[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Aniventure 2009 Впечатления и коментари

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 3:01 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Авг 03, 2009 9:21 pm 
Offline
Зелен и злобен
Аватар

Регистриран на: Пон Май 05, 2003 1:35 am
Мнения: 4234
Местоположение: София
Проблемът с тия зали е, че просто не са подходящи за целта. Родина е перфектно място за сватби, но не и за нещо, за което ще трябва всички да излизат от залата или да се циркулира постоянно.

Проблемът е, че от всичките места, в които сме организирали нещо, май единственото, което би свършило работа за целта е Интер Експо Центъра - където искат бая пари и което е на майната си. Във военния клуб има същия проблем (а и там залата е по-малка, въпреки че па високите тавани са животоспасяващи и въздух не липсва).
(всъщност, може би в ИЕЦ пак няма да успеят да се съберат толкова хора, трябва да видя пак параметрите, ние сме докарвали май до около 600-700 посетителя там без да е гъчкано. Във военния клуб винаги става страшно между лекциите).

По принцип на събитието му трябва една голяма зала, една по-малка (за по-малко посещавани неща) и около тях МНОГО място, което да е като антре/коридор/изложба - от време на време да се ходи в залите, останалото време хората да са на изложбата и всички събития, дето не са през цялото време да са по залите (game турнири и т.н.). Честно казано, една голяма шатра някъде из парковете би била страхотна идея (като изключим дребните подробности като тоалетни, ток, вода, свързаност и кой ще чисти после).

Колкото до налагането на лимит - донякъде е добра идея да се следи колко човека има (най-малкото по закон има малко ограничения), но ние май не сме стигнали чак толкова голяма бройка, че да е проблем.
(е, ако беше станал пожар и трябваше да се евакуираме, щеше да си ебе майката :) ).


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Авг 03, 2009 9:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 4:48 pm
Мнения: 1611
Това с шатрата е яка идея @.@ Не е толкова невъзможно стига наоколо да има заведение от където може да се вземе ток или да се ползва тоалетна/храсти @.@

Но иначе не беше никак зле като се има в предвид с какво се разполагаше.
Догодина повече! ^^

_________________
I just don't care if it's real!
That won't change how it feels!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Авг 03, 2009 10:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 8:41 pm
Мнения: 2329
добре, а такова нещо XD

http://www.imoti.net/naem-ofis-sofiya-c ... 50347.html

_________________
When you`re hiding in your cloud castle of blind clowns and sinister butterflies.Don`t you feel like wanting to be erased from existence?What is not will never be and what if it was?...Don`t cry...I`ll take care of your dark heart while you glow in anger.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Авг 03, 2009 10:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 3:42 am
Мнения: 369
Местоположение: Napali
За да се съберат хората в нещо такова, ще трябва да ги архивират преди това.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Авг 03, 2009 10:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Май 05, 2009 8:12 pm
Мнения: 698
Местоположение: where angels fear to fly

_________________
I found a flame in the burnt out ashes... burn out, burn out!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 12:22 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 30, 2005 1:04 am
Мнения: 2786
Местоположение: goatze paradizo
ЗАЩО ГО НЯМАШЕ БЪЧЕРА! Тъгувам... Силно се надявах да видя своя Господ...

Аз съм в пълно очарование!... Беше ми много лошо, по-голямата част от присъствието си прекарах на столче или на четиризвездния мърляв мокет, но, дявол го взел, заслужаваше си. :D Просто цареше някаква страховито весела атмосфера, което е много важна част от тия проклети масовки. :) Не знам как сте я постигнали, може би просто се получи, но поздравления!
Иначе си мисля, че много хора още първия ден са влезли без да си дадат стотинките, като просто са се качили с асансьрите. И го казвам, защото ударната ми група го направи. Върнах ги да станат легални, заради добрата кауза, но на практика можеха да си щъкат съвсем спокойно. Всъщност се радвам, че никой не ги нарита, докато крещяха, че са девствени, нахлувайки в женската тоалетна, докато снимаха под полите на лолитата (мисля че имаме по-добри попадения от това, дето maniax го е показал :P), или питаха косплеърките дали им се събира ушна кал в котешките ушички... :lol: :lol: (Впрочем аз съм зле в комуникацията, но имаше отчайващо неносещи на майтап хора...) Като стана дума за стотинките - промъкнали са се и в мейд кафето, отново без да плащат, което разбрах твърде късно, за да поправя тая несправедливост, така че - мейдки, сори. Просто следващия път следете повече за всичко. Мисля че по дифолт е ясно, че ще е лудница. Лудниците искат строг контрол, ако никой не ще да е вътрешно. :)
Седейки на столчето, чух повечето от лекциите. Много мили мацки ги представяха, но дяволски си мърмореха под нослето и стояха страшно неубедително пред публиката. Като съдържание ставаха. Въпреки изключително интересния за мен факт, че аниме феновете не четат вестници... :lol: Не помня конкретни примери, но съм разглеждала съдържание на лекции от предишни години и винаги нещата са ми се стрували твърде основни за един по-наясно с философията им човек. Съвсем конкретно мислех да не се застоявам на точно тия части от събитието, но се радвам, че не го направих, защото лекторите се бяха постарали и беше крайно занимателно. Беше ми интересно дори докато говореха в гейм зоната. :D
За едно нещо съм нещастна - защо значките бяха с тия мижави размери!!! :lol: :lol: Миналогодишните бяха по-големи! И в подкрепа на твърдението си, че бяха култови - две от моите ги откраднаха на едно гости. :P Но за сметка на това имаше много шайни джунджурии и аз прекарах огромна част от времето си щъкайки в тая зала със сергийките в пълно опиянение, с полуотворена уста и пилеейки левчетата си. :lol: Чух някаква групичка край асансьорите да роптае срещу цените. Били им скъпи фигурките за 5 пари. В НЕСЕБЪР има един чичо, който продава, и се намират и аниме неща. От него съм взела две за двайсет. Хем не особено прецизна изработка. В Охрид вървят по 12 пари парчето, Солун - 13 евро, Виена - 15, а имам и задокеански с още по-големи цени. И това са за малки неща, какво остава за по-големите. Китка беше тоя пазар тука просто. Не че не ми взе спестяванията, де... :P
Иначе най ми харесаха амв-тата... Онова знаменито нещо с Волтрон... лол... :lol: Косплеят също беше секси, макар че с целите си величествени метър и пеесе се наложи да стоя покатерена на столче, за да виждам, и съответно някакви нещастници да снимат моите гащи тоя път. :lol: Грешка беше да пускате хората в "петминутната" почивка. Уби се част от очарованието на театрото, дето го разиграха, щото като почнаха (което така и не установих кога е било), още влизаха някакви човеци.
Не знам... Като чета останалите коментари, хората са давали конструктивни критики, но аз, от позицията си на пълен новобранец, съм на абсолютното мнение, че всичко беше прекрасно, а и като фен, дошъл с известна доза очаквания - еми надминахте ги. :P Абсолютно доволни са и другарчетата, дето си бях довела да ме следят, дали си пия захаросаната вода. А те хал хабер си нямат от аниме и сродните му. Какво по-добро доказателство, че сте се справили повече от добре. :D Много добра идея бяха тия листчета с програмата на тях. И тя беше много стегната и без дупки. Ако в едната зала нямаше нищо, то в другите имаше. Въобще при добро желание човек нямаше как да скучае.
Не мисля че има нещо за "подобряване", по-скоро за "доизкосуряване" (като по-гръмогласни девойки, например^^). Дори вентилацията, която плюете, явно е била на ниво, след като задухът почна да става яко дразнещ, едва когато всички се струпаха в онова коридорче пред залата с косплея. Освен това долу при рецепцията беше по-горещо, отколкото горе. И като цяло въобще липсваше кофтито напрежение и мрънкането. Поне сред народа. Тия симпатични момчета и момичета от доброволците имаха много измъчен вид по едно време. :)
Само локацията за цялото събитие ми се стори странен избор. По-подходящо би било някакво място, което да има директен достъп до навън, така че да може да се кисне И навън, без да те гледат накриво някакви костюмирани лайнари. От друга страна е в центъра и се стига сравнително лесно с транспорта. Обаче преди "Родина" беше едно от най-скъпите за наемане места. Може би сега е другояче, но все пак ми е интересно как избрахте точно този символ на отминали времена. :P
И не на последно място - имам си листче, дето ми пише името на него. :lol: Тва е нещо като свидетелство за нърдщина. :lol: Макар че все още съм на мнение, че не е за правилната категория. :D Са поне като ме видяхте каква съм малка, притеснителна и глуповата, другата година си искам моя си приз за свръх кретен. :lol:

П.П. Имам и още един . Специални благодарности към чичото на входа на четиризвездния паркинг, че не ме пусна да вляза. :evil: И да му го начукам в ушите на тоя кретен, който го е направил. Нищо, сега ше си го облепя с анивенчърски фаниме лепенки. :lol:

_________________
Аз съм един много прост човек.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 11:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 02, 2007 10:08 am
Мнения: 268
Местоположение: гр. Бухово / България

_________________
http://AnimeRulezzz.org


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 11:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 13, 2007 3:31 pm
Мнения: 159
Аз бтв имам идея...
сми то сигурно ще излезе много солено но да говорим примерно за не прекалено далченото бъдеще когато можете да си позволите да вкарате повече пари евентуално или има повече спонсори.

Караоке Машина.

на всякъде по чужбина на големите експо-та и конвеншъни има караоке машини с аниме/японски песнички, и тъй като много хора мрънкаме от много отдавна за караоке мисля че това би било една много печеливша.. добавка :D лол. опашките ще се средоточат предимно около машината xD


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 12:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:18 am
Мнения: 3
Местоположение: София
Ам, здравейте! Аз не съм влизала до сега по тези форумни ширини и предполагам, че си нямате и идея коя съм... Е, преди бях позната като Фукачи Неко, но това е минало. :wee: Казвам се Галя и първия ден на Анивенчър бях в Мейд Кафето, в ролята на "Кучката" - момичето с белезниците и камшика, а втория ден се разкатавах с хакама и бокен, тъй като бях охраната на Хост клуба. На косплей-а бях Елиза от "Шаман Кинг"...
Та, искаше ми се само да споделя, че прекарах два невероятни дни и се забавлявах изключително. Благодаря, че купонясвахте с нас и имах възможността да се запозная с такива невероятни аниме и манга фенове! ^o^
Няма да продължавам с хвалбите относно уменията на Кирил :mrgreen: , въпреки, че на няколко пъти ми идеше да го заколя, понеже така и не успях да го науча какво значи лично пространство... :| :lol: Много ме е яд на момчето, което трябваше да играе Йо и ни каза, че няма да идва 24 часа преди косплей-а!!! >_< :x
Чух, че някой е писал по форуми, че Мейд-ките сме били страшни и нe знам си още какво... о.О Леле, сигурно тоя е щял да припадне на демонстрацията по Айкидо, която се състоя втория ден сутринта...
Тъй и тъй пиша тук, ще използвам момента да поканя всички желаещи да се присъединят към нашия клуб за аниме и манга - Кокодоко .


ПП. Добра идея е караокето! Ще се опитам да проуча въпроса. ^.^


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 12:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 4:48 pm
Мнения: 1611
Макар жена и мака, че съдя само по снимките, понеже не присъствах 1вия ден, Неко си ми остава най-симптична от мейдките :}

А относно караокето .. идеята е готина...стига да е в отделна звукоизолирана стая XD Сигурна съм, че ако повечето желаещи да пробват таланта са с гласови данни като мен, ще преобладават не особено "качествени" изпълнения, които успешно биха допринесли до жесток главобол >_<

_________________
I just don't care if it's real!
That won't change how it feels!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 12:24 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
Начи, в Родина повече няма да ми стъпи крака, ако не съм го казвал преди, да си кажа...

Четирите звезди на тоя хотел седят като някъв спомен от отминали времена, поне от преди 20 години. Не ни позволиха да излизаме под никакъв предлог на терасата, което всъщност е логично, при положение че през 2005-та там се срутва козирката и убива 18 души... Когато ходех до апаратната да муфтя тъпите служители да увеличат звука на уредбата нямате си представа на какви пукнатини и дупки в стени и подове се нагледах @_@
Не ни позволиха да сложим никакъв плакат, картинка или каквото и да е някъде пред хотела или във фоайето на 1 етаж.
Първата вечер едно на ръка че ми прееба звука оня чичка, след което при обявяването на наградите светна лампите точно над екрана за да не се вижда нищо. постоянно мрънкаше кога ще свършваме, кога ще се махаме...
Втората вечер беше още по-брутално, щот самия управител дойде да ми виси на главата да се махаме и да освобождаваме залата. била платена до 8:30, ние сме седяли до 9:30. Биг драма... Само дето никой не ни беше казал тази малка подробност. От цялата работа пострадаха хората дето искаха да се наснимат яко с косплейърите...

Кая, климатиците са даденост на една зала, ако ги няма, не се наема. Преносимите климатици са адски скъпи, с малка мощност и далеч от ефективни точно за подобни масовки. Този сайт с офиси дето си го дала ако не се отнася за клубни срещи, не знам какво приложение има.Догодина имам чувството че ще се съберем само в НДК или парти центъра на 4 км. Благодаря ти за конструктивната критика, всяка година се мъчим да изчистваме все повече нещата, но явно не можем да обхванем всичко.

Караоке е прекрасна идея, която уви миналата и тази година нямаше възможност да се осъществи. Както го каза крокодила, тея зали са с по-друго предназначение. През 2007-ма в Рибарица имаше опит за Караоке, но заради няколко ентусиаста които предпочитаха да реват като магарета повечето народ от ресторанта избяга :lol:

ДиаДорче, извинявай че ти се навиках душа, но подобни самоинициативи по-скоро пречат на организаторите. Ако можеше да се отварят джамове, щяха да бъдат отворени. в края на втория ден в мен беше останала само толкова сила, колкото да пускам шибаните клипове и музички горе-долу, и да не тупна от умора на масата. По принцип не викам толкова много на хората :lol:

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 12:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 13, 2007 3:31 pm
Мнения: 159
дам, всички ще се радваме на караоке. мисля че и нормална караоке машина става ако се намерят песните.


бтв, само аз ли забелязвам че има и Анивенчър в Бразилия, който съвсем случайно има същото име и излизат супер много видеота в ютюб и има почти същото лого като нашето >.>
-> http://www.aniventure.com.br/

... само отбелязвам.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 12:45 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
Да, интересното е че без да гледаме един от друг, с Бразилците сме стигнали до едно и също име :lol: Не е лошо който качва в Ютуб клипове от нашия, да слага някво BG в името примерно...

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 1:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 09, 2003 2:50 pm
Мнения: 3882
Местоположение: София - Варна
ами тоя бразилския ни взеха името през 2007-ма, аз супер нагло се регистрирах в техния форум още преди да си пуснат сайта и им го казах, щото нали разбираш ние сме първите... да не говорим, че сайта ни беше с адрес aniventure.com още от 2006 г., ама какво да се прави... то и техния евент се казва AniVenture и се чете по друг начин на португалски.

Я да видим аз откъде да почна.... събирам сили за тоя пост от 2 дена насам....

Надявам се програмките да са ви свършили работа, направих 1200 бр. и си ги рязах 3 дена в нас, ама мисля че си заслужаваше.

Мястото - имаше си и добрите и лошите страни, като за начало да кажа че определено не ни стигна мястото и този път. Да не говорим за всичките глупости от страна на хотела, които Мезето изреди. Харесваше ми номера със събирането и разделянето на залите, както и че хотела се намира на много удобно място. Климатичната система явно не беше добра, особено преди косплея хората щяха живи да се изпотъпчат и изпозадушат в коридора, мислех си да ги изгоним от там и да затворим стъклените врати дето са пред него, ама другите доброволци бяха прекалено изплашени от тази моя идея, знаех си че трябва да съм по-настоятелна да му се не види....

Лекционната програма - много съм доволна от нея, технически гафове не видях, лекторите си бяха приготвили много симпатични слайд-шоута и си представиха добре материала, залата беше пълна на всички лекции, на които успях да присъствам.

Сувениршоп-а - Имаше бая интересни неща този път, обаче да ви кажа адски много хора ме питаха откъде могат да си вземат рекламна тениска на Анивенчъра, такава като моята (аз нали бях доброволец). За другата година това според мен ще е един + хората да могат да си закупят подобен артикул.

Алеята на художниците - не можах много да се завъртя там, но имах после пресни впечатления от няколко човека, които участваха в нея. Определено имат нужда от напътствия какво точно е добре да предлагат. Освен това от оня сайт print.bg като видяли какви плакати принтират при тях са попитали защо не са ги викнали за спонсори, Лили ми спомена, че май сме ги питали, но били отказали... абе следващия път ако се съчетаят нещата, примерно да пратим всички художници там да си правят нещата може и да се докопа някакво спонсорство.

Гейм турнира - освен че беше на много малка площ други впечатления нямам, картината беше много добра, предполагам и че Слави добре се е справил както винаги с коментирането на мачовете.

Щандовете на издателите - интересно ми е да разбера дали са доволни от продажбите, аз лично питах пича от Шогун и той каза, че е много доволен, за другите нямам идея.

Изложбата - имаше много добри попадения, особено онези картини с рамките. Хареса ми, че са изложени на 2-рия ден рисунките от Арт конкурса.

Арт конкурса - тука имам много забележки.... освен ограничението да няма други цветове, освен 6-те от комплекта (много хора ме питаха няма ли някъде черно, че да могат да си направят контурите), този 1 час и половина просто беше за мен голяма грешка, сега ще съм съвсем откровенна... ако трябва да сравнявам конкурса от предните 3 години и този, мога да кажа, че добрите рисунки тази година бяха изключително малко.... Помислете как може да се удължи времето, защото само по-професионално занимаващите се биха могли да се справят добре за толкова кратък период, а както знаем този конкурс е за насърчаване на младите не толкова опитни все още таланти.
Разбрах кой е победителя, определено рисунката беше много добра.

Уоркшопа по рисуване на манга - минах за 5 мин. на първия и на втория ден, личеше си, че има остра нужда от микрофон. Иначе подредбата беше готино направена, големия скицник отпред и т.н., тука нямам забележки.
Другите уоркшопи не мога да ги коментирам, но сигурно са били интересни.
Много ми харесаха изложените оригамита, особено лебедите бяха невероятни!

Арт търга беше много готин, аз съвсем случайно се намъкнах в залата, но останах много приятно изненадана, Лили ми обра точките! Направи ми впечатление, че някои от художниците от алеята си бяха пуснали нещата, които явно не можеха да продадат на алеята, на търга, и имаха голям успех там. Интересно ми е да разбера каква сума се е събрала за децата от SOS детски селища. Може би тоя търг трябва да се направи малко по-рано, така че хората да не са си изхарчили всички пари на уоркшопите преди това.

Общия проект за драскане беше супер!!! Много искам да го снимате и да го разгледам после.

Мейд кафето и хост клуба - ще коментирам факта, че много от хората, с които говорих въобще не бяха влезли, защото техни познати им казали, че струвало много скъпо. Само като идейка ще пусна, да има едно голямо табло с цените, което да се вижда от всички влизащи, та да не се получават подобни игри на развален телефони и после да има супер много съжаляващи защо не са отишли. Иначе самата идея за подобно нещо е много готина и се радвам, че имаше подобна инициатива тази година. Идеята с различните роли също ми хареса, макар и много хора да се оплакваха, защо мейдките не били с униформи като тези от японските мейд-кафета. Аз лично много се изкефих на мацката с камшика и дори й взех импровизирано интервю, очаквайте скоро видео записа.

АМВ контеста - много добър, тая година определено имаше подобрение, ако трябва да го сравним с предната. Проблема с кодеците наистина трябва да се види как може да се избегне, защото това е нещо, което наблюдавам вече 4 година. Относно звука, знаем виновниците са тия от хотела, може би трябва да се правят някакви проби предварително. Тоя път основно забележката ми е към публиката. Въпреки че им казаха за проблема със звука, тя продължи да жужи супер шумно през целия контест, нямам идея как може това са се ограничи, но предполагам че ако звука е по-добър няма да е толкова проблемно.

Изпуснах представянето на сайтовете, някой друг да каже как е било.

Косплей шоуто - беше супер атрактивно както всеки път, но наистина трябва да се помисли дали да не се направи по-рано през деня.... Проблема със сценария и водещия си го знаете, аз имам предложение да се сформира група в клуб Накама, която да е специално за тея неща - как се пише сценарий, как се репетира, как се правят костюми, как да се държат на сцена хората и да позират за снимка, как да играят и т.н и т.н..... Много ми хареса танца накрая. Не съм съгласна с някои от решенията на журито, не мога да не спомена моята любимка Арахне, това момиче като излезе на сцената, все едно виждах THE REAL THING!!! Просто е срамота, че не му дадоха никаква награда. Да не говорим, че се справи прилично при сценките, а и то не беше блъскане, падане и т.н.
Но аз поне успях да се снимам с момичето и с повечето ми любимци, така че съм доволна.
Най-добрите попадения според мен бяха:
Арахне - ТХЕ БЕСТ!
Мармота и мейдката с камшика (Галя), в ролята на Елиза.
Малката Сакура и Тох с меча избиха рибата. Това е то семейна страст хаха. (Кики е сестрата на Тох, ако някой се чуди.)
Капитана от Блийч - Ichimaru Gin - това момче беше си подбрало невероятно добре героя.
Кария в ролята на сестрата от Trinity Blood ми обра точките - страхотна просто!
Момичето, което косплейваше Saber (Fate/Stay Night) - ако не се лъжа беше невероятната Миса от Аниплея тази година. Прическата я беше докарала толкова добре, а съм гледала бая такива опити в нета, и за мен беше перфектна. Костюма също, още повече, че беше ръчно изработен.
Орихиме - такова сладурче, много добре подбран герой отново.
Дес с гюллето ме уби, както и Мишока дето крещеше и всичко живо изпопадаше на пода.
Доста приятно изненадана останах от актьорските изпълнения на Sinister и DarkStalker.
Момиченцето, което правеше Ана от Шаман Кинг също много ми хареса както и Силвето като онзи русия пич от Tsubasa Cronicles.
Трябва да има обучителен курс на косплеярите, относно микрофоните, както и какви глупости не трябва да правят на сцената... айде лампата беше инцидент, ама топката в публиката, не мисля...

Сега и малко лични впечатления от входа, охраната нещо не гледаше много много какво се случва, разни хора от асансьора наистина си бяха минали без да ги забележат, аз се постарах да посрещна всички пристигащи с усмивка и да ги навивам да влязат дори и да нямаха такова намерение. (тука включвам убеждаването им кои събития са най-готини и не са за изпускане). Много от пристигащите или се правеха на ударени, или наистина нямаха идея, че гривните не трябва да се свалят. За обучението на доброволците съм казала на когото трябва.

Мале то стана цял ферман... сега като обобщение - тая година беше по-добра от предната!!! Много съм доволна, атмосферата беше супер яка, почти не видях недоволни или омърлушени хора, дори и тея дето бяха изпокапали на пода във фоайето изглеждаха весели и си коментираха разни неща, или си четяха манги и списания...

Надявам се да разбера скоро колко са били посетителите. От коментарите дотук почти не видях някакви врапиращи негативни, за което много се радвам.

Ами.. другата година е юбилейна, ще помогна пак с каквото мога и разбира се ще съм там ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!!

Благодаря на Накама за страхотното изживяване, което ни подари с Aniventure 2009.

:grin: :oops:

_________________
Silverbot: понякога докато чета форума съм пред сърдечен одар
Maniax: Единственото интересно е да го гледаме колко низко може да падне :)

Българският косплей портал -
AniBG.info - гледай анимета онлайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 1:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 4:48 pm
Мнения: 1611
Случайно да има още значки с "анивнчър" на тях? :Р Много съжалявам,че неможах да си взема...

_________________
I just don't care if it's real!
That won't change how it feels!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов