[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Aniventure & On!Fest 2011 впечатления и коментари

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 4:48 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 2:10 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
Предполагам поне трима от този форум дойдоха :lol:

Сипвайте, тук ще събираме и линкове от снимки и клипове. В момента се опитвам да накарам мюторента да направи торент файл без грешки на АМВ-тата...

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 3:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 4:48 pm
Мнения: 1611
Аз не си бях взела фото и нямам никакви хубави снимки :/

Впечатленията ми от евента - 2рия ден:

За Анивенчър нямам почти никакви забележки. Много по-добра организация ( като изключим малко аудио и видео фейлове :) ). За Косплейя бях само на ревюто и не знам как са били сценките, но имаше много добри костюми :) Този, който е спечелил напълно го заслужи според мен :)

За Он феста:
Не ми хареса държанието на танцовата трупа и тяхната супер надута музика. Нестига че всичко беше на едно място (игри, сцена, още игри, че и музика) и ставаше голяма дандания, ами по време на лекциите сякаш нарочно си усилваха музиката!
Според мен организацията на младежкия фест адски куцаше. Ок за 1ва година им е, ама поне малко можеха да се постараят да си направят някакава по-голяма гласност и организиране на евенти. Не знам как е бил 1вия ден, но 2рия аз не разбрах кога какво има.. Някакви фрирънери си цъкаха постоянно някакви неща, но нищо особено да ми задържи вниманието като турнир или от сорта. Графитите бяха готини и се изкефих и до там... друг интересен евент, организаиран от тях не видях, освен концертите, на които никога не бих отишла.. Ако Щандовете на Анивенчър и принадлежащите към него останали игрални зони, сцени и уъркшопове ги няма Он феста ще е супер пуст и със сигурност ще има супер малко хора, които биха дошли само заради него. Най-много посетители имаше от аниме феновете.

Надявам се догодина или Анивенчър да си е отделен евент, или поне сцената да е в отделна зала, че така нито се чуваше нещо, нито се виждаше, когато стана голямата тъпканица за Косплейя...

Ами това е в общи линии от мен :)

Аз се видях с Еликс и Дяволката, която само прехвърчаше :D , а Мезето го зърнах за малко зад озвучаването :)

_________________
I just don't care if it's real!
That won't change how it feels!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 5:06 pm 
Offline
Спор-тистка
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 25, 2003 10:42 am
Мнения: 6262
И аз отидох на ден втори. Анивенчърът беше много приятен, костюмите яки, ама много късно сценките, нямаше как да остана и гледах само представянето. На мен ми харесаха танците - общо взето тях гледах през повечето време. Опитах се да играя и на виртуален тенис на маса, ама няма нищо общо с реалността. Абе общо взето се накефих. Радвам се, че имаше повече за гледане.

_________________
今でも会いたいよ、愛しくさせるよ
今でも聞こえて来るよ あの love song
こぼれる涙は 花びらのよう
散って行く風とともに memories


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 7:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 9:19 pm
Мнения: 27
Според мен ON Fest-a си беше грешка от начало. Беше ясно, че много различни неща на едно място не го правят по-добро. Очакванията ми не бяха опровергани за жалост. Никой не се беше сетил да накара денс групата, че трябва да не прекалява със звука. Според мен организацията на евента като цяло куцаше като някое осакатено животно. Неможах да се накефя на Aniventure-a защото всичко беше фраш и евентите бяха претрупани. Изпуснах 2 от лекциите, защото обявяването не се чуваше хубаво. Местата за почивка се брояха на пръстите на ръцете ми. Като цяло ON!Fest-a FAIL-на. По мой наблюдения поне 60-70% от посетителите бяха там заради aniventure-a, който претърпя брутален удар под пояса, защото повечето евенти на сцената се провалиха. Не успях да разбера кога почват турнирите при Слави, както и кой победи в арт конкурса. Беше изключително тъжно. Ако бях от екипа сигурно щях да се забавлявам повече отколкото, като гост...
За да сумирам всичко -> Анивенчъра си е по-як като отделно събитие. (въпреки бонусите, които се получават като общо.)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 9:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 4:48 pm
Мнения: 1611
Специално за данданията Ели ми каза, че постоянно са им правели забелжки, но те пак са усилвали. Дори и аз видях как Ани ходи да им се кара по време на лекцията 2рия ден... но явно просто не им е пукало, което е жалко за тях ;)

Иначе съм абсолютно съгласна с MALYGOS.

_________________
I just don't care if it's real!
That won't change how it feels!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 20, 2011 10:41 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 30, 2005 1:04 am
Мнения: 2786
Местоположение: goatze paradizo
Бях скептична относно как би протекло всичко, когато обявихте къде и кога ще бъде тоз Анивенчър, и поне едно от опасенията ми се оправда напълно - беше страшна какафония. Но не ми се струва адекватно да се каже, че е било грешно да се съчетаят нещата, след като това предполага най-малко два пъти по-голяма потенциална аудитория. Учудвам се наистина, защо танците бяха вътре, а не някъде навън, при положение, че в програмата са заложени и лекции - беше сравнително сянка през по-голямата част от деня, а и там биха могли да си дънят музиката колкото пожелаят. Какво точно са очаквали организаторите да се получи - не знам.
Това настрана! Аз съм с много добри впечатления иначе! :D Надявам се, не защото пропуснах единия от дните де... :lol: Косплей ревюто ми се стори очарователно! Не знам дали си въобразявам, но този път като че ли всички се бяха изпипали до последно! За първи път на спокойствие си направих и фотографии с разни симпатични хора. :-3 Зарадвах се на доброто хрумване сценките да са съвсем отделно от ревюто и награждаването, щото май още ми държи влага от онова малко неприятно преживяване пролетеска, наречено Аниплей, та имах нулево желание да ги гледам и ги пропуснах без угризения.
Оня пич на плюшения щанд пак имаше нескромното желание да ни одере кожите... :grin: Нищо не си взех от там, малко съжалявам, но пък взех правилното решение да си разпределя парите по останалите дребни щандчета за разни джвъчки. Само не знам защо продаващите там гледаха с някакво отчаяние в окото, според мен добре им вървеше търговията. Сигурно щото щъках главно втория ден, може да им е било писнало.
Четох нагоре за изложбата. Аз честно казано бях забравила, че въобще ще има изложба, но и никъде не я мернах, че да се сетя. Жалко. Някой ми спомена, че имало някакво подобие на speed dating? :grin: Не знам кога и къде се е случвало, но и него пропуснах. Макар че аз съм си виновна, та някой да спомене как е преминало. :P
За фестивала като цяло - също съм доволна. Имаше през цялото време къде са пъхнеш да позяпаш. Първата концертна вечер беше с притеснително малко посещение, явно таргет групата на тоя фест се кефи предимно на друсалската музика, щото втората вечер си беше бая фраш. Тук е мястото да спомена, че на входовете хал-хабер си нямаха коя гривна за какво е, което доведе до напълно невинното ми влизане на две нощни забави, Game Dev-а и ден и половина анивенчърско време със сивата ми гривна от 30 лева от първата вечер. :lol: Наистина, нищо не целях, аз също не бях наясно кое къде ме пуска, просто си я показвах на входа и си влизах. Ма то явно никой не е бил наясно. Дори последния ден вече към края излизах замалко и после се върнах вътре от същата врата, та на входа ме спряха да ми кажат как явно са ми сложили грешна гривна, та ми туриха и зелената. Халал да ми е.
И тъй. Добре си прекарах, начи сигурно се е получило добре. Дерзайте!

_________________
Аз съм един много прост човек.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 21, 2011 3:26 am 
Offline
Котката на крокодила
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 9:12 pm
Мнения: 2997
Местоположение: в кучешката колибка
Успях да дойда само за 2 часа в неделята за Коспей представянето.

Та... първо генерално за Он!Феста - честно казано очаквах малко повече някак си откъм организация. Освен това не се разбираше много много билетите им за какво са точно - аз си мислех, че всичко ще е в отделни зали и си купуваш билет за да гледаш някакви неща, а то било за да участваш?!! Както и да е - според мен беше много много зле подбрано всичко да е в една зала - от сцената НИЩО не се чуваше, беше адската гъчканица и като цяло адски неудобно. Анивенчър според мен трябва да е ИЗЦЯЛО в отделна зала, или поне СЦЕНАТА - за да има мир и тишина, спокойствие и всичко да върви. Иначе не е зле да е съчетано и с фестивала - все пак повече гласност и повече хора. Но определено сцената трябва да е отделно. Така просто не може.
Иначе и на мен ми направи впечатление, че голяма част от посетителите беше точно покрай Анивенчъра... дали просто защото дойдох за Косплея и всичко се беше скупчило там, не знам. Но определено е привлякло хора .. а и по принцип Анивенчър става все по-посещаван и популярен... Колко е била посещаемостта на Он!Феста, данни има ли?

Като цяло всичко беше хаотично. Организацията лично според мен им куцаше. Иначе като идея фестивалът не е зле, но изпълнението беше на ниско ниво лично по мое мнение.
Не ми бяха и много много интересни голяма част от нещата - просто не се правеше нищо интересно явно на момента... не знам. Другото, че не видях някви неща, които явно бяха там - например графитите, въпреки че излизах навън...изобщо не ги забелязах. Както и въздушната възглавница, където са се мяткали :lol: Тотална дезориентация. Иначе щанда с игрите беше готин, както и с картите. Overclock-а също ме накефи. Както и колите, които презентираха дрифт шоуто :-3

За самият Анивенчър няма какво да кажа кой знае колко.
Косплея беше много добре. Имаше някое и друго изключение, но честно казано то, според мен, е повече до лично мнение. :)
Иначе щандовете ми харесаха много. Похарчих малко парички за разни нещица, единствено не си взех "Бяс" защото нямах чак толкова пари. Но така или иначе ще го има по книжарниците :) Другото, което исках да си взема, беше плюшен Meowth :( Същия щанд съм го гледала и в Ирландия и там не си го купих, защото не ми се даваха кинти... за което после съжалих :( Иначе цените му бяха нормални според мен. Може би малко високички за нас, но честно казано бяха в лева, а не в евро - тоест двойни :) Така че е добре. А и според мен самият факт, че този щанд беше на Анивенчър е едно добро начало! :) Пожелавам догодина пак... с още повече щандове с готини нещица ^^
Не забелязах томболата на Накама, където всеки печели по нещичко :( Както и не разбрах от къде и как се взимат тия талончета... с които нали можеше да си вземеш суши :) Иначе браво за сушито, страхотна идея!

Иначе с удоволствие дадох 10 кинта, бих ги дала пак. Бих се радвала този фестивал да просъществува - единствено му трябва стабилна организация, защото в този му вид не става.

И съжалявам, че не успях да видя доста хора, които бяха там... и с които се разминах ама по стечение на обстоятелствата не успяхме да се засечем.

На всички, които се постараха и бачкаха здраво за Анивенчър мога само да им благодаря за всичкия положен труд и грижи, нерви и какво ли още не :)

_________________
Screw world peace, I want a PONY!!!!

http://z0r.de/63


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 21, 2011 12:19 pm 
Offline
Зелен и злобен
Аватар

Регистриран на: Пон Май 05, 2003 1:35 am
Мнения: 4234
Местоположение: София
Към организаторите - гледам, има много оплаквания от мястото, ако искате, елате на 5-6 ноември в interpred на openfest, да видите мястото, може да се окаже по-удобно.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 21, 2011 12:45 pm 
Offline
Котката на крокодила
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 9:12 pm
Мнения: 2997
Местоположение: в кучешката колибка
А, забравих да спомена, че щандът на Амилова приятно ме изненада - също така художникът ми нарисува рисунка ^^ А жената, която беше там, беше много мила и си приказвахме известно време - направиха ми като цяло много добро впечатление. И двата комикса бяха много готини. Това, което ме очуди, беше, че жената каза, че децата търсели мангата на АНГЛИЙСКИ и едва ли не били недоволни че е на български. И двете бяхме е така :shock: :shock: :shock:
Не можахме да проумеем защо. Така или иначе аз съм много щастлива - малко попълнение към българските издания с манга :)

_________________
Screw world peace, I want a PONY!!!!

http://z0r.de/63


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 22, 2011 2:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 10:15 pm
Мнения: 3490
Местоположение: Hell

_________________
Aбе майната му на света, ип-тата свършват!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 23, 2011 9:16 am 
Offline
Спор-тистка
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 25, 2003 10:42 am
Мнения: 6262
Въх, аз дори не стигнах до щандове на художници. Явно сме се разминали.

_________________
今でも会いたいよ、愛しくさせるよ
今でも聞こえて来るよ あの love song
こぼれる涙は 花びらのよう
散って行く風とともに memories


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 28, 2011 11:38 pm 
Offline
Силвия
Аватар

Регистриран на: Пет Май 06, 2005 6:02 pm
Мнения: 9389
Имам чувството, че на всяко едно такова събитие сцената е прекалено ниска...
Също няма много смисъл от диалог в сценките, ако няма да се чува.

_________________
May God have mercy upon my enemies, because I won't!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов