anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Пет Апр 26, 2024 12:21 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 12:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 2:56 pm
Мнения: 2346
Местоположение: Винаги съм се чудил от къде се въвежда това
Това го писах като коментар в днес.бг ама излезе много гениално и ми се преиска да го споделя и с останалата част от населението:

Работата е проста. ГЕРБ като всяка друга партия просто вече се е увлажнила леко от нетърпение при мисълта как здраво ще се нагъчи като дойде и нейния ред да управлява. Докато партиите в тая страна се сменят през 4 (или по-малко) години като носни кърпички и на власт се качват нови и нови гладни и бедни (образно казано де) хора не виждам, що хората се очудват, че се краде все едно е последния ден в историята. Според мен която и партия да се беше задържала, независимо какви олигофрени са(което също е образно казано щото ме съмнява да са чак толкова тъпи, все пак те карат S класата не >Ти<, дори ти си им я купил на тях, а това не е малко), в един момент, все щяха да се сетят, че има и други човеци в тая страна и тъй и тъй са на позиция от която могат да направят нещо(различно от крадене, щото вече няма място под дюшека да си тъпчат парите) можеше и да го направят. Докато като се махнат тия вече нагушените и дойдат нови "гладни" и цикъла се повтаря и тамън се натъптанат те и аре нови, и накрая цялата страна барабар с мазилката от къщите ви, ще бъде оглозгана, като скелет на бивол от който са се хранили твърде много хиени и лешояди. (Също да се отбележи, ако чакате тревопасно, да се качи на власт и да не закача апетитният труп пред носа му - Няма да се случи, трепопасни в политиката няма).

_________________
Животът е един постоянен опит да се раздели десет на три.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 12:12 pm 
не е нещо ново като идея. проблема е че никои не би гласувал за опорочена партия, за това последно време се създадоха нови парии, защото знаят, че имат шансове да спечелят.

дори и само да представят едно ново име и да се обявят срещу останалите крадци от управлението и обещаят да не правят така повече. аве тъпа работа


Върнете се в началото
  
 
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 12:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 09, 2008 8:37 pm
Мнения: 391
Местоположение: The Dungeon Dimensions
Няма смисал като цяло... каквото и да правим, каквото и да знаем все тая :) Винаги е било така в тази държава и скоро няма да се оправи националния манталитет на нашите гениални политици :)

Затова няма смисал да се тормозим толкова много - ние да се нервираме докато те си хапват кебапчета.

_________________
Dobbelju Ti Eff


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 12:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 3:28 pm
Мнения: 3690
бъч, на всякъде е така. голямата власт ти дава много възможности. подобни на твоето мнение, всъщност абсолютно същите съм слушал преди 10 години, сигурно ще ги слушам и докато съм жив. не виждам нещо велико и специално в него.
slun40: това не е само тук, това е на всякъде по света. избери си държава и потърси там данни за корупция. тук се прави малко по открито и за жълти стотинки и това са главните разлики. в германия от време на време също избухват скандали за корупция и също не се прави нищо. от както има администрация има и корупция, да го кажем по сталински: има администрация - има корупция, няма администрация - няма корупция.

_________________
SPRING BREAK!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 12:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 10:31 pm
Мнения: 1472
Местоположение: Virtù
Бъч, веднага ми хрумва доказателство, че тезата ти е грешна - 45 години. Имаше си другари ковнати за постовете, но България не е на по-хубаво дередже заради това.

Апетитът идва с яденето. Предполагам си го чувал този лаф. Особено много важи за политиците.

Пък и ако няма морални пречки да краде - защо тогава мислиш, че ще му пука за хората?

_________________
Тигре, Тигре, жива жар,
лумнал полунощен звяр,
кой ум вечен разчерта
твойта стръвна красота?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 12:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 2:56 pm
Мнения: 2346
Местоположение: Винаги съм се чудил от къде се въвежда това
Oк мен някак си не ми дреме много много, кой от каква раса е, (за религията малко ми дреме, щото аз по принцип мразя всякаква религия, а мюсюлманите са ултра религиозни за настоящия век, но както и да е) обаче това мнение по някакъв начин успя в мен да надигне еба си огромната кофа от етническа агресия и нетолерантност. Искат тоя човек да го видя и да го нашамаря с юмруци и крака, само ей така на общи основания, без дори да му обяснявам защо, а да има да си се чуди.

(Мнение от същата тема в която писах и в dnes.bg):

От: Ружди Мустафа

Тези гербери ли са, карамфили ли са, са толкова смешни. Единствената им цел е да попаднат във властта. Само че във властта човек е подложен на много изкушения, и са много малко хората като г-н Доган, които устояват на съблазните и работят не за себе си, а за благото на Отечеството. Ако по някаква случайност Бойко Борисов попадне във властта, съм сигурен че приятелката тутакси ще се сдобие с нова банка, хотели по морете, дял от мобилен оператор и пр. Вижте го как кметува в София, старите злоупотреби от времето на Софиянски процъфтяват и при Бойко. Дано някога г-н Доган намери време и състави план как ДПС да поеме управлението на София, че да имаме за столица един град с приветливо лице, столица на държава от ЕС.
А за тези шегички, че г-н Доган е родител и настойник на правителството, какво да кажа, и бойковите хора виждат значи кой е двигателят на правителството, кой е големият политик на майка България. Г-н Доган вече е начертал стратегия за следващия мандат 2009-2013 и герберчетата пак ще кретат в опозиция. Кучетата си лаят, керванът си върви.

Някой явно много харесва вкуса на рязаният шпек на г-н Доган.

Edit: за Северин.

Тия другари с 45те години са имали генерално грешна представа за света и живота, за справка Съветския Съюз (а чакай то го няма). Комунизма е няква абсолютна ексцесия не подлежаща на обяснение. Строили са се градове на по 100 километра от всякви водоизточници и са се снъбдявали абсолютно всеки ден с водоноски, имало е проект за крастоска на прасе и стоножка... (като резултат от това, че доктори по всяки науки са ставали, най-изразените партийни дейци, а не най-изразените учени).

До толкова до колкото едно правителство позволява пазарна икономика (да не казваме капитализъм, че някой ще се разпищи, че е много грубо и виждате ли и тогава е имало еба си масата нещастни работници в америка) и не и пречи, като сере отгоре еба ти огромните лайна. Мисля, че българите са достатъчно способни да се оправят и сами.
Ама като средата в която се развиваш се мени под краката ти непрекъснато без това дори да е гарантирано промяна за добро и става много hardcore. Нови правителства, нови закони, нови данъци, нови правила на играта + повечето от тия правила в началото са направени предимно така, че да може някое правителствено ведомство да си нахрани чиновниците...
Всичко качествено на тоя свят се е получило на принципа на пробата и грешката и еволюцията, чрез предварително планиране да се управлява нещо толкова мащабно като държава е невъзможно (няма такива капацитети просто, или се разждат по един на хилядолетие, като последния се е казвал Симеон и е бил преди има няма 1000 години). 4 години за една държава са като 1 месец за един човек. Ти на края на тоя един месец тамън, ще си се адаптирал към новата си работа, ще знаеш кое как и защо, ще си пообъркал разни неща, ще си ги пооправил, ще си си изградил целия жизнен цикъл, ако щеш към нея (ставане, лягане, излизане, ала бала) и съответно продуктивността ти(ако имаш поне малко желание наистина да вършиш нещо) ще започне да се дига стремглаво нагоре по скалата и бам бият ти шута и слагат чистак нов човек, който почва от 0. Ся ако продължим образно да говорим ти си му оставил вярно там някви документи, посвършил си все пак за тоя един месец няква работа, ама той докато разбере кво се случва и направи нещо реално, бам и на него му бият шута...

_________________
Животът е един постоянен опит да се раздели десет на три.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 1:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 3:28 pm
Мнения: 3690
бъч, пича има психични проблеми. остави го на мира. политиката е каца с лайна, не може да си изкарваш хляба с нея и да не се омажеш. а доган не се е омазал леко.

за последния му довод съм горе долу съгласен. но все пак ти не взимаш свинския пъдар от горни воден, стефчо, (като тръгнеш от пловдив за асеновград едно от последните села преди асеновград, в дясно) за премиер/президент/министър. ти взимаш някой, който се занимава само с това и познава всички играчи и лостове, които са ще има на разположение, когато стане на власт.

_________________
SPRING BREAK!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 4:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 2:56 pm
Мнения: 2346
Местоположение: Винаги съм се чудил от къде се въвежда това
Да де ама ти не взимаш само премиер/президент/министър, а въпреки, че реално не би трябвало изобщо да става така, всеки знае, че се подменя с новото правителство и 80% от чиновническия апарат, министерски съвети, дори местните власти търпят рокади, един двама може и да са подготвени за новите си постове, може дори да са по-добри наистина от тези които заменят, но другите 90~100 значими човека, ще дойдат най-вероятно точно от долни нанагорен, да не кажа и някое по-затънтено място. И от там надолу като ти насадят ултра галоша за шев и ти се отщява да правиш квото и да е и ти почваш да крадеш и най-накрая резултата от цялата тая работа, е че който не яде от баницата, яде в общи линии патката на тоя с баницата. Тря си много голям и да си бръкнал с двата пръста в някъв чуждестранен пай, за да не ти дреме от правителства и лайна.

_________________
Животът е един постоянен опит да се раздели десет на три.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 5:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 3:28 pm
Мнения: 3690
или да не си чиновник, което е къде къде по-добре.

и много бъркаш, политиците идват с нагласата да крадат, на всякъде е така. те знаят това, което ги интересува - как се краде най-добре и къде е далаверата.

_________________
SPRING BREAK!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 11:36 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
Начи основната грешка при комунизма е била, че не са се обучавали истински политици и управници, а пионки, които винаги знаят че има "някой отгоре" и дори и да оплескат нещата няма да им бъде отрязана главата; освен това се научават не на индивидуално мислене а на колективно, което е било именно целта на Москва - всички слушат ЦК на КПСС, водят се там някви държави но са безгласни. Трагедията идва именно края на 80-те, когато всички сателити получават уникалното право за няколко месеца да се самоуправляват. Естествено те не знаят как да го направят, но съвсем удобно там вече са внедрени агенти от Новия господар, които да им дадат наклона на пишките. Особено добре това се случва у нас.

Един от посланниците на САЩ в България от 80-те прави проучване до колко са силни нашите връзки с Русия и колко време и ресурси би отнело да бъдат разрушени. Човека си направил домашното и в доклада ясно се показвало колко послушни сме ние на СССР, как сме им най-големите дружки, как народа ги обича и т.н. и сложил няква цифра от 20 години за да успеят да ги унищожат :lol: Да ама след падането на режима толкова бързо се сменя цялата ориентация на резбата на нашите управници, че тоя посланик получава директно съкращение и мястото му заема новия, който вече да "дава насоките" като хората... Да, като виц е, ама си е цялата истина за дупедавството на нашите.

В тоя ред на мисли, защо мислите че толкова бързо свалиха Жан Виденов '96-та. От тогава насам не е имало правителство, което да не слуша какво му се заповядва от вън, ако иска да изкара дори 4 години. Народа от своя страна вижда кво става, но вижда и че от революция няма много файда (а и не става току така революция, подпалвачите са платена сила) та на всеки 4 години минава на следващия свеж кандидат...

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов