[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
anime.ludost.net • Виж темата - Вината

anime.ludost.net

Anime Ludost
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 10:39 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Вината
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 13, 2011 5:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 2:56 pm
Мнения: 2346
Местоположение: Винаги съм се чудил от къде се въвежда това
(днес е вчера)Днес седях, гледах трите си изпрани чифта дънки и реших, че вече са наистина прекалено износени. Имах нужда от нови дънки. Горе долу под ръка ми се намираха свободни 100 лева, а аз още от преди време си купувам от един конкретен магазин дънки по около 50 лева парчето. Реших го, или днес още при първа възможност си купувам направо два чифта дънки и забравям, или скоро дънки няма да си купя. Речено сторено.

Филма е, че аз по принцип нещо не обичам да си купувам дрехи. Вероятно поради тази причина имах предварително изграден план. А моите планове като се изградят са си бая изградени. Идеята беше, влизам в магазина, отивам там където са дънките, чакам да се появи >>обслужващия персонал<< (Това е ключова дума, наистина просто имах нужда да бъда обслужен както и да звучи това) и заявявам: "Трябват ми два различни чифта дънки които да ми стават, вероятно размер 36 или по-малко (това го знам от предишния път когато си купувах дънки пак от там и 36 размер ми е може би с 1-2 размера по-голям вероятно 34 би ми било точно) и да са в рамките на 100 лева"

Какво се получи. Отидох в магазина, видях, че обслужващ персонал има 2 или 3 девойки + 1 за която по-късно разбрах, че е била касиерката. Наместих се аз пред щанда за дънките, обслужващия персонал не дойде, аз нещо не можах да разбера от наличните етикети кое кой размер е и изобщо кое какво е. Видях някакъв сновящ човек и не много уверено тръгнах да се приближавам към него да го питам за какво става въпрос. Осъзнах, че и той е клиент, ама чак бях явно леко ядосан от това, щото докато си тръгвах полугласно си измърморих "Ама това дори не е обслужващ персонал" (да точно тая дума и впрочем надявам се, не ме е чул и ако ме е чул, леко съжалявам, ама не чак толкова за нещата които последваха).

Върнах се аз пак при супер многото дънки (там наистина има бая дънки) и в крайна сметка различих, че има някакви етикети на които пишеше W еди коя си цифра и L еди коя си цифра. Разбира се оказа се, че W е размера, а аз си мислех, че L е размера. Както и да е. Взех си аз 2 чифта които ми се сториха яки по 42 и 48 лева парчето и двата с номерче L36 (Wто им отиваше към 40+, ама просто не го отчетох, щото не знаех, че него трябва да гледам) и отидох до пробната. Дано не съм вървял екстра демонстративно и обидено, че никой не ми е обърнал внимание защото би било доста жалко, но има добър шанс точно така да се е получило. (Честно казано в конкретния момент наистина нямам идея какво впечатление съм създавал на страничния наблюдател, щото аз в действителност предимно бързах да се разкарам от цялата ситуация, както казах в началото да си купувам дрехи не ми е от любимите занимания. Може просто да е изглеждало, че съм бързал).

Влязох в пробната само за да разбера още от първия чифт, че ми са твърде големи. Сложих си собствените дънки с които бях отишъл и те впрочем май изглеждат бая клошарски, а и обувките ми са не първа младост и към конкретния момент екстра мръсни. (Също така имам зверския комплекс с телесните миризми/Breath included. Поддържам мисля оптималната ми възможна лична хигиена и сменям супер много дрехи и бельо (нямам хигиена на храненето от където вероятно идва истинския проблем, ама добре дошли в съвременния живот и впрочем да ми го лапате групово... съжалявам...както и да е...), но явно "прегрявам" лесно щото се и потя и изобщо бих предпочел да нямам дрехи и обувки изобщо и да си тичам по тревата дибидюс, ама .!. . Също така е възможно това да няма кой знае колко общо с конкретната история, но просто ми се искаше да го напиша някъде в прав текст.) Още повече това парче информация за облеклото/визията ми към момента се намесва по-късно, но реших за уместно да го спомена сега.

Завърнах се аз с двата неточни по размер чифта дънки и тогава изскочи обслужваща персоналка А) (Това не е някакъв начин да я принизя, просто конкретизира ситуацията иначе има май май бая други начини да я назова, може да ползвам девойка/ки от тук нататък за по гладък и не дискриминационен текст :P. Девойка А) бая ме грабна, бая. Просто аз май май бая лесно се влюбвам от пръв поглед и в някой екстра много и имам бая добро обяснение защо. Защото виждам много бързо и много дълбоко в и през човека при определени условия, (conditions - everywhere they are) но явно и дори май и това се разбира по-късно в историята, не съм способен още адекватно да утилизирам тези си "виждания". Както и да е, учудващо като никога и може би това е бруутааалната ситуационна грешка, ама за това чак не искам да обяснявам, наистина не исках нищо повече от ситуацията от 2 чифта дънки. И тя както ме попита дали може да ми помогне с нещо, аз точно това и отговорих. Отговорих и точно впрочем това което съм написал по-горе като цитат на себе си съвсем буквално "Искам два различни чифта дънки, които да ми стават и да са в рамките на 100 лева". Това на 100% трябва да призная, че е малко нарочно правене на олигофрен особено имайки се в предвид, как в действителност бях почнал да се освяствам в ситуацията, кое какво е и просто явно съм се задявам по свой собствен начин, направо на автоматик. Може би дори просто съм искал да привлека малко внимание. Та ОК, захвана се с моята кауза Девойка А и си се развъртя, поне на мен така ми се струваше, ама май май си е било и истина, какво я е мотивирало конкретно, желанието да помогне на мен или да си свърши работата добре, не знам. Ама така се състоя. Тия дънки, ония дънки най-накрая тръгвам към съблекалнята с 2 чифта дънки единия 36 и единия 38 щото горе долу ми хареса пък и де да знам, възможно е да съм надебелял без да го знам (макар че в действителност май отслабвам).

Слагам си аз 36 - ок, слагам си 38... naah излишно големи. Излизам и гледам че девойка >>Б)<< (не А) ме гледа докато сгъва някакво мъжко бельо. (впрочем девойка Б) довлно по някаква причина прилича на девойка А), макар че честно казано дори и визуално Девойка А) ми допада драстично повече, направо да си го кажем ме ownна с присъствието си). Гледа ме тя, гледам я и аз и викам (Понеже забелязах и девойка А), ама тя беше по-далеч с гръб и също сгъваше някакво мъжко бельо) "Ъъъ имате ли като тия дънки" и показвам L38, "Ама L36" и тя "Ми ъъъ нямаме или не ме ебе ама не точно така казано" и аз понеже просто си седя там и тя малко или много и тя се почувства длъжна да направи нещо като да не е без хитч и идва и зима от мен дънките L38 и отива до някаква купчина с дънки непосредствено зад все още обърнатата с гръб девойка A). Тя и девойка А) идва, а през това време, девойка Б) е измъкнала някакви други дънки и вика "Тия добре ли са" и те наистина изпълняваха всичките ми критерий. Исках да са по-светли от другия чифт, да са L36 и с копчета, а не с цип "Да викам аз". При което девойка А) вика, ама не искате ли да ги пробвате и тях, аз такъв си мисля "Тая какво ме занимава, изобщо не ме ебе точно как ми стоят, искам просто да си ги сложа да ги стегна с колана и да си седят" - "Ъъъ не не искам", "Ама те някой чифтове са по-големи" - го казва девойка А) Аз такъв си мисля "Бе те като си пише и на тях 36 колко по-големи да са, все някъде там е" Тая продавачка А) към продавачка Б) аре да ги сравним и ги сравняват такива и вярно тия са малко по-големи, ама почти незабележимо. И тая пак такава "Ама влезте в съблекалнята да ги пробвате пак" (тука вече е малко свободен преразказа на нейните думи, не помня съвсем точно, а може би има леко значение). Аз е не зимам ги просто. И тая ок и ги носи на касата.

_________________
Животът е един постоянен опит да се раздели десет на три.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 13, 2011 5:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 2:56 pm
Мнения: 2346
Местоположение: Винаги съм се чудил от къде се въвежда това
На касата баам 121 лева. Пфффф лелеее как се ядосах. Направо ми идваше да убия някоя от всичките овце намиращи се там, разбира се идваше ми да убия и себе си за това какъв идиот съм, но това е нормално и вече го игнорирам. Все пак бях отишъл там с идеята да оставя 100 лева. Дънките с които за последно излязох от съблекалнята бяха сборно сигурно към 90 лева, а тая Девойка Б ми е дръпнала от купчината дънки за 83 лева и добре, че имах още някакви кинти (точни впрочем с +1 лев) и при това от шока, че съм се бомбил без да го осъзная ми изчезна и математиката, а другите ми пари бяха 10 + 4х2 +1 лев + още 2х50 сотинки И известно време се опитвах да убедя касиерката, че 4х2 лева + 1 лев са едва ли не 10 лева ахаха. Ся трябва не малко, ми бая послеслов.

Първо дали касиерка Б) съзнателно като е оставяла дънките от да кажем 42 лева и на тяхно място е взела такива от 83 си е нейна работа. Ама .!. ма еба си. (сега даже си помислям, че това е +1 чифт дънки, сега поне мога да обследвам от първа ръка дали 2х по-скъпи дънки ще издържат 2х повече... и двата чифта са на Denim впрочем и тия от 83 са модел "Deep Soul Jeans" каквото и да трябва да значи това...

Въпроса е в Девойка А), от където вероятно идва моето лично най-голямо персонално избомбване. Арабия изглеждаше като добро и съвестно момиче, ама аз бях твърде зает да я възприемам като обслужващия персонал и може би когато на 3 пъти ме е карала да разгледам пак въпросните дънки е имало причина, защото арабия и бях казал, че искам да се вместя в 100 лева. А аз я режех, щото мислех, че ме кара да се занимавам с неща с които не ми се занимава. (Мисля, че буквалните ми думи бяха "Не разбирам чак до толкова" щото и точно това мислех, мислех, че тя иска да се видя с тия дънки да за да преценя как ми стоят, пък аз и да се видя с тях, грам нищо не мога да преценя, освен че имам дънки на себе си което е горе-долу истина с почти всеки чифт дънки, а и не ми се занимаваше повече със ситуацията) Това възможно ли е да е така? Смисъл дали наистина като работеща там, е знаела колко струват тия дънки дето ги подаде девойка Б) и набързо, простотата сметка в главата и е показала, че ситуацията изскача над 100 лева и се е опитала по нейн си "Мек" начин да ми каже да се вгледам в цената щото евентуално не е искала да ме засегне като ми каже в прав текст "Тия дънки са 83 лева" (Което на 100% нямаше грам да ме засегне, просто щях да кажа, ми ок искам друг подобен чифт с цена не по-вече от 50 лева, а такива 100% е имало.). Също така има друга причина да не е искала да говори директно, колежката и Б) на страна, касиерката условно обект Ц) която беше по-възрастна и вече олелковечаваща се седеше там и не спеше а бдеше и вероятно не би се отразило добре на кариерата на таз така деликатно крехко изглеждаща девойка да ме откаже от стока на магазина с 100% повече печалба спрямо теоретичната алтернатива (Смисъл тя надали към момента го е измислила точно така, но е възможно точно това да и е било съображението да не говори в прав текст)

Винаги, ама Винаги остава разбира се в конкретната, а и всякааааа друга, ситуация обектът >>Аз<<. Обектът аз неоспоримо можеше просто да погледне етикетчето с цената при подаването от Девойка Б). Това може да се приеме като липса на съобразителност, ама като има 1 тон дънки и автоматично приех всичките за едно и също особено от към стойност, щото в крайна сметка малко по-големи, малко по-малки, светли тъмни със завъртулки, без завартулки, все си е парче плат, а и на рафтовете където гледах наистина се варираше от 40 до 50 лева стойност. Обектът >>Аз<< винаги можеше дори и на касата след маркирането да каже "Съжалявам, объркал съм се". Ама тогава арабия не знам защо адски много се ядосах и то точно щото не смятах, че съм аз тоя дето се е объркал аре п*тка Б иде дойде тя гледа да пробута скъпарските парцалки, горе долу разбираемо, ама девойка А) дето съвсем в прав текст и бях казал, че искам да се вместя в 100 лева и то дори не е заради 21 лева не, че не бях измислил предназначение и на въпросните пари (които впрочем мислех, че са по-малко и ми трябваха за нова вътрешна гума на колелото), ама заеби някак си се почувствах супер предаден. Очаквах малко добрина "обслужване", де да знам, просто някой да ми свърши нещо, защото на мен не ми се върши (и още повече тая девойка А конкретно супер много ме зарадва още от появата си нататък) и всичко вървеше толкова по-план точно до момента с касата. (То всички думи в горния текст са супер бледи в сравнение с действителността, ама нормално все пак черно на бяло символи срещу милиони цветове, звуци, аромати и какво ли още не...) Лелее зверски се ядосах (впрочем не знам дали се е разбрало от текста, ама грам не го показах смисъл то ако го бях показал, трябваше да завъртя земята поне 2 пъти на обратно).

Ама точно това явно е филма. Колкото и да ти е план, плана все пак за абсолююютно нищо не става. Според мен в крайна сметка поне на 3 пъти добрата девойка А) по нейно си е била добра, ама аз съм бил до толкова озверял (бях изпил впрочем някаква конска доза кафе, щото имах малко по-динамични (или поне динамични по-друг начин) планове от това което се реализира), че дори съвсем изобщо изобщо не съм забелязал/отчел/разбрал, че се опитва да ми помогне(Точно това което по принцип исках), а не да ме занимава с излишни глупости. За съжаление явно до толкова съм свикнал да ме занимават с тотални кретении, че не мога да отчета вече кога нещо не е. Просто до толкова до колкото нещо не съм го измисли/преценил сам или не идва от някакъв мега ултра достоверен източник (за каквито доста се съмнявам, всъщност че има) направо го отхвърлям, а до колко това е правилно подлежи на бая дискусии.

Като цяло извода е, че съм се ебал сам, което не е като да не ми се е случвало и дори ми беше очевидно от воле, щото в крайна сметка всеки сам си носи кръста в тоя живот. Ама тоя път доста вероятно някой (девойка А) се е опитвал да ми помогне, а аз направо я отхвърлях, че даже после до преди малко докато се сетя какво точно се е случвало даже и бях и ядосан за "неадекватността" да го наречем.

А Наааааааааааааааааааааай - най-лошото е. Е че аз като цяло в тая ситуация както почти абсолютно винаги пак съм прав, ама както се е случвало и преди пак съм избомбен дори и от това, че съм прав. Смисъл ако наистина и е дремело е можело да каже "Тия дънки са 83 лева и воала" Няма проблем. Ама тя се е опитала за double goodа. Дето хем не ми засяга теоретичното самочувствие (ама до сега не се бях сетил за опцията дето прикрива себе си от шефката до нея) хем пак ме насочва към това което очевидно аз самият към момента съм пропускал да видя, ама то така ли се насочва това моето внимание, аз сигурно в тоя момент аре да не казвам къде съм и гледал и не не е там където бихте си помислили като за мое изказване от преди, та да се сетя че тия дънки, освен че са дънките за които съм отишъл имат чак и цена.

Нещо изведнъж взех да се съмнявам в смисъла на целия тоя текст, ама то нормално. Случвало ми се е да изтривам подобни стени.

Има супер много неща около тая ситуация дето могат да се подложат на съмнение, ама ако приемем, че всичко е било оптимално добро (Смисъл никой не се е опитвал целенасочено да ми вземе повече пари освен може би теоретично продавачката Б, ама това можеше да бъде лесно контрирано от мен с един прост поглед, освен пък ако абсолютно всичко не е било почти идеално премислено да бъда филмиран, ама чак пък толкова мисъл за ~30 лева или на тия конкретно събрани там хора, това да им се получава от воле, знае ли някой, знае ли някой) като ситуация и се е състояло до огромна степен това което описах. Как така от добра ситуация аз съм на "-" спрямо предвиденото. Смисъл направих си някакви изводи, ама те са направо крайно негативни или просто крайно крайни. Че всичките изобщо плюсове или минуси над идеалната среда в тая система наречена живот са всъщност грешки и системата може да дава както положителни така и отрицателни грешки и какво по дяволите определя при кой отиват положителните и при кой отрицателните грешки, при положение, че това в крайна сметка са грешки и тях не би трябвало да ги има изобщо, че да отиват някъде. Тва е еба си филма. В думи явно някак си не мога да го обясня така както ми се иска, щото съм сигурен, че горния текст е бая cheesy. Ама нещата които измислям преди да се опитам да ги формулирам в разбираеми поне от голяма част от всички слова, са omg wtf и пак за кво служат...

_________________
Животът е един постоянен опит да се раздели десет на три.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 13, 2011 9:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 3:28 pm
Мнения: 3690
ядосал си се, защото не си искал да признаеш, че си сбъркал.
не си казал на касата: "Станала е грешка", защото си мислил, че ще те помислят за някой прошляк, който няма 20 лева...

дръпнали са ти 20 лева - живи здрави. пробвай се да научиш нещо - бъди по-внимателен и винаги гледай цената.

преди това и аз не бих върнал на касата някаква стока. от както живея в германия (а тук клиентите много повече си гледат техните интереси) нямам проблем с това. както и нямам проблем като не дойде обслужващ персонал да отида и да им кажа да дойдат и да ме обслужат. ако някоя ми изсумти - магазини много. все пак аз съм клиентът, аз съм тоя който и плаща заплатата.

_________________
SPRING BREAK!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 13, 2011 11:17 am 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
Ми нормално да гледат да те изкъртят повече пари. От това им зависи работата все пак. А това че си се хипнотизирал от девойката и си изключил защитите си е твой проблем. Иначе и аз не бих върнал стока от касата - въпрос на достойнство, освен ако вече нямам толкова пари да платя. Случвало ми се е в един хипермаркет да кажа на касиерката да спре да маркира стока, и остатъка да ходя да го върна на щандовете от които съм го взел. Много кофти момент и от тогава си смятам внимателно парите още с първата стока в количката.
Бе човек се учи от грешките си в голяма степен. Следващия път като си купуваш дрехи ше следиш цената и няма да има изДънки :lol:

Представям си ква стена ше изпишеш ако тръгнеш да си купуваш нов комп примерно :lol:

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 13, 2011 1:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 22, 2010 7:18 pm
Мнения: 37
Бъчи, другия път се напий и оповръщай всички дрехи там. Като дойдат да питат какво стана, им кажи "Да се научат да те обслужват навреме, преди да са ти ферментирали в стомаха едното кило сини сливи, които си оплюскал на вечеря."

_________________
Onе day They wake me up, so I can live forvever


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 13, 2011 4:40 pm 
Offline
Лакпром терорист
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 9:36 pm
Мнения: 5613
Местоположение: над земята, под небето
Ооо, колко си прооост, има ли смисъл...
Не, сериозно, кой не гледа цената на онова, което купува? Никой не е целял да те метне при положение, че девойка Б не е знаела, че имаш лимит на сумата, която желаеш да похарчиш. И бтв L38 e "дължина" 38, респективно W38 е "ширина" 38, я ги пробвай да не се окаже, че не ти и стават на всичкото отгоре :grin:
А колкото до достойнството за връщане на стока на касата.... абе, хора, кви са тия комплекси, за Бога, случва се човек да се обърка и защо трябва да купува нещо, което не желае/не може да си позволи само за да не се "изложи".
Малък пример от живия живот - отивам на фризьор, а не бях ходила от много време и за това питах по телефона колко ще ми излязат процедурите, които желая да ми направят. Казаха ми 40 лв., викам "ок". В салона, в който ходя, като те приключат не плащаш на фризьора, а той попълва на касата една бланка какво ти е правил и от там се калкулира цената. Дадох му 5 кинта бакшиш, 'щото е единственият фризьор на света, който прави точно онова, което искам и се запътихме към касата. Той си попълни бланката, пожела ми лек денс и си тръгна. На върпоса "колко Ви дължа" касиерката ми заяви категорично 70 лв. И к'во? Ако се срамувах като вас, трябваше да платя почти двойно от онова, което очаквах? Да, ама не! Казах с много сериозен тон, че изрично съм питала по телефона и там са ми казали съвсем друга сума. Касиерката за моя изненада ме пита "добре, какво Ви казаха по телефона", отвърнах "40" и тя "ами добре, дайте 40 тогава". Пито - платено. И да ви кажа, грам не ме беше срам. Човек трябва да си гледа интереса. Тук дори не изхождам от презумцията, че всеки се опитва да те метне и трябва да си внимателен, както казах и по-горе - случва се човек да се обърка и няма нищо лошо да вземе мерки по въпроса.

_________________
The Queen of tarts,
she ate some hearts.
The Jack of tarts,
he stole these hearts....

psycho gay rapist werewolf!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 13, 2011 5:59 pm 
Offline
Warrior of Love and Justice
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 8:05 am
Мнения: 6179
Квото каза секи. Гледайте си интереса, щото няма кой друг да седне да го гледа вместо вас.

Обслужващия персонал в Бг трябва да бъде насила научен как да обслужва. Докато не се научи, човек трябва да е бая внимателен как точно го обслужват.

_________________
And that, is without a doubt, that.
,


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 13, 2011 10:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm
Мнения: 2218
Некой може ли да ми резЮмира, че ми се преплете погледа от многото писаници.

Кво пак се случило с Бъчи ? Некви 2 чифта дънки и 100 лв и дотам съм....

П.П.БТВ отварям аз да чета темата с алкохолен привкус, викам си - сега тук ще се говори за мерло, шардоне,мускат от Тунел :), а то -...некви пазарски неволи...


:mrgreen:

_________________
REBORN!@
_________________________
ciaоssu :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 13, 2011 11:33 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
отишъл да си купи дънки, дали му по-скъп модел и без да ги пробва отишъл на касата, разбрал че всичко му излиза 120+ лева, платил си като поп и си излезнал.

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2011 12:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 10:27 pm
Мнения: 2037

_________________
hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2011 12:58 am 
Offline
Котката на крокодила
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 9:12 pm
Мнения: 2997
Местоположение: в кучешката колибка
Бъчо, касиерка Б) не е знаела ти какъв лимит имаш на парите. И освен това - гледай си цените! Никой не ти е крив. Предлагат ти модел - ако не те задоволява по един или друг критерии, избери си нещо друго. Хората не четат мисли. Освен това се чудя какви критерии имаш за добро обслужване... след като очакваш, че персонала трябва да знае какво точно искаш, без даже да си го споменал. Визирам касиерка Б). И мери нещата, защото това ще ти спести евентуално връщане до магазина за смяна на номера. Момичето точно заради това те е карало да мериш - може и да не се харесаш в тях. Съмнявам се да е смятала, че дънките са по-скъпи и така ще те прецака. В крайна сметка ти си този, който решава дали ги купува или не и дали ще даде повече пари. Кво пречи да си харесал по-скъпия модел, и да си променил решението си да похарчиш 100 лева и да си решил да дадеш 120?!

И да беше казал, че си се объркал и не си видял цената. Голямата работа.

Изводът - сам си си виновен. Другият път гледай.

Аз пък съм връщала стока - и дрехи и продукти. Тъпо ми става, защото очаквам, че имам пари в повечето случаи и като погледна, се оказва друго. :/ Ама се е случвало и да не видя цената. И си смятам като имам лимит. И като цяло си смятам нещата в груба сметка... ако имам вече ограничен ресурс всичко се смята с калкулаторче :)

_________________
Screw world peace, I want a PONY!!!!

http://z0r.de/63


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 18, 2011 12:05 am 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
аз пък съм си изработил вече навика при пазаруване над 10 лв да си смятам всяко нещо в супермаркет или хипермаркет на телефона, че да знам до къде съм се разпрострял :) е, за два чифта дънки например мога да направя сметката наум, но не е там въпроса. а аз съм в траур- единия чифт дънки 3/4 които имах се протри и скъса зловещо от страни на чатала. НЕ че нещо повече от космат гъз би се видяло, ама е кофти мисълта, та край с носенето им, а бяха удобни. Изкараха 3 години. Другите 3/4 панталони които ми харесват, и са купени по същото време както гореупоменатите има се скъса в нетрезв час и подир закачане, непонятно за мен как станало, в каса на врата долния десен джоб. Сега единствените прилични 3/4 панталонки са едни от изкуствена материя, които са ми тесни...

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 18, 2011 12:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 10:31 pm
Мнения: 1472
Местоположение: Virtù
космат гъз / космати топки == по-бързо протриване на дънки?

_________________
Тигре, Тигре, жива жар,
лумнал полунощен звяр,
кой ум вечен разчерта
твойта стръвна красота?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 18, 2011 11:18 pm 
Offline
Twisted Angel
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:00 am
Мнения: 12765
Местоположение: В хладилника на УБСЕ до бирата
помогна много карането на колело със съдрана седалка под която има желязо :lol:

_________________
"И кенеф да е, на по-скъпия ше седна!"©
Chainsaw gypsies from hell!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Вината
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 8:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 3:28 pm
Мнения: 3690

_________________
SPRING BREAK!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов