че фигурките и плакатите почти не се купували - само от "заклети фенове". Календарите също имали известна продажба, а най-много - ключодържателите, въпреки че не видях голям асортимент, защото ги били взимали всякакви хора, дори и само за спомен от Гърция...

_________________
Аз съм един много прост човек.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 6:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 3:42 am
Мнения: 369
Местоположение: Napali
Мерси TZUN4I! :) Доста полезна информация даде. Странно цената на постерите защо е такава. Колко големи бяха? Аз наскоро си поръчах wallscrollove 110x80 cm и цената им е 15$. Постерите са още по-евтини.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 6:14 pm 
Offline
-|- Safeguard -|-
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 18, 2004 3:02 am
Мнения: 7580
Местоположение: ||| NetSphere |||
А със стока как ще се зареждаш?

_________________
It's not you, it's me... I don't like you.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 6:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 3:42 am
Мнения: 369
Местоположение: Napali
Ами два варианта има. Или от търговци в Америка, с който имам взимане даване от годинка някъде, или директно от Япония. Но за второто ще трябва малко повече работа, и ще е хубаво да има вече някакъв работещ горе долу бизнес в тази сфера. Но в началото вероятно ще е от американците. Готиното е че предлагат продажба на едро, така че цените няма да скочат. Ако се започне такова начинание, усилията ще са изцяло в посока на намаляване на цените. Като се удари чертата и отдолу няма минус, то всичко ще е добре.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 6:35 pm 
Offline
-|- Safeguard -|-
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 18, 2004 3:02 am
Мнения: 7580
Местоположение: ||| NetSphere |||
Значи ще имаш стока на склад, а не както до сега правят Артлайн примерно "поръчайте си сега и платете и като се съберат 100 човека ще ви го доставим".

_________________
It's not you, it's me... I don't like you.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 9:37 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
мое лично мнение (демек че нещата може да не стоят точно така)

за физически магазин ще трябва значителен стартов капитал. регистриране на фирма (ЕТ), ходене по мъките за това и т.н., след което убийствен наем където и да е в центъра. за да се отвори магазина трябва да се зареди стоката в наличност, което е също голямо капиталовложение (да речем, по един артикул поне от предлаганите стоки, няколоко хилядарки ше заминат просто, дори и само като мостра да седят, а в друг случай поне по 5-10 от всяко по-едро и по 20-50 от дреболиите).
Артлайн не им провървя добре поради няколко причини - малък избор на фигурки, ГРОЗНИ фигурки, УБИЙСТВЕНИ цени на фигурки. за избора зависи капитала с който разполагаш първоначално, за грозотията - производителя от който ще внасяш, за цената - много работи - производствената цена като основа, транспортните разходи, евентуални такси и т.н. които се плащат в митницата и т.н.. Демек че плаката в Америка може и $5 да струва, ма докато стигне до тук и за да имаш все пак няква печалба от цялата работа може и $40 да стане съвсем спокойно...
Ако ще се занимаваш сериозно, по-добре на първо време пусни онлайн продажбен сайт, с който да спестяваш мъките на хората дето биха се занимавали с e-bay, amazon и т.н., демек поръчват си нещо, взимаш им го и те си го получават с прост пощенски запис. по-бавно ще е, но бая трудно ще фалираш :lol:

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 10:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 3:42 am
Мнения: 369
Местоположение: Napali
Направо си и стъпил на истината на носа :) То това си беше първоначално идеята, май трябваше да се поясни повече. Първо онлайн, после друго. Утре май ще разуча за регистрацията на фирмата как стоят нещатата.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 10:51 pm 
Offline
-|- Safeguard -|-
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 18, 2004 3:02 am
Мнения: 7580
Местоположение: ||| NetSphere |||
В момента е лудница.

_________________
It's not you, it's me... I don't like you.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 11:22 pm 
Offline
Котката на крокодила
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 9:12 pm
Мнения: 2997
Местоположение: в кучешката колибка
Ми ако искаш можеш да си направиш нещо като анкета, която ще се пусне по форуми и т.н. и ще видиш някакви ужким предполагаеми резултати.Аз лично нямам нищо против да ти съдействам там,където се подвизавам. Анкетата няма да е най-реалния и достоверен резултат, но е един добър начин да пробваш да видиш как е положението.

Реално продажби само от онлайн ще са по-малко,отколкото ако имаше магазин.Но определено това е по-добрият вариант като за начало според мен.

Чака те доста проучване,стабилна подготовка и много мъки.

_________________
Screw world peace, I want a PONY!!!!

http://z0r.de/63


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов