[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Малоумни комшии, които ни вбесяват!

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Нед Юни 16, 2024 1:38 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Дек 22, 2010 6:37 pm 
Offline
Лакпром терорист
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 9:36 pm
Мнения: 5613
Местоположение: над земята, под небето
Е, хайде, вентвайте наволя. Аз ще разкажа по-късно

_________________
The Queen of tarts,
she ate some hearts.
The Jack of tarts,
he stole these hearts....

psycho gay rapist werewolf!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Дек 22, 2010 10:49 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Аз досега не съм имала проблеми с комшиите си - нито в Красна поляна, нито в Младост, нито в Драгичево, нито тук в Калгари. В Драгичево сме в къща и там е по-трудно да ти пречат комшиите. Съседът ни по двор там от време на време вари компоти и ракия и целия дим идва в нашите прозорци, ама то поне не трае вечно. Моите родители си имат няква дрязга с него, ама на мен ми е през центъра - може би щото вече не живея там. :lol:

Все ми се струва, че аз и брат ми сме били по-неприятни за комшиите ни отколкото те за нас. Докато бяхме малки правехме старците от Младост да си говорят сами. Имаше един Гетов, бяхме го обявили за Врага и сме творили с останалите келемета от блока всякакви мизерии, насочени към него. То си беше състояние на открита война, от която ние поне се забавлявахме безкрайно. Веднъж му бяхме разглобили пощенската кутия и му бяхме вързали жиците на домофона, така че горе да му звъни на вратата непрекъснато. Или пък му обстрелвахме балкона с хартиени фунийки с иглички в тях - забивахме ги майсторски по дървото. Като покрит с козина ставаше тоя балкон. Намерихме цака да ги залепяме и по прозорците му - с един особено лепкав силикон на дядо ми. На други съседи пък (Кръстев и жена му - Америкън Клюк 2, както й викахме) им тупкахме нон-стоп по стената на хола отвън, щото бяха на първи етаж, точно където играехме на тенис. Или нещо като скуош, по-скоро, щото идеята беше да биеш стената. Изобщо, бяхме доста заети деца. Те тия хора измряха, минаха над 15 години оттогава...

В Красна поляна влудявахме съседите под нас всекидневно - особено брат ми с неговите купони и сюриите изроди, които се боричкаха и биеха в къщи. Те двама от тия изроди живееха точно до нас, така че на етажа беше една нестихваща вакханалия от шум. Останалите ни съседи включваха крещящ алкохолик и невидимата му майка, почти отсъстващи мъжествена лесбийка и нейната жена, и семейство с две малки деца и нестихваща любов към чалгата. Съжителствахме прекрасно! От нас и от другите двама изроди бумтеше рап. Рапа, копеле, рапа. Кат се качвах в асансьора, почвах да го чувам от 4ти етаж още (ние живеехме на 14ти).

Сега тука в Калгари е супер спокойно - петък и събота вечер се случва по някой небрежен купон около нас, ама те се търпят и са доста по-кратки и кротки от това, което правехме ние в България. А и аз одъртях и понеже така или иначе бях най-кротката и съвестната в тайфата, доста бързо започнах да живея с мисълта, че никой не е длъжен да ми търпи ексцесиите и ги преустанових. Сега си пазя съседите - снощи се скарах на Сашо, който в 1 през нощта изведнъж реши да надуе Ози и да отиде да пикае протяжно, докато проклетия бас тресеше цялата сграда. Не знам кво му беше щукнало в тоя миг, ама като се изпика и ми изслуша тирадата си сложи слушалките. И така...

В тоя ред на мисли, оня ден си купихме Beatles версията за играта Рок Бенд. Та сега по празниците съседите ще бъдат измъчвани зловещо с нашите величествени вокални умения - нямам търпение. :grin:

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Дек 23, 2010 12:11 am 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
Имам малко опит с разни комшии :lol:

Навремето като живеехме в Редута, аз и брат ми бяхме малки келемета, обичахме да обуваме обувките с токчета на майка ми и да чаткаме с тях из коридора, от което пенсионерите под нас се побъркваха. А наште, тъй като бяха млади (майка ми все още в 20-те си) пък постоянно правеха купони, и като се изпонапият друсаха пода здраво също. Поради което много ни намразиха тез под нас и се опитваха с жалби до общината и всякви подмолни акции да ни изгонят или накарат да се махнем. Накрая успяха и им продадохме горната половина от къщата, и се пренесохме в Обеля. Там купон аз правих два пъти, двата пъти с тотално различни хора, но резултата беше почти еднакъв, втория път идва полиция да ми каже да спра с шума, че имало седем оплаквания :lol:
Комшии ни се сменяха бая през годините, в момента тези до нас имат огромно куче, което като лавне стените кънтят, а тези над нас палят печка за да се отопляват и цепят дървата на балконите, при което цялото ЕПК кънти. Има и някви малки деца, дето тропат, скачат, дивеят и т.н., на което майка ми с ирония отбелязва, че тормоза дето е правила на млади години в Редута, сега и се връща тъпкано. Преди много години имаше и някъв култов тип, дето се прибираше пиян по нощите и надуваше "Ватмане Ватмане". Друг пък се буди сутрин в 6:00 със силна музика.
При баа ми в Слатина от около 20 години се карахме с комшийката над нас, но в последните 1-2 години нещо почнахме да си говорим с нея нормално. Беше си втълпила че имаме кранове на тръбите за топлата вода, и нарочно я спираме, за да не може да се къпе :lol: В момента с нея сме се обединили срещу един тъпанар от съседния вход, който реши да си загради алеята и градинката през входа, че да не могат да паркират колите там.

Сега ше разкажа за него по-подробно. Живее на първия етаж и целия свят му е крив, че си е купил там апартамент навремето. Оказва се, че основния му житейски проблем е че сутрин като хората си палят колите на паркинга до блока, му шумят с моторите си и му чадят с изгорелите газове. При което решил да оправи кардинално проблема - да се постарае в радиуса на входа му да не паркират коли. Че и план си изготвил, на няколко етапа:
- подал сигнал в общината, че пред блока половината коли са напаркирали с зелените площи. Съответно по мойта и още бая други коли получихме призовки от общината, да ходим да платим по 20 кинта. Някои платиха, други не платихме, един отиде и поиска да му покажат градоустройствения план - къде има зелени площи и къде паркинги, и се оказа че калта в която паркираме е предвидена за паркинг :lol: Найс а?
- като видя че не става така, преди няколко седмици постави бетонни саксии на алеите по които минаваха колите за да се изпаркират, при което затвори пътя на три входа. На всичкото отгоре саксиите са циментирани и напълнени с пясък - Нямат местене. Обаче и тази мярка не помогна, щото колите без особен проблем ги заобикаляха :lol: но до днес.
- Днес го гледам - докарал стоманени тръби. Питам го какво ше прави - изпъчи гърди и с натъртен тон обясни че заграждал градинка, и дали имало някъв проблем. Казах му че личен проблем нямам, той каза че заграждал за да не преминават коли, които паркират на зелените площи. При което ми кипна, и за да не стане зле се врътнах и си заминах, но копелето заслужава да бъде сурвакан. (приемам идеи).

Засега най-разбрани сме с комшиите в новия блок, защото се познаваме само от три години и сме предимно млади хора най-вероятно. А и се сплотихме около тъпия ни строител и зора да узаконим блока, за да живеем в нормално жилище.

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Дек 23, 2010 1:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:02 pm
Мнения: 1263
Местоположение: ~/
Аз понеже живея на село съм нямал много проблеми с комшиите. Всичките са на по 1-2 двора разстояние и мога да си бича музиката на макс и да викам и никой нищо няма да ми каже :)
Помня, че покрай всичките простотии бях спукал главата на един с чук, без да искам, разбира се. Играехме си нещо и взехме да забиваме едни колчета с чука. Обаче оня кретен застана пред мен и като замахнах, желязото се извади от сапа и го шибна в десятката :lol: После майка му не ни говори 3 години. Беше яко.
Друго. Имаше един, дето "гледаше" кучета и от време на време беше трезвен. Та този имаше около 15 песа, от които 1-2 бяха вързани. Никак не е яко да те гонят кучета с акордеон на гърба. Имаше и импровизиран язовир в двора си. По-точно гьол с риба и папур. Редовно ни заливаше градината, дге. Иначе беше много забавен като беше пиян :)
Другите са големи образи, ама няма да ги описвам много, че както ме stalk-ват ще вземат да го намерят това :lol:
Едната ми комшийка ми е учителка по икономика и предприемачество и не ми се налага да се напрягам много със скучни предмети:)

_________________
you lost it.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Дек 23, 2010 1:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 3:28 pm
Мнения: 3690

_________________
SPRING BREAK!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Дек 23, 2010 10:16 am 
Offline
Котката на крокодила
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 9:12 pm
Мнения: 2997
Местоположение: в кучешката колибка
То мойто съседи ли са да ги опишеш....
Повечето са идиоти...да не кажа почти всичките с малки изключения ... като цяло в блок с 9 семейства няма разбирателство с почти никой... злобни, завистливи, подмолни, комплексирани и неразбрани селяни.... мога адски много истории да разказвам, просто са покъртителни. Ама не ми се разказва.

Иначе за купони - вкъщи беше доста тясно и освен това нямаше как да гоня родителите си, та купони почти не сме правили. Аз лично съм правила по рожденните си дни и се е случвало някой и друг път през годината като съм сама и като поканя някоя приятелка да си надуем музика и да пеем и да се лигавим. Рожденият ми ден обаче все пак е един път годишно, има музика до към 11-12 нали - нормална работа, хлапета. Е да, ама не. Съседите веднага се обаждаха директно на полиция например да съм намаляла музиката или идваха да ми правят забележка да я намаля. Ебаси, купон 1 път в годината и те не могат да го изтърпят? Освен това съм била хлапенце - последният купон вкъщи за рожденият ми ден е бил в 7ми клас... Та така - няма да изтърпят една вечер да е малко по-шумно.

А иначе в момента 2ма от съседите не поздравяват и подминават като пътен знак - пък аз съм добро същество, все ще кажа "добър ден" там, все пак - познаваме се... и след това все се ядосвам те като се направят на глухи ква съм тъпа. Тва след ремонта, който направихме. Някой съседи не успяха да ни спрат ремонта и т.н. и бяха много засегнати поради което... Всичките газ пикаят....

То има една поговорка - "Дори добре да живееш имаш съседи". Имаше един случай в блока на един познат - един пич се бил самоубил, ама преди да се гътне с една брадва нарязал вратата на съседите си и написал въпросният надпис в коридора на стълбището...

_________________
Screw world peace, I want a PONY!!!!

http://z0r.de/63


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Дек 23, 2010 11:20 am 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
За купоните бтв, изпитан начин да си нямаш проблеми със съседите - купуваш ги. :lol:
Аз последните години преди голяма патаклама у нас почнах да обикалям всички пряко засегнати лица и да им връчвам по една кутия с бонбони. Предупреждавах ги кво ги очаква и им обяснявах причината. И никой на никва полиция не е звънял. Тва съм го тествала в два различни блока - и в двата добре проработи.

Иначе основните ни грозни проблеми в блока бяха, когато баща ми беше домоуправител и трябваше да събира парите за входа. Имаше няколко семейства, където винаги ставаха разправии. Ако желаеш да видиш грозни постъпки - почни да искаш пари от хората. :lol:
И другите проблеми са с на майка ми бизнеса - щото тя държи едно помещение до входа, където й е магазина. Там настъпва епика, когато входът реши да ни вдигне наема. :lol:
То това беше една от причините майка ми да продаде гарсониерката, която аз и брат ми така щастливо обитавахме (+ кучето, котката и костенурките). Ма тя мойта майка и сама да е насред пустинята, пак ще намери с кого да се скара - аз ако ви се струвам конфликтна, да знаете - не сте виждали конфликтен човек просто, за да сложите нещата в перспектива... :lol:

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Дек 23, 2010 12:15 pm 
Offline
Котката на крокодила
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 9:12 pm
Мнения: 2997
Местоположение: в кучешката колибка
Ти да не мислиш, че съседите не са били предупредени за рождения ми ден? И че не са били черпени с някое и друго бонбонче? Тва, обаче, не ги е спирало да решат, че не им е кеф ти да се кефиш...

_________________
Screw world peace, I want a PONY!!!!

http://z0r.de/63


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Дек 23, 2010 12:18 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
аман от киселяци ей...

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Дек 23, 2010 2:05 pm 
Offline
Лакпром терорист
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 9:36 pm
Мнения: 5613
Местоположение: над земята, под небето
Мойте случаи са до един свързани с пари!

Преди няколко години двигателят на асансьора сдаде багажа, което резултира в това да нямаме такъв 5 години! Знаете ли кво е 5 години да качвате 6 етажа по 5-6 пъти на ден? Не ти трябва фитнес, ей! Събра се входът на събрание и какво мислите обявиха моите комшии? 1,2,3 етаж заявиха, че те така и така асансьор не ползват и няма да платят. От 4ти половината скочиха, че и те ще се качват пеш, а другата, че нямат пари. 5ти казаха, че няма да платят, а на 6ти сме само ние и една баба, която също била финансово притеснена. Бащата издивя и им заявил, че ще плати целият ремонт, но ще завари вратите от 2ри до 5ти, а на другите ще сложи ключ! На това те разбира се се възмутили. Явно са се надявали на аванта, ама не! В крайна сметка продадоха апартамента срещу нас и като част от сделката оправиха асансьора без да взимат пари от живущите.

Аналогичен случай имаме в момента с покрива, който тече във входа все още само слава Богу! Не знам какво ще правим.

За купоните - никога не съм вдигала тук, но като живеех сама - всяка седмица имаше. Побърках блока, ей!

_________________
The Queen of tarts,
she ate some hearts.
The Jack of tarts,
he stole these hearts....

psycho gay rapist werewolf!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Дек 23, 2010 2:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 10:27 pm
Мнения: 2037

_________________
hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Дек 23, 2010 9:32 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
А, и в нас е текло от покрива (нали сме последен етаж, над нас бяха само таванските помещения и покрива, кво друго може да ни се случи) - водата беше стигнала до ключовете за осветлението и контактите. Епично беше и скандалите с ниските етажи, когато засъбирахме пари за ремонт на покрива, също бяха епични.

Ма вижте сега. Аз това не го слагам в графа "лоши съседи". Това е графата "опърдяна нация". Това е стандарта за България - тарикатлък на дребно и никой да не се бръква да даде пари или да направи усилие за нещо, което не го касае пряко (макар че го касае косвено). Човещинка...

Лош съсед е като това на Мезето - някъв изолиран психопатлък със странни проявления. Някво като на даскалката по цигулка на майка ми - тя имаше откачена съседка на горния етаж, която й хвърляше пикня и кал по прането и ходеше да се жалва в полицията, че даскалката иска да я убие. А въпросната даскалица беше едно бабенце - под метър и петдесет, супер крехко - не виждам как би осъществило няква такава заплаха...

И кат казах пикня - в нашия блок на 8ми етаж живееха някви старци, които си изхвърляха пикнята през прозореца, за да не се налага да плащат вода, като си пуснат казанчето на кенефа. За по-материалните отпадъци ползваха безплатната минерална вода, която си наливаха някъде по столицата... Тия на първите етажи (дето е козирката на блока) много пищяха от тях на всички събрания на входа.

А събранията на входа какъв ташак бяха... :lol:
14 етажа вход, пълен с полицаи и пожарникари - кво може да очаква човек. Но пък интересното е, че блокът изтрещя когато полицаите и пожарникарите се омешаха с разни рандъм лица - след 10ти ноември хората, които наемаха жилищата в блока си ги купиха (нашите така направиха), после взеха да ги продават и да се изнасят. И стана кочинка.

едит: В Младост бяхме на 5ти етаж и блокът нямаше асансьор - единственият проблем беше като се наложеше да мъкнем мебели по стълбите. Иначе 5 етажа са нищо.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Дек 23, 2010 11:08 pm 
Offline
Лакпром терорист
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 9:36 pm
Мнения: 5613
Местоположение: над земята, под небето
Боже, как забравих да спомена "смръдливците"!
На 2рия етаж живееше една много немощна и възръстна баба, при която се нанесе алкохоликът й син. Тогава започнаха проблемите.

Жената е излизала гола по нощница пред блока посред нощ, щото оня я бие. Викнах полиция тогава и се оказа, че не му е за първи път провинението! Бяха си спряли парното и зимата къртеха паркета от хола и го палеха в кофа на средата на хола. Имаха две кучета, които бяха станали растафариани с фитили по козината от некъпане и нересане. НЕ ги извеждаха с дни и те си вършеха всичко вкъщи. В тоалетната беше забито родопско одеало поради някаква причина. Изхождаха се или в пликче, което мятаха през балкона, или в банята, след което не почистваха. По стените имаше яйца на хлебарки с хиляди! За пръв и надяваме се последен път виждам нещо подобно! Викали сме ХЕИ и полиция нееднократно, тъй като от апартамента се носеше неописуема и непоносима смрад! Стигаше даже до мен на тия етаж, миризма на некъпано, немито и пикоч - страховито комбо! Синът бъркаше по кофите и си носеше разни боклуци. КАто влезеш във входа те лъхваше умопомрачителна воня, от която нямаше отърване. Хората, които живееха над тях си продадоха апартамента и се изнесоха! Среден апартамент са и, за да се проветряват, разтваряха всички прозорци и входната си врата, за да става течение. Виждала съм как едното им куче припикава касата на вратата и никой нищо не му каза. Когато бабата, докато още беше подвижна, отиваше до магазина, всичко живо в радиус 5 метра бягаше като дявол от тамян. Виждала съм я да излиза по халат и насрани гащи със засъхнало аки по тях, гнусна история!

Носеха се клюки, че оня, синът й, я оправя. Съседите я чули да пищи веднъж истерично "моля те, моля те, остави ме, не искам, не бива, моля те!", а оня ръмжал "вдигай краката и мълчи, ма!". Не знам доколко е вярно, а и не желая да научавам. Накрая, когато жената се споминала в леглото си, оня не викна погребална служба с дни и във входа се разсмърдя на умряло! Ма целият вход вонкаше. Когато най-сетне някой комшия се обадил и викнал отговорните лица, ония, като влезли, се хванали за главата! На единственото легло (явно оня си е спинкал на него през цялото време) лежал полуразложен труп, от който кучетата са се хранили. Едната й ръка била почти напълно оглозгана!

По едно време лудият беше подхванал война с асансьора (живее на втори етаж, така и не разбрах какъв му е проблемът оО ) Първо слагаше камани, които да държат вратата на първи етаж постоянно отворена. След това стана по-креативен и започна да подпъхва ножове за хранене под металната врата на я трети, я четвърт, я първи етаж. Както му скимне.... И ти гледаш вратата на първия, примерно, не виждаш ножа и мислиш, че си е затворена портата, викаш, викаш асансьора, а той не идва и тва си е. Няколко пъти аз лично съм отстранявала подобни саботажни мерки, направо да му се начудиш от де толкова посуда в тях.

В крайха сметка вкараха сина в психиатрия, където е пребивавал и преди. Комшии влязоха в апартамента с маски и препарат против вредители. Почти всичко, което разказах по-горе, го знам от първа ръка информация - безстрашният човек, който е влязал вътре да почисти от хлебарките. Каза ми, че вонята била всепоглъщаща и му се налагало да диша през устата, тъй като едва не се издрайфал от зловонието, което се е стелело вътре. В момента наследниците са обявили апартамента за продажба, но слуховете твърдят, че му искат твърде висока цена за състоянието, в което се намира. Ремонтът ще бъде поне 50 хилки, като се има предвид, че трябва да се свали цялата мазилка, дограмата да се изхвърли, подовите настилки да се разбият до една и т.н. Няма да се учудя, ако бетонната плоча е поела целият "аромат" на предишните си жители... Кошмар ви казвам....

Айде, друг път ще ви разбравям за лудата лелка от горния етаж, докато живеех сама и заради която ме изгониха от квартирата ми.

_________________
The Queen of tarts,
she ate some hearts.
The Jack of tarts,
he stole these hearts....

psycho gay rapist werewolf!!!!


Последна промяна seki на Чет Дек 23, 2010 11:38 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Дек 23, 2010 11:20 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
И при баба ми имаме такива комшии, но са далеч по-цивилизовани, разправял съм за тях в темата за лудите. Отдавна не мъкнат кашони за вторични, щото цената на хартията падна много... Понамирисва у тях, но не повече от колкото в дом на турци примерно - съвсем търпимо. Брат и сестра са, сестрата с лека олигофрения. Брата поработва - чисти входа и мете пред блока. Получават социални помощи, често взимат пари на заем от наште, но абсолютно винаги ги връщат в срок.

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Дек 24, 2010 12:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Май 05, 2009 8:12 pm
Мнения: 698
Местоположение: where angels fear to fly
hoarding is bad mkay ; )

за съжаление, трябва да си призная, че покраи лудия ми баща, винаги аз съм живял в семейството, което другите съседи мразят.

аз винаги съм си мислел че ми се живее в къща... най-добре е да не се занимаваш с глупости въобще и да си по-самостоятелен.

_________________
I found a flame in the burnt out ashes... burn out, burn out!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов