anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 6:33 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Новата Тема.
МнениеПубликувано на: Сря Апр 07, 2010 12:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 2:56 pm
Мнения: 2346
Местоположение: Винаги съм се чудил от къде се въвежда това
Аз по принцип още ви мисля всичките за идеоти (и да знам, че е с правописна грешка и фактите сочат, че както и преди за съжаление не ми дреме).

Обаче поне сте от положителните разговорливи идеоти искам да чуя какво мислите за това:

... Колеги.

Та висях си аз закачен към жицата, която преди известно време исках да имплантирам във вената на лявата си ръка (не ме питайте защо и как)и попаднах на това:

http://vbox7.com/play:b26cec32 Епизод 1

http://vbox7.com/play:7aa8784a Епизод 2

http://vbox7.com/play:6e4b6635 Епизод 3

(Препоръчвам в последователност епизоди 2, 1, 3, като 2 за мен е най-слабия (до колкото изобщо тая дума може да бъде употребена), ама реално най-може да ви хване интереса щото е по така да се каже "гореща" за вас... нас... студентите (и аз къде се вредих :P) тема.

Аз по принцип не искам да изказвам личното си мнение защото то е мега пристрастно, но ще вложа все пак още малко пролог.

Искам да разбера какво вие мислите за това предаване, защото за мен поради дълбоко лични причини то не би могло да изглежда по никакъв друг начин освен перфектно.

Тук е момента да подчертая, че аз, разбира се, нямам нищо общо с него освен... ужасно много неща без заслугата за неговата идея, реализация и тъй нататък.

Като казвам, искам да разбера какво мислите, имам предвид, ама сериозната и изчерпателна рецензия и не се свенете от към аспектите които коментирате. Не искам да изброявам, за да не ви и насочвам, но все пак... Всичко. Водещия, setting-a, избора на гостите, дори поведението на гостите (и в 3те епизода) клиповете, рекламите, всичко. Как ги виждате, как ги разбирате. Върви всичко. Негативно позитивно, ама да е изчерпателно и не нещо от стила: "Тъпо е защото лъха", със същия успех можете и да не напишете нищо, така поне ще знам, че в действителност не сте заинтересувани.

Въпреки, че наистина нямам нищо общо с предаването мога да ви кажа, че бюджета му не е особено голям и е изцяло самоинициатива на авторите. (защото съм сигурен, че доста от вас биха желали да разберат точно това преди да започнат да >съдят<, аз поне бих бил искал да го разбера, ако вече не го знаех :P).

Go.

P.S. Не мога да се стърпя и да не ви дам жокер за творкинята в последния епизод, че освен, че очевидно става и със сигурност не пие бира :p.

(това е директен copy/paste на мой пост в друг форум, но да не ви дреме)

Въпроса е, че искрено се интересувам от това как някой различен от мен вижда това предаване. Искам да чуя всичко и не от всеки. (Може само от Секи, ама тя ще си каже и без това надявам се).

++ Double bonus за послушно поведение, ама това е обществена тайна. През интернет може и да изглеждам същия човек като преди (то горе долу към това и се стремя, макар че някъде четох, че ако никога не преминаваме границите си, няма как да се разширяваме или нещо от тоя сорт) да ми омръзне да гледам аниме, ама реалността сочи други факти. Това ви го признавам само на вас за да спите спокойно, а покрай вас може да се опитам и аз :P.

Със Здраве.

_________________
Животът е един постоянен опит да се раздели десет на три.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новата Тема.
МнениеПубликувано на: Сря Апр 07, 2010 1:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:02 pm
Мнения: 1263
Местоположение: ~/
Единственото, което не ми хареса е очертанието на хората заради грийнскрийна.
Другото си е наред. Като цяло ми допада идеята и как е реализирано.

//Това третото за спорта не го гледах, нямам време.

_________________
you lost it.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новата Тема.
МнениеПубликувано на: Сря Апр 07, 2010 1:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 2:56 pm
Мнения: 2346
Местоположение: Винаги съм се чудил от къде се въвежда това
Offtopic. Twisted Faith.

Next и наистиан искам по-подробно. Добре е че на някой му харесва, ама искам да знам... Защо точно в детайли.

_________________
Животът е един постоянен опит да се раздели десет на три.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новата Тема.
МнениеПубликувано на: Сря Апр 07, 2010 12:55 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
Всичко ли те интересува? Айде почвам с това което ми направи най-голямо впечатление.

1. Водещият. Ма много дървен бе :lol: не е лошо да гледаш в камерата, но никой не ти е казал да седиш изпънат като струна без да смееш да мръднеш. Трябва да се разкърши. Говора му е подтискащ. Успява да прикрие почти успешно акцента, но като че ли се насилва да говори. По-естествено да го кара и при разговор с гостите и като се обърне към камерата. Страх го е да се отпусне и му личи. Когато говори с гостите имам чувството че са на разпит. Колкото и да е банално, да гледа шоуто на Гологлавия. Не е нужно да прави чак таквиа маймунджолъци, просто да се държи по-топло и леко със събеседниците. Иначе като физиономия и телосложение е добър избор.

2. Гостите - те са такива, каквито ги направи водещият. Насреща имат дърво - и те са дърва. Ако им пусне някой бъзик веднага ще има промяна и то към добро.

3. "Интервюто" с двете противоположности. Много изкуствено седи, а има потенциал. Репликите са като извадени от нескопосан сценарий на ням филм :lol: И там хората се държат сковано, макар че се мъчат да влезнат в роля. Тук две неща играят за подобряването - те да имат повечко актьорски опит, и сценариста да им пише по-читави реплики. Добре е да се подбират да играят такива хора, за които избрабата тема да е и близка до реалното им положение.

4. Рекламата - добре е :) Нямам забележки, само малко дълга стана във 2 епизод.

Сега, техническата част:

1. С техниката нямат проблем, предполагам им се предоставя от РТВЦ-то. Малко да се ошлайфат използвайки я.
2. синия екран - махат го, да опънат една драперия - много по-естествен образ ще излезне. Декор имат, щом и масичка с бюро имат.
3. непрекъснатото рязане - забелязва се и е досадно. Водещия и гостите ги режат безцеремонно - да оставят повечко време при рязането, да гледат да се спазва композицията, водещия явно му трябват повечко дубли, но следващия да е в същия кадър, не на майната си.
4. звука. Когато се пуска музика за фон е твърде силна, губи се говора. Повечко да слушкат и да отделят внимание на пулта.
Забавената версия на Happy Tree Friends ми хареса :lol:

Еми това е за сега, гледах само 1 и 2 еп. че нямам повече време, довечера може да видя и 3-ти и да пиша още.

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов