[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Коли, скорости...

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 12:37 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Коли, скорости...
МнениеПубликувано на: Вто Апр 21, 2009 11:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 2:56 pm
Мнения: 2346
Местоположение: Винаги съм се чудил от къде се въвежда това
Изгледах го от до на един дъх. Много отдавна аниме не ме беше залепяло за 26 епизода за компа.

Обаче от сега трябва да предупредя, че е буквално опасно за всеки който притежава личен автомобил и му се налага да го кара по магистралата. Не че и до сега не бях вадил душата на горкия Нисан в пристъп на умопомрачение изкарах от 1.6 карбуратор 90 коня (на газ/ мисля някой ден да пробвам на бензин дали няма да добута повече) 175/да не кажа и 180 kmph и ги държах за около минута на връщане от София в най-правия и със съвсем лек наклон надолу участък след края на последния голям наклон и преди Макдоналдс. Усещането е бая интересно. Първо към края на минутата ми пареше на крака от педала, второ на моменти колата се усещаше бая лека, все едно плува върху асфалта (аз това лайно го правих щото нямаше една едничка кола и се движех точно върху централната разделителна лента, щото ако много внимателно не коригирах непрекъснато посоката (направо) можеше да се озова извън всички платна...).

Иначе наща магистрала всъщност не е лоша. На отиване към София е по-бавна от колкото на връщане. Или най-малкото иска доста повече натискане на педала за поддържане на близки скорости. Но като цяло дори за мойта кола 150/160 се чувстват нормално и комфортно на 90% от пътя. Макар че колкото повече карам толкова повече ми се влачи и ми се слуша музика, пак си ми е трудно да държа 130, 140 на моменти. Щото точно щото като ми е маломощна колата и като влизам на някой баири с 130 или пада до 120 скоростта ако не сваля 1 предавка (4та) и не я мъча или 130 ми е максималната скорост в тоя момент ако ще да се насера и като настигна някоя лада/жена/камион и тря да свлека до тяхното темпо до края на баира. Щото изпреварването ще ми отнеме година/2 а ми е супер неудобно да изпреварвам така.

Колкото и да е странно с 130 максимум 140 се поддържа и е приятно когато няма трафик и си си буквално сам на пътя, обаче ако има трафик да се опитваш да се движиш в тия граници с маломощна кола е брутално досадно и изнервящо. Има примерно супер задници които темпото им варира от 140 до 120 непрекъснато и супер много ме натоварва да съм зад такъв. Аз обичам равномерна скорост. И затова колкото и да е странно като има повече трафик, обикновено видя ли бързия влак за Пловдив (някоя q7/Mlка или малко по сдържана BMWра) направо се пляскам зад него в лявата лента където си седи той перманентно и си влача с неговата скорост до колкото в по завоестите участъци не качва над 150 и на равното не над 170 макар че гледам за дълго да не държа и 170. Има много шофьори на гореизброените коли които движат точно с 150/160 и е много приятно да се кара зад тях (а първа кола с тая скорост си е ебано, щото полицай това онова + всеки като види в огледалото нещо такова се дърпа, докато аз дори очевидно да се движа многократно по-бързо и да съм си заел лявата лента, пред мен непрекъснато изкачат някви опели и голфове и други лайнари заради които тря супер много да намалям докато си извършат супер малоумното изпреварване и после докато си набера пак скоростта минава 100 години.) Естествено има и бързи влакове които ми е просто невъзможно да следвам. Понякога съм се дръпвал (смисъл премествал в дясната лента) в завоести участъци на коли които 100% си държаха 180 (представям си като слязат долу на правото кво се случва) и естествено долу на равното пак съм се дърпал с 160 на такива.

Тия ограничения естествено са си сложени не на празно. Сигурно шанса да умреш с 130 е поне малко по-малък от колкото с 160, обаче факта е, че както преди 120 беше остаряло, сега вече имам чувството, че 130 е остаряло малко. Тря поне 140 да се направи за да може за 150 глобата да не е особено груба. Мойта кола е от 92, ама като знам че е с добре поддържана ходова част, дори и аз дето не карам от много време (макар че чукнах 10 000 наскоро, повечето от които на магистралата) се чувствам комфортно с 140 мога да изкарам цялата магистрала и да си бъде напълно безопасно, а долу на равното спокойно могат и 150 да направят ограничението.

_________________
Животът е един постоянен опит да се раздели десет на три.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 21, 2009 12:13 pm 
Offline
Силвия
Аватар

Регистриран на: Пет Май 06, 2005 6:02 pm
Мнения: 9389
В началото бях малко скептичен към анимето, но се оказа добро. Даже разпознах актьора от инишал ди зад гласа на шофера на блекбърда.
Доста обяснения имаше зад модифицирането на колите, което е добре, защото може да научи нещо човек. Дори да е нещо, зад което просто не се е замислял, а е логично.


За магистралите с ниско ограничение си има обяснение. Както каза караш кола от 92'. Тоест състоянието на колата грам не ти е ясно какво е.
При по-ниски скорости е по-невероятно да се повреди нещо, защото стреса върху частите е значително по-малкък.
Комфорта, който чувстваш около 140кмч е доказателството. След това се изнервяш, защото сам усещаш, че вече не е безопастно.
Ако всички караха нови коли, нямаше да е проблем ограничението в лявата лента да е по-високо.
Пък както сам посочи, караме маломощни коли. Не са предназначени за подържане на такава скорост. Аз докато карах със 180, имах чувството, че двигателя ще сдаде багажа на тия 5500 оборота. И не посмях да подържам тази скорост повече от 2-3 мин.

Имаше един пич от инишал ди, който обясни нещо по случая.
Той каза: "Не ме е страх да карам по-бързо, просто вече ми се включи инстинкта за самосъхранение."

_________________
May God have mercy upon my enemies, because I won't!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 21, 2009 3:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 2:56 pm
Мнения: 2346
Местоположение: Винаги съм се чудил от къде се въвежда това
С 160 мога да заспя от един момент нататък по магистралата. Колата е минала технически преглед предници и е с нови гуми (единственото нещо кето е бая реално ако се преебе да те убие) а двигателя е разграфен до 8 000 160 държи (може да лъжа на 4 000 или 4 500 ) И след като километража е разграфен до 220 (които надали някога изобщо е била способна да дигне де) най-вероятно е достатъчно добре стъкмена и приспособена да живее на 160, ако и да е от 92. Това не е лада или москвич.

_________________
Животът е един постоянен опит да се раздели десет на три.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Апр 21, 2009 7:06 pm 
Offline
Силвия
Аватар

Регистриран на: Пет Май 06, 2005 6:02 pm
Мнения: 9389
Абе, тва са твои разсъждения. Аз ти обясних вече, ти продължавай да го въртиш и усукваш.
Някога да си се питал, защо на асансьора пише до 320 кг, а в него сте се возили 520 ? Много просто, този който е проектирал асансьора да издържа 320 обаче по стандарти се слагат стойности да издържа повече. Коефициента за сигурност се слага точно за да не се качат 321кг и да падне кабинката в шахтата. И така се слага за да не се качат 520кг идиоти и да умрат.
Същото е с колата, може да вдига тази скорост, може да вдигне и 220 по склон, обаче не е изчислявана да се движи толкова бързо в ежедневието.
Най-вероятно на картона на колата пише - макс скорост 160.

_________________
May God have mercy upon my enemies, because I won't!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Май 17, 2009 6:56 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
Не мога да се сдържа да не коментирам по офтопика :lol:
Интересен бърз влак би бил шефа ми, който е с мерцедес gl 320 и скоростомера му, който е разчетен до 160 мили/ч при км/ч подминава 160-те като пътен знак, и набира до значително по-висока скорост (съдейки по това че като се върне на 160 имаш чувството че се влачи) >_< Единствената кола, която по магистралата видях да ни задмине и не можахме да стигнем, беше някакъв друг тунингован мерцедес, и то защото имаше смелостта да минава през тунелите на Витиня с много над 80 :lol: (от 5-6 пътувания до Плевен и обратно).
Разбира се това е автомобил предвиден за такива скорости...
Ограничението за скоростта няма да бъде вдигнато, докато по пътищата все още има коли като мойта таратайка, която като успее да вдигне 120 започваш да страдаш от вибрационна болест :lol: Защото ограничението зависи не само от това колко бързи коли има, а и колко бавни, защото всички участници в движението му влияят. Иначе няма разлика с 120 или с 220 ще се размажеш, и в двата случая ще си достатъчно мъртъв :roll:

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Май 17, 2009 7:24 pm 
Offline
Силвия
Аватар

Регистриран на: Пет Май 06, 2005 6:02 pm
Мнения: 9389
Забравяш, че времето за реакця на шофьора е едно при 120, друго при 220. Както и разстоянието и времето, за което спираш от 220 до 120 е значително по-голямо, отколкото от 120 до 0.

_________________
May God have mercy upon my enemies, because I won't!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Май 17, 2009 9:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 28, 2005 10:22 pm
Мнения: 1659
Много правилно. Бучер, сериозно - спри се. Аз с моята рядко си позволявам, да вдигна над 140 при положение, че е 150коня и на километража пише макс 240км/ч.
Хората не си дават сметка, че кинетичната енергия на колата зависи линейно от теглото, но - квадратично от скоростта. Казано с други думи - при еднакво тегло, кола движеща се със 160км/ч има 1.78 пъти повече енергия от колкото, ако се движи със 130км/ч. Разликата е само 30км/ч.
Всичката тази енергия трябва да се разсее под формата на топлина от спирачките, ако решиш рязко да спреш. Ако се окаже, че енергията е твърде много, ще ти откажат спирачките преди да си спрял. Принципа им на действие е следния - при контакт на накладките с въртящ се диск или барабан, един много тънк слой от накладките се стопява и се получава течен филм между накладките и метала, който е с много голям вискозитет(т.е. - е много гъста). Цялата топлина се генерира именно в този супер тънк филм и чрез топлообмен се предава на накладките и на диска. При въртенето си диска се охлажда донякъде, но винаги генерираната топлина е повече, отколкото отдадената. Казано с други думи диска ще продължи да се нагрява, докато не спреш или не пуснеш спирачката. По-малките дискове имат по-малък топлинен капацитет - трябва им по-малко топлина, за да качат дадена температура и по-малка площ - охлаждат се по-бавно. И тук идва най-интерсната част - ако температурата на диска ти се качи над определена граница, този тънък филм между накладките и диска завира и вместо течност вече имаш слой газ, който има почти нулев вискозитет. От този момент - нямаш спирачки, докато диска не се охлади достатъчно. Най-вероятно до тогава ще си се натресъл някъде вече.
Освен това като спреш с прегрели дискове - от горещината им прегряват и накладките и се опичат - стават по-твърди, скърцат и понеже не се образува (или доста по-трудно) този течен филм, спират по-слабо.

Гумите - общата контактна площ на гумите на колата ти (която тежи тон и половина) е по-малка от площа на едната ти обувка при нормални условия. Всички гуми си имат скоростен и тегловен индекс - макс скорост и тегло при които могат да се ползват безопасно. Като надвишиш безопасната скорост от центробежната сила централната част на гумата изпъква и гумата не стъпва вече с цялата си ширина на асфалта. От там идва тази лекота на колата и постоянното залитане насам-натам - нямаш достатъчно сцепление.

Безопасната макс скорост за почти всяка бензинова кола е следната - включвате на последна предавка и оборотите ги държите между 3000 и 3500. Като естествено гумите ви са с подходящ скоростен индекс. За моята кола това прави 120-140км/ч. Тази скорост може, да поддържате с часове.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Май 17, 2009 9:56 pm 
Offline
Силвия
Аватар

Регистриран на: Пет Май 06, 2005 6:02 pm
Мнения: 9389
Баси, кво караш 150 коня, бе?

_________________
May God have mercy upon my enemies, because I won't!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Май 17, 2009 10:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 28, 2005 10:22 pm
Мнения: 1659


Прикачени файлове:
zvero.JPG
zvero.JPG [ 89.05 KiB | Прегледано 2486 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Май 19, 2009 10:19 am 
Offline
Стоян
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 21, 2004 11:49 am
Мнения: 2997
Местоположение: Бургас, Варна, София - 2 седмици
Аз трябва да си купя Лансъра след време :)

_________________
Unrivaled Under The Heavens.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Май 19, 2009 10:43 am 
Offline
Силвия
Аватар

Регистриран на: Пет Май 06, 2005 6:02 pm
Мнения: 9389
ма еволюшън

_________________
May God have mercy upon my enemies, because I won't!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Май 19, 2009 1:10 pm 
Offline
Стоян
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 21, 2004 11:49 am
Мнения: 2997
Местоположение: Бургас, Варна, София - 2 седмици
290 коня не е зле :) само 100 бона да паднат след някой пост апокалипс сай-фай сайбър пънк дистопик евент.

_________________
Unrivaled Under The Heavens.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Май 26, 2009 10:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 8:41 pm
Мнения: 2329
аз пък мисля да си взема Лотус...според някои 100 процента е безмислено, но съм го решила XD

_________________
When you`re hiding in your cloud castle of blind clowns and sinister butterflies.Don`t you feel like wanting to be erased from existence?What is not will never be and what if it was?...Don`t cry...I`ll take care of your dark heart while you glow in anger.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Май 26, 2009 10:49 pm 
Offline
Котката на крокодила
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 9:12 pm
Мнения: 2997
Местоположение: в кучешката колибка
Хубавички са :) Има тука в квартала един беличък ... :-3 :-3 :-3

_________________
Screw world peace, I want a PONY!!!!

http://z0r.de/63


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Май 26, 2009 11:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 8:41 pm
Мнения: 2329
Какъв е

_________________
When you`re hiding in your cloud castle of blind clowns and sinister butterflies.Don`t you feel like wanting to be erased from existence?What is not will never be and what if it was?...Don`t cry...I`ll take care of your dark heart while you glow in anger.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов