anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:02 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 07, 2009 6:19 pm 
Offline
Keeper of Time
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 16, 2003 5:13 pm
Мнения: 607
Местоположение: Пловдив, България
Сдружение за антични и средновековни реконструкции „СИЛА" съобщава:

На 2, 3 и 4-ти октомври в Пловдив ще се проведе първия по рода си средновековен панаир, визиращ периода XII-XIV век. Това е един проект, който замислихме преди години, но поради незаинтересованост на организациите, в които членувахме, не видя бял свят.
Как виждаме нещата? В Стария град, на Небет тепе или на площада до "Балабановата къща” ще бъде изграден палатковия лагер на панаира, ще бъдат представени поне десетина средновековни занаята - ковачество, ножарство, бижутерство, плетене на ризници и изработване на ламеларни доспехи, керамика, шивачество, тъкачество, резбарство по кост и рог, обущарство, точиларство, направа на лъкове, билкарство... няма да изброявам всички. Ще имаме и гледачка на карти, и палач. Ще се проведат турнири по стрелба с прашка, лък и арбалет, средновековна фехтовка и хвърляне на копие.

Наградите са атрактивни и осигурени от"СИЛА".

Ще демонстрираме и готварските си способности в средновековната кухня с рецепти от региона, Западна Европа и Мала Азия. Няма да липсват и медовината, и виното, и бирата.

С това програмата далеч не се изчерпва, предвидени са и лекции за съответния период.

Проблемите не са малко и няма да се свършат, но каквото направим, все ще е добре, важното е да поставим основите на едно мероприятие, за което се надяваме да стане ежегодно.

Поканени гост-участници са: "Чигот", "Modus Vivendi", "18-ти Етърски пехотен полкъ" и необвързани реенактори.

Каним всички заинтересовани пловдивчани да се позабавляват заедно с нас и поне за момент да се потопят в атмосферата на бита през средновековието.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2009 9:49 am 
Offline
ex-Morz
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 1:39 pm
Мнения: 2344
Местоположение: Sigil
A ren-fest? Awesome!...ИИи аз и на тва няма начин да отида, защото тогава ми започват лекцийте. :(


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 09, 2009 11:23 am 
Offline
Keeper of Time
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 16, 2003 5:13 pm
Мнения: 607
Местоположение: Пловдив, България
E, ще те компенсирам със снимки...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 09, 2009 11:55 am 
Offline
Котката на крокодила
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 9:12 pm
Мнения: 2997
Местоположение: в кучешката колибка
И на мен ми е интересно. Готини са тия работи дето ги правите :)

_________________
Screw world peace, I want a PONY!!!!

http://z0r.de/63


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 09, 2009 8:25 pm 
Offline
Keeper of Time
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 16, 2003 5:13 pm
Мнения: 607
Местоположение: Пловдив, България
- готино
- прекрасно
- чудесно

Така можем да наречем това, с което групите за исторически възстановки (historical reenactment, reconstitution historique) се занимават.

Такива у нас са:

- Традиция
- Чигот
- Modus vivendi
- 18-ти Етърски пехотен полкъ
- Сила
- Крум Страшний
- Поп Минчо Кънчев
- Единение

Сигурно има и други, но на мен са ми известни само изброените.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2009 12:15 pm 
Offline
Котката на крокодила
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 9:12 pm
Мнения: 2997
Местоположение: в кучешката колибка
Мен ме кефи така както го правите - сега с панаира например, че просто както си се моткаш по центъра или се чудиш кво да правиш можеш да минеш и да го видиш. И то направено по интересен начин.
Иначе специално да се ровиш да дириш организации, да ходиш на място... няма да видиш това по този начин, както (мисля) ще го видиш на "панаира" :)
Самият панаир ми изглежда супер яката идея :) Пожелавам ви да стане традиция ^^ За съжаление аз надали ще отида, но определено ще ми е интересно да видя снимки :)

_________________
Screw world peace, I want a PONY!!!!

http://z0r.de/63


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2009 10:33 pm 
Offline
Keeper of Time
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 16, 2003 5:13 pm
Мнения: 607
Местоположение: Пловдив, България
Ние обмисляме и "Парад на вековете" или "Парад на епохите" - като празника със същото име - Jidai matsuri - в Киото.

Ето за какво иде реч, ако не знаете:

Фестивалът на вековете (Jidai Matsuri) е традиционен японски фестивал, ежегодно провеждан на 22 октомври в Киото, Япония. Той е един от трите чудесни фестивала, провеждащи се в Киото.

Другите два са Aoi Matsuri, провеждан всяка година на 15 май, и Gion Matsuri, който се провежда ежегодно от 17 до 24 юли.

Това е фестивал, в който участват много хора, от всички възрасти, фестивал, по време на който участниците в него се занимават с историческа възстановка - парад, облечени в автентични носии, представляващи различните периоди и символи в японската история.

Корените на фестивала Jidai Matsuri ни отвеждат назад във времето - до момента на преместването на японската столица от Киото в Едо (Токио) през 1868 г. Това събитие е причина за преместването на японския император и неговото семейството, императорският дворец и хиляди държавни служители и лица от старата столица - в новата. Местната власт в Киото започва да се страхува от възможната последица - загуба на славата и престижа на града. Затова, по повод на 1100-годишнината от основаването на града (чието старо име е Хейан-кьоо) в 794 от император Камму (737 - 806) и за да положи началото на първия фестивал на вековете, през 1895 г. градската управа построява светилище от епохата Хейан (Heian jinguu) за да придобие част от града духа от времето на император Камму. Смисълът на фестивала е процесия, шествие на хора от различни възрасти, облечени в костюми, представляващи хората на всяка ера от историята на Киото. През 1940 г., местното правителство решава, че освен на имп. Камму, фестивалът ще бъде посветен и на още един император - Коомей (Юли 22, 1831 - 30 януари 1867).

Фестивалът Jidai Matsuri започва рано сутринта с изваждане на mikoshi (преносими храмове) от императорската градина в древния замък. Шествието на костюмите продължава през целия ден, като около 2000 изпълнители, облечени като самураи, военни фигури, монаси и обикновени хора от най-ранната японска епоха до епохата Meiji (японското Възраждане), в края на деня достигат до хейанското светилище. Процесията е следвана от гейши, облечени в традиционни японски кимона. По време на шествието, участниците носят костюми, оръжия и аксесоари, представляващи стиловете на всеки исторически период, започващ с 1868 г. (края на японското средновековие), когато столицата е била прехвърлена от Киото в Токио и достига назад във времето до 794 г., когато столицата на Япония е преместена от Nagaoka-kyoo в Heian-kyoo (Kyooto).

В същото време, на различни места в града майстори-занаятчии демонстрират традиционните японски занаяти. Музеите, храмовете, картинните галерии, библиотеките и книжарниците също очакват своите посетители. Уникалната атмосфера на старите улички и къщи в града предразполага зрителите да се чувстват така, сякаш са пътували назад във времето - към средновековието и античността. Това е идеалният фестивал за чуждестранните посетители на града, желаещи да научат повече за Япония и да видят хронологичните промени в японските носии и обичаи.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 2:41 pm 
Offline
Keeper of Time
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 16, 2003 5:13 pm
Мнения: 607
Местоположение: Пловдив, България
http://www.kafene.bg/index.php?p=article&aid=6180

Средновековният панаир съвпада с нощта на музеите и галериите в града.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 10:46 pm 
Offline
ex-Morz
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 1:39 pm
Мнения: 2344
Местоположение: Sigil
Аз май си спомням накакво обещание за снимки тука.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 25, 2009 8:18 am 
Offline
Keeper of Time
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 16, 2003 5:13 pm
Мнения: 607
Местоположение: Пловдив, България
viewtopic.php?f=45&t=8372

Ето снимки от предишната историческа възстановка - античната.

Колкото до средновековната, снимки не мога да пусна, преди тя да се проведе.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 9:55 am 
Offline
Keeper of Time
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 16, 2003 5:13 pm
Мнения: 607
Местоположение: Пловдив, България
Напомням, че събитието започва днес от 14 часа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Окт 04, 2009 9:29 am 
Offline
Keeper of Time
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 16, 2003 5:13 pm
Мнения: 607
Местоположение: Пловдив, България
http://picasaweb.google.bg/nedelin.b


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Окт 05, 2009 11:42 am 
Offline
Keeper of Time
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 16, 2003 5:13 pm
Мнения: 607
Местоположение: Пловдив, България
http://novinitepro.bg/svejo/scena/unika ... ovdiv.html


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Окт 05, 2009 2:49 pm 
Offline
Котката на крокодила
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 9:12 pm
Мнения: 2997
Местоположение: в кучешката колибка
Готини снимки, яко е било : )

_________________
Screw world peace, I want a PONY!!!!

http://z0r.de/63


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов